PDA

Zobacz pełną wersję : Amazonki



renji
06-10-2009, 08:10
ostatnio łupałem germanami by zobaczyć czy dają rade i natknąłem się na armię buntowników a raczej buntowniczek amazonki cholernie mocne ( przynajmniej dla germanów) na rydwanach i strzelają ..... ciekawiło mnie czy da się je rekrutować po zdobyciu miasta bo już nieładem rady armii tam wysłać


wie ktoś coś więcej !

glaca
06-10-2009, 08:40
czyżby zamieszkiwały one małą osadę na samym północnym krańcu mapy? ;)
to taka niespodzianka, bo i sama ich osada sie zwie bodajże Domus, Dulcis Domus..? (home, sweet home)
więcej tego typu jednostek nie ma w grze- ta naprawdę jest wyjątkowa ^^

Maharbal
06-10-2009, 13:35
Błąd, Glaco. Domus Dulcis Domus znajduje się w prowincji Locus Gepidów-tej dużej graniczącej z Locusem Gotów. Amazonki zaś można znaleźć w prowincji Hyperboria, na wschód od Locusu Gepidów, pośród lasów.
Niestety, nie jest możliwe rekrutowanie amazonek do naszych armii.

Soul of Night
07-10-2009, 19:50
Błąd, Glaco. Domus Dulcis Domus znajduje się w prowincji Locus Gepidów-tej dużej graniczącej z Locusem Gotów. Amazonki zaś można znaleźć w prowincji Hyperboria, na wschód od Locusu Gepidów, pośród lasów.
Niestety, nie jest możliwe rekrutowanie amazonek do naszych armii.

Istnieje mod udostępniający pełna frakcję Amazonek wraz z nowymi prowincjami.

hamilkar
12-08-2010, 09:24
A mi zdarzyła sie taka historia gdy zostałem imperatorem kontynuwałem gre gdy chciałem zlikwidować ostanich german
piecioma kohortami gdy nagle wyskoczyło z zasadzki sześć rydwanów ....... po legionistach nic nie zostało

kuroi
12-08-2010, 11:53
O amazonkach już była mowa na tym forum, szukajka nie boli :x

Czynczyl
11-01-2011, 16:17
A w ogóle w historii istniały takie Amazonki na stepach Rosji?

Waraksas
11-01-2011, 16:54
Amazonki własnie pochodzily ze scyti. Znalazlem na innym forum :Gdzie jest kraina Amazonek?

Państwo Amazonek umiejscawiano na wszystkich krańcach świata. W średniowieczu Adam z Bremy sytuował kraj wojowniczek nad Bałtykiem w Zatoce Botnickiej. Inni autorzy tamtych czasów podawali, że władztwo Amazonek leży na północny wschód od Norwegii. Miały żyć nawet w Ameryce Południowej! W 1541 r. konkwistador Orellana podobno stoczył bój z oddziałami walecznych kobiet.
Jednak to najdawniejsze źródła wzbudzają najmniej wątpliwości. Według Diodora Sycylijskiego, dziejopisa z I w. p.n.e., czy Herodota (V w. p.n.e.), Amazonki ruszały na swe łupieżcze wyprawy ze Scytii, czyli stepów Rosji i południa Syberii. I właśnie na terenach od wybrzeży Morza Czarnego po Kazachstan pozostało po nich najwięcej śladów materialnych.
Już od lat 50. XX wieku na terenach, gdzie w I tysiącleciu p.n.e. kwitły kultury Scytów, Sarmatów, Sauromatów, z którymi Amazonki są wiązane, odkrywano groby kobiece z wyposażeniem militarnym. Traktowano je jednak jako odosobnione przypadki. Uważano, że obecność broni w grobach podyktowana była jakimś rytuałem. Jak podawał Aleksiej Smirnow w książce "Scytowie", wydanej w Polsce w 1974 r.: "Oddzielną grupę stanowią pochówki młodych kobiet. W ich grobach oprócz zwyczajnych przyborów kobiecych znajdowano broń; w pojedynczych przypadkach jest to zaledwie kilka strzał, w innych - pełny rynsztunek: kołczan, dwa oszczepy, nóż." Smirnow pisał też, że groby kobiet pochowanych z mieczami to u Sauromatów aż 20 proc. ogólnej liczby pochówków z bronią! Naukowcy jednak unikali łączenia tych znalezisk z legendą Amazonek. Do czasu wykopalisk nad rzeką Toboł.

kacpers12
17-02-2011, 00:06
udało się komus to zdobyć?

Asuryan
17-02-2011, 01:35
Owszem, Juliuszami. Choć pierwsza armia poszła w piach, to dwie następne już sobie poradziły.

pocisk227
26-02-2011, 20:47
Amazonki zyły na terenie Scytii i Tracji.

omega2001
07-10-2012, 12:54
Ja znalazłem amazonki w zbuntowanej Aleksandrii

McAbra
08-10-2012, 06:42
Ja znalazłem amazonki w zbuntowanej Aleksandrii

Owszem, tam też się pojawiają. :)

gpr
04-11-2012, 16:42
Skoro mowa o nich to ma ktoś screena z bitwy (jak wyglądają) oraz screena z ich statami?
Ja moze raz się na nie nadziałam ale tak dawno temu ze juz ich zupełnie nie pamiętam.

Asuryan
04-11-2012, 19:31
Skoro mowa o nich to ma ktoś screena z bitwy (jak wyglądają)
Screena nie mam, a wyglądają tak jak kobiety na rydwanach.

adriankowaty
05-11-2012, 04:01
Opancerzone jak pancerni hoplici.

gpr
05-11-2012, 15:46
serio nie lepiej screena walnąć ze statami tylko taki spam robić? zaraz ktoś dorzuci ze rydwany sa zielone a włosy amazonek czerwone i mają 1 punkt obrony

Asuryan
05-11-2012, 21:24
Serio to w większości przypadków trzeba by było grać od nowa i szmat drogi zapierniczać armią by takiego screena zrobić.

Asuryan
07-11-2012, 17:09
A oto i screen, co by nikt nie śmiał zarzucić fałszu:
http://img525.imageshack.us/img525/7263/amazonki.jpg

Rzyminin
11-11-2012, 11:45
WOW nigdy czegoś takiego nie widziałem

chochlik20
13-11-2012, 22:07
najłatwiej jest wybić amazonki przy pomocy łuczników, mimo iż mają duży atak to tylko 4 punkty obrony :)

CinekH
14-11-2012, 06:07
A czy po odblokowaniu buntowników w bitwie gracza, są one dostępne? Bo jest tam coś takiego jak rydwany Amazonek.
O potwierdzam ze łatwo je zabić za pomocą łuczników. Grając Scytią 3 jednostkami HA pokonałem chyba 2 lub 3 jednostki Amazonek.