PDA

Zobacz pełną wersję : Mumakile



sabasios
17-12-2012, 17:49
Witam,jestem tu nowy -staralem sie wczesniej znalezc watek o braku jednostek,ktore powinny byc w TA 3.2(mumakili) ale niestety.Z gory wiec bije sie w piersi jesli taki watek jednak byl,a ja zasmiecam forum czyms na co odpowiedz byla juz udzielona.Ale do brzegu..Gram Haradem, masa z moich miast to large,badz pare z nich huge-w tych polozonych na pustyni,nie mam juz co budowac,jako,ze wszystko juz jest-ale Mumakili nie.Doszedlem do 400 tury,walcze juz z kazdym i do czasu,gdzie nie bylo konfliktu z Mordorem bylo ok,chociaz gra duzo tracila bez tych..sloniocy.Jak mam ich rekrutowac?Czy moze brak mi czegos(wszystkie patche sciagniete:((Dziekuje za odpowiedz

Araven
17-12-2012, 18:56
Witam.

;################################################# ###########
;################ MUMAKIL TRAINING GROUND #################
;################################################# ###########
building mumakil
{
levels mumakil_training_ground
{
mumakil_training_ground city requires factions { spain, } and hidden_resource mumakil and building_present_min_level equestrian knights_stables
{
capability
{
recruit_pool "Mumakil" 1 0.07 2 0 requires factions { spain, }
}
material wooden
construction 6
cost 5800
settlement_min large_city
upgrades
{
}
}
}
plugins
{
}
}
building mumakil_castle
{
levels mumakil_castle_training_ground
{
mumakil_castle_training_ground castle requires factions { spain, } and hidden_resource mumakil and building_present_min_level c_equestrian c_knights_stables
{
capability
{
recruit_pool "Mumakil" 1 0.07 2 0 requires factions { spain, }
}
material wooden
construction 6
cost 5800
settlement_min city
upgrades
{
}
}
}
plugins
{
}
}

Zgodnie z tym zapisem, Mumakile są w Dużym mieście, trzeba zbudować minimum stajnie rycerskie plus specjalny budynek dla Mumakili (pogrubiłem nazwę). Lub są w twierdzach i też trzeba minimum stajnie rycerskie oraz specjalny budynek do szkolenia Mumakili (pogrubiłem nazwę). Można je szkolić tam gdzie są słonie na mapie w startowych prowincjach Haradu muszą być. Już raz na takie pytanie odpowiadałem. W pliku descr_regions w katalogu base, regiony w których pisze Mumakil, tam można je szkolić.

Masz Tatw 3.0 + patch 3.1 + patch 3.2 ? Jak nie to zainstaluj oba patche, albo ten którego nie masz.

sabasios
18-12-2012, 06:36
Dziekuje za odpowiedz.Tak mam te patche,a moje miasta sa rozwiniete na maksa-building rooster jest wyeksploatowany..nie moge juz nic budowac.Tejze budowli dla mumakow tez nie.Mimo wszystko dzieki..

Araven
18-12-2012, 08:39
Sprawdź dokładnie, muszą być w startowych prowincjach Haradu tych pustynnych, w zdobycznych ich nie będzie.
Mumakile powinny być w prowincjach: Harad, Umbar, Far-Harad, Haradwaith, Near-Harad, Amrun, Gobel_Ancalinom i Khand.

Sebasios wejdź do katalogu TATW do data/world/maps/base i z base usuń plik map.rwm. Potem uruchom save i poczekaj kilkanaście tur, sprawdź w tych prowincjach czy pojawi się ten budynek w miastach ze stajniami rycerskimi i dużym murem lub w twierdzach ze stajniami rycerskimi, zdaje sie 5800 kosztuje.

sabasios
18-12-2012, 18:21
Nie wiem,czy 7 tur byloby wystarczajaco,nie mialem dzis wiecej czasu zagrac ale w ciagu 7 tur nie pojawily sie te stajnie...oczywiscie dziekuje

Araven
19-12-2012, 09:44
Rzeczywiście, coś jest nie tak zagrałem 100 tur i ten budynek od Mumakili się nie pojawił, a powinien. To wstawiłem Mumakile do trzeciego i wyższych poziomów stajni w dużych miastach i fortecach można je rekrutować, tam gdzie naturalnie występuja Mumakile. Plik zawiera także poprawione (zwiększone dochody targi, drogi, kopalnie, markety, porty itp.) oraz poprawiony (zwiększony) przyrost ludności z farm.

Instalacja pliku z Mumakilami i poprawionymi dochodami oraz przyrostem ludności dla czystego TATW 3.2: wejść najpierw do data moda TATW, zrobić kopię pliku export_descr_buildings. Następnie wgrać mój plik do data moda TATW i nadpisać. Potem idziecie do katalogu data/world/maps/base w TATW i z base usuwacie plik map.rwm. Następnie zacznijcie nową kampanię, ale to powinno działać spokojnie i na Wasze aktualne kampanie. Mumakile będa po kilkunastu turach do werbunku, nawet na starych sejwach. Jak Ktoś zacznie nową kampanię będzie miał Mumakile od razu jak zbuduje stajnie trzeciego poziomu lub wyższe. Mumakile powinny być w prowincjach: Harad, Umbar, Far-Harad, Haradwaith, Near-Harad, Amrun, Gobel_Ancalinom i Khand. Pozdrawiam.

Anginsan
28-12-2012, 17:39
export_descr_building posiada ktoś czystą wersje bo tą od Aravena po wgraniu wywala mi grę a kopii durny człowiek nie zrobił :(

Mos 1.41

Araven
28-12-2012, 19:11
Ci wywala bo to jest do TATW 3.2 nie do MOS, co pisze w opisie pliku.

W patchu 1.41 powinien być export_descr_buildings do MOS 1.41. A jak grasz w rozszerzoną mapkę, to w niej też jest ten plik.

Anginsan
28-12-2012, 19:20
Ci wywala bo to jest do TATW 3.2 nie do MOS, co pisze w opisie pliku.

W patchu 1.41 powinien być export_buildings do MOS 1.41. A jak grasz w rozszerzoną mapkę, to w niej też jest ten plik.

Wiem i nie mam pretensji do ciebie jeśli to tak zabrzmiało to przepraszam to moja głupota