PDA

Zobacz pełną wersję : Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego



Matisek
23-12-2012, 18:11
...

Węgry

Sycylia [18 stal]
Polska [15 stal]
Dania [15]
Francja [10 stal]

seba225
23-12-2012, 18:16
Sojusz lub Pon na tur 15 od dozy weneckiego+ wenecja pragnie odkupić Bolonie za 3,5k.

Matisek
05-01-2013, 17:03
Cesarz odpowiada:
Cesarstwo nie może sprzedać Bolonii. Jeśli zostawicie Bolonię w spokoju, to Jestem w stanie rozmawiać o pakcie o nieagresję/sojuszu.

seba225
01-02-2013, 15:53
Skłonni jesteśmy zostawić Bolonie w zamian za sojusz lub 20 turowego Pona.

Matisek
21-02-2013, 10:45
Cesarz odpowiada:
Drodzy Wenecjanie! Czyż nie widzicie, że czasy się zmieniają? Bolonia nie jest już zagrożona, więc priorytetem Cesarstwa nie jest pokój z Waszym małym państewkiem. Nawet więcej! To Wenecja jest teraz w bardzo ciężkiej sytuacji! Zostaliście zaatakowani przez Królestwo Węgierskie, oblegany jest Zagrzeb. W Waszym interesie leży teraz zapewnienie pokoju z Cesarstwem. Niestety... :( Wysłałem już wojska, żeby wsparły Węgrów. W tym roku stracicie Zagrzeb. Cesarstwo oficjalnie wypowiada Wam wojnę. I do czego zmierzam... Jestem skłonny wycofać swoje wojska i podpisać pakt (nawet stalowy!), jeśli oddacie Cesarstwu Wenecję. Zapewne w swej pysze nie zgodzicie się na to. Rozumiem. Jednak w najbliższym czasie Cesarstwo samo zabierze sobie nie tylko Wenecję, ale też i Ankonę i pomoże Węgrom w dalszej inwazji na Was. Przemyślcie w Waszych główkach moją propozycję, może zdecydujecie się ocalić wielu Wenecjan od śmierci.

Avasil
21-02-2013, 11:15
Nie dajcie się zwieść obłudzie Cesarza, zbierzcie wojska w Wenecji, a nigdy jej nie zdobędą! Razem z Mediolanem jesteście w stanie wypędzić wojska niemieckie i wybronić się przed węgierskimi armiami. Bez Wenecji przegracie wojnę. Jedyne co cesarz chce osiągnąć, to umożliwienie wysłania więcej sił na północ. A nie macie czego się obawiać - już wkrótce z Frankfurtu znikną sztandary przedstawiające dwugłowego orła - pożre go lew!

Krzywousty
21-02-2013, 13:39
Mediolan zrywa Pona z Cesarzem Niemiecki opartym o kłamstwo które miało by zniszczyć naszego Sojusznika ! Cesarz jest sprytny jednak nie aż tak bardzo jak myśli ;> Oczywiscie wypowiadamy Wam Wojne wy Niemieckie Kłamliwe psy :D

Sokerpi
24-07-2013, 12:11
Pon 10 turowy stalowy od Sycyli i pokój oczywiście

Matisek
24-07-2013, 12:19
zgoda, pod warunkiem, że Sycylia w najbliższym czasie wycofa wszystkie swoje wojska z północnych Włoszech (tj. terenów nad Florencją i Ankoną z tymi prowincjami włącznie).

Sokerpi
24-07-2013, 12:29
tak