PDA

Zobacz pełną wersję : Pokonanie frakcji



27-12-2012, 10:05
1.Żeby pokonać byle jaką nacje np. macedonię to trzeba zająć wszystkie miasta tej nacji ?
2. Czy jak się zajmie wszystkie miasta tej nacji i jak ta frakcja bedzię miała jeszcze gdzieś duże wojsko lub w forcie te wojska to może jeszcze grać czy zostanie zniszczona jak się zajmie te miasta ?

Lwie Serce
27-12-2012, 10:21
1. Tak, i zabić wszystkich członków rodziny.
2. Te armie staną się buntownikami.

27-12-2012, 17:11
To jak np. gram macedonią i ród brutusów zajmie mi wszystkie miasta a ja gdzieś na mapce będe mieć jednego członka rodziny z wojskiem to moja frakcja ulegnie zniszczeniu czy jeszcze będe mógł grać ?

Lwie Serce
27-12-2012, 17:15
Hmm, nie do końca jestem pewien, nigdy takiej sytuacji nie miałem ale może i będziesz mógł grać, chyba że ten członek rodziny się w buntownika zamieni to wtedy lipa :)

gpr
27-12-2012, 17:38
Trzeba być naprawdę zdolnym by przegrać z komputerem :lol: dlatego nie wiem czy ktokolwiek stąd na 100% odpowie ci na to pytanie.
Gdy zajmiesz wszystkie miasta danej nacji to jak juz wspomniał "Lwie Serce" nacja zostaje zniszczona. Nie jest ważne ile i jakie wojska posiada poza ostatnim miastem. Jeśli poza murami ma jakiegoś ziutka to on też staje się buntownikiem.

kapifili
11-02-2013, 16:33
To jak np. gram macedonią i ród brutusów zajmie mi wszystkie miasta a ja gdzieś na mapce będe mieć jednego członka rodziny z wojskiem to moja frakcja ulegnie zniszczeniu czy jeszcze będe mógł grać ?

Tak wtedy będzie koniec gry

aster
12-02-2013, 10:40
frakcja ginie(przegrywa), gdy:
- straci wszystkie miasta (część pozostałych gdzieś wojsk znika z mapy, a druga część zamienia się w buntowników, typowych dla danego regionu)
- lub zginą wszyscy generałowie(w bitwie lądowej lub morskiej, przez zabójcę, zarazę, zamieszki, bunt, katastrofę naturalną itp.), a pozostałe na mapie miasta stają się buntownicze z typowymi jednostkami dla danego regionu.

w przypadku dodatku BI część frakcji posiada opcję hordy, wtedy, żeby zniszczyć taką frakcję, trzeba zabić wszystkich generałów. Gdy taka frakcja posiada miasto, to trudno jest ubić wszystkich generałów. Jeden zawsze się gdzieś chowa i po zdobyciu miasta, zamieniają się w hordę.