PDA

Zobacz pełną wersję : Patch 1.5 - ostatni duży planowany patch do Empire:Total War



Firenski
09-10-2009, 18:21
Przykre, ale prawdziwe.
Na "oficjalnej" w blogu pana Mike Simpson pojawiła się informacja, że 1.5 to już ostatni planowany duży patch do ETW:

http://blogs.sega.com/totalwar/2009/10/ ... /#more-148 (http://blogs.sega.com/totalwar/2009/10/09/blog-the-second-by-mike-simpson/#more-148)

A ja się pytam.
Co dalej?
To już mamy genialną grę?
Brak słów...
A podobno AI działa dopiero na "ćwierć gwizdka".
Ehh... Odechciało mi się.
A Napoleon to będzie pierwsza gra Total War, której nie kupię zaraz po premierze.
Mam dość.

Aerogryf
09-10-2009, 18:29
NO chyba jaja jakieś sobie robi... Jak nie zrobią do premiery Napoleona porządnych patchy które naprawią empire to wątpię w sukces sprzedaży kolejnej odsłony gry... (jak ktoś ładnie napisał wcześniej w innym poście, patch 1.5 znów zrobił nam total war zamiast dyplomacji i rozwagi AI w patchu 1.4 na mapie kampanii)...

Pop517
09-10-2009, 18:29
tylko jedno mam do powiedzenia ŻENADA!!! :| wydałem sporo kasy żeby to kupić a tu jedyne co można powiedzieć to : Chce ktoś kupić na alegro używane empire wraz z kontem na steamie? :lol:(oczywiście żart bo i tak nikt niekupi)

judofilip
09-10-2009, 18:45
Ja swoje sprzedałem na allegro używane 3 miechy wraz z kontem steam... za równo 5 dych. ale nie wywaliłem go z twardego i moge dalej grać (: . lecz podpisałem petycje i nie kupie napoleona jeśli czegoś nie naprawią.

harpagon9
09-10-2009, 19:00
A gdzie można takie petycje podpisac?Chętnie złożę swój bohomazik dla dobra przyszłych pokoleń które mają grać w gry z serii Total War :mrgreen:

Chlebak
09-10-2009, 19:02
Okej, a ja sie pytam: Co z kampanią Online?

AgentMax
09-10-2009, 19:06
Ja ci powiem, że gówno. Założę się, że CA nie spełni 40% tego, co zapowiadało!!!!

PrisonNeo
09-10-2009, 19:34
I tak o to przeminie seria TW jeżeli twórcy nie zrozumieją, że jednak coś jest nie tak. Po patchu 1.4 miałem jeszcze nadzieję ale patch 1.5 popsuł wszysko co dobre w patch 1.4. No cóż na usta ciśnie mi się wiele nie przyjemnych słów jednak wolę zachować kulturę. Moim zdaniem Napoleon nie będzie się dobrze sprzedawać, ja napewno nie kupię dopóki tytuł nie będzie godny osobie opisanej w tytule. Nie wiem co oni sobie wyobrażają, jakby chociaż wypuścili narzędzia do modowania to można by było naprawić ich "dzieło", a tak zostanie dalej beznadziejne

MarcinGL1
09-10-2009, 19:57
U mnie po wgraniu tego patcha - gra nie chce sie otwierac - pisze ze ma problem z empire total war exe - nie wiem co robic :evil:

Bieniu
09-10-2009, 20:35
Po patchach chodzi nieźle. Nie poprawili efektu piłki tenisowej przy salwie z moździerzy :/

Ronin
09-10-2009, 21:11
Taka mała propozycja dla chłopaków z CA. Jak nie chcecie się bawić to sprzedajcie moderom silnik gry i niech oni działają dalej a wy najlepiej pozbierajcie zabawki i idźcie do domku. Żenada i tyle chłopcy się po obrażali bo myśleli że nie wiadomo jakie gówno wydadzą a i tak wszyscy będą piać z zachwytu jak te gęsi.... Najwyraźniej się przeliczyli i to im nie w smak. :lol:

Doom82
09-10-2009, 21:24
Kolejna aktualizacja !! Fuck coraz czesciej mi wywala z bitwy :/ nie wiem czy to blad czy moze kompa mam za slabego !!

Wujo123
09-10-2009, 21:42
Spokojnie, myślę że kolejne aktualizacje na pewno będą tylko już nie tak duże jak w 1.4 czy 1.5. W końcu tam jest napisane że to ostatni taki "duży patch", a nie że to w ogóle ostatni patch do ETW.

temruk
09-10-2009, 21:50
Powiem krótko: ja pie_dolę! Ostatnio po patchu 1.4 miałem wreszcie prawdziwą radochę z gry (z modem EW i kilkoma pomniejszymi). Doprowadziło to do tego, że musiałem wywalić kilka dużych plików aby gra nie kusiła, bo odrywała mnie od pracy- terminy goniły a ja mam tzw. słabą silną wolę więc aby dokończyć fuchę skasowałem grę z myślą, że po skończonej pracy włączę steama i Empire ściągnie mi się przez parę godzin i wrócę do kampanii. A tu taki klops... Teraz gra ściągnie mi się od razu uaktualniona do 1.5 Gdybym jej nie wywalił z dysku, mógłbym spokojnie przejść na offline ostrzeżony waszymi komentażami kontynłować na 1.4. Niestety dupa blada. :cry:

AgentMax
09-10-2009, 21:58
Możesz kontynuować grę na 1.4. Wystarczy, że usuniesz plik patch2.pack i ściąniesz i podmienisz plik empire.exe http://www.filefront.com/14643567/Empire.exe
Plik do 1.4 znajdziesz tutaj.

Pampa
10-10-2009, 14:59
Czyli że kampania onlie pojawi się dopiero od napoleona...czyżby mała powtórka z kingdoms? :?

Irokez
10-10-2009, 19:37
AgentMax mógłbyś, albo ktoś inny wrzucić ten plik empire.exe v1.4 na jakiś inny serwer, bo chętnie bym pograł..na 1.4, bo na 1.5 po rozpoczęciu jakiejkolwiek kampanii mam crash gry.. (te linki z ff mi nie działają - wszystkie z ff jakie zostały podane w tym dziale).

Bardzo dziękuję.

Marquess Alec Fortescue
10-10-2009, 21:20
Duzo do napisania nie mam, gdyz wiele zostalo juz napisane przez uzytkownikow w temacie.
Wstyd i zenada. Jak ktos sie czegos pdoejmuje to przynajmniej powinien to skonczyc. Za grosz honoru.
Najzwyklejsze, wstretne klamstwa skierowane do graczy, ktorzy w swej dobrej wierze kupia produkt myslac, ze pozniej zostanie dokonczony. Jesli 1.5 naprawde bylo ostatnia aktualizacja... To najzwyczajniej zostaliscie oszukani. Grajcie dalej w wersje beta... Ale i tak dopiero za jakies 2-3 lata, kiedy wyjda komputery zdolne to uciagnac...

CA powinno sie przemianowac na NCA ('en-si-ej' nawet brzmi lepiej niz samo 'si-ej'), co oznaczaloby Not so Creative Assembly.

Ronin
10-10-2009, 21:40
Ja tu czegoś nie rozumiem z jednej strony robią ten patch 1.5 a z drugiej ten bubek z CA twierdzi że nie zmieniali AI w porównaniu do wersji wcześniejszej. To ja się pytam dlaczego jest zrąbana? A i niech CA coś wymyśli żeby te patche można było dogrywać do Steama wedle uznania wtedy każdy kto chce będzie mógł sobie grać w wersję 1.4 a nie w to coś co jest teraz...

Boniek
10-10-2009, 21:51
Żenujące. Ale nie wierzę że to ostatni patch. No chyba że goście z CA uznali że z takiego, za przeproszeniem gówna jak ETW już nic się nie da zrobić.
Ale przez to wielu fanów serii TW nie kupi następnej części (ja też nie zamierzam), chociaż dalej będą się zagrywać w MTW2 i Roma.


Grajcie dalej w wersje beta... Ale i tak dopiero za jakies 2-3 lata, kiedy wyjda komputery zdolne to uciagnac...
Ostatnio kupiłem sobie World in Conflict - 60 FPS na maksymalnych detalach i AA na maxa. Taka ładna gra a nie tnie. A ETW? Jakość grafiki wcale nie lepsza (a nawet gorsza, przynajmniej mi się w WiC bardziej podoba) a grac się nie da, bo na wysokich mapa przycina w kampanii.
Gdzie tu wykorzystanie 4 rdzeni? Śmiech budzi we mnie ten znaczek z Core i7 w intrze.
Ta gra nie potrafi wykorzystać C2 Quada!

Dla mnie ETW to największe rozczarowanie tego roku i to pod każdym względem.

Ps. Wiem że niby 4 rdzenie działają, chodzi mi o to że to nic nie daje.

Marquess Alec Fortescue
11-10-2009, 14:39
Nie że gra jest zła - jest wspaniała. Jedyne co w niej jest nie tak to te problemy techniczne... Naprawdę, ta gra starczyłaby nawet na pare miesięcy - niektórzy nawet swoich kampanii nie zdążyli dokończyć, a tu już nowe, niepotrzebne DLC. Po co, pytam się? Po co nad tym szajsem pracować, skoro jest tyle rzeczy do poprawienia...

Indianie? Dajcie spokój - to jest Empire: Total War, czy Pocahontas? Indian już wystarczająco dużo mieliśmy w Drodze do Niepodległości. Ja bym prędzej zobaczył kampanie w rodzaju Rewolucji Francuskiej, rozgrywanej na powiekszonej mapie francji.

Albo coś w rodzaju kampanii krzyżackiej w Medieval 2. W mniej więcej tej samej lokacji na mapie :)

W World in Conflict nie grałem, ale wierze - jak się chce, to można. Grafa w CoD 5 potrafi kopnąć w sczękę, a gra pójdzie nawet na paroletnim komputerze (w maksymalnych ustawieniach). Za to się należą brawa.

Nagano
11-10-2009, 15:24
W World in Conflict nie grałem, ale wierze - jak się chce, to można. Grafa w CoD 5 potrafi kopnąć w sczękę, a gra pójdzie nawet na paroletnim komputerze (w maksymalnych ustawieniach). Za to się należą brawa.

Empire dostało miano najgorzej zoptymalizowanej gry przez jakiś tam ranking :D

Boniek
11-10-2009, 15:58
Wiadomość z ostatniej chwili - właśnie odkryłem że do Empire TW wyszedł dzisiaj nowy patch :P
Już mi się ściągnął zresztą.
Jaja panowie - to są jaja.
Jednego dnia CA mówią "Koniec z patchami", a drugiego wychodzi kolejny. To już chyba trzeci w ciągu tygodnia.

Pop517
11-10-2009, 16:04
a poprawił coś? bo ja dziś tego total wara usunołem...

roman zabawa
11-10-2009, 19:23
To nie jest patch do gry, tylko uaktualnienie do steama...

Marquess Alec Fortescue
12-10-2009, 07:21
Nie wszyscy, jeszcze, wiedzą jakim wspaniałym tworem jest Steam...

Janek
13-10-2009, 07:03
A u mnie jak od wersji 1.4 nie dalo sie kliknac na flote, tak sie dalej nie da, bo wywala do pulpitu... :?

Ronin
13-10-2009, 15:48
Przyjdzie Napoleon i zrobi porządek z Empire tak mi się zdaje... ;)

Pampa
13-10-2009, 18:53
Przyjdzie Napoleon i zacznie się znowu biadolenie...obstawiam że w wersji kolekcjonerskiej dodadzą indian dla armii Napoleona :lol:

Nagano
13-10-2009, 19:05
Pewnie zrobią dodatek "Bunt na Haiti" :D

gorzola
14-10-2009, 10:30
ja mimo, że mam darth moda to wszyscy się ze sobą tłuką i nikt nie podpisuje pokoju np. Rosja ma chyba z 5 przeciwników[w tym mnie(gram Prusami)] i z nikim nie podpisuje pokoju, Polska walczy z Rosją ma tylko Podole i nie podpisuje pokoju [chciałem im oddać Warszawę bo zdobyłem walcząc z ruskimi za stały przemarsz wojsk i nie zgodzili się ], Bawaria mi wypowiedziała wojnę, Holandia chce odemnie
6100 złota i dwie technologie[utylitaryzm i strzelanie szeregami] za stałą możliwość przemarszu wojsk

Ronin
14-10-2009, 13:47
To już nie Empire a Wojna Światowa i to II hehe spieprzyli taką fajną grę a przecież patch 1.4 wreszcie poprawił trochę AI po cholere dawali tego 1.5 ??? Zrobili to na złość skur..... i tyle :twisted:

roman zabawa
15-10-2009, 18:24
Jak gra za trudna to zawsze można sobie ustawić na easy/easy

AgentMax
15-10-2009, 18:40
Jak gra za trudna to zawsze można sobie ustawić na easy/easy

Afformative!! :P

Barsa
15-10-2009, 23:42
Jaka tam Roman trudna... powoli acz suksesywnie podbijam swiat Turkami: Kijów, Grecja, Zagrzeb(oddany Szwecji, bo by mi sie zbuntowali), Gruzja, Czerkasy, Siedmiogród... Co prawda moglaby mnie rozwalić jedna armia Wenecji lub innego panstwa ale cóz, skoro komp po mapie rusza sie 3-5 odzialami to wystarczy lekka "kumulacja" swoich sil i po ptokach... i tak w kólko tylko caly czas do przodu. Najgorsze jest to, że nie chcialem tak grac, chcialem sobie pobic Gruzje, Grecje i zawsze pokoj z Wenecja... i spokojniusko się zbroic na Austrie... aaa tu w pierwszej turze wojny z Austria, Wenecja, Maroko(byłaby jeszcze Polska ale zlamałem sojusz/a raczej protektorat z Chanatem, z tym, ze w koljnej turze za sojusz dal mi 2 k :lol: ), z Rosja juz byla, Szpitalników sam zaczepiłem, bo połaszczylem sie na ich flote(i to jak narazie jest klucz do panowania nad morzem sródziemnym, dwa okrety 5 klasy ;) , choc lekkie galery Maroka po pewnej bitwie omijam, a raczej nie wdaje sie z nimi w bitwy jak oni nie chcą :P ), potem znów Gruzja... i za nic nie chca zawrzec pokoju, a sorry pojawiaja sie propozycje, za Egipt i technologie. No cóz skonczy sie jak zawsze podój wszytkiego co sie da, przeciez nie będę stal jak mam wojne... Inna sprawa, że wolniej to idzie niz w poprzednich częsciach serii, nawet kilka bitew przegrałem, jedna spektakularnie(chlerne lekkie galey :lol: ), reszte to chyba dlatego, że mało grałem w ETW i nie do konca jeszcze znam mozliwosci jednostek...

Takze mam mieszane uczucia... ale na pewno jest lepiej niz na patchu 1.3 - na nim sie zatrzymalem kilka miechów temu 8-)

ps. poziom oczywiscie najwyzszy...

roman zabawa
16-10-2009, 12:18
Patrz mi na usta, Barsa: jak gra za trudna...
ZA trudna...

a nie trudna.

Barsa
16-10-2009, 12:35
Gra jest jak zwykle banalna, tylko dochodzi kwestia bezsensownej dyplomacji, dzieki której nie wiem autorzy chcieli wpływać na trudnosc gry a zrobili to, że gra jest nielogiczna...

Hmm taka mi mysl do głowy przyszla, czy nie lepszy podzial trudnosci jest w EU, jakby do TW dorzucic "poziom agresywnosci"(co nie jest jednoznaczne z poziomem na mapie kampanii) to może cos by to podzialało...

Nie wiem może przesiakłem Crusader Knigs ale wydaje mi się, że po korzystnej wojnie powinno sie zawierać korzystny pokój a nie jeszcze do niego bulic prowincje z drugiego konca swojego panstwa i kase... po prostu to jest "sztuczna trudnosc". Prestiż i roszczenia to fajna sprawa przy tym co jest w TW, może dość banalne potraktowanie sprawy ale rozwiązuje pewne rzeczy...

ps. wiem o co Ci chodziło, tylko dołozyłem swoja "ideologie", raczej pisalem do tych, którzy uwazaja, że jest cos trudnego w TW, nie ma, są tylko bezsensowne rozwiazania :?

roman zabawa
16-10-2009, 15:12
Jak Ci za łatwo to rób autobattle. Komp liczy bardzo na niekorzyść gracza, obojętnie czy mamy zróżnicowaną armię czy jednolitą.

Co do dyplomacji to nie rozumiem zdziwienia, że komp po pojechaniu go na np. 3/4 pierwotnego terytorium nie chce podpisywać rozejmu. Ani we wspomnianym EU2 nie było łatwego przyklepywania megapodbojów - przy sukcesie wojennym 90% uzyskiwaliśmy bodajże max 30% wartości prowincji. W historii także, podbijany oponent mało kiedy zgadzał się na wegetację w ostatniej swojej prowincji. Zobacz co po kampanii austerlickiej Napoleon zostawił pokonanej Austrii. Tylko Słowację i Węgry, których nie zdążył zająć? Rok później zaczęła się kampania, która kompletnie zdemolowała Prusy. I co, Prusy po 1807 skurczyły się do Królewca?

Gracz z miażdżącego zwycięstwa powinien zyskiwać przeważnie trochę przygranicznych terytoriów, gdzie poprzez lokalne kontakty część ludności sprzyja jego frakcji. Większe zdobycze powinny generować bunty, niezadowolenie, zamieszki, niskie dochody, czyli wysokie koszty w zamian za niewiele. Tego brakuje nie tylko po 1.5. Po prostu ta gra, i nie tylko ta, bo przecież i poprzednie części i Civilizacje i Europouniversale premiują to samo - jak największy podbój, bo duży może więcej (CK jest tu chyba jedynym wyjątkiem). No może w Empirze jest już jakaś jaskółka - kampania prestiżowa, gdzie za rozmaite działania zbieramy punkty. Myślę, że dobrze skalkulowane przyznawanie prestiżu przy utrudnionej okupacji podbitych terenów dałoby znacznie ciekawszą rozgrywkę.

Idiotyczne propozycje dyplomatyczne przecież i w EU były normalką, gdzie np. Mediolan udzielający się w zwycięskiej koalicji dostawał Wyspę Św. Heleny (i zaanektuj go potem bez zajęcia wyspy...). Albo Rosja zdobyta totalnie przez RON proponująca jakieś zadupie w zamian za kasę, która zwróciłaby się w 1870 roku... AI najzwyczajniej nie ceni sobie prowincji "po ludzku" i jedynym rozwiązaniem jest tylko kampania online. Że tutaj jej nie mamy to kolejny minus ETW.

Barsa
16-10-2009, 16:44
Roman ja nie chce zajmowac pół Rosji... ja chce zajac jej 1-2 prowy i podpisac "logiczny pokoj", oddajac jedna prowe wrogowi a jedna zatrzymujac + moze jakas kasa! Własnie w tej czesci serii chcialem zagrac spokojnie, zajac coś zeby zaokrąglić swoje terytoria i fajno... a tu wojna naokoło, nie ja ją wywołalem, komp nie chce pospisac pokoju, no sorry chce, ale nie będę bulil za wygrana wojne i jeszcze Egipt dawał :]... moje podboje blokuje teraz tylko niezadowolenie nowo podbitej ludnosci, i dobrze! Choc to im wyszlo...

Ty mówisz o EU... ja tam w EU dawno grałem ale wiem, że tam tez jest niezla sieczka. Tylko, że ja pisałem o crusader kings z dodatkiem deus vult, tu sprawa jest dosc dobrze zrobiona, musimy mięc pretensje do jakiegos terytorium zeby je zając, jezeli mamy tylko roszczenia do jednej prowy to mimo, ze okupujemy wszystkie terytoria wroga mozemy w pokoju starac sie tylko o te do których mamy pretensje, tak wiem straszne uproszczenie ale to w grze z kompem ma jakies rece i nogi(choc zdarzaja się dziwactwa ale przy takiej ilosci panstw, w TW wedlug mnie funkcjonowałoby niezle)... nastepna sprawa z DK, która mi sie podoba to okupacja prowincji a nie jak mamy w TW, ze jak zajmiemy to już jak nasze...


Jak Ci za łatwo to rób autobattle

Romanie... przeciez ja w TW gram dla bitew, jakby tego nie było to kolejny miesiąc bym ciupał w CK.

ps. z tym, że dodatek do CK wyszedl chyba 2 lata po premierze gry i "spaczował" gre do 2.1 :lol: , no ale cóż Ca nam oznajmia, że na 1.5 poprzestanie jesli chodzi o duze patrze...

Ronin
04-04-2010, 21:38
A mnie się wydaje że co prawda dużych patch-y w Empire już nie będzie ale po ostatnich uaktualnieniach sądzę że będą małe łatki dodawane stopniowo żeby w jak największej części zbliżyć Empire do poziomu jaki obecnie prezentuje Napoleon. Było już jedno duże uaktualnienie zaraz po wyjściu na świat Napoleona i jedno mniejsze ten patch 1.6 więc coś się w tej materii ruszyło myślę (Mam Nadzieje) że na tym jeszcze nie koniec. ;)