PDA

Zobacz pełną wersję : Patch poprawiający wydajność gier i programów.



Sopor85
08-01-2013, 06:50
Witam im' a noobie here;P

Jest jeden patch po załadowaniu którego cała gra chodzi dwa razy szybciej i zauważyłem grając w rage of dark gods że przy wersji 1.5 jest mniej crashów.
Znalazłem go szukając modów warhammera, do mount&blade, jako dodatek do jednego moda- Warsword.

Podaje linka:

http://ntcore.com/4gb_patch.php

Jak ktoś czuje się na siłach to powinno się ten patch polecić wszędzie i na zagranicznych stronach również.

---edit: kirlan---
:arrow: Działa na inne części gry,
:arrow: działa na inne gry,
:arrow: działa na wiele zasobożernych programów (edytory grafiki itp)


:idea: paczowania radzę dokonać także gdy jest konflikt gry z kartą graficzną, a gra pozwala sie przełączyć na tzw tryb programowy (użycie RAM i CPU zamiast karty grafiki - np Shogun(1) )

:idea: na tym etapie Z PEWNOŚCIĄ można polecić jeśli : system jest 64 bitowy , a gry niezbyt młode ale nie zabytki (gry /programy 32 bitowe tak , 16 bitowe - raczej nie, 64 bitowe - ?)


1) Plik wypakować w dowolnym miejscu (jakaś spokojna lokalizacja by mógł tam długo leżeć)
2) uruchomić to co się wypakowało
3) za pomocą okienka które się otworzyło wybrać to co ma być spaczowane
4) spaczowany powinien być główny plik gry / programu
shogun (1) : Shohun.exe (podstawka) lub ShogunW.exe (mongol / złota edycja)
Medieval (1): Medieval_TW.exe do modów pod Kingdoms patchujemy Kingdoms.exe


Napoleon czysty i modowany: Napoleon.exe
(dawajcie mi na PW info o plikach do dalszych części i do modów - to tu wstawię)


Jeśli sie coś popsuje należy:
1) Odnaleźć w katalogu z programem plik programu (np Napoleon.EXE) i USUNĄĆ GO z SHIFTEM
2) Odnaleźć plik o takiej samej nazwie ale z rozszerzeniem . Backup (np Napoleon.exe.Backup)
3) Zmienic nazwę pliku a dokładnie: usunąć z nazwy pliku "Backup" oraz ostatnią kropkę tak żeby została nazwa pierwotna - np. Napoleon.exe - jeśli trzeba to potwierdzić że naprawdę chce się zmienić nazwę / rozszerzenie pliku.
4) Normalnie dalej używać gry

więcej: czytaj ten wątek dalej!
linki:
przebieg paczowania pod win7 - obrazki (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12080#p264618)
tłumaczenie opisu patcha (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=265506#p265506)
testy działania (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=265752#p265752)

------------ kirlan -------

Araven
08-01-2013, 07:23
Hm, Gigantus też zrobił patch 1.5.1 nie wiesz czy z nim to jest kompatybilne? Moze spotakałes się by na TWC ktoś pisał o tym patchu? Cos wielki jak na patcha. Ty masz go zainstalowany na wersję 1.5 od Rosjan czy od Gigantusa?

Sopor85
08-01-2013, 08:18
Ja zainstalowałem na wersje 1.5.1 od gigantusa a 4gb to nazwa patcha, bo on sam jest bardzo mały.(21kb)
Chodzi zapewne o to że na nowszych kompach pozwala danemu programowi korzystać z 4gb ramu.
Już przy samym uruchamianiu gry zauważycie różnicę.

Araven
08-01-2013, 09:26
Pobrałem i wypakowałem, ale nie umiem uruchomić. po wypakowaniu powstaje plik niby exe, ale chciałem go wypakować nim zainstaluje by zrobic kopie plików podmienainych w modzi i nic. jak Ty go zainstalowałeś?
Napisz też proszę jaki masz system ilu bitowy i czy Win7 czy inny oraz ile masz ramu.

Sopor85
08-01-2013, 10:42
Mam 4gb ramu windows 7 chyba 64 bitowy a program sam robi kopię zapasową pliku exe który trzeba wybrać do spaczowania.

Araven
08-01-2013, 14:06
Rzeczywiście ten program przyspiesza start Warhammera oraz poprawia szybkośc tur i jakość bitew, płynniejsze ruchy wojsk, lepsza grafika. Potestowałem i tura na MOS np. znacznie szybciej mi leci. Dzięki.

Sopor85
09-01-2013, 10:47
Chcę na forum, światowym total war przedstawić ten patch i go opisać.
Jest jednak problem bo już jeden dzień czekam na aktywację konta na forum.
To dla mnie zaskakujące że ludzie kilka lat modują, programują a nie dostrzegli prostego rozwiązania które jest już dostępne 1,5 roku.
Dodam na koniec że gram wampirami już 20 tur i miałem 2 crashe, jeden graficzny a drugi podobny do tych wcześniejszych, kiedy to gra potrafiła mi się zakończyć nieodwracalnie na 8 turze przed spaczowaniem. Nie mówiąc o jakości rozgrywki, która jest dużo lepsza.

Araven
09-01-2013, 10:55
Fakt patch dużo daje. Nie spodziewałem się, że aż tyle. Szybsze tury, lepsza grafika, wieksza stabilność. Ja nie mam konta na TWC.

Sopor85
09-01-2013, 13:35
Nie jestem programistą ale współpracuję z programistami. Ten programik napisał światowej klasy programista który powinien/już jest zatrudniony za ciężkie pieniądze. Gry dostają skrzydeł po spaczowaniu.

09-01-2013, 13:58
Nie jestem programistą ale współpracuję z programistami. Ten programik napisał światowej klasy programista który powinien/już jest zatrudniony za ciężkie pieniądze. Gry dostają skrzydeł po spaczowaniu.
Potwierdzam, szczególnie te gry co były pod starsze systemy i komputery :D

HellMaster
09-01-2013, 14:29
Ja też sprawdziłem i efekt działania tego pliku jest bardzo widoczny, zdecydowanie wszystko śmiga szybciej :)

09-01-2013, 15:02
A co ten patch wyprawia np. z modami pod Rome? :D :D :D Ci co mieli problemy z EB na Aleksandrze plus megamodyfikacje, niech teraz odpalą je...Ile gra ma swojej urody tyle widać, jak ktoś miał do tej pory problem z przerośniętymi modyfikacjami, spokojnie niech próbuje...
------
Zaraz ściągam najbardziej rozbudowany mod obok BC, co do jego uroku należały ślamazarne tury i niespodziewane crasche... :D

Shay Ruan
09-01-2013, 15:35
Eutychesie działa pod Rome? Opisz jakie różnice bo mnie korci :D

Sopor85
09-01-2013, 15:36
Rozpowszechniajcie wiedzę na temat tego patcha, normalnie kupiłbym u was jakiś baner reklamowy ale nie jestem twórcą tego programu i nie zapowiada się żeby nawet autor miał coś na tym zarabiać. Może macie jakieś "hall of fame" w dziale download? Bo to już raczej nie chodzi tylko i wyłącznie o tego moda.

VergilSparda
09-01-2013, 16:59
Dobra jestem nieogarem ale ni w cholere nie wiem który plik mam podsunąć temu patchowi. Nie mam żadnego .exe w katalogu z Third Age. Który plik trzeba "spaczować"?

Shay Ruan
09-01-2013, 17:12
chyba chodzi w przypadku TA o plik z którego uruchamiasz moda znajdujący się w Twoim głównym folderze z modem :) Ale pewności nie mam bo nie testowałem jeszcze.

09-01-2013, 17:14
Eutychesie działa pod Rome? Opisz jakie różnice bo mnie korci :D
Ja mam i tak mocnego kompa, ale podejrzewam że na innych słabszych będzie podobnie, np. tury w EB z dodatkiem Jirisys' Europa Barbarorum Mega Mod Pack for EB 1.2 chodzą z prędkością kilku sekund...1, 2, 3 i... :mrgreen:

Araven
09-01-2013, 17:23
Patchowi dla modów należy podsunąć plik kingdoms.exe zrób jego kopię wcześniej i trzymaj gdzieś osobno. po przerobieniu pliku exe przez patch (o nazwie 4gb) wrzuć go tam gdzie masz oryginał kingoms.exe i nadpisz. Od tego momentu powinno być dużo szybciej i lepiej graficznie. Program sam robi kopię plku, ale ja wolałem ją też sam zrobić wcześniej, nim go użyłem.

09-01-2013, 17:37
Albo, wypakuj plik, ...gdzieś tam :D
Kliknij lewym klawiszem myszki na
4gb_patch.exe

ponownie klikasz lewym klawiszem myszki :D na OK, to co jest na obrazku i pojawi ci się menu z wyborem, który plik chcesz zmienić.

http://img10.imageshack.us/img10/7686/schowek01yr.jpg

Sam, powtarzam, sam zrobi ci nazwę o rozszerzeniu backup oryginalnego pliku, jak ci się zmiany na lepsze nie spodobają :D , to wykasujesz samą nazwę backup i odzyskasz stary plik :D
pojawi ci się to, co jest w linku do tego genialnego maleństwa
http://ntcore.com/img/4gb_patch.jpg
Klikasz na OK, to zmienia, Another to wracasz do wyboru...

VergilSparda
09-01-2013, 18:15
Pokłony dla was zacni panowie że wyjaśniliście mi to wręcz krok po kroku. Patch działa, widać sporą różnicę zwłaszcza w bitwach gdzie potrafiło czasem już na x2 przyciąć lekko, a teraz na max szybkości śmiga aż miło. Dzięki.

09-01-2013, 19:01
Moderatorzy z innych działów zerknijcie, może się maleństwo nada do najnowszych odsłon, ktoś by spróbował, plik nie ingeruje w Windowsa, itp...Podejrzewam, że odpadnie wiele problemów, łącznie ze stabilnością gry, nie mówiąc o innych aspektach rozgrywki.. :D Różnice są zaskakująco duże, nawet na mocnych machinach :D
---------------

VergilSparda
Takie te kotołaki są ;)

Xaurus
10-01-2013, 13:04
zainstalowane przetestowane i polecam :)

10-01-2013, 19:18
Na moim sprzęcie Medek 1 odpalił, a podejrzewam że i Szogun 1 pójdzie, ( wcześniej niby też chodził, ale mulił jak cholera) a teraz jak " strzała" :D ci co grają od początku w serię tych gier, wiedzą doskonale, co teraz napisałem :D

Ensis
12-01-2013, 19:15
Gram w modyfikacje NTW3 i zastanawiam się na czym użyć programu:
a) na Napoleonic Total War III
b) na Napoleon.exe

12-01-2013, 19:27
Gram w modyfikacje NTW3 i zastanawiam się na czym użyć programu:
a) na Napoleonic Total War III
b) na Napoleon.exe
Zawsze gra jest ważna tutaj będzie odpowiedź B) nie mam aktualnie Napka na dysku więc nie pamiętam, ale to aplikacja uruchamiająca grę , na której bazuje mod, ale też zmiana plików wsadowych nie przeszkadza ;)

kirlan
13-01-2013, 11:42
Link w pierwszym poście prowadzi do strony z objaśnieniem po angielsku. A że wujek "ooookulary" nie zawsze tłumaczy języka dobrze nasz ojcowski :lol:
Dla tego zamieszczam tłumaczonko.
Jest to moja (kirlana) wizja tego co autor miał na myśli - NIE jest to tłumaczenie poszczególnych słów ani zdań, ale raczej "przesłania" tekstu . W nawiasach kwadratowych dałem moje własne komentarze i uwagi techniczne - ważne dla zrozumienia tekstu.


Pierwotnie napisałem to narzędzie dla mojego przyjaciela który go potrzebował. To bardzo małe narzędzie łata aplikacje x86 tak aby na platformach x64 miały do dyspozycji 4 GB pamięci wirtualnej (zamiast tylko 2 GB). Narzędzie to jest bardzo przydatne dla aplikacji które wymagają dużej ilości pamięci wirtualnej, jak: gry, modele i animacje 3D, multimedia itp. Aby uzyskać te dodatkowe 2GB musisz po prostu spaczować tym narzędziem [główny] plik wykonywalny (.exe) należący do programu któremu chcesz udostępnić te dodatkowe gigabajty wirtualnego RAM-u. Można to wykonać na dwa sposoby:
1) klikając [podwójnie] na narzędziu , a następnie wybierając / wskazując plik do spaczowania
2) za pomocą linii komend ( [przykład do weryfikacji – wiec na razie nie podaję]
Narzędzie automatycznie tworzy kopię zapasową oryginalnego pliku wykonywalnego.

Dość łatwo wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje na platformach x64. Otóż na platformach x86 ,spośród 4GB pamięci wirtualnej , aplikacje mają do dyspozycji 2GB (pozostałe 2 GB zarezerwowane są dla systemu). Na platformach x64 dwa inne dodatkowe gigabajty mogą być dostępne dla aplikacji 32 bitowych. Aby to osiągnąć, należy odpowiednio ustawić flagę w kodzie pliku. To jest, oczywiście, bardzo łatwe dla wtajemniczonych, którzy robią to codziennie w CFF Explorer. To narzędzie zostało napisane, gdyż nie każdy jest wtajemniczonym i najprawdopodobniej wiele osób nawet nie wie, że można to osiągnąć. Z drugiej strony, ja nie zawracał bym sobie tym głowy, ani nie napisałbym tego narzędzia, gdyby mnie ktoś o to wprost nie poprosił

13-01-2013, 20:37
Ponownie potwierdzam, że nawet na nowych z tego roku pamięciożernych programach ( nie grach!), na stosunkowo nowym kompie daje różnicę, tak około 38% zużycia :) Ciekawe czy twórca tego pacza wiedział, że tak to zahula? :D

kirlan
14-01-2013, 11:37
założenia stałe:
RAM fizyczny 3 GB,
system operacyjny Windows XP Professional 32 bit
grafika Radeon 9550 - 256 MB
interfejs grafiki : DirectX 9.0c , Smoothvision 2.1

..............
No co ? :mrgreen:
Wycieczki szkolne w czwartki , pozostali miłośnicy muzealiów tylko grupy - umawiać na PW :lol: :lol: :lol:
Dla ViPów - atrakcja specjalna : działający Adax Bravo (64 MB RAM, celeron 300 i grafika ATI 4MB + dopalacz 3D Wooodoo 4 MB - na tym raczej TERAZ testował nie będę , ale zapewniam: pod WIN 98 Shogun śmiga lepiej niż na innych z grafiką 16 MB 8-)
Zatkao kakao? :twisted: :lol:
Dość żartów! Do rzeczy!
..........

Test1
Testowałem z bardzo ograniczoną systemowo pamięcią wirtualną: ustawienie niestandardowe: startowo/minimalnie 500 MB , max 1 GB - użytych ok 650 MB przed odpaleniem gry (w tle dwie przeglądarki internetowe i ochrona antywirusowa)
obiekt : Gimp
wczytywanie pliku (wielowarstwowy, 250 MB) 40 sek - i (zgodnie z przewidywaniami ) bez zmian.
Natomiast znacząco wzrosła szybkość reakcji po wczytaniu (przesuwanie obrazka, aktualizacja widoczności warstw)

Test2
Ustawienia i warunki jak wyżej
Obiekt: Shogun(1)
Testowany w trybie graficznym normalnym - karta graficzna.
Uruchamianie gry bez zmian. Szybsze wczytywanie okienek, przechodzenie między trybem strategicznym (mapa) a trybem bitwy (widok pola walki) ((w pierwszych dwu grach serii tak było: mapa i teren - dwa oddzielne światy)) płynniejsze ruchy na mapie. Natomiast gra przed jak i po spaczowaniu wiesza sie przy próbie normalnego zamknięcia. Nie ma to wpływu na zapisane sejwy ani na grę później, ani na inne działania na kompie

(nie chce mi sie kombinować z rozwiązaniem porostu przeskakuję na menadżera zadań i zamykam)

:!: :!: :!: ps: Dawajcie SWOJE wyniki testów razem ze specyfikacją
ustawienia RAM wirtualnego, ram fizyczny, jaki system, ilo bitowy :!: :!: :!:
jak podać specyfikację:
[spoiler:1hlqvfz0]- na jaki program użyliście i co sie poprawiło
- system operacyjny (koniecznie ilo bitowy 32? 64?)
- ile RAM fizycznego (normalny ram)
- ile wolnego miejsca na twardzielu - jeśli są partycje to na tej systemowej ile wolnego
- procesor - producent model ogólnie (nie musicie wydłubywać rozszerzonego symbolu - kod literowo cyfrowy z opisem architektury , wystarczy to co zawsze)



jedyne co może sprawić drobniutki problem to:
ustawienia pamięci wirtualnej / RAM wirtualnego / pliku wymiany / pliku stronicowania (dla tych rozważań uznajmy że są to synonimy)
Trzeba być na kompie zalogowanym jako ktoś z uprawnieniami administratora
w XP-ku to jest tak:
panel sterowania >> system>>zaawansowane>>wydajność: ustawienia>>zaawansowane>>pamięć wirtualna: zmień>>
..
teraz wystarczy przepisać to co jest tam napisane, albo zrobić screena

To pozwoli wyciągnąć wnioski i być może dać dodatkowe PROSTE porady jak stosować moda 8-)[/spoiler:1hlqvfz0]

14-01-2013, 12:01
Podałem wcześniej o zmianach na lepsze, chodzi o ten program :D
CyberLink PowerDirector 11

michal34524
30-01-2013, 08:29
próbował ktoś na Napoleonie i Darth Mod Napoleon?

cobran
30-01-2013, 09:54
Wie ktoś czy poprawi to szybkość działania programów do renderingu? i czy działa z darth mod'em do empire?

30-01-2013, 09:56
Sprawdź sobie ;)

misiek1205
30-01-2013, 12:42
Niech mi ktoś wyjaśni jak spatchowac medka 2 krok po kroku, bo nie wiem czy dobrze robie.

cobran
30-01-2013, 13:24
No to jeszcze ostatnie dwa pytania, czy działa na 32 bitowym xp i czy wzrost płynności odczują tylko komputery które mają poniżej 4GB ramu, czy te które mają 4 i więcej też?

30-01-2013, 22:03
Niech mi ktoś wyjaśni jak spatchowac medka 2 krok po kroku, bo nie wiem czy dobrze robie.
:D viewtopic.php?p=264618#p264618 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=264618#p264618)

Kobrax
03-02-2013, 15:29
Programik świetny. Użyłem go na Two Worlds i teraz nie mam problemów z zacinaniem i logowaniem gry na najwyższych ustawieniach. Zresztą użyłem go na wszystkim co się tylko dało ale jeszcze nie sprawdzałem rezultatów.

No to jeszcze ostatnie dwa pytania, czy działa na 32 bitowym xp i czy wzrost płynności odczują tylko komputery które mają poniżej 4GB ramu, czy te które mają 4 i więcej też?
Ja mam 32 bitowego XP i mi działa.

kirlan
05-02-2013, 16:49
@Kobrax
Ile masz RAM fizycznego?? Jak ustawiony RAM wirtualny ??
-------------
Wiele rzeczy nie jest jasnych ponieważ autor patcha wyjaśnia tylko kilka spraw, nie rozpisuje się o wszystkich możliwych kombinacjach, nie pisze też dokładnie co robi patch (np czy sprawdza ustawienia systemowe, jakich ustawień wymaga). Możliwe też, tak jak zauważył Eutyches , że autor nie zdawał sobie do końca sprawy z wszystkich możliwości patcha którego napisał. A naprawdę różnice bywają ogromne!
Więc próbujcie ! NIE BÓJCIE SIĘ EKSPERYMENTOWAĆ Najwyżej patch nic nie da i stracicie te cenne 3 minuty czasu!
W razie czego cofnięcie zajmie wam minutkę na każdy program - patrz pierwszy post
(przed chwilą dodałem instrukcję jak szybko cofnąć paczowanie).
.....
Wiele jest rzeczy niejasnych, a ja mam ograniczoną ilość dostępnych kombinacji kompa i systemu operacyjnego..

DLA TEGO PROSIŁEM TYCH CO ZASTOSOWALI PATCHA
o informacje - PODAWANIE SZCZEGÓŁÓW ustawień kompa w TYM wątku
Dałem instrukcję jakie dane podawać, wytłumaczyłem czemu i poco to , a nawet jak te parametry sprawdzić ...

Tym nielicznym którzy odpowiedzieli / podzielili się wiedzą kolejny raz dziękuję w imieniu forum i własnym :D :D :D

Profesor
06-02-2013, 10:16
Woow, naprawdę coś świetnego :O
W końcu mogę normalnie zagrać oblężenia na medku :) Polecam program, bo warto!

ArsMoriendi
07-02-2013, 18:28
Mam takie pytanie - mając Radeona 512mb, 1,5GB Ramu, procek Athlon 3800+ 2,4Ghz, ten patch coś mi pomoże?
Jeśli chcę grać w TATW, to mam wybrać do spaczowania plik Kingdoms.exe w głównym folderu Medka, a nie Tatw.bat?

Araven
07-02-2013, 18:35
Tak Kingdoms.exe masz spatchować. Spróbuj, Kobrax pisał, że jemu na 32 bitowym XP pomogło. Zrób sobie kopię pliku kingdoms.exe nim go przerobisz, mimo, że program też ją robi.

ArsMoriendi
07-02-2013, 19:39
a fakt, że mam w opcjach kamery skalę jednostek ustawioną na olbrzymią, mógł spowalniać większe bitwy?

Araven
07-02-2013, 19:52
Oczywiście, im większa skala tym więcej obciąża komputer.

devil162
08-02-2013, 14:15
Jak mam spatchować MOS'a ? bo tam nie ma pliku exe tylko plik .bat , jak dam plik bat to tworzy mi backup ale ten obrazek już nie wyskakuje http://ntcore.com/img/4gb_patch.jpg

EDIT

ok już wiem, trzeba spatchować pliczek kingdoms.exe :)

08-02-2013, 14:25
devil162Nie paczujesz moda, a grę na jakiej on się opiera, a robi także kopię pliku od uruchomienia moda jak klikniesz
zaznaczone
http://img534.imageshack.us/img534/8222/schowek02q.png
, jeszcze raz :mrgreen:
zerknij
viewtopic.php?p=264618#p264618 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=264618#p264618)
Docelowo jest pacz zrobiony pod aplikację exe

Scooter
13-02-2013, 15:45
Mam pytanie , czy ten patch poprawi działanie SH2 czy tu chodzi raczej tylko o starsze gry tupu MTW2?

Araven
13-02-2013, 15:58
Spróbuj, robiąc kopię pliku exe wcześniej. Ja używam tylko na MTW dla modów.

Scooter
13-02-2013, 19:31
Sorki że truje ale czy ten patch w MTW2 poprawia działanie tylko modów czy dzialanie podstawy też?

Araven
13-02-2013, 20:32
Ja w podstawkę kilka lat nie grałem, ale raczej na 100% poprawia i podstawkę.

ryczek11
18-02-2013, 21:27
Wystarczy to raz zrobić czy przed każdym uruchomieniem gry ?

Araven
18-02-2013, 22:17
Wystarczy jeden raz przerobić plik exe z danej gry, tymże patchem.

ryczek11
19-02-2013, 16:04
Czyli jak zrobię sobie kingdoms.exe będzie mi już zawsze działało na innych modach ?

Araven
19-02-2013, 16:48
Mnie działa, na wszystkich modach pod Kingdoms.

Sopor85
14-10-2013, 21:50
Witam po długiej przerwie.

Co do tego patcha to polecam go również w grze warhammer dawn of war soulstorm. Jest wiele kombinacji i specjalne patche do tego żeby gra chodziła pod systemy 64 bitowe. U mnie jest tak że spachowałem tym programikiem i działa o wiele szybciej, gdzie wcześniej był problem z uruchomieniem gry.

Windows 7
4 gb ram
GF 4

Będę teraz grał w NWN 2 na nowym serwerze i zobaczymy czy uda się usprawnić działanie serwera w tej grze. Mam nadzieje że administratorzy będą chcieli współpracować.

Araven
12-11-2013, 08:38
Witaj.
Jeszcze raz dzięki za tego patcha.
Wielu Osobom pomógł i mody oraz Kingdoms działa szybciej.
Wiesz coś więcej niż na początku, co ten patch4Gb dokładnie robi, znaczy jak działa?
No najnowsze gry ze steam np. tez pomaga?

Sopor85
15-11-2013, 18:12
Nie ma za co dziękować, nie jestem osobą która go zrobiła.

Nie wiem nic więcej niestety, prosta droga to skontaktować się z autorem, czego nie zrobiłem. Twórca być może jak artysta malarz, zrobił obraz a później ludzie się zastanawiają co miał na myśli i sami więcej wniosków z tego wyciągają niż on sam.

Jeszcze jedna uwaga co do gry mount&blade warband. Kiedy gram na multiplayerze i mam spaczowaną grę to o kilka punktów mam niższy ping od tego czasu. To bardzo ważne w tej grze, trochę to jak cheatowanie. :P

Andrij Marszałek
17-11-2013, 18:11
Ej mam pytanie małe czy mając 2gb ramu, Windows 7 i system 32 bitowy to czy patch poprawi wydajność Call of Warhammer?

Ensis
06-12-2013, 08:08
Nie zaszkodzi spróbować, ale nie zapomnij o kopi zapasowej zmienianego pliku.

Raster
21-02-2014, 23:01
Mi ten plik działa elegancko na wszystkich grach na kompie oprócz medievala, ponieważ gdy próbuje zpatchować kingdom.exe albo medieval.exe to wyskakuje komunikat "couldn't open executable".

michu12123
22-04-2014, 13:18
Wejdz w wlasciwosci kingdom.exe i sprawdz, czy nie masz zaznaczone "tylko do odczytu" jesli tak, to odznacz.

T&D TWC
19-10-2014, 16:14
O lol ja myślałem że ten patch waży 4GB:P