PDA

Zobacz pełną wersję : ]ROZWIĄZANE] Co dalej?



polakma
10-01-2013, 16:49
Witam was. Od dłuższego gram sobie Rodem Juliuszy. Mam całą Galię, Hiszpanię i trochę germani. Moje siły koncentruję akurat na brytani. Mam reformę mariusza, dobrze prosperuje, ale germanie mają ledwo 5 miast i Mają bardzo dużo pełnych armii czemu? Sytuacja wygląda tak. Brutusi mają całą Grecję, Trację i dacie. Scypioni całą afryke. A Egipt ma CAŁY Wschód począwszy od ich pierwszych miast do prawej górnej krawędzi mapy.. Mają bardzo dużo armii i miast? Czy mogą w jakikolwiek sposób zagrozić mi czy pozostałym rodom?

Jak na razie jedyny mój problem to mała ilość członków rodziny. Mam samych Juliuszy, bo nie lubię mieć po 50 nazwisk w rodzinie...

Lwie Serce
10-01-2013, 17:22
Ani Brutusi ani Scypioni raczer na Egipt nie ruszą, więc polecam samemu się z nim rozprawić.

ale germanie mają ledwo 5 miast i Mają bardzo dużo pełnych armii czemu
Nic dziwnego, wyślij trochę ludzi i wytłucz ich, nie powinni Ci zagrozić skoro jesteś po reformie.

Jak na razie jedyny mój problem to mała ilość członków rodziny. Mam samych Juliuszy, bo nie lubię mieć po 50 nazwisk w rodzinie...
Ja tam lubię powiększać swoją rodzinę, więcej dowódców jest, i nie ma ryzyka wymarcia rodu...

polakma
10-01-2013, 17:27
Grałem wysłałem pare oddziałów wytłukli mnie berserkerami xD Bo mi ród nie wymrze jest około 30

Lwie Serce
10-01-2013, 17:32
Kawaleria + łucznicy = stosy martwych berserkerów ;)
Lepszych oddziałów na nich nie ma w przypadku Rzymu.

polakma
10-01-2013, 17:38
Obecnie mam 5 pełnych armii. Spróbuję...

Wald
10-01-2013, 18:24
Zawsze pozostaje opcja: przekup :D

polakma
10-01-2013, 21:41
Właśnie staram się nie mieć więcej niż 50k. Bo wszyscy generałowie z cechą. Idiota w zarządaniu, czy 3 poziom cechy ekstrawagant- obie -6 zarządzania mi nie pasi. Mam teraz 30k więc z jedną dwie armie bym przekupił...

Aracz
15-01-2013, 16:00
Wybij Germanów i zacznij tłuc senat. Gdy zajmiesz Rzym, ruszasz na pozostałe rody. Rób to czym prędzej i najlepiej gdy będą mieli wojny. Inaczej to oni zaatakują ciebie gdy ty będziesz osłabiony.

Lwie Serce
15-01-2013, 16:26
Nie wiadomo czy ma możliwość zaatakowania Senatu czy innych rodów, one także jego nie mogą zaatakować, więc nie ma się co spieszyć na razie z tym, trzeba opanować sytuację na froncie bo skoro granica płonie, to może być niebezpiecznie jak się odwróci od niej uwagę :)

polakma
18-01-2013, 18:10
Staram okej udało mi się wybić germanów. Teraz nie mam wojen ustabilizuje gospodarkę.