PDA

Zobacz pełną wersję : SPOLSZCZENIE do MOS 1.41 i MOS 1.50 i MOS 1.60



Araven
22-01-2013, 08:39
Ekipa spolszczająca MOS 1.41:
Parthar1989 - autor spolszczenia do TATW 3.2 robi pliki campaign_descriptions oraz export_units do MOS 1.41 i plik expanded - zrobione Pracuje nad export VnVs czyli cechy generałów i agentów, zrobione
Berengar - missions zrobione potem część wpisów w historic_events
Karollo8686 - historic_events, zrobione częściowo dokończy Araven i Berengar
Szowek - plik strat oraz event_titles, event_strings, zrobione
Tessali - export_buildings, aktualnie brak Osoby do tego pliku. Robi go Pathar1989
HusarPl plik export_anicillaries, imperial_regions_and_settlements czyli nazwy prowincji. Zrobione.
Araven - battle, battle_descriptions, diplomacy_speech, shared, menu_english, tooltips, climates, cursor_action_tooltips, diplomacy, export_anicillaries (znaczące poprawki i nowa świta) pomoc i koordynacja. Obecnie historic_events
Spolszczone pliki prawie wszystkie.


Wersja nr 11 z 29.05.2013 spolszczenia do czystego MOS 1.41 i MOS 1.41 Epic campaign z mapką zwykłą: Spolszczenie, bazuje na spolszczeniu Parthara1989 do TATW 3.2 : http://www.sendspace.pl/file/c1ef144488f4c1cd2e65ba1

Wersja nr 8 z 29.05.2013 spolszczenia dla MOS 1.41 EMM czyli z rozszerzoną mapką, działa także w MOS 1.41 EMM z Epic Campaign mojej roboty. Link: http://www.sendspace.pl/file/49210ca34d32ba5f5abbbad

Historic events z 27.06.2013 link: http://www.sendspace.pl/file/aa182ced75f6e375f68df22 Kolejne eventy, pobrać, wypakować i katalog text wrzucić do data moda i nadpisać wersję z 29 maja. Plik dla wszelkich wersji Mos i zwykłej i rozszerzonej i wariantów z Epic Campaign.

INSTALACJA:
1. Robimy kopię katalogu text z MOS 1.41. Katalog text z moda wycinamy i wklejamy w bezpieczne miejsce. Katalog text jest w data moda Third_Age_3.
2. Pobrane spolszczenie wypakowujemy, potem katalog text wrzucamy do moda, nic nie nadpisujemy bo zgodnie z punktem 1, wcześniej wycięliśmy angielski text.
3. Pobieramy Historic events z 27.06.2013 i postępujemy jak opisano działąnie pzry tym pliku (nieco wyżej).
4. Zaczynamy grę. Działa na savy.
5. Spolszczenie działa także z Epic Campaign do MOS 1.41.


SPOLSZCZENIE do MOS 1.50 Final, dzieło Robsona85 i Pathara1989 (pomoc HusarPL):
http://www.sendspace.pl/file/660d235591ff1e0611cca4e wersja nr 4 z 17 sierpnia 2013. Wersja scalona i poprawiona.

http://chomikuj.pl/pathar1989 24.09.2013 NAJNOWSZE SPOLSZCZENIE DO MOS 1.50 od Pathara1989

A tutaj macie spolszczenie Robsona85 do MOS 1.6
LINK:
http://www.sendspace.pl/file/dc9459eb9407c8b789ce984

Spolszczenie nr 3, do MOS 1.6.1 od Pathara1989 i Husara.pl :
Kolejna wersja spolszczenia dostępna do pobrania. Wzbogacona o świtę postaci, cechy pomocnicze i opisy budynków.
http://chomikuj.pl/pathar1989

Opisy poszczególnych regionów dostępne będą w kolejnej wersji. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, będzie gotowa w ciągu tygodnia lub dwóch.

SPOLSZCZENIE do MOS 1.6.2
Zajrzyjcie do tego tematu, post nr 1: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9929-SPOLSZCZENIE-do-MOS-1-6-2

Araven
22-01-2013, 09:34
Chętni poszukiwani do pomocy przy spolszczaniu MOS 1.41. Ochotnicy proszę o zgłaszanie się na PW lub w tym temacie, proszę nie pracować w ukryciu, bo może sie okazać, że kilka Osób robi ten sam plik. Większość pracy będzie polegało na przeklejaniu wpisów ze [spolszczenia Parthara1989 do odpowiednich plików MOS 1.41, więc można nawet słabo znać angielski by to robić.

pathar1989
22-01-2013, 10:21
Araven mam dobre wieści. Udało mi się odratować z mojego laptopa większość plików spolszczenia, które zrobiłem do poprzedniej wersji MOS. Oprócz plików: export_ancillaries, export_buildings, export_VnVs, historic_events, quotes mam wszystko. Nie są niestety kompatybilne z obecną wersją 1.41. Biorę się do pracy w przenoszenie wpisów do obecnej wersji. Do końca tygodnia postaram się wrzucić poprawione pliki na konto chomikuj.

Szowek
22-01-2013, 10:22
Więc mam przestać robić plik strat?

Araven
22-01-2013, 10:26
Rób dalej Szowek, przecież napisałem, że robisz plik strat, to kontynuuj.
Parthar1989 wciągnąłem Cię na listę, jako mózg ekipy. Zrobiłem tooltips przed momentem, a raczej przekleiłem z uwzględnieniem Tol Acharn.

pathar1989
22-01-2013, 10:33
W razie czego obecnie zajmę się plikami campaign_descriptions oraz export_units. Przy okazji gdzie mam je podesłać gdy będą skończone?

Araven
22-01-2013, 10:42
Do mnie link jakiś na sendspace albo chomikuj lub maile na PW wymienimy. Dzięki.
Link do aktualnej wersji spolszczenia jest w poście nr 1.

Ghastly
22-01-2013, 14:27
Z tego co powierzchownie zobaczyłem plik expanded jet niemal identyczny jak ten pathara z TATW 3.2. Nie lepiej będzie pracować na spolszczonym pliku i dopisywać tam tylko ten nowe nazwy z MOS 1.4 ?

Araven
22-01-2013, 14:44
Wszystko jedno, ale w expanded bezpieczniej pracować na pliku z MOS i przeklejać do niego to co identyczne ze spolszczenia z TATW 3.2, i tłumaczyć od razu nowe rzeczy. Są nowe nacje i łatwo je pominąć a brak każdej linijki to ctd w grze. Dlatego proponuję jak napisałem. Ja otwieram dwa pliki i przeklejam ze spolszczenia TATW 3.2 do MOS, a to co się zmieniło tłumaczę sam.

Edit:
Szowek robisz teraz event_titles i wyslij mi ponownie link do diplomacy, ten co dałes ostatnio był do strat. Dzięki.

tomciopogromcio
22-01-2013, 15:09
A spolszczenie działa też na rozszerzonej mapce?

Araven
22-01-2013, 15:20
Powinno, zachowaj z rozszerzonej mapki plik imperial_campaign_regions_and_settlements znaczy oba zachowaj i tekstowy i binarny o tej nazwie, reszta powinna działać. Wcześniej zrób kopię całego text. Jak nie będzie działać to przywrócisz oryginalny text.
Ważne ile plików z rozszerzonej mapki dotyczy katalogu text z nimi może być problem, reszta będzie pasować.

Ghastly
22-01-2013, 16:16
Elven Rangers - Elficki Łowca czy jak to przetłumaczyć ? Słowo "ranger" ma sporo pasujących znaczeń i nie wiem co dać.

Szowek
22-01-2013, 17:01
Tak... to raczej będzie Elficki Łowca

Araven
22-01-2013, 17:14
Elficcy Rangersi albo Elficcy Zwiadowcy lub Elficcy Strażnicy.

berengar
22-01-2013, 17:42
Aragorn był Rangar of the North - co tłumaczy się jako Strażnik Północy. Wydaje się więc że takie tłumaczenie jest najodpowiedniejsze.

Araven
22-01-2013, 18:19
Szowek, dzięki za dotychczasowe pliki teraz missions. :mrgreen:

Tessali
22-01-2013, 18:37
Czy można puścić wodzy wyobraźni?

Przykład swobodnego tłumaczenia:

Kwatery Czarnych Numenorejczyków
Kwatery Czarnych Numenorejczyków są budowane wszędzie tam, gdzie znajdą się Ci zeprawowani ludzie, bestie o czarnym sercu i mrocznym umysle uwięzionym w ludzkim ciele. Ci zaprawieni w bojach wojownicy będą postrachem na każdym polu biwy. Ich nienawiść do wolnych ludów jest głębsza niźli głębiny mórz, a umiejętność fechtunku dwuręcznym mieczem nie ma sobie równych. Zaiste, niewielu jest w Śródziemiu wojowników, ludzkich, elfickich, czy krasnoludzkich, mogących powiedzieć: "Widziałem, ostrze skrzyżowałem. Żyję." Budynek prezentuje się wielce ponuro. Ci co byli wewnątrz opisują surowe ciemne pomieszczenia zdobione motywami zniekształconych i powykrzywianych ludzkich i elfickich ciał. Ponoć w jadalni serwowane są posiłki na misach wykonanych z czaszek krasnoludów, natomiast napoje w czaszach z czerepików małych dzieci. Grozy ponoć dopełnia szalet, ale nikomu kto tam był i przeżył nie udało się opowiedzieć co tam widział, albowiem każdemu głos zamierał w gardle, zęby szczękać ze strachu poczynały, a kolana kolebotać o siebie jako grzechotki w wielkim lęku...
W tych kwaterach są rekrutowani Czarni Numenorejczycy.

re down

Super, dzieki.

Araven
22-01-2013, 18:41
Można, poniżej moja wersja. Poprawiłem drobne błędy i literówki i dodałem co nieco, zgodnie z Tolkienem. Super to zrobiłeś.

Kwatery Czarnych Numenorejczyków
Kwatery Czarnych Numenorejczyków są budowane wszędzie tam, gdzie znajdą się Ci zdeprawowani ludzie, bestie o czarnym sercu i mrocznym umyśle uwięzionym w ludzkim ciele. Ci zaprawieni w bojach wojownicy będą postrachem na każdym polu bitwy. Ich nienawiść do wolnych ludów jest głębsza niźli głębiny mórz, a umiejętność fechtunku dwuręcznym mieczem nie ma sobie równych. Zaiste, niewielu jest w Śródziemiu wojowników, ludzkich, elfickich, czy krasnoludzkich, mogących powiedzieć: "Skrzyżowałem swe ostrze z ostrzem Czarnego Numenoryjczyka i przeżyłem." Budynek prezentuje się wielce ponuro. Ci co byli wewnątrz opisują surowe ciemne pomieszczenia zdobione motywami zniekształconych i powykrzywianych ludzkich i elfickich ciał. Ponoć w jadalni serwowane są posiłki na misach wykonanych z czaszek krasnoludów, natomiast napoje w czaszach z czerepików małych dzieci. Grozy ponoć dopełnia szalet, ale nikomu kto tam był i przeżył nie udało się opowiedzieć co tam widział, albowiem każdemu głos zamierał w gardle, zęby szczękać ze strachu poczynały, a kolana kolebotać o siebie jako grzechotki w wielkim lęku...
W tych kwaterach są rekrutowani Czarni Numenorejczycy, czyli zdeprawowani dawni Dunedainowie, jacy przeszli na stronę Morgotha i Saurona.

Ghastly
22-01-2013, 19:36
"High Elven Imam" - wie ktoś co oznacza to słowo Imam ? Jest to najprawdopodobniej nazwa jakiegoś agenta, bo pojawia się przy części ras, ale nie mam pojęcia co to oznacza. I jeszcze jedno: "Ætheling of Dale" - jak to przetłumaczyć ?

Tessali
22-01-2013, 19:38
Imam (arab. إمام) – w dosłownym tłumaczeniu: „przywódca”. Władca kraju może być określany mianem imama, niemniej termin ten odwołuje się głównie do muzułmańskiego przywódcy religijnego.

W tradycyjnym znaczeniu, słowem imam jest określana osoba, która przewodniczy rytualnej modlitwie muzułmańskiej, czyli salatowi. W ogólności może to być osoba świecka, bądź przełożony meczetu.

To z wiki, tzn chodzi o przywódce religijnego.

ja mam zaś pytanie jak tłumaczyc beacon. Jako ognie sygnałowe? wieże sygnalizacyjne? Nie mam pojecia.

pathar1989
22-01-2013, 19:58
To już zależy od ciebie jak będzie najlepiej, choć jeśli mam coś zaproponować to nazwij to wzgórza sygnałowe.

Araven
22-01-2013, 20:06
"High Elven Imam" - wie ktoś co oznacza to słowo Imam ? Jest to najprawdopodobniej nazwa jakiegoś agenta, bo pojawia się przy części ras, ale nie mam pojęcia co to oznacza. I jeszcze jedno: "Ætheling of Dale" - jak to przetłumaczyć ?
High Elven Imam - raczej nie używane w grze przetłumacz jak Kapłan Wysokich Elfów, Ætheling of Dale jako Etheling z Dale
Beacon - zgadzam się z Partharem to Wzgórze Sygnałowe (Wieża Sygnałowa) do wzywania pomocy zapalano ogień na nim, widziany z daleka, jak w filmie, tak wzywano pomocy sojusznika np.

Araven
24-01-2013, 15:43
Ghastly jak prace nad expanded, co do Tessalego to już wiem. Szowek zrobił kilka plików, jako i ja, ale missions jest do poprawy, koło wtorku może będzie historic_events zrobione.

Jacyś ochotnicy do pomocy przy spolszczaniu MOS 1.41 ?

Ghastly
25-01-2013, 10:17
Połowa zrobiona, na tygodniu mozolnie mi to idzie, wiadomo - brak czasu, ale na teraz na weekend trochę więcej popracuję nad tym.
Aha, i jeszcze jedno "Star Fort" - jakoś mi tu nie pasuje "gwiezdny fort", tak ma być czy ja czegoś nie rozumiem ?

Araven
25-01-2013, 17:51
Berengar i Karollo8686 dołączyli do naszej ekipy. Szowek zakończy prace jak dokończy diplomacy, ale i tak jako jedyny zrobił kilka plików. Na pliki od innych czekam, niektórzy jak Parthar i Tessali maja wielkie plik inni niekoniecznie.

Ghastly
25-01-2013, 18:21
Nie wiem czy Twoja wypowiedź ma w sobie nutkę pretensji czy tylko mi się tek wydaje, ale chcę tylko przypomnieć że każdy wszystko robi tu za darmo i z własnej woli, na dodatek zbyt wielu chętnych nie ma do takiej charytatywnej pracy.

Araven
25-01-2013, 18:58
Nie ma pretensji, nie chodziło O Ciebie ani nikogo z Listy Osób spolszczających. Mnie na spolszczeniu mocno nie zależy, po angielsku gra się też bardzo dobrze, ale porządne spolszczenie to jednak byłoby coś. Ja współtworzyłem już kilka spolszczeń to idzie słabo i wolno jak na razie, ale ważne, że do przodu.

Szowek
25-01-2013, 19:01
Popieram Aravena...
Sorry że tak długo diplomacy nie ma. Niedługo zrobię.

jarecekk
25-01-2013, 23:27
spolszczenie coś mi nie trybi. mam wersję Mos 1.41. Gdy pojawia się ekran wczytujący bitwę po chwili wyskakuje okienko błędu gry. Wrzuciłem stare angielskie teksty i działa normalnie

Ghastly
25-01-2013, 23:51
Jakie spolszczenie ? Nie widzisz że spolszczenie do MOS 1.41 jest w trakcie tworzenia ?

tomciopogromcio
26-01-2013, 01:56
Ale już druga wersja jest wrzucona i generalnie działa.

Araven
26-01-2013, 06:34
Jarecekk to pobierz ponownie spolszcenie do MOS 1.41 z linku w poscie nr 1 w tym temacie i zainstaluj zgodnie z instrukcją ( w razie problemów podaj log, przywróć na moment angielski text i ok będzie), albo poczekaj na kolejną wersję. Ja na razie nie miałem ctd na spolszczeniu, ale jak jakieś się zdarzy to proszę o log. Jest w katalogu logs w katalogu głównym Medievala. W tym co katalog mods z modami.

Tessali
26-01-2013, 07:22
Moj plik jak go wkleilem do worda (bo wydal mi sie spory w notatniku) okazalo sie ze ma ponad 500 stron tekstu. Nawet jesli sporo jest przetlumaczone, a teksty sie powielaja troche zajmie ogarniecie takiego obszernego tekstu.

re dwon

Wkleilem tylko po to zeby sprawdzic objetosc, ilosc stron, pracuje w notatniku.

Araven
26-01-2013, 08:06
Tessali pisałem, radzę nie wklejać do worda bo potem przeniesienie pliku z worda do notatnika, może rodzić problemy i będą ctd. Pracujcie na notatniku, czyli na plikach z moda po prostu.

26-01-2013, 19:57
Wykorzystujecie uniwersalne spolszczenie Ensisa? Ja na nim gram i spokojnie nie wywala ;)

Araven
26-01-2013, 20:00
W sumie bazujemy na TATW 3.2. Ale zobaczę co jest w tym spolszczeniu. Może da się coś dołożyć do istniejącego.
Edit: W poście nr 1 tego tematu, dziś dałem wersję nr 3 spolszczenia do MOS 1.41 i MOS Epic Campaign.

Edit 2: Dołączył HusarPl plik export_anicillaries, czyli świta postaci.

mustafaga
27-01-2013, 14:01
Można się jeszcze przyłączyć do tworzenia tego spolszczenia?

Araven
27-01-2013, 14:06
Pewnie. Zmierzysz się z plikiem exportVnVs ? Weź ze spolszczenia do TATW 3.2 ten plik, napewno się przyda do prac nad analogicznym plikiem z MOS. Pracuj na notatniku, nie przeklejaj do worda, nie usuwaj żadnych nawiasów. Dzięki. Już Cię dopisuje do ekipy.

mustafaga
27-01-2013, 14:15
Świetnie, ogólnie to wiem jak się robi spolszczenie bo pracowałem już na spolszczeniem do MOS`a, ale niestety komputer mi się zepsuł i koniec moich prac był. To była jeszcze stara wersja chyba 1.2 czy jakoś tak :D Szkoda tylko że przez tydzień nie miałem dostępu do komputera bo przez ten tydzień dużo bym już spolszczył.

Coolecka
28-01-2013, 15:50
Mogę wam pomóc. Tylko dajcie mi jakieś pliczki ;D

Araven
28-01-2013, 17:09
Dzięki, ale z tego co czytałem walczysz ze spolszczeniem do Warhammera i jak da radę chciałbym byś tam był Szefem tegoż spolszczenia. ;) Z tego co tu widzę, wszystkie pliki są rozdzielone w spolszczeniu dla MOS.

Coolecka
28-01-2013, 17:17
Właśnie dobrze mówisz. Cięzko jest rozdzielić Call of Warhammer z powodu terminologii. Chciałem wam pomóc szybciej ale czekałem na aktywację :D Szefem Warbossem :D Więc jak już się uporacie z Mos to będziecie mogli mi pomóc bądź sprawdzić pliczki. Z tego co widziałem w dwa tygodnie można je zrobić jeśli się dysponuję czasem. W Mos jeszcze nie grałem więc liczę na was :D

mustafaga
28-01-2013, 19:49
Jak tak zacząłem spolszczać to się skapnąłem, że plik z Podstawki jest odpowiedzialny jedynie za kampanię Drużyny Pierścienia. I muszę sam się uporać z tym plikiem, ale cóż jakoś idzie. Ale gloria chwały po tym jakże szlachetnym przedsięwzięciu jest bezcenna :)

Dagorad
28-01-2013, 21:29
Świetna i godna pochwały robota etc.

Nie wiem czy to tylko u mnie ale coś jest nie tak z tekstami w dyplomacji.

http://img607.imageshack.us/img607/4168/0006jo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/607/0006jo.jpg/)

Araven
29-01-2013, 15:19
Jest wersja nr 4 spolszczenia (link w poście nr 1), poprawiłem plik dyplomacji i rozbudowałem. Ponad 90% zrobione w export_anicillaries czyli w świcie postaci. Jutro dokończę ten plik.

Medyna
30-01-2013, 14:06
Kiedy można się spodziewać dokładniejszego spolszczenia do MOS 1.41 ?

Araven
30-01-2013, 15:09
Jak pomożesz to szybciej będzie spolszczenie. Pewnie w lutym i to raczej po połowie miesiąca.
Edit: Najlepiej to czekać na gotowe i wkurzać spolszczających nie? Ja swoje pliki zrobiłem, nie zamierzam naciskać Innych spolszczających, zrobią jak będą mieli czas i ochotę.

Szowek
30-01-2013, 18:38
Zgodzę się z Aravenem, bo sam czekałem na spolszczenie ale zdecydowałem się pomóc aby skończone było szybciej...

Tessali
30-01-2013, 20:31
Chcialem przeprosic za to, ze spolszczanie mojego pliku (budynkow) tyle trwa. Raz ze jest to plik kolosalny (ponad pol tysiada stron A4), dwa, troche sie przeliczylem z optymistycznym nastawieniem, ze przez sesje przejde jak przez maslo... twardawe to maslo. Gdyby ktos mi chcial pomoc w technicznej czesci edycji i kompilacji plikow bede wdzieczny, bo de facto samo tlumaczenie to dla mnie maly pikus, ale techniczna czesc edycja pliku to w zasadzie kupa roboty. Gdyby ktos byl chetny poprosze kontakt na pm. Oczywiscie niezaleznie od tego zapewniam, ze codziennie pracuje nad plikiem w miare mozliwosci czasowych (zwykle okolo godzinki).

pathar1989
30-01-2013, 21:36
Tessali nie śpiesz się, pośpiech to najgorszy wróg. Ja też mam trochę problemów z plikiem opisującym jednostki, ale powoli jakoś mi to idzie. Pracuj w spokoju i powodzenia na sesji.

Araven
05-02-2013, 15:08
Panowie, ponownie proszę o jakieś info o postępach w spolszczaniu. Parthar1989 przysłał mi świetnie zrobiony plik campaign_descriptions z opisami frakcji po polsku. Husar.pl nazwy prowincji spolszczone, Tessali się określił, Pathar1989 pracuje nad jednostkami, a co z pozostałymi członkami ekipy i ich plikami? Ja dziś mam nadzieję spolszczę resztki pliku od świty postaci. Czekam bardzo na pliki: missions i expanded. Inne też.
Do wersji piątej spolszczenia chciałbym wrzucić i missions i expanded, albo chociaż jeden z nich.

Edit: W poście nr 1 dałem także link do spolszczenia dla MOS 1.41 EMM czyli z rozszerzoną mapką. Na razie nie mogę dać kolejnej wersji spolszczenia dla zwykłego MOS, gdyż nie otrzymałem, żadnych plików od walczących ze spolszczeniem, a niektórzy zaginęli w akcji.

Szowek
05-02-2013, 15:35
No cóż... widać chyba nie wszyscy dotrzemy do końca. A tak właściwie to kto zaginął?

Dagorad
05-02-2013, 16:19
Przy graniu Eriadorem i pokonaniu armii Dunlandu dostałem ich sztandar i jeszcze coś (zbroja smoka podajże), obie te rzeczy jak mniemam są nagrodą za zdecydowane zwycięstwo tyle że nie są opisane. Poza tym jeszcze to:

http://img401.imageshack.us/img401/5059/0006igd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/401/0006igd.jpg/)

Araven
05-02-2013, 17:40
Są opisane te przedmioty. Ew. pobierz ponownie spolszczenie i usuń plik export_anicillaries.tct.strings.bin ten biały z katalogu text. I dla pewności map.rwm z katalogu base. I powinny być. Na savy to działa. Nie jestem pewny czy w wersji 4, zbroja smoka jest po polsku, ale po angielsku musi być. W wersji piątej wszystko w tym pliku będzie po polsku.

Edit: Na razie nie ogłaszam kto zaginął, może się jeszcze odezwie. Kilka PW wysałem i nic. Dawno się też ów Pan nie logował, a sam sie był zgłosił.

tomciopogromcio
05-02-2013, 19:13
Dzięki za spolszczenie nr1 do EMM!! Polubiłbym, ale widzę, że facebook jeszcze tutaj nie dotarł :P!!

Edit. Potwierdzam, że nie wszystkie opisy się pokazują, u mnie 2 świta generała Halbarada z Eriadoru (w Bree na początku)[acha własnie spojrzałem, że post wyżej pokazał tego samego pana :P] się nie wyświetla, a książka "Tam i z powrotem" dodaje coś za mało cech generałowi, nie wydaje mi się byście to zmienili w plikach, więc pewnie , tylko opis źle napisany :P. To tak na bardzo szybko znalezione :).

Araven
05-02-2013, 20:16
Eriadorem ani Arnorem ostatnio nie gram, testowałem spolszczenie na Elfach i Krasnoludach. Sprawdzę tą książkę. I tego gienka może jutro.
Edit: Dobra udało mi się poprawić to co się nie wyświetla i bonusy z książki też poprawię. Dzięki za info.
Edit2: Zbroje Dunlandu wstawiłem. Wypatrzyliście coś jeszcze ? Poprawki będą w kolejnej wersji. Już niedługo powinna być.

Araven
06-02-2013, 19:53
W poście nr 1 są linki do nowych wersji spolszczenia, nr 5 dla zwykłego MOS i nr 2 dla MOS z rozszerzoną mapką. A to dzięki Berengarowi, który przysłał mi dziś missions. Porobiłem poprawki dalsze w anicillaries, dzięki informacjom Dagorada i Tomciopogromcio.

Aberforth
07-02-2013, 13:19
Mam problem. Chcę ściągnąć sobie spolszczenie do rozszerzonej mapki lecz nie wiem co robić. Kiedy wchodze na ten link widze rozmiar paczki i ma 1,7 MB a po prawej stronie na dole widze "mała paczka text.rar" i ma 38 MB czyli to mam pobrac ? Czy to co od razu wyskakuje po linku. Nie chce ryzykować gdyż pobieranie kosztuje chyba 5 zł bo prosza o sms'a..

tomciopogromcio
07-02-2013, 13:47
Po kliknięciu linku z pierwszego posta, klikasz jeszcze niebieskie kółko z napisem pobierz i to wszystko, to nic nie kosztuje.

Aberforth
07-02-2013, 13:50
Ok, dzięki :)

tomciopogromcio
07-02-2013, 15:14
Kilka świt nadal nie jest przetłumaczonych (ale tutaj chyba pisałeś, że jeszcze nie jest w pełni?). Natomiast, te przedmioty które na starcie dostaje następca frakcji i mające go chyba sporo polepszyć, można jeszcze raz przejrzeć, bo w wielu są podane złe cechy jakie dodają (niektóre dobrze, niektóre źle). Swoją drogą ciekawe czemu aż +8 autorytetu dali tym przedmiotom, ze 3 by wystarczyło :P. Szkoda, że jeszcze nie ma przetłumaczonych skryptów, bo to od razu wyskakuje ;].

Araven
07-02-2013, 16:22
Zamiast filozofować podaj konkretne przedmioty jakie wg Ciebie należy poprawić i pomóż w spolszczaniu. Tak pisałem, że jest 98% ze świty spolszczone.

tomciopogromcio
07-02-2013, 16:30
Nie gram każdą frakcją, to nie znam wszystkich dobrych i złych, ale właśnie z tymi przedmiotami widuję problem np. u Gondoru, z angielskim na razie po dzisiejszym egzaminie B2 nie chcę mieć do czynienia tym bardziej przy tłumaczeniu ;]. Ale specjalnie włączę każdą kampanię i sprawdzę te przedmioty.

Araven
07-02-2013, 17:06
Ja tym bardziej nie mam czasu. Sprawdzam czy nie wywala. Błędy w bonusach wyświetlanych w opisie mogą być bo sporo kopiowałem ze spolszczenia do TATW a w MOSIE zmienili niektóre bonusy, więc mogłem przeoczyć różnice, bo kopiowałem po kilkanaście wpisó niekiedy. Ale jak opis bonusów jest zaniżony, to postać generała w grze dostaje pełne bonusy, bo są one w innym pliku w data, a nie w text. Co wychwycicie, to zgłaszajcie sprawdzę.

tomciopogromcio
07-02-2013, 17:15
Złe bonusy:
Pisma Isildura
Róg Helma Żelaznorękiego
Pierścień Isengardu
Włócznia Fuinura
Złoto Scatha
Dar Uzdrowicielski Eldera

Do tego jedna ze świt nazgula imieniem Akhorahil będącego na początku w mieście Barad Duath się nie wyświetla, jak wtedy z tym z Eriadoru.

Araven
07-02-2013, 18:17
Ok. Dzięki za precyzyjny wykaz. Muszę, namierzyć też tego Akhorarila, ale jutro dziś nie mam siły.

pathar1989
08-02-2013, 09:15
Araven informuję, że sprawdziłem angielskie i polskie wpisy w czystym Third Age 3.2 i MOS 1.41. Okazuje się, że te same przedmioty w Third Age i MOS dają zupełnie różne bonusy. To prawdopodobnie twórcy MOS pozamieniali nieco wpisy.

Araven
08-02-2013, 12:05
Na 100% w MOS wiele pozmieniali w kwestii bonusów, w TATW 3.2 jest ok w spolszczeniu. To mój błąd, że jak przenosiłem wpisy to nie zawsze dostrzegłem różnice w bonusach jakie dają te same przedmioty, czy członkowie świty. Ale Dagorad i Tomciopogromcio czuwają i poprawiłem już wszystko czego nie było, albo było źle. Jak coś się jeszcze znajdzie to poprawię. Ładnie to zaczyna wyglądać.

tomciopogromcio
08-02-2013, 13:06
Ja nie pamiętam co jaki bonus miało, wiem, tylko, że przedmioty dawane na starcie następcom frakcji miały +8 do autorytetu, jak tego nie było, to ten przedmiot wypisałem. Innych przedmiotów nie pamiętam jakie bonusy były w angielskim, więc nie mogę powiedzieć czy są dobrze :/.

Araven
08-02-2013, 15:06
Właśnie oni zmienili głównie te dla następców i kilka nowych dali. Teraz powinno być ok. Bo dużo nie przeklejałem, a tłumaczyłem od razu zapisy z MOS.

Dagorad
08-02-2013, 16:23
Co do drobnych błędów to przy tym opisie Halbarada (tego którego brakowało) wkradła się literówka i jest "dpwodzona".

Co do tego baneru Dunlandu to z tego co zauważyłem w spolszczonych plikach brak linijek (ostatnich z flagami):
"{banner_dunland}Banner of Dunland
{banner_dunland_desc}A symbol of a crushing victory against the armies of Dunland.
{banner_dunland_effects_desc}+1 Authority, +1 Troop Morale"

Araven
08-02-2013, 18:25
Halbarada poprawiłem i kilka innych literówek. Ten banner Dunlandu sprawdzę, bo dodawałem ostatnio kilka brakujących. Dzięki za info.

Araven
10-02-2013, 12:44
Pan GHASTLY pilnie poszukiwany. Miałeś się waćpan zająć plikiem expanded, od dwóch tygodni waćpan sie nie logujesz na PW nie odpisujesz. Sam się do pliku zgłosiłeś i co to ma być?

Edit: W związku z zaginięciem niejakiego Ghastly, znajdzie się ochotnik do pliku expanded do spolszczenia MOS 1.41 ? Bo coś czuję, że Ghastly już się nie zaloguje, ostatnie logowanie 26 stycznia.

pathar1989
10-02-2013, 19:34
Nie ma problemu. W jednostkach zostało mi już tylko przetłumaczyć opisy nowych oddziałów dla Arnoru i Rhunu. Jak tylko je skończę biorę się za "expanded".

Araven
10-02-2013, 20:03
Dzięki. Ja mam awarię sprzętu, piszę od znajomej. Może w tygodniu mi naprawią kompa. Nie bardzo mogę testować cokolwiek. Dzięki Parthar1989. Wiara w Człowieka mi wraca. :mrgreen:

Dagorad
11-02-2013, 00:28
Skoro tak to jak mniema przez ten tydzień żadnych poprawek nie będzie zatem aby nie zaśmiecać tematu będę ewentualne błędy (kojarzę jeszcze co najmniej jeden z podajże towarzyszem orkiem) wrzucał w ten post.

http://img189.imageshack.us/img189/8523/0006rq.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/0006rq.jpg/)

Edit.
http://img72.imageshack.us/img72/7064/0006dt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/72/0006dt.jpg/)

Araven
11-02-2013, 07:57
Nazgula już poprawiłem to Orkowy mistrz musztry, ten ork w świcie bez opisu. W Dunlandzie to jakiś róg raczej. Może go namierzę. Nie wiem napewno padł mi monitor, nie wiem jak reszta sprzętu. Dziś wieczorem coś będę wiedział.

HusarPL
11-02-2013, 12:45
Jakiś pech z tymi kompami , chociaż prace zakończyłem może bym coś przetłumaczył ale nęka mnie bluscreen i nie mogę normalnie korzystać z komputera.
Edit: Jeśli potrzeba mogę podać pare informacji na różne tematy , np. nazguli (imiona itp.). Niedawno wpadłem w posiadanie Encyklopedii śródziemia i tam wszystko ładnie i krótko jest opisane.

Araven
11-02-2013, 12:58
Możesz podać ja spolszczyłem imiona Nazguli przy Pierścieniach jakie mają, ale może coś źle przetłumaczyłem. Zapodaj te imiona.
Bluscreen, duża szansa na wirusa, ale oby nie.

tomciopogromcio
11-02-2013, 15:12
Dziwne, podobno nie były one podane przez Tolkiena, we wszystkich źródłach gdzie są podane, to podobno zmyślone przez autora (lub kontynuacja innego zmyślenia). A w encyklopedii powinna być tylko prawda Tolkienowska :P. A do tego mogę napisać, że opisy pierścieni nazguli są za długi i nawet przy największych obrazkach świty, zajmują prawie cały opis także kolejnej świty i się mieszają :P. Niepotrzebnie napisane, aż który to nazgul itd.

HusarPL
11-02-2013, 15:26
Są 2 przypuszczenia: ,,Gothmog mógł być drugim co do rangi Nazgulem''. Khamul- Cień Wschody, Czarny Easterling, Król Rhunu. Dowódca Dol Guldur,być moze też drugi najpotężniejszy po Czarnoksiężniku Nazgul. To jest na temat imion. Jak coś potrzeba to można jeszcze podać .
EDIT: To jest jak by co ogólna encyklopedia : Simarilion (nie wiem jak sie pisze ) , Hobbit , WP , Dzieci Turina (-II-) , Niedokończone opowieści itp.
A co do błędu obawiam się ,że zasilator nie utrzymuje mi 2 dysków.Tylko mnie gryzie to że na mapie jest Fornost Erain ,a z tego co czytałem to jest po prostu Fornost.

Araven
11-02-2013, 15:59
Wg. Niedokończonych opowieści Tolkiena to Khamul Cień Wschodu był drugim co do ważności Nazgulem. Masz imiona wszystkich Nazguli? chciałbym je porównać z moją wersją.

tomciopogromcio
11-02-2013, 16:12
Fornost jest zaznaczony i podpisany na mapach Śródziemia dołączonych do powieści[1].

W angielskim oryginale – Fornost / Fornost Erain / Norbury / Norbury of the Kings / Deadmen’s Dike

HusarPL
12-02-2013, 07:31
Tolkien nie nazwał reszty (tak pisze). Znany jest ten Khamul i Gothmog. A na króla nazguli po prostu mówią Czarny Wódz , Czarnoksiężnik, Król Upiorów itp.
Co do niedokończonych opowieści to nie czytałem ale zamierzam. Jak pisało być może. Może spróbował bym jakieś cytaty wynaleźć i Ci posłać do spolszczenia ??
A co do kompa : dziwnym trafem padła mi karta graficzna + kostka ramu. Musze zadowolić się laptopem.
Dzięki za inf. Tomek

pathar1989
12-02-2013, 20:12
Na prośbę Aravena podaję link do nowych spolszczonych plików, zawierających opisy frakcji i jednostek. Dla bezpieczeństwa zanim je podmienicie zróbcie sobie ich kopie. http://chomikuj.pl/pathar1989

przemoxdlol
13-02-2013, 07:59
Nowe spolszczone pliczki są poprawne i działają na savy. Dobra robota oby tak dalej :)

HusarPL
13-02-2013, 11:29
Jak by były spolszczane eventy to mówie że ten event o jednostak itp. na początku to w Mos po 3 latach przychodzi a nie po 10

Wonsz
14-02-2013, 15:28
pathar trzeba mieć to wcześniejsze spolszczenie?

pathar1989
14-02-2013, 17:21
Tak. Kopiujesz pliki "expanded" oraz "export_units" i podmieniasz je w głównym katalogu moda w folderze text.

Wacha
14-02-2013, 19:26
Na prośbę Aravena podaję link do nowych spolszczonych plików, zawierających opisy frakcji i jednostek. Dla bezpieczeństwa zanim je podmienicie zróbcie sobie ich kopie. http://chomikuj.pl/pathar1989


Czy to spolszczenie działa wraz z MOS EMM?

pathar1989
14-02-2013, 19:38
Osobiście nie gram na rozszerzonej mapce, ale zrób kopie plików i najlepiej sam sprawdź. Jeśli nie zadziała przywróć domyślne pliki tekstowe.

Wacha
14-02-2013, 19:51
Działa bez problemu, opisy jednostek są pięknie spolszczone ;)

Araven
17-02-2013, 12:08
Parthar1989 jest zawodowcem napewno jest super. Pliki spolszczone przez Parthara wrzucamy na poprzednie wersje spolszczenia do MOS, nadpisując i wcześniej robiąc kopie podmienianych plików.

Edit: Mój monitor się spalił raczej mocno, może jutro kupię nowy ale nie wiem czy to się uda. W tygodniu mam nadzieję pójdzie nowa wersja spolszczenia do MOS, zawierająca i pliki Parthara i moje poprawki, sprzed awarii mojego monitora, oraz pewnie nowy plik. Mam go dostać dzisiaj.

pathar1989
18-02-2013, 13:04
W plikach, które zamieściłem odnalazłem i zniwelowałem kilka błędów. Poprawiona wersja plików jest już dostępna.
http://chomikuj.pl/pathar1989

Araven
18-02-2013, 13:44
W poście nr 1, są nowe wersje spolszczenia MOS z 18.02.2012. Wersja nr 6 dla zwykłego MOS, oraz wersja nr 3 spolszczenia dla MOS 1.41 z rozszerzoną mapką. Zawierają najnowsze poprawki Parthara, moje poprawki i poprawki missions od Berengara.

Edit: Dzięki bardzo Parthar1989, jednostki są super przetłumaczone.
Brakujący Róg Dunlandu dodany, dzięki za info Dagoradzie.

misiek1205
18-02-2013, 14:16
A czy w najbliższym czasie planujecie spolszczyć te komunikaty które się pojawiają po wlączeniu nowej kampani?

Araven
18-02-2013, 16:35
Tak powalczę z tym. Do następnej wersji powinno to być spolszczone. Mam ten plik od Karollo8686 zrobiony częściowo, zobaczę czy to jest, jak nie ma to spolszczę.

Kobrax
24-02-2013, 15:42
Zrobiłem screena 2 przedmiotów, którym brak jakiegokolwiek opisu. Jeden to sztandar danlandu(czy jakoś tak), a drugi to chyba zbroja jaka już występuje(miał taką generał danlandu ale zapomniałem zrobić screena, a teraz już koleś nie żyje). Jeżeli już ktoś zgłosił brak opisów tych rzeczy to sorry.
http://postimage.org/image/la97xp3kx/

Araven
24-02-2013, 18:18
Zbroja Dunlandu w najnowszej wersji spolszczenia jest poprawiona i dopisana (link w poście nr 1), a sztandar Dunlandu muszę namierzyć i dopisać. Jego chyba nie ma.
Edit: Sztandar Dunlandu też jest, chyba, że to coś innego, ale wygląda jak chorągiew Dunlandu.

Kobrax
24-02-2013, 18:56
Dzięki. Zaraz pobieram spolszczenie, wydawało mi się, że mam najnowsze ale najwidoczniej nie.

misiek1205
26-02-2013, 15:06
Czy w tej najnowszej wersji spolszczenia są po polsku te komunikatu co pojawiaja się na poczatku kampani?

Araven
26-02-2013, 19:54
W aktualnie zamieszczonej nie ma tych komunikatów. Ale jak jej nie pobierałeś to pobierz. Będą w kolejnej, chyba.

misiek1205
26-02-2013, 21:00
W aktualnie zamieszczonej nie ma tych komunikatów. Ale jak jej nie pobierałeś to pobierz. Będą w kolejnej, chyba.
Przydało by się je spolszczyć bo ktoś kto nie zna za dobrze angielskiego, nie bedzie wiedział co akceptuje.

Rycerzyk24
10-03-2013, 20:17
Mam pare pruśby powinieneś w następnej wersji a mam nadzieje że ona ukaże się niedługo przetłumaczyć komunikaty. To podstawa. Bo większość graczy nie ma pojęcia o wyborach które dokonuje na początku po drugie prosił bym twórce oto by nie przeklejał tłumaczeń ze zwykłego medival total war 2 ponieważ często są błędy typu : Unazgula pisze jest prawdziwym człowiekiem honoru czy wiara tego człowieka ... i.t.p w sęsie mógłbyś tu sam poimprowizować.
Na kiedy planujesz przyszłą aktualizacje?

Araven
10-03-2013, 21:51
Wcale jej nie planuję. Jak będzie, to będzie. Postaram się zrobić te komunikaty. Ale na kiedy to nie wiem, nie mam natchnienia na to. Nie ma czegoś takiego jak Twórca spolszczenia, Kilka Osób je robiło i kilka nadal pracuje nad niektórymi plikami. Wielu wymiękło jak zobaczyło, że to ani łatwe ani proste nie jest niekiedy.

Rycerzyk24
16-03-2013, 18:16
Nie planujesz? :( szkoda... a wiesz może kiedy zaczniesz planować :D

Araven
17-03-2013, 11:46
Może do Wielkanocy będzie nowa wersja ale nic nie obiecuję. Duża część pomagających w spolszczaniu nie dostarczyła swoich plików albo są wadliwe. Gdyby bie Parthar1989 to wielkie g by było ze spolszczenia MOS.

Rycerzyk24
17-03-2013, 12:04
Wogóle to jeszcze nie podziękowałem za waszą prace więc... Dziękuje :P
A tak wogóle to to spolszczenie do rosszerzonej mapki jest mniej pełne od tego zwykłego?

berengar
17-03-2013, 20:04
Pytania forumowiczów typu: a może byście spolszczyli to a może tamto jest trochę wkurzające. Skoro coś nie jest przetłumaczone to dlatego że nie miał kto tego zrobić i tyle. Skoro komuś to nie pasuje to może śmiało spolszczyć to co mu tak przeszkadza i dołączyć do ekipy. Ale jeśli chodzi o wybór początkowych ustawień to mógłbyś Araven (gdyby ci się chciało) w swoim poście o MOS napisać po jednym zdaniu co oznacza zaakceptowanie danego skryptu.

Araven
17-03-2013, 20:37
Skrypty tłumaczę do kolejnej wersji spolszczenia, mam około połowy, więc będzie wiadomo co oznaczają . I masz rację Berengar, takie pytania i tzw. dobre rady są wkurzające.

Tessali
18-03-2013, 09:15
Witam.
Niestety natłok obowiązków zawodowo/uczelnianych spowodował, że wycofuję się z ekipy tłumaczy. Plik z budynkami które przetłumaczyłem wysłałem już do szefa projektu Aravena. Przepraszam, że tak wyszło, ale niestety nie jestem w stanie pogodzić pernamentnego stresu z tłumaczeniem, po prostu nie mam do tego głowy, nie jestem w stanie wziąć na siebie kolejnej presji, nawet tak przyjemnej jak tłumaczenie Trzeciej Ery. Jeszcze raz przepraszam.

Araven
06-04-2013, 22:40
W poście nr 1 dzięki Patharowi1989 mamy kolejną wersję nr 8 z 06.04.2013 spolszczenia dla MOS z mapką zwykłą oraz wersję spolszczenia nr 5 z 06.04.2013 dla MOS z rozszerzoną mapką, doszły cytaty i dużo spolszczonych budynków w obu wersjach.
Dzięki bardzo Pathar1989.

LordDWM
07-04-2013, 14:36
Pathar1989. Jest prawdziwym bohaterem jeżeli chodzi o spolszczanie :) I dziękuje w imieniu tych którzy nie podziękowali :)

Norman
13-04-2013, 09:12
Cześć,
Jestem nowy na forum tak samo jak nowy w grze i używaniu modów. Zarejestrowałem się specjalnie by zadać te pytanie bo męczę się z tym od wczoraj...
Mam :
Medieval 2 Total war - english ver. 1.3
Medieval 2 Kingdoms - english ver. 1.5
T.A. Total War - english ver 3.2
MOS - english ver 1.41
mój problem jest taki - zassałem te spolszczenia do siebie, przekopiowałem katalog "Text" na pulpit a te wrzuciłem do folderu /SEGA/Medieval 2 Total War/mods/Third Age 3.2

Gra wciąż jest po Angielsku mimo to że plików poprzedniego TEXT już nie ma w folderze, liczę na odpowiedź nie w stylu "Noob" "idiota" "Rethard" itp. ponieważ nie mam 16 lat - chociaż że jest instrukcja ja zrobiłem wszystko wg niej a dalej jest nie tak. Może to jakieś moje niedopatrzenie ale proszę o pomoc, i z góry dziękuję za jej udzielenie. :geek:

Araven
13-04-2013, 11:11
Witaj. Angielski MOS Ci działał tak? Angielski MedekII czyli piracki, czy też oryginalny? Katalog text folderu /SEGA/Medieval 2 Total War/mods/Third _Age_3 ani jak napisałeś do folderu /SEGA/Medieval 2 Total War/mods/Third Age 3.2. Usuń map.rwm z katalogu base z moda z Third _Age_3. Najpierw należało wyciąc angielski text i zachowac go dzieś. potem zaś wypakowac Winrarem i wkleić spolszczony text do katalogu data moda, tak uczyniłeś? Kwestia czy masz mapkę zwykłą czy instalowałeś rozszerzoną bo wersje spolszczenia są dwie.

Norman
13-04-2013, 12:37
Oryginalny Med - nie bawię się w piraty a Angielski dlatego że sam sprowadzam sobie gry z Angielskich Hurtowni dzięki czemu mam je 3 dni przed premierą i 50 procent taniej niż w sklepie :) za Pomoc mogę dać kupon na pre-order Rome 2 Total War bo sprzedaję je teraz na allegro. Napisałem ogólnikowo i z pamięci te foldery - przepraszam za błędy w ich rozpisce. Map RWM mam usunięty a powiększonej mapy nie mam, mam zwykłego MOS'a w wersji 1.41 sciągniętą od razu wersję Full bez wgrywania 1.30 itp itd :)

Araven
13-04-2013, 12:46
To pobierz ponownie spolszczenie i je zainstaluj. Jak to nie pomoże daj znać. Powiem co dalej.

Norman
13-04-2013, 13:41
Wrzuciłem pliki z rar do folderu Text w modzie, coś jeszcze robić czy po prostu usunąć pliki binarne?

EDIT :
Po samym wypakowaniu i wrzuceniu ich do TEXT nic się nie stało ;) Wciąż Anglik ;)

Araven
13-04-2013, 13:58
Pobrany katalog jest spakowany Wirarem należy go wypakować tym programem i po wypakowaniu wrzucić do data w Third_Age_3 cały wypakowany katalog text. On już ma pliki binarne. Ale usuń wszystkie takie pliki z text, ale spolszczonego. Coś źle robisz, wszystkim działa.

Norman
13-04-2013, 15:02
nie jestem zacofany wiem co to win rar ;) robię tak :
ściągnąłem wypakowałem usunełem tamte wrzuciłem te ze spolszczenia i nic :) dalej

Araven
13-04-2013, 15:07
To usuń pliki binarne z katalogu text, tego spolszczonego jaki teraz masz w Third_Age_3, jak to nic nie da to nie wiem. Jak kupujesz angielskie gry, to pozostaje Ci granie po angielsku, jak usunięcie binarnych plików nic nie da.

Norman
13-04-2013, 16:06
może spróbować usunąć MOSa i zainstalować od nowa wraz z Third Age ? tylko powiedz czy Spolszczyć go od razu po zainstalowania?

Araven
13-04-2013, 16:07
Mos się instaluje na TATW 3.2 w wersji angielskiej, a jak Ty zrobiłeś? Spolszczasz dopiero jak MOS po angielsku działa. Link do tematu o MOS: viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375) Opis instalacji post nr 1.

Norman
13-04-2013, 16:42
zrobiłem poprawnie -.- ale nie mogę spolszczyc

Edit :
Dobra Araven szkoda że nie działa dziękuję za próbę pomocy :)

Araven
25-04-2013, 09:12
W poście nr 1, są nowe wersje spolszczenia z dnia 25.04.2013 dzięki Patharowi1989. Dużo więcej budynków od Pathara + moje drobne poprawki w jednostkach i missions. Pobierajcie, bo mod już prawie cały po polsku. :mrgreen:

dardawid232
26-04-2013, 14:06
Świetna robota póki zobaczyłem tylko Polskie nazwy miast ale myślę że jest dobrze zrobione z tego co czytałem w temacie jedyne co nie jest spolszczone to raczej nie potrzebne rzeczy jak menu startu dzisiaj bede sprawdzał wszystko.DZIĘKI

misiek1205
27-04-2013, 22:04
Jeden z skrypt nie jest spolszczony z tych startowych, jego nazwa to Play with Passing of the Elves?

Araven
28-04-2013, 12:57
Całkiem możliwe, że przeoczyłem jakiś skrypt. Ten akurat dotyczy odpływania Elfów Wysokich, ze Śródziemia, przez co maleje im liczba ludności. Takie utrudnienie.

Araven
27-06-2013, 06:31
W poście nr 1 tego tematu, są kolejne wersje spolszczenia do MOS zwykłego i z rozszerzoną mapką z dnia 27.06.2013. Dzięki wielkiemu nakładowi pracy Pathara1989 mamy prawie 100% Mos po polsku.
Spolszczenie teraz to pliki z 29.05.2013 + Poprawki z 27.06.2013.

Edit: Dorzućcie sobie ew. nowe Ai do MOS i gra znowu nabierze rumieńców oto link do tematu o nowym ai: viewtopic.php?f=366&t=13294 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=13294)

Dzięki Ci Patharze1989.

T&D TWC
27-06-2013, 09:43
Araven działa spolszczenie z sevami???

Araven
27-06-2013, 10:43
Tak działa.

Wacha
13-07-2013, 19:24
Jest może jakiś alternatywny link do tego spolszczenia? Na sendspace.pl wyskakuje, że ta strona jest niebezpieczna.

Araven
13-07-2013, 19:48
Spróbuj pobrać internet explorerem, w każdym razie nie przez Google, bo ono właśnie tak twierdzi.

Coolecka
14-07-2013, 09:27
Wczoraj pobierałem spolszczenie na chromie, jak macie taki komunikat to wybieracie Zaawansowane > Kontynuuj na własną odpowiedzialność :)

Robson85
16-07-2013, 10:17
Witam
Lista plików zmienionych w wersji 1.5 w stosunku do 1.41

event_strings.txt
expanded.txt
export_advice.txt
export_ancillaries.txt
export_buildings.txt
export_units.txt
export_VnVs.txt
historic_events.txt
imperial_campaign_regions_and_settlement_names.txt
missions.txt
names.txt
quotes.txt

Reszta jest identyczna, można zastosować te z istniejącego tłumaczenia

Araven
16-07-2013, 10:36
Jak da radę ew. wstaw to spolszczenie co zmontowałeś na bazie istniejącego, najlepiej pełny działający katalog text.

Robson85
16-07-2013, 14:22
Kilka plików ma stosunkowo niewielkie zmiany, przerobie je i wtedy wstawię spolszczenie

Araven
16-07-2013, 14:42
Ok, super nie spiesz się. Pathar1989 odwalił super robotę z tym spolszczeniem, jego dostosowanie do 1.5 nie powinno być aż takie trudne. Dzięki.

Robson85
17-07-2013, 10:48
Nazwa jednostki Sindarscy Łucznicy (Silvan Heavy Archers) została zmieniona w 1.5 na Mirkwood Archer Guard
Jakieś sugestie co do polskiej nazwy?
W czwartek lub piątek wstawię pierwszą wersję.
Nie będzie ona zawierała polskich opisów jednostek, cech i świty, te pliki zawierają dużo zmian a co za tym idzie wymagają sporo czasu, postaram się je zrobić na przyszły tydzień

Araven
17-07-2013, 11:28
Łucznicza Gwardia Mrocznej Puszczy,
Elitarni Łucznicy Mrocznej Puszczy,
Super, że z tym walczysz. Dzięki. 1.5 wygląda mi bardzo dobrze, ma masę pozytywnych zmian, w tym balansu. Ku swemu zdziwieniu Gondorem na Medium.Medium dokopałem i Haradowi i Mordorowi, aż mi szczęka opadła. W 1.41 mnie zjadali. Fakt, że nie wziąłem skryptów wzmacniających Mordor, to test zmian miał być. Na Hard i VH ze skryptami dla Mordoru jest pewnie Hardcor. Generalnie super nowy MOS jest, poprawione dźwięki, wiele nowych tekstur i na mapie i w bitwie, poprawione statystyki jednostek. Super, jest nowy skrypt jaki nam może dać kilka jednostek innych nacji d około 20 tur, mamy nową armię jakby od naszych sojuszników.


Edit: Robson85, dogadaj się z Patharem1989, odezwał się do mnie chce pomóc przy spolszczaniu 1.5. Pathar odwalił większość roboty pzry obecnym spolszczeniu, więc się dogadajcie by się nie dublowac ok?

Robson85
18-07-2013, 21:04
cześć ogólnie większość zrobiona
jutro biorę się za export_units.txt
zostają
export_ancillaries.txt
export_VnVs.txt
historic_events.txt


Odnośnie gry Gondorem w mos 1.41 ze skryptami wzmacniającymi mordor. W początkowym etapie dało się przynajmniej spokojnie bronić w Cair Andros, teraz na zwykłym zamku może być gorzej, ale narazie się o tym nie przekonam, po dwóch kampaniach gondorem pasuje zmienić nację :)

Araven
18-07-2013, 21:29
Pathar1989 też robi spolszczenie do 1.5 się dogadajcie ok?

Robson85
19-07-2013, 09:14
Pisałem do Parthara
Zamieszczam pierwszą wersję spolszczenia do MOS 1.5
http://www.sendspace.pl/file/cd72a372b959a05bc02e860
Nie zawiera ona tłumaczenia cech, świty, opisu skryptów i kilku jednostek
Przed zamianą na wszelki wypadek proszę zrobić sobie kopię oryginalnego folderu "text"
Na dzisiaj tyle, bo niestety muszę iść do pracy :(

Araven
19-07-2013, 15:06
Dzięki Robson, sprawdziłem, wszystko działa. Długo nie grałem.
Wg. mnie balans i wiele innych kwestii zostało poprawionych. Na razie nie zamierzam robić plików do MOS 1.5 zmieniających cokolwiek. Pogram więcej na oryginale to ew. zobaczę. W MOS 1.6 mają zrobić na mapce z DaC, ogromna i świetna jest, dużo większa i lepsza od powiększonej jak była do Mos 1.41. To dopiero będzie czad.

pathar1989
20-07-2013, 11:57
Kolega Robson odwalił kawał dobrej roboty. Od siebie zamieszczam zaktualizowany plik spolszczający opisy jednostek. Nowe jednostki również przetłumaczone.
http://www.sendspace.pl/file/6876b86898f85f49a2681bb

Robson85
20-07-2013, 12:27
Dzięki Pathar
zostały głównie 3 pliki
export_ancillaries.txt
export_VnVs.txt
historic_events.txt
napisz jeśli będziesz któryś robił, żeby się nie dublować

Araven
25-07-2013, 07:52
W poście nr 1, dodałem w/w spolszczenie MOS 1.50 od Robsona85 i Pathara1989. Obecnie pojawił się MOS 1.50 jako Full Installer. Szczegóły w poście nr 1 tutaj: viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375)


Edit: Jak Ktoś pobrał patch do MOS 1.50 przed 25 lipca 2013 niech pobierze ponownie tenże patch ma 528.1 mb. W poprzednim patch nu było wszystkich plików, ten obecny jest finalny i ma wszystkie pliki. Na poprzednim zdarzały się ctd. Wersja Full Install 1.78 gb ma dla MOS 1.50 jest ok.

Robson85
28-07-2013, 14:06
Witam
Spolszczenie do MOS w wersji 1.5Final
(plik zawiera aktualizację Parthara)
http://www.sendspace.pl/file/e3acacb7cc892b2f61bd781
Na więcej musicie jeszcze zaczekać
Prace trwają

Araven
28-07-2013, 14:48
Dzięki Robson85 i Pathar1989.
Jak można, to nie pracujcie nad nazwami regionów, za jakiś czas ma być MOS 1.6 na ogromnej mapce z DaC. To regiony i ich liczba ulegnie wielkim zmianom.

HusarPL
29-07-2013, 12:32
Jeżeli potrzeba pomocy to chętnie pomogę.
EDIT: Ciągle na nowej wersji mam medival 2 total war napotka jak odpalam kampanie.(spolszczenie)

Araven
29-07-2013, 14:50
Mnie spolszczenie działa super na wersji final. Usuń pliki binarne z katalogu text.

Ew. Może nie masz jednak MOS w wersji final i dlatego spolszczenie do Final ci nie działa.

HusarPL
29-07-2013, 17:04
Przeinstalowałem mosa i spolszczenie śmiga ale historic event już nie.

Araven
29-07-2013, 17:06
Historic_events nie jest spolszczony, ma sporo zmian w stosunku do 1.41 Panowie pracują, nad kilkoma plikami jeszcze w tym nad historic. Dziękujcie za to co jest i to tak szybko. Co się dało szybko spolszczyć to jest.

HusarPL
29-07-2013, 18:15
No. Ja teraz uzgodniłem ,że będę robił świte.

Araven
30-07-2013, 07:43
Robson85, Pathar1989 robi teraz export_vnvs. A HusarPl export_anicillaries jak wynika z powyższego. Pathar przysłał mi historic_events ze skryptami zrobionymi. Wstawię go jutro do postu nr 1.

Edit: W poście nr 1 dodałem w osobnym linku plik historic_events od Pathara1989 do Mos 1.50. Skrypty i wiele innych komunikatów po polsku.

HusarPL
30-07-2013, 10:14
Dziwne , w export spotkałem się z nazwami typu Amerigo Vespucci, Simon de Montfort , Knight of the Crusades To to tłumaczyć ? Bo nie wiem skąd się wziął Krzyżowiec w śródziemiu

Araven
30-07-2013, 10:26
Nic w tym dziwnego. TATW to mod pod Kingdoms i bazował na plikach Kingdoms do których dodano co konieczne. Lepiej nie usuwać takich wpisów, mimo, że mod z nich nie korzysta. Submod MOS zaś bazuje na plikach TATW, dużo dodając.

Robson85
30-07-2013, 16:23
Cześć
export_vnvs. mam praktycznie zrobione jutro je wstawie

Araven
31-07-2013, 07:41
Robson jak da radę wstaw cały katalog text aktualny ok? Ja go przeniosę do postu nr 1.

Robson85
31-07-2013, 21:53
Aktualny folder text
http://www.sendspace.pl/file/021782bf978a90634d24d6f
Zawiera dodany przez Parthara plik historic.events i moją zabawę z VnVS
Następna wersja pewnie dopiero jak Huzar upora sie z export_ancillaries.txt (a zapewniam, że plik ten nie jest mały)
Ja skoncentruję się na dalszej pracy przy VnVs

mario84
01-08-2013, 00:14
Dalibyście radę spolszczyć w pierwszej kolejnosci eventy ktore sie pojawiaja ? I opisy nowych skryptów ? Z tego co zauważyłem sa chyba 2 skrypty i pare nowych eventów podczas gry . Fajnie byloby wiedzec co sie dokladnie pod tym kryje bo moj inglisz is medel medel klas :P

HusarPL
01-08-2013, 07:40
Panie , w 1 poście jest i w nowej wersji Robsona. W exporcie jest już zrobione 90 pare % Zostały tylko tytuły w frakcjach ,a jest zrobiony Gondor , Arnor , i połowa Rohanu.
EDIT:Do skończenia Isengard,Orkowie z gór Mglistych i z Gundabadu.

mario84
01-08-2013, 12:23
Nie działa link z pierwszego postu

HusarPL
01-08-2013, 14:44
To ostatni post z 9 strony masz spolszczenie z historic. A jak nie działa to ja jutro wrzucam spolszczenie wraz z exportem. Zostało mi gdzieś 20 linijek ale nie mam sił jutro dokończe.

Araven
01-08-2013, 15:07
W poście nr 1 spolszczenie nr 2 do MOS 1.50 Final, z cechami generałów i eventami.

HusarPL
01-08-2013, 19:39
Wrzuciłem wersje 3 z export_ancillaries
Link: http://www.sendspace.pl/file/9fa39f8bfc ... 6f2fa/text (http://www.sendspace.pl/file/9fa39f8bfcdef864806f2fa/text)

Moje Uwagi do tłumaczenia
[spoiler:g9ivbaw9]W paru miejscach są typowo angielskie nazwy bo nie mogłem znaleźć typowo polskiego odpowiednika (około 3 nazw)
Co do rang i ich opisów. Pozwoliłem sobie w paru miejscach zmienić treść bo dało się to samo napisać krócej albo bardziej ciekawiej zrozumialej
I do nazw Tytułów Gondor: Lord, Eriador/Arnor: Lord i pare wyjątków, Rohan:Marszałek i jeden Lord, Harad: Emir, Dunland:Wódz, i 3 Lordów gdyż tak było w orginale , Dale: Hrabia,Lord, Rhun: Khan, I tu zaczynają się ''wydziwiania'' Krasonoludy : Krasnoludzi Lord... W ang był Dwarven Lord ... więc użyłem Krasnoludzki bo nie miałem pomysłów , Wys. Elfy : jak w orginale Lordowie , Elfy Leśne , Lorien : Orginalnie było Marchwarden : tłumacząc najładniej brzmi z warden Zarządca i moim zdaniem najbardziej pasuje do Marchii (March) Mordor: Zarządca (overseer), Isengard : Władca bo był master i najbardziej moim zdaniem pasowało, Orkowie z Gór mglistych Wojenny Wódz ... (war chief) , Gundabad: Włodarz : overlord bo jak się nie myle to jest władca.[/spoiler:g9ivbaw9]
Spolszczenie śmiga (sprawdzałem), w razie błędów piszcie poprawi się. A i gdyby był gdzieś opis zadługi to można spróbować streścić.

Araven
01-08-2013, 20:04
Wersja nr 3 spolszczenia do MOS 1.50 final w poście nr 1. Tym razem ze świtą postaci od HusaraPL.

rudyziomek22
09-08-2013, 09:17
Słuchajcie mam problem mam third age 3.2 i mosa 1.4.1 Gra działa mi normalnie ale kiedy zaczynam tylko bitwę Wywala mnie i wyskakuje mi medieval 2 total war encountered an unspecified error and will now exit lub medival napotyka.... wie ktoś co zrobić grę reinstalowałem i zmieniałem dysk nie pomogło może pliki trzeba odnowa pobrać ;// chmmm.. wie ktoś co zrobić? Kiedyś miałem third age na mosie i gra działała normalnie... :cry:

Araven
09-08-2013, 10:32
Wie, po pierwsze napisałeś w złym temacie. Po drugie usuń dwa pliki descr_gegraphy w nazwie z data moda. Temat o MOS jest tu, viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375)

Araven
19-08-2013, 16:26
W poście nr 1 jest nowa wersja spolszczenia do MOS 1.50 z 17.08.2013 z poprawkami Pathara1989. Radzę pobrać, dużo ulepszeń i poprawek.

Change log addition for v1.60:

- New DaC map by Firefreak111
- Parts of the Unofficial patch v3.3 for TATW (including new custom settlement) by leo.civil.uefs
- Resurrect factions script fixed
- All units spawned in Diplomacy & Invasion script should now have free upkeep.
- Added new unit for Lorien Elves (Galadhrim Lancers); replaced Silvan Horsearchers
- Added new unit for Dunland (Enedwaith Stalkers)
- Increased law bonus for the AI in their major settlements (hoping to reduce rebellion in key settlements)
- Modified Carl the Taxman Money Script by Mank
- Improved settlement upgrade cards by Fozzie
- Fixed Aragorn's RPG (army of the dead not despawning)


Spolszczenie na szybko do MOS 1.60 http://www.sendspace.pl/file/59f585d7097f8af9dfe0f89 Na więcej trzeba poczekać na naszą super ekipę, zmiany w kilku plikach mam nadzieję duże nie są i da się dostosować je szybko do 1.60.

HusarPL
23-08-2013, 18:00
Pracuje ktoś nad spolszczeniem ?

Araven
24-08-2013, 10:48
Pathar1989 się zgłosił. Panowie spolszczający, proszę dogadujcie się sami w tym temacie, nie do mnie na PW a ja mam pośredniczyć. Za kilka dni będzie patch 1.61 na pewno zmienią historic_events proponuę się wstrzymać, a pzrez kilka dni do wydania patcha dogadajcie się w postach w tym temacie kto jakie pliki ew. robi ok? Dzięki.

HusarPL
24-08-2013, 11:20
Kopiowałem to co było w poprzednich wersjach nie zmienione i nie wiem czemu w kampani jest po ang ,a w plikach po polsku

Araven
24-08-2013, 12:16
A pliki binarne te białe pousuwałeś? To co dałeś spolszczenie v2 nie sprawdzając czy działa? Bazowałeś na moim v1 mam nadzieję?

HusarPL
24-08-2013, 12:38
Coś się pokopało białych nie usuwałem. Wczoraj było po polsku i ok dziś po ang a jak usune binarne robia sie nowe i wywala. Jeszcze raz po sprawdam.

Araven
24-08-2013, 12:42
To usuwaj link jak najszybciej, spolszczeniem na szybko do 1.60 jest moje zamieściłem je wyżej kilka dni temu, jak Twoje niewiele wnosi to się wstrzymaj do patcha 1.61. Zadeklaruj jakie pliki chcesz robić by Pathar i ew. Robson wiedzieli co i jak. Na przyszłość testuj dokładnie u siebie nim zamieścisz cokolwiek do pobrania.

HusarPL
24-08-2013, 13:09
Sorki ale znalazłem błąd. W jednej linijce nie było } i działa podeśle niedługo bo teraz podmieniam każdy plik i sprawdzam czy jest PL i nie ma CTD. To będzie tymczasowe.
Dokładniej znalazłem 2 błędy: brak } w mapie a dziś ją robiłem i w export unit skasowano linijke (chyba jednostkę). Teraz pokopiuje export_budilings i będzie 90% po polsku. W 1.60 zrobili tylko mape z tego co widzę. Jednostek nie dodali bo by były CTD a nie ma i jest PL.
EDIT:
Tak export_budiling jest w 80 % bo gdzieś potem pojawia się niezgodność. Ale i tak dobrze bo jest prawie wszystko po polsku a potem poprawi się w 1.61 bo to i tak jest tymczasowe spolszczenie i działa wszystko jest ok.
Wersja v3
http://www.sendspace.pl/file/6c18c27726 ... b972f/text (http://www.sendspace.pl/file/6c18c27726649f4f4db972f/text)

Araven
25-08-2013, 11:14
export_buildings, export_units, campaign_descriptions i historic_events Pathar1989 zadeklarował na PW, że zajmie się wymienionymi plikami do spolszczenia MOS 1.60. Nie wiem na ile są zrobione w wersji v3 spolszczenia od HusaraPL.

HusarPL
25-08-2013, 11:57
Wrzucam v4
Trochę udało mi się zrobić w export_buildings bez ctd. I tak to jest tymczasowe niebawem wyjdzie 1.61 i pewnie dużo ulegnie zmianie. Uważam że to ostateczna wersja do 1.60. UWAGA: Pojawiają się często CTD na ang text i polskim pewnie jakieś błędy się pojawiają.
Podziękowania dla : Aravena za wersje v1 na której bazowałem i Pathar1989 za wiele spolszczonych plików.

http://www.sendspace.pl/file/ebdbc348e5 ... a7dbf/text (http://www.sendspace.pl/file/ebdbc348e5ae108853a7dbf/text)
A co do mojego stanu na wersje v4.
battle 100% , battle_descriptions nie używany z tego co pamiętam , building_battle 100% campaign_descriptions Tutaj takie misz masz nie wiem czy potrzeba więcej tłumaczyć czy nie, około 50 % , climates 100% , cursor_action_tooltips 100% , diplomacy 100 % diplomacy_speech jakieś 20 % tyle ile było w wersji 1.50
event_strings tyle ile było w 1.50 dyplomacyORG to samo , event_titles 100%, expanded 100 % , export_ancillaries 100% , export_buildings jakieś 80% .export_units99% prócz paru drobnych zmian to co było w 1.50 jest tak samo , export_VnVs 100% , historic_events 98% gdyż na samej górze dodali 1 event , imperial_campaign_regions_and_settlement_names 100 % , menu_english, mission, names, quotes ,rebel_faction_descr , religions , shared , strat , tooltips jak w wersji 1.50
W nowej wersji mogą zmienić pliki więc polecam każdy zmieniony na ang plik podmienić usunąć bina i odpalić jak działa to znaczy że ok jak ctd to trzeba sprawdzić. Bo może 1 linijka jak w h_events. Ale myśle ,że prócz mapy jeszcze zrobią coś w wersjach v1.6. Zobaczymy po patchu bo uważam ,że więcej nie potrzeba. Najwyżej jak Pathar chce to może dokończyć budynki.

Araven
25-08-2013, 12:03
Dzięki HusarPL, ja bazowałem na pracy Pathara1989 i Robsona85.
Edit: W patchu na 100% poprawią historic_events.

Robson85
25-08-2013, 15:09
Witam ostatnim czasem zajmowałem się przeróbką cech i świty generałów w wersji 1.5, oraz poprawą napotkanych błędów
w Nowej wersji zawarłem zmiany i poprawki Parthara z 17.08
Link:
http://www.sendspace.pl/file/23fd8750217fe1f403c2543
Narazie dalszych zmian w wersji 1.5 nie planuje

Co do wersji 1.6
Zmieniły się
Climates, Event Strings, Event Titles, expanded, export ancilliaries, export buildings, export_units, export VnVs, historic events, imperial regions, names, quotes, rebel faction, shared, Strat, Tooltips
Z tego większe zmiany wystąpiły zwłaszcza w export buildings,a także w export ancilliaries, export VnVs, historic events,
Oprócz tych 4 pozostałe mają niewielkie zmiany
Tylko panowie pozostaje kwestia koordynacji, bo narazie to każdy robi swoje i się niestety dublujemy
Rozumie że pracujecie na wersji z 17.08 ?

Araven
25-08-2013, 15:28
Pathar1989 tak sam tą wersję zrobił. Mam nadzieję Husar.PL, że Ty też działasz na wersji do 1.5 z postu nr 1.
Co do koordynacji sami się musicie w temacie dogadać. :P

HusarPL
25-08-2013, 15:51
Robson VnVs i ancillaries nie ma zmian bo sprawdzałem.

Robson85
26-08-2013, 06:22
Robson VnVs i ancillaries nie ma zmian bo sprawdzałem.
Są zmiany w statystykach bohaterów i nazwach regionów przy tytułach

Jak pisałem kilka postów wyżej zrobiłem nowszą wersję tłumaczenia 1.5
A tutaj macie opartą na nim wersje spolszczenia do MOS 1.6
LINK:
http://www.sendspace.pl/file/dc9459eb9407c8b789ce984

HusarPL
26-08-2013, 09:12
Przy 1.61 zajmiemy się dokładnym spolszczeniem bo i tak ctd są na ang. text.

pathar1989
24-09-2013, 13:23
W oczekiwaniu na premierę patcha do MOS w wersji 1.61, wstawiam poprawione i kompletniejsze spolszczenie do MOS 1.50 na swoim koncie na chomikuj.pl.
http://chomikuj.pl/pathar1989

Araven
24-09-2013, 13:40
Podziękowania serdeczne.
Dodałem link także w poście nr 1.

HusarPL
07-10-2013, 16:09
Gdyż pojawiła się wersja 1.6.1 pytam się panów o prace przy spolszczeniu.
EDIT: Po przejrzeniu nie wiem czy historic_events nie jest takie same. Prócz tego główne pliki są do tłumaczenia bądź kopiowania.
EDIT 2 : historic_events mam po pol. Jednostki , świta , cechy , budynki po ang

hummels
13-10-2013, 10:02
Jest jakieś spolszczenie do 1.6.1? Albo do 1.6 chociaż, bo ja zainstalowałem 1.6.1, dałoby się cofnąć jakoś do 1.6? Uninstall czy coś takiego? Z tego co widziałem, to ludzie grają na 1.6 spolszczonym. I jeszcze takie pytanie trzeba osobne spolszczenie do TATW i MOS czy jedno? Bo teraz wgrałem spolszczenie z 1 posta do 1.6, ale spolszczenie do samego TATW trzeba też wrzucić w to samo miejsce, więc trochę dziwne.

Araven
13-10-2013, 10:23
Spolszczenie do 1.6.1 dopiero powstaje, to dużo pracy.

Nie radzę cofać się do 1.6 bo ma dużo błędów i wywala, po kilkudziesięciu turach możesz nie móc grać dalej na 1.6.

Nie trzeba osobnego spolszczenia do TATW 3.2 jeśli masz tylko MOS.

A jak masz TATW 3.2 w osobnym katalogu to instalujesz tam spolszczenie do TATW 3.2.

A do katalogu z MOS zainstalujesz spolszczenie z MOS jak będzie.

Piekaż
13-10-2013, 10:30
Siema, jakby ktoś robił aktualizację spolszczenia do 1.6.1 to mogę pomóc przy paru opisach. Pomagałem już przy spolszczeniach TATW 1.4.1 i 2.1 i trochę nie fair, że z creditsów w aktualnych spolszczeniach usunęliście autorów poprzednich wersji. Wystarczyłby chociaż link do wątków na forum w których jesteśmy wymienieni.

Araven
13-10-2013, 10:55
Pathar1989 i Husar.pl robią spolszczenie do MOS 1.6.1

O ile wiem spolszczenie do TATW 3.2 nie bazowało na spolszczeniach do poprzednich wersji TATW, ale mogę się mylić.

Napisz proszę PW do obu wymienionych Panów i się podzielcie, oni działają od kilku dni nad spolszczeniem.

Araven
13-10-2013, 21:38
W poście nr 1 jest spolszczenie nr 1 do MOS 1.61. od Pathara1989 i Husara.pl

Brakuje budynków, członków świty i części innych plików. Ale i tak masa jest zrobiona. Działa na savy.

pathar1989
13-10-2013, 22:08
Alternatywny link do spolszczenia na chomikuj.pl
http://chomikuj.pl/pathar1989

Araven
13-10-2013, 22:13
Dzięki bardzo.

HusarPL
16-10-2013, 14:20
Wysyłam patharowi przetłumaczoną świte i to co zostało z spolszczenia mojego do 1.6 po instalacji patcha.

Thog
17-10-2013, 08:00
Chętnie pomogę w spolszczeniu do MOS'a 1.61.

HusarPL
17-10-2013, 15:33
To z tym do Pathara. Ale z tego co wiem to zostało prawie nic. Bo dużo już w 1.60 zrobiliśmy :D

pathar1989
18-10-2013, 20:24
Kolejna wersja spolszczenia dostępna do pobrania. Wzbogacona o świtę postaci, cechy pomocnicze i opisy budynków.
http://chomikuj.pl/pathar1989
Opisy poszczególnych regionów dostępne będą w kolejnej wersji. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, będzie gotowa w ciągu tygodnia lub dwóch.

Araven
19-10-2013, 10:06
Dzięki bardzo Panowie, za wersję nr 2 Spolszczczenia do Mos 1.6.1.

W/w link od Pathara1989 jest teraz także w poście nr 1

Westecz
27-10-2013, 12:56
Nie ma nigdzie spolszczenia do 1.6.1 gdzieś indziej niż na chomiku? Trochę szkoda bulić, żeby za 2 tygodnie znowu pobierać nowszą wersję ;/

Araven
27-10-2013, 13:04
W poście nr 1 dodałem link na sendspace.pl do spolszczenia nr 2 do MOS 1.6.1.

pathar1989
29-10-2013, 11:17
Trzecia wersja spolszczenia do MOS w wersji 1.61 dostępna. W tej wersji przetłumaczone i dostosowane opisy regionów oraz naprawiony błąd z wyświetlaniem komunikatów dla Rohanu. Link poniżej.
http://chomikuj.pl/pathar1989
Ustawiłem darmowy transfer więc nie trzeba logować się do serwisu.

Stevens
30-10-2013, 15:45
Dzięki za spolszczenie ;)

ArcherGuard
13-11-2013, 21:28
Ktory plik odpowiada za tekst przy wybieraniu skryptow gdy zczynamy gre i do opcji typu shift+d?

NocnyTajemnik
14-11-2013, 03:37
Jeśli chodzi o skrypty to historic_events :)

Robson85
17-11-2013, 08:38
Cześć wszystkim
Tutaj macie spolszczenie cytatów, kompletne

http://www.sendspace.pl/file/1f95d6c3959db170fccb624

Plik działa z czystym TATW, wszystkimi wersjami MOSa, jak i pewnie z każdym innym modem pod TATW, bo w quotes.txt akurat nikt nie miesza :)
Ja narazie odstawiam pliki i zamierzam (w końcu) zagrać w Mosa bo ostatnia moja kampania była jeszcze na 1.41 :(
Życzę powodzenia w dalszym tłumaczeniu,

NocnyTajemnik
17-11-2013, 17:16
Cześć wszystkim
Tutaj macie spolszczenie cytatów, kompletne

http://www.sendspace.pl/file/1f95d6c3959db170fccb624

Plik działa z czystym TATW, wszystkimi wersjami MOSa, jak i pewnie z każdym innym modem pod TATW, bo w quotes.txt akurat nikt nie miesza :)
Ja narazie odstawiam pliki i zamierzam (w końcu) zagrać w Mosa bo ostatnia moja kampania była jeszcze na 1.41 :(
Życzę powodzenia w dalszym tłumaczeniu,

Dzięki i życzę udanych bojów. 8-)

pathar1989
22-11-2013, 21:47
Poniżej link do kolejnej wersji spolszczenia dla MOS 1.61 zawierającej całkowicie przetłumaczone cytaty.
http://chomikuj.pl/pathar1989
Wielkie podziękowania dla mości Robsona85 dzięki, któremu mamy wreszcie pełne spolszczenie MOS.

Udostępniłem również niewielką poprawkę dla wszystkich, którzy chcą od początku kampanii grać frakcją Arnoru. Zmiany poniżej:
- poprawne nazwy własne dla frakcji Arnoru,
- zmienione początkowe jednostki z Eriadorskich na podstawowe oddziały Arnoru,
- początkowi generałowie posiadają Arnoriańską straż przyboczną (prócz Aragorna i Gandalfa),
- naprawiono błąd uniemożliwiający budowę Kuźni Elfickich Strzał w osadzie Amon Sul,

HusarPL
23-11-2013, 10:47
Działa na savy ? Chodzi mi o królestwo Arnoru. Bo mam dosyć duże imperium a chciałem mieć straż przyboczną z Arnoru.

Araven
23-11-2013, 10:52
Dzięki Pathar1989 i Robson85.

Artem.pl
23-11-2013, 11:44
Brawo panowie, świetna robota http://imageshack.com/a/img7/8242/ods.gif

pathar1989
23-11-2013, 19:16
Działa na savy ? Chodzi mi o królestwo Arnoru. Bo mam dosyć duże imperium a chciałem mieć straż przyboczną z Arnoru.

Niestety nie działa, poza tym Straż Przyboczną z Arnoru mają tylko początkowi generałowie. Nie wiem jeszcze co trzeba zmienić żeby kolejni dowódcy również ją posiadali.

Araven
23-11-2013, 22:46
W export_descr_unit trzeba by zmienić.

radoxx4
26-11-2013, 00:47
Witam! :D

Widzieliście Unofficial patcha 3? Wyszła już ostateczna wersja. Doszło Dale i Sale Daina uległy zmianie. Także każda kultura ma,swój unikalny wygląd osad. Jak myślicie, czy ten submod zostanie dodany do kolejnej wersji MOS?

Araven
26-11-2013, 09:06
Jest obecna wersja to nową też chyba dodadzą w MOS, w kolejnym patchu.

pathar1989
26-11-2013, 12:41
Może trochę nie w temacie ale udostępniam drugą wersję mojej modyfikacji dla Królestwa Arnoru.
W tej wersji miniatury generałów na mapie strategicznej są właściwe dla frakcji Arnoru i przede wszystkim każdy kolejny generał będzie posiadać Arnoriańską Straż Przyboczną. Działa z zapisami gier, wprawdzie nie podmieni posiadanych generałów z Dunedainami ale każdy kolejny generał nieważne czy potomek, czy "bohater chwili" będzie dowódcą z żołnierzami Arnoru.http://chomikuj.pl/pathar1989
Oczywiście polecam zrobić kopię zapasową podmienianych plików, tak na wszelki wypadek.

apollo7100
09-12-2013, 18:56
Mam dziwny problem z tym spolszczeniem ( mam najnowszą wersję), otóż normalnie wklejam i zamieniam pliki tekstowe, a gdy włączam grę to jedyne co jest spolszczone to opisy przy wyborze które skrypty mają działać a które nie, na początku kampanii. Po wyłączeniu gry patrzyłem w folderze czy może faktycznie wszystkie pliki są podmienione i niestety tak właśnie jest, a mimo to spolszczenie dotyczy tylko tych skryptów. Jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Araven
09-12-2013, 21:51
Usuń z katalogu text pliki binarne, te białe, strings.bin.

apollo7100
11-12-2013, 12:17
Pomogło, dziękuję :)

tomciopogromcio
21-12-2013, 22:35
Poniżej link do kolejnej wersji spolszczenia dla MOS 1.61 zawierającej całkowicie przetłumaczone cytaty.
http://chomikuj.pl/pathar1989
Wielkie podziękowania dla mości Robsona85 dzięki, któremu mamy wreszcie pełne spolszczenie MOS.

Udostępniłem również niewielką poprawkę dla wszystkich, którzy chcą od początku kampanii grać frakcją Arnoru. Zmiany poniżej:
- poprawne nazwy własne dla frakcji Arnoru,
- zmienione początkowe jednostki z Eriadorskich na podstawowe oddziały Arnoru,
- początkowi generałowie posiadają Arnoriańską straż przyboczną (prócz Aragorna i Gandalfa),
- naprawiono błąd uniemożliwiający budowę Kuźni Elfickich Strzał w osadzie Amon Sul,


Jak chcę tylko punkt "poprawne nazwy własne dla frakcji Arnoru,", to co kopiować?

Araven
05-02-2014, 18:21
W poście nr 1 dałem częściowe spolszczenie do MOS 1.6.2 jakie zmontowałem na szybko z poprzednich spolszczeń Pathara1989.
Edit: Zgłaszajcie ew. problemy.

dawcioone
18-02-2014, 15:00
Mam zainstalowaneg MoS 1.6.2 i te wszystkie łatki, kampania ładnie mi szła i juz troche na nia poswieciłem, jednak pojawił sie problem ktory cala dotychczasowa zabawe przekreśla.

Mianowicie w miastach, po osiagnieciu danej liczby mieszkanców, wymaganej do zbudowania lepszego muru a zatem rozbudowy miasta, nie pojawia sie wogole ten nowy mur, nie moge wogole wskoczyc miastem na nowy level. Ktos wie jak to rozwiązać?

Araven
18-02-2014, 16:04
Po pierwsze wypada się przywitać.
Po drugie napisałeś w złym temacie.
Co Twój problem ma wspólnego ze spolszczeniem????

Właściwy temat masz tu: viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375)
W MOS tylko niektóre regiony mogą osiągnąć poziom metropolii czy cytadeli. W przeglądarce budynków sprawdzaj. Są takie, które są wioskami albo np. maksymalnie większym miasteczkiem czy zamkiem mogą być.

tusek21
14-03-2014, 19:45
Planujecie rozwijać spolszczenie do 1.62, bo obecnie jest tylko częściowe ?

Araven
14-03-2014, 22:12
Jak najbardziej jest tylko częściowe (na bazie tego co się dało wykorzystać z poprzednich wersji spolszczeń Pathara i innych), co jest napisane przy spolszczeniu.
Ja nie gram ostatnio i nic nie robię w kwestii spolszczenia, nie wiem czy Ktoś nad nim pracuje. Nikt się nie pochwalił.

Elvol
02-05-2014, 05:21
Chciałbym podzielić się z Wami efektem mojej kilkugodzinnej pracy, a mianowicie postanowiłem wyciągnąć ze spolszczenia MOS 1.6.1 ile się da i powstało spolszczenie bardziej kompletne od obecnie dostępnego. Nie będę wymieniał co zostało spolszczone, szybciej będzie jak powiem co nie zostało:
- Opisy budynków
- Kilka innych drobnych rzeczy

Nie mam pojęcia jak wiele błędów zawiera spolszczenie gdyż nie miałem okazji go dłużej testować. Mam nadzieję, że może uda mi się skończyć je w całości bo naprawdę zostało tego całkiem niewiele(poza opisem budynków - to jest ponad 1,5 miliona znaków, a niestety spolszczenie MOS 1.6.1 różni się trochę i trzeba kopiować pojedyncze linijki).

MOS 1.6.2 - PL:
http://www24.zippyshare.com/v/10167746/file.html

Zawartość folderu text wrzucić do
...\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text Wcześniej jednak usuwając wszystkie znajdujące się tam pliki. Dla pewności odpalić jeszcze Cleaner.bat z głównego folderu moda i testować:)

Edit.1
Nowy link z małą aktualizacją - nazwy i opis jednostek po polsku.
Na dobrą sprawę został tylko opis budynków jednak jak już pisałem jest to dość problematyczne więc ciężko mi powiedzieć kiedy to zrobię i czy w ogóle to zrobię jednak na dzień dzisiejszy mamy spolszczenie niemalże identyczne jak w wersji 1.6.1.

Edit.2
Kolejna aktualizacja, raczej ostatnia w ten weekend. Pliki z folderu FAR dla frakcji Arnoru/Eriadoru.

FAR - PL:
http://www58.zippyshare.com/v/2020347/file.html

Folder wrzucamy do głównego katalogu moda tj.:

...\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3

Proponuję usunąć poprzedni i wrzucić ten albo usunąć pliki .bak aby nie było niepotrzebnych komplikacji. Oczywiście warto sobie gdzieś je przechować na wszelki wypadek, a dla tych co nie pomyśleli i usunęli wrzucam wszystko w wersji angielskiej zarówno FAR jak i text:
MOS 1.6.2 + FAR - ENG:
http://www35.zippyshare.com/v/78282029/file.html

Na sam koniec nasz przyjaciel Cleaner.bat i let's go:)

Araven
03-05-2014, 11:54
Świetna robota, dzięki, skorzystam jak zacznę grać ponownie.
A zrobiłeś pliki z FAR, znaczy te jak startujemy jako Arnor od początku?.
Chyba w 1.6.1 Pathar to spolszczył, ale nie pamiętam.

Edit: poprzedni katalog text, przed spolszczeniem, radzę Wam zachować jako kopię. Na wszelki wypadek.

Elvol
03-05-2014, 13:11
Ogólnie to najpierw chcę wyciągnąć wszystko właśnie z plików Pathara(przepraszam, że nie wymieniłem autora spolszczenia z którego korzystam) potem ewentualnie jak starczy mi zapału i czasu zacznę "prawdziwe" tłumaczenie. Co do plików z folderu FAR to nie mam pojęcia czy Pathar je spolszczył, ja nie mam do takich dostępu więc na razie zostaną w takiej formie jak są chyba, że nadam im większy priorytet niż opisowi budynków.

Na spolszczeniu gram cały czas i na razie jest ok jednakże nie mam czasu sprawdzać wszystkich możliwych frakcji. Dlatego bardzo przydatna będzie pomoc graczy. Za każdym razem kiedy będzie aktualizacja będę zmieniał link w moim pierwszym poście w tym temacie. Jednak gdyby doszło do jakiś komplikacji to mam różne wersje spolszczenia w różnym stadium:)

Edit. Może zostać "zippy" czy zmienić na coś innego?

Araven
03-05-2014, 13:23
To 2 pliki tekstowe, są w katalogu FAR, jedne dla Arnoru a drugie dla Eriadoru.
A FAR jest w głównym MOS. Chodzi mi o te dla Arnoru. Bo jak używa się far.launcher by grać Arnorem, wtedy gra bierze te 2 pliki stamtąd, a one są po angielsku.
Nie jest to wielki problem, ale z czasem fajnie by było je spolszczyć. W jednym wystarczy zmienić Eriador na Arnor.

Elvol
03-05-2014, 13:49
Aktualizacja w moim pierwszym poście na poprzedniej stronie.

Araven
06-05-2014, 12:53
Świetna robota z tym spolszczeniem, dzięki.
Pograłem około 60 tur Arnorem, na razie 0 ctd.

Elvol
06-05-2014, 23:30
Nie wiem czy uda mi się je skończyć. Tak jak już wcześniej wspominałem zostały same budynki jednak przy tym jest najwięcej roboty, a niestety tej mi nie brakuje. Zrobiłem około 2000 linijek, a zostało jeszcze 16000 dodatkowo chciałem jeszcze nanieść swoje poprawki i przetłumaczyć to czego brakuje choć akurat tego jest bardzo niewiele. Podejrzewam, że jeśli czas mi pozwoli i chęci nie zabraknie to w najbliższy weekend powinno być gotowe. Gdy tak się stanie pozwolę sobie założyć osobny temat żeby był bardziej widoczny, swoją drogą cieszę się że spolszczenie działa choć moja zasługa w tym jest niewielka. To Pathar(i wszyscy inni zamieszani) wykonał świetną robotę, ja tylko nie pozwalam tego zatracić.

javol
19-06-2017, 20:55
Witam
Mam problem i proszę o pomoc. Chcę zainstalować MOS 1,41 full instal
Po zainstalowaniu TATW 3,0 oraz po kolei patch 3,1 i 3,2 instaluje MOSa 1,41 full i po zainstalowaniu na ścieżce moda mam komunikat; nie można znaleźć pliku skryptu C:/G5BAISwitcher.vbs. Wiem że obecnie są nowsze wersje MOS jednak próbuję po latach powrócić do gry właśnie na wersji z realnymi miastami jak MORIA bo bardzo mi sie podobała. Będę wdzięczny za wskazówki. OD razu dodam że nie jestem fachowcem od gier,jednak kiedyś udało mi się ją zaisntalować, nawet z rozszerzoną mapką.

Araven
22-06-2017, 18:39
Witaj to ten plik wypakuj go i wrzuć plik z katalogu do głównego katalogu moda i może Ci odpali. Link: https://www.easypaste.org/file/6XoTCud8/Plik.rar?lang=pl

Gier i modów nie powinno się intalować na C a już na 100% nie w Program Files.