PDA

Zobacz pełną wersję : Bitwy historyczne



Zwiastun
26-01-2013, 18:50
Założyłem ten temat żeby można było dyskutować o WSZYSTKICH bitwach w Alexandrze.

Ja osobiście doszedłem na normalu do bitwy pod Issos ale McAbra chciał żebym mu powiedział jak sobie poradziłem nad Granikiem.
Otóż dziele piechotę na 3 grupy (2 falangistów i 1 hypaspista), wysyłam każdą z grup na każde przejście. Kawalerię wysyłam po 1 oddziale na jedną grupę, a jednostki dystansowe idą na moją stronę brzegu ostrzeliwać Persów. Falangiści idą przodem, hypaspisci za nimi. Perska kawaleria na brzegach mnie atakuje, a gdy przegrywam dosyłam kawalerie do pomocy. Gdy ich pokonuję kawalerię cofam, falangiści atakują grecką piechotę ja w tym czasie okrążam ich kawalerią i atakuję od tyłu. I tym sposobem większą część piechoty pokonuję. Gorzej jak atakuje kawaleria. Gdy widzę szarżę ustawiam falangistów na kurs kolizyjny, a konnicą od tyłu. Tak wygrałem tą bitwą ale przyznam że miałem trochę szczęścia.

McAbra
07-02-2013, 11:28
OK, dzięki Zwiastun.
Jak coś ugram twoim sposobem to napiszę ;)

Andrij Marszałek
26-04-2013, 18:59
No to ja mam pytanko jak persów pod Issos pokonać :D

miszmasz
09-10-2013, 11:36
Sprytem, siłowo się nie da :)

Andrij Marszałek
05-11-2013, 18:49
Już mi się udało. Mianowicie najpierw pojechałem Alexandrem zabić tych procarzy którzy nie wiadomo jak znależli się na prawej flance :idea: :idea: . Następnie podzieliłem siły na 2 grupy i pierwszą słabszą wysłałem na lewą flanke (oczywiście szybko padli) jednak persowie wysłali tam posiłki i dzięki temu na drugiej flance silniejsza grupa spokojnie rozbiła wroga a Alexander zabił Dariusza :o :o :o (chociaż nie wiem skąd potem się pod Gaugamelą wziął :) ) Potem ustawiłem swoje wojska w szyku i pozostałe jeszcze na polu bitwy siły perskie nie dały rady przebić się przez falange. Zwycięstwo było moje :D