PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozpocząć zabawę z Third Age?



Wacha
30-01-2013, 14:27
Witam wszystkich. Jako fan twórczości Tolkiena bardzo zainteresował mnie mod Third Age. Z tego co wyczytałem powstało mnóstwo submodów do owej modyfikacji. Problem w tym, że nie wiem które submody bez problemów działają razem. Z tego co zrozumiałem najpierw pobieram podstawkę, czyli TATW 3.0 + 2 patche. Zainteresowały mnie również takie submody jak: MOS, Kaiser LOTR Music Mod, Expanded Map & Enhanced Ancillaries, a także Third Age TW Realism+. Czy mogę bez przeszkód wgrać te wszystkie modyfikacje czy napotkam po drodze jakieś problemy? Jeśli jest to niemożliwe to prosiłbym o podanie "paczki modów" która jak najbardziej przybliży grę do uniwersum LOTR (mam na myśli wiele prowincji, dobrą muzykę, realizm gry itp.)

Araven
30-01-2013, 15:05
Na początek pograj na czystym TATW 3.2. Napisz ile masz miejsca na dysku wolnego, jaki system i ogólnie o kompie. Ja mam sporo miejsca to mam kilka wersji submodów do TATW 3.2, zmieniam nazwy katalogu głównego jak chcę na jakiejś zagrać.

Wacha
30-01-2013, 15:12
Hm, czyli jednak nie do końca wszystko zrozumiałem. Nie mogę grać na np. MOS i TW Realism+ jednocześnie? Co do komputera to jest to dość mocny sprzęt, problemów z płynnością nie powinno być żadnych, korzystam z Windows'a 7. Na dysku mam 500GB wolnych więc to również nie problem.

tomciopogromcio
30-01-2013, 15:40
Nie można grać w Realism i MOS na raz, bo oba są submodami do czystego TATW 3.2. To co opisał Araven to chodzi o to (chyba :P), że ma zainstalowane oba(albo i więcej), ale w innych folderach, gdy ma ochotę akurat w któregoś submoda zagrać, to zmienia nazwy folderów, ale na raz też nie gra w oba bo się nie da.

Ja osobiście polecam tak TATW 3.0 + 2 patche > MOS 1.41 > rozszerzona mapka do MOS 1.41 od Aravena właśnie ;) > Epic Campaign do MOS 1.41 z rozszerzoną mapką też Aravena > Enhanced Ancillaries > Spolszczenie do takiej wersji jak już wyjdzie (ale to pewnie jeszcze trochę czasu i nie popędzajmy :P).

Muzyka w MOS jest bardzo podobna do Kaiser Music więc niepotrzebne :).

Araven
30-01-2013, 15:51
Wacha zainstaluj TATW 3.2 i pograj nieco, bo nie będziesz potem wiedział czym submody sie różnią od TATW 3.2. Potem skopiuj katalog z Tatw, czyli Third_Age_3 i trzymaj gdzieś osobno jako czystą wersję. Jak mam kilka katalogów z TATW w mods,
Third_Age_3Clean
Third_Age_3Baron
Third_Age_3Mos1.41
Third_Age_3Mos1.41+Epic
Third_Age_3Realizm2.95

Jak chcę w coś grać to zmieniam nazwę na:
Third_Age_3 i gram. Potem jak coś dopisuje nazwę submoda i gram w coś innego, bez konieczności ponownego instalowania. Wtedy możesz mieć kilka submodów, ale tak jak podałem wyżej. Kaiser Lotr Music nie należy instalować na MOS. Można zaś na czyste TATW i TATW Realizm 2.95.

Wacha
30-01-2013, 18:06
Ok, już wszystko rozumiem. Bardzo dziękuje Wam za pomoc :)