PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy mod



Rostel123
01-02-2013, 20:51
Siemka mam pytanie jaki jest najlepszy (aktualnie) mod do Medieval II.
Ponieważ już dawno nie grałem w Medieval'a to też pewnie dużo fajnych modów wyszło na świat :)
Pozdrawiam

K A M 2150
01-02-2013, 20:53
Nie ma czegoś takiego jak najlepszy mod ;P Zależy czego szukasz, są takie nastawione na gameplay, jak i realizm, a nawet całkiem fantasy jak Władca Pierścieni, czy Warhammer.

Rostel123
01-02-2013, 20:54
Gameplay i Realizm :D

K A M 2150
01-02-2013, 20:55
Broken Crescent, Stainless Steel 6.4, Bellum Crucis 6.3, MXL, poczytaj i zobacz co Ci najbardziej odpowiada ; P

Rostel123
01-02-2013, 20:57
Dzięki za propozycje :}
Napewno zobaczę co oferują :D

karollo8686
10-02-2013, 22:13
stainless steel 6.4 - bardzo rozbudowany mod ciekawie rozwiazane aspekty ekonomiczne niski poziom bitewny kompa
kingdoms grand campaign - jesli zalezy Ci na wojnie z wysokim poziomem inteligencji komputera (Ai 5.7 Germanikusa + dodatek do oblegania miast i rozgrywka naprawde jest ciekawa)
regnum coelis - mod bardzo fajny jesli znasz niemiecki... ja mam z tym spory problem
sicilian vespers - fajne jednostki tylko komp stoi w miejscu podczas wojen co jest niezmierni irytujace

bellum crucis 6.3 gralem 2 h ale zrobilo wrazenie ;] niestety sie mi cos pokickalo i zagram dopiero w nastepnym poniedzialek wtedy moge poszerzyc swoja opinie

Rostel123
10-02-2013, 22:46
Jak narazie gram sobie w stainless steel 6.4 przyjemnie się gra :D

Rotnis
13-02-2013, 22:21
Spróbuj Eras Total conquest 2.3.5 - bardzo rozbudowany mod, ma kilka(naście) kampanii, które zaczynają się w 970, 1080, 1220, 1326, 1547 itd. Maszs kilka kampanii z taką mapą jak w podstawce, tylko inne frakcje i więcej prowincji, dwie kampaniee obejmujące europę, bliski wschód, północną afrykę + Indie, dwie kampanie obejmujące eufrazję (czyli europę, azję i afrykę) oraz jedną obejmującą cały świat :!: link do moda:
viewtopic.php?f=372&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=1152)
Od siebie:
Polecam, wg mnie najlepszy mod do Medievala II. (Wcześniej najlepszy był SS 6.4, ale potem skusiłem się na Eras i pokochałem go) :)
Jego najlepszy aspekt to mapa, przynajmniej w tej kampanii na cały świat. Podoba mi się to, że jak grasz jakimś państwem to w regionie innym niż... ech.
Posłużę się przykładem: Grasz Wenecją. Odbijasz Grecję z rąk osmanów, (kampania 1547, ta na cały świat) pewnie zauważysz, że nie możesz tam rekrutować swoich jednostek. Otóż dla niektórych jest to irytujące, np gdy grają Anglią i robią sobie kolonie w Indiach, ale nie mają dobrych wojsk - ale dla mnie to jest super realistyczne, pokazuje jak ważną rolę w historii odgrywali najemnicy podczas takich wojen. Chociaż szkoda, że po jakimś czasie (powiedzmy, że po 100 turach :D) nie można w końcu rekrutować swoich jednostek. (chyba że o czymś nie wiem, grałem w tego moda ledwo 5 godzin) Nawet z huge city + max poziom koszar :x ale i tak mi się podoba. Kolejnym plusem jest... Polska. Tak, kiedyś była skopana (Kraków na pomorzu czy gdzieś tam :D) ale teraz to wypas, OSKRZYDLONA husaria z prawdziwą bronią, nie to, co te gałęzie z Empire. Co prawda "skrzydła" dostaje dopiero na jakimś tam poziomie uzbrojenia (kuźnie), ale i tak chyba się je ma na początku (kampania w XVI wieku, nie dziw się, że miasta rozbudowane).
Na razie nie mogę nic wymyśleć z plusów bo późno i mózg zryty, ale mam dwa minusy: CTD, co prawda rzadkie, miałem tylko dwa. Nie wiem czy to minus, ale Europa strasznie zatłoczona jest, pełno miast, jeszcze jak dużo armi będzie i agentów to w ogóle.Poza tym jeszcze w buntowniczych prowincjach są strasznie duże armie (komp w kampani na cały świat ma kupe kasy). ale ogólnie mod świetny. Mam nadzieję że pomogłem i zachęciłem.

PS:Ale się rozpisałem ;o
Edit: jeszcze miałem duuuuuuużo do napisania ;x
Edit 2: jeden mały minusik ;d

Asuryan
13-02-2013, 22:28
Także polecam, ale od razu ostrzegam że jest to jeden z trudniejszych modów (przez system rekrutacji regionalnej i brak buntowniczych prowincji).

Samick
13-02-2013, 22:56
Poprawka do Panów wyżej - w ETC są buntownicze prowincje - obszary Afryki, Ameryk czy Syberii to nic innego jak buntownicze prowincje. Oczywiście w Europie takich obszarów nie uraczymy. :)

Dodam od siebie iż kampania roku 1547 pozwala grać nie tylko na mapie całego świata znanego w XVI wieku, ale również państwami z całego świata. :)

Rostel123
14-02-2013, 08:54
Pobiorę i sprawdzę moda Eras Total conquest 2.3.5 :)
Dzięki za info :D

14-02-2013, 09:22
Pobieraj, pobieraj i zerknij na Czcigodnego Samicka AARa viewtopic.php?f=70&t=11025 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=70&t=11025)

a, w temacie modyfikacji masz moją rozgrywkę Turcją i Bizancjum, pokazuje jego potencjał, ma jedną wadę, muzyka z podstawki, chociaż nie jest to aż tak męcząca wada :D

Rostel123
14-02-2013, 20:41
Pobieraj, pobieraj i zerknij na Czcigodnego Samicka AARa viewtopic.php?f=70&t=11025 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=70&t=11025)

a, w temacie modyfikacji masz moją rozgrywkę Turcją i Bizancjum, pokazuje jego potencjał, ma jedną wadę, muzyka z podstawki, chociaż nie jest to aż tak męcząca wada :D
Muzyka nie problem puszczę radio :lol:

dertaz
10-09-2014, 18:41
Jak wszystkim wiadomo Medival II pod względem dyplomacji to dno. O wiele realistyczniej było by już gdyby wprowadzono, że pakty, sojusze, prawa handlowe oraz wasalizacja jest ważna na ileś tur np. prawa handlowe 50 tur, sojusz 10 tur. Jakby jakiś król zmarł, jednej ze stron umowy dyplomatycznej, obie strony były by pytane o zerwanie lub utrzymanie umowy. Denerwujące jest także to że generałów pozyskujemy tylko poprzez urodzenia synów i adopcję generałów, przez co cały czas krajem rządzą jacyś przypadkowi szlachcice.
Teraz moje pytanie czy istnieje jakiś mod który działa podobnie jak opisałem powyżej w sferze dyplomacji, oraz mod w którym mamy możliwość określenia kto będzie dziedziczył koronę?

Piter
10-09-2014, 19:12
Jak wszystkim wiadomo Medival II pod względem dyplomacji to dno. O wiele realistyczniej było by już gdyby wprowadzono, że pakty, sojusze, prawa handlowe oraz wasalizacja jest ważna na ileś tur np. prawa handlowe 50 tur, sojusz 10 tur. Jakby jakiś król zmarł, jednej ze stron umowy dyplomatycznej, obie strony były by pytane o zerwanie lub utrzymanie umowy. Denerwujące jest także to że generałów pozyskujemy tylko poprzez urodzenia synów i adopcję generałów, przez co cały czas krajem rządzą jacyś przypadkowi szlachcice.
Teraz moje pytanie czy istnieje jakiś mod który działa podobnie jak opisałem powyżej w sferze dyplomacji, oraz mod w którym mamy możliwość określenia kto będzie dziedziczył koronę?

Jeśli chodzi o sojusze:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?274-Archaon-s-Loyal-Allies

Jeśli o dziedzica korony:

http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?220-Bellum-Crucis Tutaj z polskim megasubmodem można, do podstawki nie wiem,

Jak o samo AI:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4844-PiterAI-podstawka-3-1%28ulepszona-dyplomacja-walka-itd%29