PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom dowodzenia(gwiazdki) generałów



Barsa
09-02-2013, 17:31
Witam, dawno nie grałem w nic z total war i nie mogę za bardzo znaleźć jasnej i przekonywującej odpowiedzi na moje pytanie... a mianowicie, po w praktyce więcej gwiazdek genkowi w shogun 2?? :oops: Genek z 5 gwiazdkami będzie dodawał jednostkom więcej morale, jakiś cech typu: atak, obrona?? Po prostu nie wiem jaką świtę wybierać, czy lepiej kogoś kto daje morale dla jednostek czy kogoś kto podwyższa dowodzenia genkowi...

ps. gdybym rozgrywał bitwy w automacie, to wiadomo, że gwiazdki mają duże znaczenie.. a tak to szczerze na razie tylko dostrzegam, że odblokowują umiejętności, które to są bardzo pomocne.

Reznow45
09-02-2013, 19:53
One głównie wzmacniają samą straż przyboczną, dodając mu +1/2 do ataku/obrony/szarży, itp, albo ogólnie ruch na mapie kampanii (+10/20/30 do ruchu, + ileś do posłuchu). Zależy jak wybierasz, genek jest albo dobry w "podbijaniu na mapie" albo jest lepszym kilerem w bitwie.

Barsa
09-02-2013, 21:39
Z tego co widzę to za 3 gwiazdkę jest + 1 morale, za 4 +2 morale... i tyle. Reszta to dodatkowe umiejętności, cechy i świta.

nowy2142
10-02-2013, 08:51
W S2 gwiazdki oznaczają tylko poziom generała. Morale (jak i inne bonusy do statystyk) zależą od tego jakie ma wybrane "skille", jaką ma świtę i cechy. Są umiejętności jak np +1 do dowodzenia podczas ataku (itp) co chyba wpływa na wylosowanie lepszej mapki/korzystniejszej pozycji startowej podczas bitwy dla ciebie.
Bodajże tak to działa ;)

Barsa
10-02-2013, 17:02
W S2 gwiazdki oznaczają tylko poziom generała. Morale (jak i inne bonusy do statystyk) zależą od tego jakie ma wybrane "skille", jaką ma świtę i cechy. Są umiejętności jak np +1 do dowodzenia podczas ataku (itp) co chyba wpływa na wylosowanie lepszej mapki/korzystniejszej pozycji startowej podczas bitwy dla ciebie.
Bodajże tak to działa ;)

przeczytaj post wyżej...

Co do tego +1 do ataku, to jeżeli tak twierdzisz to w takim razie jeśli masz więcej gwiazdek(+1 do ataku, to nic jak dodatkowa gwiazdka podczas ataku) to też niby powinna być losowana lepsza mapka, pozycja itd... a jakoś tego nie zauważyłem

nowy2142
10-02-2013, 17:12
Z taką "teorią" spotkałem się gdzieś na TWC ale nie znalazłem potwierdzenia tych informacji.
Nie zauważyłem twojego poprzedniego posta ;) i również nie zauważyłem żeby same gwiazdki dawały morale. Może patrzysz na daymio i tylko w jego przypadku tak jest? W sumie jak nie uderzasz na poziom legendarny to nie masz co się tak wgłębiać w grę.

Barsa
10-02-2013, 18:23
ja gram tylko na legendarnym, lecz to nie ważne, lubię wiedzieć w 100% w co gram, a dawno nie grałem w żadnego total war więc mnie "zamuliło".... akurat z tym morale to patrzyłem na daymio, ale dlaczego to ma nie działać w stosunku do innych genków? Sprawdzę jutro, ale chyba patrząc na daymio porównywałem też z innym genkiem... i genek miał 3 gwiazdki i +1 do morale, nie wnikało to chyba z cech ani świty, a daymio przed awansem miał też + 1 a po(na 4 gwiazdkowego gena) miał +2 i też nie wynikało to z cech czy świty... ale jutro dokładnie to sprawdzę.

edit-

Dziwne, miałeś rację z tym morale... z 3 gwiazdą daymio dostaje +1 morale dla wszystkich pod jego dowództwem, z 4 + 2 morale, a zwykli genkowie nie... dziwna zależność szczerze nie rozumiem dlaczego tak akurat jest...