PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Edycja rodziny.



polakma
11-02-2013, 21:37
Da się w descr stat edytowac początkowy stan rodziny?

Asuryan
11-02-2013, 22:06
Powinno się dać bez większych problemów. Pamiętaj tylko, że dorosłemu wodzowi musisz dać odpowiedni parametr x,y i przynajmniej jeden oddział (straż przyboczną) by pojawił się na mapie. Dzieciom zaś określić relacje rodzinne.

polakma
11-02-2013, 22:34
A jak? Powiesz nie wiem dasz przykład czy coś bo ja zielony jestem...

Asuryan
11-02-2013, 22:53
Najpierw może napisz co konkretnie chcesz zrobić. Dodać generałów, czy zwiększyć ilość dzieci w danej rodzinie?

A swoją drogą założyłeś temat w niewłaściwym dziale (powinien być w Kuźni)...

polakma
12-02-2013, 08:53
O sorka za zły dział. No pisało pomoc więc.... No chciałbym wpierw zwiększyć Tylko Juliuszom:
-Ilość startowa generałów.Około 5-10 Najlepiej 16-30 lat (Startujesz z 4)
-Każdy generał po kilka dzieci(Bez kobiet)
-I jeszcze zabrać miasta scypionom u brutusom i dać Juliuszom senat zostawić. (Tym się zajme jak nie masz czasu tłumaczyć. Wiem jak to robic, ale zawsze walne byka xD.

Dało by się to załatwić?

Asuryan
12-02-2013, 19:52
O sorka za zły dział. No pisało pomoc więc....
Pomoc techniczna dotycząca działania gry, a nie modów, ani tym bardziej poradnik modowania :mrgreen: Może komuś będzie się chciało go przenieść w odpowiednie miejsce...


No chciałbym wpierw zwiększyć Tylko Juliuszom:
-Ilość startowa generałów.Około 5-10 Najlepiej 16-30 lat (Startujesz z 4)

W sekcji Juliuszy znajdziesz coś takiego:

"character Vibius Julius, named character, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 28, , x 88, y 81
traits GoodCommander 1, PoliticsSkill 2, GoodAdministrator 2, MathematicsSkill 1
ancillaries merchant

army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0"

Skopiuj sobie cały wpis pamiętając o zachowaniu odstępów. To co na czerwono musisz zmienić, to co na zielono możesz, ale nie musisz. W armii musi być pierwszy oddział (straż generalska). Dajmy na to że dasz mu na imię Gaius i że chcesz by był synem przywódcy frakcji, zmieniasz więc pokrewieństwo dopisując nowego dowódcę do dzieci głowy rodziny (na niebiesko zaznaczyłem dokonane zmiany):
relative Flavius Julius, Faustina, Lucius Julius, Quintus Julius, Vibius Julius, Gaius Julius, end


-Każdy generał po kilka dzieci(Bez kobiet)
Za dzieci i żony odpowiadają te wersy:

"character_record Amulius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 13, alive, never_a_leader
character_record Manius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 10, alive, never_a_leader
character_record Decius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 7, alive, never_a_leader
character_record Marcus Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 3, alive, never_a_leader
character_record Faustina, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 48, alive, never_a_leader
character_record Poppaea, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 29, alive, never_a_leader
character_record Alypia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 29, alive, never_a_leader
character_record Claudia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 28, alive, never_a_leader
character_record Fadia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 13, alive, never_a_leader"

po dodaniu dziecka, dajmy na to Augustusa i żony Kornelii wpis powinien wyglądać następująco:

character_record Amulius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 13, alive, never_a_leader
character_record Manius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 10, alive, never_a_leader
character_record Decius Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 7, alive, never_a_leader
character_record Marcus Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 3, alive, never_a_leader
character_record Augustus Julius, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 9, alive, never_a_leader
character_record Faustina, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 48, alive, never_a_leader
character_record Poppaea, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 29, alive, never_a_leader
character_record Alypia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 29, alive, never_a_leader
character_record Claudia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 28, alive, never_a_leader
character_record Kornelia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 30, alive, never_a_leader
character_record Fadia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 13, alive, never_a_leader

no i oczywiście nie zapominamy o dodaniu odpowiedniej linijki w relacjach:

relative Gaius Julius, Kornelia, Augustus Julius, end

gdzie pierwsze to ojciec, drugie matka, a następnie ich dzieci.

Najważniejsze to pamiętać o tym by nie powtórzyć już występującego imienia dla nowego generała/żony/dziecka

No i najlepiej robić zmiany stopniowo (po jednym generale/dziecku) i sprawdzać w grze czy dały zamierzony efekt przed wprowadzeniem dalszych zmian. O zrobieniu kopii bezpieczeństwa edytowanego pliku chyba nie muszę wspominać? :mrgreen:


-I jeszcze zabrać miasta scypionom u brutusom i dać Juliuszom senat zostawić. (Tym się zajme jak nie masz czasu tłumaczyć. Wiem jak to robić, ale zawsze walne byka xD.
A to już nieco więcej dłubaniny, na pewno zresztą w Kuźni jest wyjaśnione jak to zrobić.

polakma
13-02-2013, 19:51
Dzieki a limit miast? Zablokuje mi rodzenie prawda?

Asuryan
13-02-2013, 22:00
Przecież miasta będziesz miał od Brutusów i Scypionów. A jeśli sobie nie poradzisz z likwidacją tych frakcji i przekazaniu ich posiadłości Juliuszom - to zanim dzieci osiągną pełnoletność już ten limit (o którym prawdę powiedziawszy czytam po raz pierwszy) dawno przekroczysz (pod warunkiem że takowy w ogóle istnieje)...

polakma
13-02-2013, 22:20
Istnieje jak masz 2 miasta to maks chyba jest 10 dzieci. Albo i mniej nie wiem dokladnie w kazdym badzrazie ja w na mundus senatem mialem cala mape zero butnow xD. I mialem maks 250 czlonkow rodziny. W tym Kilku Juliuszy bo przekupilem na poczatku gry...

Asuryan
13-02-2013, 22:44
Czyli wypadało by niby 5 na miasto. Po dodaniu jednego dziecka będziesz ich miał sześcioro u Juliuszy, w tym jedną córkę - Fadię (możesz ją zmienić na syna). Brutusom i Scypionom zostaw po jednym mieście - stolicy. Inaczej oprócz przemiany właścicieli prowincji będziesz musiał się jeszcze babrać z usuwaniem frakcji.

polakma
14-02-2013, 11:32
To będzie łatwe

Asuryan
14-02-2013, 20:56
Wczoraj sprawdzałem te limity Tracją na prawie (zmieniony descr_strat odblokowujący możliwość grania każdą nacją) czystej podstawce, przenosząc wszystkie siły do stolicy i powodując bunt drugiego miasta na początku drugiej tury. Przy jednym mieście i 8 generałów nadal rodziły się dzieci... Aczkolwiek nie wiem co dalej, bo po przeklikaniu kilkunastu tur wreszcie zaatakowali mnie Macedończycy. Oczywiście atak odparłem, ale jak ruszyłem armią w pole by wyrzucić wroga z prowincji stolica się zbuntowała (nie dziwne przy długach rzędu 15 tysięcy) i nastąpił koniec gry. Tak więc śmiem twierdzić, że limit pewno istnieje w przypadku całkowitej liczby rodziny, ale nie jest w jakikolwiek sposób powiązany z ilością posiadanych miast.