PDA

Zobacz pełną wersję : Biała/Czarna Księga



polakma
18-02-2013, 01:39
Jak w temacie słyszał ktoś?

towarzysz_pancerny
02-08-2013, 08:50
A w jakim kontekście, magicznym?

polakma
07-08-2013, 12:28
Tak. Biala dobra/Czarna zla.

Bronti
07-08-2013, 15:10
http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/anto ... j_tragedii (http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/antoni_macierewicz-biala_ksiega_smolenskiej_tragedii)


Dla jednych to czarna, zła magia dla drugich biała i dobra :P

towarzysz_pancerny
07-08-2013, 18:31
Czarna magia z tym tytułem. Nie wiadomo o co chodzi.

polakma
07-08-2013, 18:40
Nie nie smolenksa. Chodzi mi takie ksiegi co je spalono wszystkie. Znam pewien przyklad uzycia czarnej. Jak ja przeczytali zgineli wszyscy obecni w mieszkaniu i dom sie wykrzywil o pare stopni. Zburzyli go, bylo to w Szczyrku. Chodzi mi o przyklady ich uzycia. Szukalem samodzielnie po polsku i angielsku, ale nic nie znalazlem.

voitek
07-08-2013, 18:42
A potem przyleciał pegaz jednorożec i zabrał księgę z powrotem do magicznej krainy

towarzysz_pancerny
07-08-2013, 18:48
Takiej akurat nie czytalem. Bardziej lajtowe, średniowieczne jakies, renesansowe i późniejsze, takie po ktorych nie krzywią sie jeszcze domy. Co najwyżej czytelnik :lol:

polakma
08-08-2013, 18:35
Cóż, ale to jest akurat prawda. Było, to naprawdę wiele lat temu. Gdybym wiedział, że owe księgi, to bajki, pytałbym się was? Byłem ostatnio w bibliotece miejskiej. Popytałem kilku starych ludzi i oni potwierdzili moją historię. Opowiedziała mi ją moja, świętej pamięci prababcia. Napiszę wam tylko streszczenie.

Tam była grupa ludzi, która zrobiła sobie imprezę. Do swojej dyspozycji otrzymali czarną księgę. Przeczytali ją i z początku nic się nie stało. Kiedy wszyscy opuścili dom, na organizatora przewróciła się szafa-śmierć na miejscu, kolejni zginęli chłopak z dziewczyną, wjechali w drzewo. Kolejny zaginą, a reszta zginęła, ale nie pamiętam jak. Wiem, że zginęli wszyscy, a dom, w krórym ją przeczytali, wykrzywił się o kilka stopni z fundamentów. Później ludzie mówili, że jest nawiedzony, więc go zburzono.

Mama mi opowiadała, że jej babka miała jedną z owych ksiąg. Dokładnie miała czarną, jednak przez wiele lat, nikt nie odważył się jej przeczytać. Babka zakopała ją gdzieś w ziemi i nie mówiła już o niej. Nigdy. Teraz nie żyje i pozostała tylko tajemnica gdzie.

Owe księgi palono, i nie wiele zostało, ale wciąż można się na nie natkąć. Ja potrzebuję informacji o nich na esej. Wiem, trochę dziwny temat, ale zawsze coś unikatowego prawda? Potrzebuję przykładów ich użycia. Czarnej i Białej. Jak wyszukuje się w internecie, zamiast tych ksiąg pokazują się księgi sztana, jakiś smoków i inne szatańskie, ale nie te. Myślę, że jest zbyt mało informacji i będę musiał zmienić temat eseju.

Volomir
08-08-2013, 18:47
Fascynująca historia! Szkoda że fałszywa:<

McAbra
08-08-2013, 19:01
Może jednak pomyliło im się z "Oszukać przeznaczenie"? :D

PS: Poza tym spójrzmy na to z innej strony - jest impreza i nagle wszyscy się rzucają do czytania książki? Bardzo prawdopodobne :P

preussen6
08-08-2013, 19:26
Ta książka to jakiś urban legend meneli.

Dagorad
08-08-2013, 19:32
A jak działa biała księga? Może przechyla dom w drugą stronę?

Kiedyś przy narodzinach bliźniaków pewna murzyńska pokojówka wykrzyczała jakiś tajemniczy zwrot w dziwnym języku... w ciągu kolejnych stu lat wszystkie osoby z tego pokoju umarły :shock: :shock: :shock: .

voitek
08-08-2013, 19:39
100000 lat temu wściekły szaman rzucił klątwę na całą ludzkość.
W wyniku tej klątwy wszyscy ludzie, którzy w swoim życiu napili się wody, prędzej czy później umarli! SZOK

Nezahualcoyotl
08-08-2013, 19:44
Cóż, ale to jest akurat prawda. Było, to naprawdę wiele lat temu. Gdybym wiedział, że owe księgi, to bajki, pytałbym się was? Byłem ostatnio w bibliotece miejskiej. Popytałem kilku starych ludzi i oni potwierdzili moją historię. Opowiedziała mi ją moja, świętej pamięci prababcia. Napiszę wam tylko streszczenie.

Tam była grupa ludzi, która zrobiła sobie imprezę. Do swojej dyspozycji otrzymali czarną księgę. Przeczytali ją i z początku nic się nie stało. Kiedy wszyscy opuścili dom, na organizatora przewróciła się szafa-śmierć na miejscu, kolejni zginęli chłopak z dziewczyną, wjechali w drzewo. Kolejny zaginą, a reszta zginęła, ale nie pamiętam jak. Wiem, że zginęli wszyscy, a dom, w krórym ją przeczytali, wykrzywił się o kilka stopni z fundamentów. Później ludzie mówili, że jest nawiedzony, więc go zburzono.

Mama mi opowiadała, że jej babka miała jedną z owych ksiąg. Dokładnie miała czarną, jednak przez wiele lat, nikt nie odważył się jej przeczytać. Babka zakopała ją gdzieś w ziemi i nie mówiła już o niej. Nigdy. Teraz nie żyje i pozostała tylko tajemnica gdzie.

Owe księgi palono, i nie wiele zostało, ale wciąż można się na nie natkąć. Ja potrzebuję informacji o nich na esej. Wiem, trochę dziwny temat, ale zawsze coś unikatowego prawda? Potrzebuję przykładów ich użycia. Czarnej i Białej. Jak wyszukuje się w internecie, zamiast tych ksiąg pokazują się księgi sztana, jakiś smoków i inne szatańskie, ale nie te. Myślę, że jest zbyt mało informacji i będę musiał zmienić temat eseju.

[youtube:3mjeb6ti]http://www.youtube.com/watch?v=1BO-0QX3xFg[/youtube:3mjeb6ti]

Aztec
08-08-2013, 20:15
Tylu samobójców odbiera sobie życie w niewyszukanym stylu, a tu wystarczy przeczytać książkę.

Marat
08-08-2013, 21:52
Cóż, ale to jest akurat prawda. Było, to naprawdę wiele lat temu. Gdybym wiedział, że owe księgi, to bajki, pytałbym się was? Byłem ostatnio w bibliotece miejskiej. Popytałem kilku starych ludzi i oni potwierdzili moją historię.

Oddziałowa w Tworkach to nie jest autorytet w takiej sprawie.


Kolejny zaginą

Tobie zaginooo słownik :lol:

towarzysz_pancerny
09-08-2013, 16:54
Mnie babcia straszyła czarną łapą.

Jaki jest związek Ksiegi z łapą ukazuje Księga Twardowskiego, skarb Biblioteki Jagielońskiej w Krakowie, ze znakiem "czarciej łapy", która jest nota bene encyklopedią Pawła Żydka, z plamą rozlanego inkaustu.

Zresztą ja też zdaniem Marata z Tworek :lol:
Tak że łapa :lol:

polakma
09-08-2013, 18:24
Cóż, ja osobiście wierze w takie sprawy. Wy sobie możecie nie wierzyć, wasza wola. A wzięli się do jej czytania, ponieważ po pijaku człowiek jest ciekawy wielu rzeczy, w każdym bądź razie ja tak myślę.

Czarna jest zła, a biała jest dobra. Nie wiem mówiono mi, że szatańska i boża. Bądź co bądź, ja wierzę w tego typu sprawy.

I nie nie zmyśliłem sobie tego. Jak coś znajdę na internecie, to wam pokażę, ale to trochę zajmie.

Co do tej pomyłki literowej. Każdemu może zapodziać się literka. U mnie większość trzeba przytrzymać, więc staram się pisać wolno, wczoraj byłem zaspany, może dlatego.

Każdy ma swoje zdanie. Uwierzcie, czy nie ja tam wierzę.

Nezahualcoyotl
09-08-2013, 18:26
Jak coś znajdę na internecie, to wam pokażę, ale to trochę zajmie.

10/10 :mrgreen:

polakma
09-08-2013, 18:29
Jak coś znajdę na internecie, to wam pokażę, ale to trochę zajmie.

10/10 :mrgreen:

Zważając na małą ilość informacji. Oczywiście!

Volomir
09-08-2013, 18:54
Ja czekam na te znaleziska, zgodnie z zasadą: wszystko co znajduje się w necie to prawda!

polakma
12-08-2013, 15:10
Nie powiedziałem, że to prawda. Temat do zamknięcia. Księga zakazana, jedyna kopia znajduje się w Kanadzie. Heh Watykan by się zesrał jak ktoś by, to ukrał.

Jarl
12-08-2013, 16:22
Nie powiedziałem, że to prawda. Temat do zamknięcia. Księga zakazana, jedyna kopia znajduje się w Kanadzie. Heh Watykan by się zesrał jak ktoś by, to ukrał.
Najpierw tak naładowałeś atmosferę, że wszyscy z emocji poobgryzaliśmy paznokcie, a teraz się z tego wszystkiego wycofujesz, rzucając nam jedynie jakieś ochłapy informacji? Okrutne z twojej strony... :(

McAbra
12-08-2013, 17:21
Nie powiedziałem, że to prawda. Temat do zamknięcia. Księga zakazana, jedyna kopia znajduje się w Kanadzie. Heh Watykan by się zesrał jak ktoś by, to ukrał.
:arrow:

Babka zakopała ją gdzieś w ziemi i nie
mówiła już o niej.
No to łopata w dłoń i rozkopać całą miejscowość!
Wiesz ile za to wyciągniesz na E-Bayu? :lol:

polakma
12-08-2013, 19:04
Zaiste.

polakma
12-08-2013, 19:04
Nie powiedziałem, że to prawda. Temat do zamknięcia. Księga zakazana, jedyna kopia znajduje się w Kanadzie. Heh Watykan by się zesrał jak ktoś by, to ukrał.
Najpierw tak naładowałeś atmosferę, że wszyscy z emocji poobgryzaliśmy paznokcie, a teraz się z tego wszystkiego wycofujesz, rzucając nam jedynie jakieś ochłapy informacji? Okrutne z twojej strony... :(

Life is brutal.

Nezahualcoyotl
12-08-2013, 19:16
Polecial do Kanady odkopac ksiege...Bedzie sie dzialo :evil: :lol:

polakma
12-08-2013, 21:16
Polecial do Kanady odkopac ksiege...Bedzie sie dzialo :evil: :lol:

Sie wie!