PDA

Zobacz pełną wersję : SUBMOD ARAMEGILA do BC 6.3 Polskie Jednostki



Araven
20-02-2013, 07:58
Witam. Poniżej trzy linki do submoda Aramegila z 07.03.2013 dla submodów (dwie wersje) i dla czystego Bellum.

Oto link do submoda Aramegila z 07.03.2013 dla grających w submody, kompatybilny z submodem Mietka77 i Wino. http://www.sendspace.pl/file/91b9fd51bc5ff3c393e4fea

Link do submoda Aramegila z 07.03.2013 dla grających w submody bez submoda Mietka77. http://www.sendspace.pl/file/7dc8934bc40e899ccece59e

Link do submoda Aramegila z 07.03.2013 na CZYSTE Bellum: http://www.sendspace.pl/file/f3d388460141b07bb3244fb

FIX dla tekstur Polskich rycerzy dla wszystkich wersji: http://www.sendspace.pl/file/bd807cbe5bc2a1b39250f23

Mały patch od Wino, oto link: http://file4u.pl/download/3546305/patch ... e4u.pl.zip (http://file4u.pl/download/3546305/patch_www.file4u.pl.zip) Pliki od Wino wrzucamy do data moda i nadpisujemy. Następnie usuwamy map.rwm jak wyżej, oraz usuwamy też oba pliki events i oba music z katalogu sounds z moda. Dostosowuje dźwięki do nowego submoda Aramegila. Tylko dla submodów jest przeznaczony.




INSTALACJA:
Wypakować na pulpit winrarem np., następnie katalog mods wrzucić do głównego katalogu Medka II i wszystko nadpisać. Potem wchodzimy do katalogu moda do data/world/maps/campaign/custom i do kampanii Full i Light oraz Feudal Full i Feudal Lighti z każdej z nich usuwamy plik map.rwm. I tyle. Submod Aramegila wgrywamy najlepiej na samym końcu, po innych submodach. Nowa kampania konieczna.

Submod Aramegila zrobiony na moją prośbę na podstawie sugestii Dariusa_d, zmienia godła na chorągwiach naszych jednostek na Piastowskiego Orła, bez korony. Oraz na tarczach naszych wojów są takoż godła Piastowskie. W oryginalnym Bellum, część jednostek miała godło współczesne Orła z koroną. Świetna robota Aramegilu. Oraz mamy dwie nowe jednostki Drużynę książęcą konni łucznicy, oraz ich spieszona wersja i Braci Dobrzyńskich, jako nasz polski zakon rycerski. Ich rekrutacja w zamkach w kaplicach. Kilka jednostek ma zmienione nazwy, np. polscy możni teraz to pancerni i walczą mieczami zamiast toporów. Zmienione są też tekstury polskich kuszników, mają pawęże, zmieniony jest wygląd polskich rycerzy, oraz polskich rycerzy szkolonych tylko w Krakowie, pewnie coś jeszcze, ale tyle, jak na razie wypatrzyłem.

marko1805
20-02-2013, 16:21
Doskonała robota, jednak dowódcy oddziałów, oraz chorąży chorągwi nadwornej nadal posiadają współczesnego orła.
Tenże orzeł widnieje również na kropierzach koni. Gdyby jeszcze udało się zmienić tą nieszczęsną czarną chorągiew u nadwornego oddziału byłoby super.
Można byłoby również popracować nad bardziej historycznymi herbami rycerstwa... ups troszkę się rozpędziłem :)

inquisitor
20-02-2013, 21:26
Jakieś screeny .

Araven
20-02-2013, 21:48
Ja nie zamierzam robić screenów. Może ktoś zrobi. Co na słowo nie wierzysz? Aramegil to solidna firma.

Wonsz
22-02-2013, 18:16
A będą nowe jednostki?

Araven
23-02-2013, 07:54
Napisałem, że Aramegiol pomyśli nad submodem, jak się zdecyduje go zrobić, to może będą jakieś nowe jednostki.

darius_d
23-02-2013, 10:06
Wielkie dzięki dla Aramegila. Niesamowite tempo, panowie. (a także wcześniej dla Mietka za kolejne poprawki do submoda).

PS. Uzupełniam spolszczenie do vnvs.txt (czyli wady i zalety postaci), nanoszę też poprawki, więc to trwa.

Araven
23-02-2013, 10:43
Super Dariusie, miałem Cię pytać czy robisz poprawki, te co mi daleś są ok. Czekam cierpliwie na dalsze. Dzięki.

Araven
28-02-2013, 21:28
Otrzymałem submoda Aramegila nową wersję jednostek dla Polski. Mamy dwie nowe jednostki drużynę książęcą konni z łukami oraz ich spieszoną wersję. Nareszcie mamy łuczników sensownych tak konnych, jak i pieszych. Za jaki,ś czas zamieszcze do pobrania, czekam na drobne poprawki od Aramegila, ikonki i dopisanie nowych jwednostek w buildings. Z innych zmian, Polscy możni walcza mieczami zamiast toporami i mają inne tekstury. Są też bardziej piastowskie nazwy jednostek. Miodzio.

28-02-2013, 22:08
Konni z łukami? Z jakiego okresu będą? Można jakiegoś screena?

Araven
28-02-2013, 23:04
viewtopic.php?f=372&t=7843#p161331 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=7843#p161331) pod tym linkiem na stronie nr 1 jest screen spieszonej drużyny książęcej z łukami i toporami do walki wręcz.

wino
01-03-2013, 00:25
A to stąd ten cały Aramegil! Kojarzę wątek "Polish Kingdom Mod - nowe i poprawione jednostki Polski" ale nie kojarzyłem twórcy. W takim razie widzę, że jest ostra jazda.

Jakby do tego wytworu dodać spolszczenie, połączyć to z submodem Mietka i zasymilować z moim skromnym submodem muzycznym a także innymi poprawkami polskich forumowiczów to byśmy rozjebali system binarny z szesnatstkowym i psycholigią razem wzięte i cały świat Medka by się do 2040 nie pozbierał. http://www.youtube.com/watch?v=-QNB4wMH3PU. Shiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!

marko1805
01-03-2013, 07:54
Doskonała robota, jednak dowódcy oddziałów, oraz chorąży chorągwi nadwornej nadal posiadają współczesnego orła.
Tenże orzeł widnieje również na kropierzach koni. Gdyby jeszcze udało się zmienić tą nieszczęsną czarną chorągiew u nadwornego oddziału byłoby super.
Można byłoby również popracować nad bardziej historycznymi herbami rycerstwa
Można liczyć Aravenie na uwzględnienie moich uwag w którejś z następnych wersji submoda, wiem ,że to być może mało istotne szczegóły ,ale na pewno podnoszą realizm historyczny gry.

Araven
01-03-2013, 09:35
Panowie Marko i Wino, pewnie, można liczyć ale Aramegil zrobił tego z submoda z partyzanta, się dowiedziałem jak mi wczoraj przysłał. Na razie submod jest prawie gotowy dla czystego BC. Wersję dla submodów czyli z innym unitem by pasował do Mietka77 i Wino mam nadzieję Aramegil wkrótce zrobi. Czekam na jego odpowiedź. Wino będziesz musiał obdarzyć nowe jednostki głosem, chyba, ze wystarczy im dac akcent odpowiedni. Jak Aramegil mi odpowie i przyśle wersję ostateczną to ją zamieszczę. Bedzie wersja submoda Aramegila dla czystego BC, ta jest prawie gotowa. I wersja dla submodów.

Wonsz
01-03-2013, 12:57
A będzie więcej jednostek?

Araven
01-03-2013, 13:14
Eliminator przecież napisałem wyżej, że są dwie nowe jednoski (drużyna książęca konna i jej spieszona wersja) oraz zmienieni polscy możni. Więc nowe są. Czy będą kolejne to nie wiem, ja bym chciał Polski Zakon rycerski czyli Braci Dobrzyńskich np. ale to za jakiś czas. Na razie czekam na info od Aramegila w sprawie moich spostrzeżeń co do submoda.

wino
02-03-2013, 11:14
Super :) Dodanie akcentów na mapie kampanii i głosów w bitwach powinno być banalnie proste - tak mi się wydaje, ale niczego nie można być pewnym jak się robi coś pierwszy raz. Czekam na info i wtedy podziałam.

Araven
08-03-2013, 10:04
Wino czyń swoją powinność Piast team i Dismounted Piast Team i Brothers of Dobrzyn to 3 nowe jednostki jakim waćpan dołozysz mam nadzieję akcenty dźwiękowe.

wino
08-03-2013, 10:11
Super :)

No w końcu jest robota :) Ok, dzisiaj wieczorem siadam i to rozkminiam, mam nadzieję że będzie to łatwa robota :)

Araven
08-03-2013, 10:19
Wino poczekaj, zaraz wstawię nową wersję bo Mietek zaktualizował swego submoda, o 11.30 będzie link jego pobierz i przerabiaj ok? Jak pobrałeś przed chwilą to skasuj.

wino
08-03-2013, 10:20
Spokojnie, jestem w pracy jak widać ;), dopiero wieczorem będę się brał do roboty.

Araven
08-03-2013, 12:28
Uwaga, o 13.20 zamieściłem nowe linki, poprawa rekrutacji Braci Dobrzyńskich oraz spolszczone opisy jednostek. Dwie Osoby pobrały submoda wczesniej, niech pobiorą ponownie.

misiek1205
08-03-2013, 13:00
Czy po wgraniu tego submoda bede musiał zaczynać kampanie od nowa?

Araven
08-03-2013, 13:38
Tak na 100% kampania od nowa konieczna.

Wonsz
08-03-2013, 19:29
Aramegil odwalił KAWAŁ dobrej roboty!

marko1805
08-03-2013, 20:22
Świetna robota Panowie.
Mam jednak pewien kłopot, w wersji na czyste Bellum polscy rycerze ziemscy ( konno) w wersji podstawowej bez udoskonalonego pancerza posiadają pomieszane tekstury na płaszczach i tarczach. Może to ktoś sprawdzić, czy to błąd, czy może ja coś pomieszałem.

Araven
08-03-2013, 20:29
Ja też tak mam, nie wiem czy to bug czy tekstury takie. Tekstury w obu wersjach są identyczne. Ale nawalają jak złoto. Ulepszeni są już w płytówkach? Muszę sprawdzić.

marko1805
08-03-2013, 20:42
Po ulepszeniu zbroi tekstury są w porządku. Po ulepszeniu rycerze są w płytówkach.

Wonsz
08-03-2013, 22:12
Mówiłem że submod jest super pomyliłem się... submod urywa zad!!!!

wino
09-03-2013, 14:21
Wgrywam na czyste bellum submod muzyczny, spolszczenie, Mietka, AI 3.2 na to Aramegila i wywala mi grę. Nie wiem gdzie jest błąd, takie kongo się porobiło z tymi submodami, że nie idzie już tego ogarniać. Pomieszane są EDU, EDSUV i inne pliki także to jest już powoli przegięcie.

Luqass[PL]
09-03-2013, 14:30
WINO!!! powiedz że jak ci wywala to pisze napotka! ;_; jeżeli tak to pewnie tego jest wina :D

wino
09-03-2013, 14:34
Nie mam nic, żadne info się nie pojawia, pojawia się ekran z logiem BC, tamto gdzie się ładuje gra i wywala do pulpitu. Także nawet do menu w grze nie dochodzi.

Luqass[PL]
09-03-2013, 14:49
Ehhhh... to chyba nie to.... u mnie przy zatwierdzaniu kampanii wywala... ale tylko 3 kampanie :< te najgorszą nie... zauważyłem że na tej najgorszej nie działa żaden sub mod.. więc chyba zostaje mi się powiesić ;< taki fajny mod.. :< może ktoś zrobi filmik jak zainstalować te wszystkie wasze sub mody? ;_:

09-03-2013, 15:49
Filmik? Po co? Lepiej by ktoś kto zna się na programistycznych rzeczach, zrobił opcjonalny instalator i to byłoby piękne, ale czy ktoś takowy będzie chciał tym się zająć? :oops:

Luqass[PL]
09-03-2013, 16:11
Czytasz mi w myślach! :) ale no właśnie.. nikt tego nie zrobi :< a był by piękny sub mod.... nawet go na twc dać można by było :P

Araven
09-03-2013, 17:26
Wgrywam na czyste bellum submod muzyczny, spolszczenie, Mietka, AI 3.2 na to Aramegila i wywala mi grę. Nie wiem gdzie jest błąd, takie kongo się porobiło z tymi submodami, że nie idzie już tego ogarniać. Pomieszane są EDU, EDSUV i inne pliki także to jest już powoli przegięcie.
Wino wgraj submoda Mietka77 najnowszego i dopiero na to submoda Aramegila na końcu i zadziała Ci. Ja tak mam. Owszem jest bajzel z submodami, jak i inni je zaczęli robić to są problemy z działaniem niekiedy, nikt się nie pzrejmuje istniejącymi już submodami.

Jak ktoś ma problemy niech zrobi jak napisałem, wgra submoda Mietka77 i na niego Aramegila.

Zrobiłem wersję dla submodów dla tych co nie mają najnowszego submoda Mietka77, Wino ten Ci powinien zadziałać mam nadzieję.

marko1805
09-03-2013, 18:57
Ja też tak mam, nie wiem czy to bug czy tekstury takie. Tekstury w obu wersjach są identyczne.
Aravenie, będzie możliwość poprawienia tego błędu w teksturach polskich rycerzy ziemskich ? Błąd co prawda niewielki ,ale troszkę irytuje.

Araven
09-03-2013, 19:14
Pisałem do Aramegila, mam nadzieję, że poprawi za jakiś czas.

marko1805
09-03-2013, 19:33
Będę bardzo wdzięczny, jeszcze raz dzięki za świetną robotę.

wino
10-03-2013, 09:10
Wino wgraj submoda Mietka77 najnowszego i dopiero na to submoda Aramegila na końcu i zadziała Ci. Ja tak mam. Owszem jest bajzel z submodami, jak i inni je zaczęli robić to są problemy z działaniem niekiedy, nikt się nie pzrejmuje istniejącymi już submodami.

Jak ktoś ma problemy niech zrobi jak napisałem, wgra submoda Mietka77 i na niego Aramegila.

Araven, tak właśnie zrobiłem i dupa, nawet do menu gry nie dochodzę. Widocznie Ty masz submoda na darmowe jednostki czy jakieś inne i Ci to gra, ja tego nie mam i po wrzuceniu na czyste Bellum tylko submoda muzycznego, spolszczenia, potem Mietka i na końcu Aramegila wywala mi.

Araven
10-03-2013, 09:48
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grać na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino..

Wino zrób jak wyżej potem spróbuj na to wrzucić Aramegila z tego trzeciego linku dla niemających Submoda Mietka77, zobaczymy czy zadziała. Nie rozumiem, mnie działają Twoje zmiany w dźwiękach dla jednostek i mam nową muzę. Mam free_upkeep i najnowszego submoda Mietka77, i mi chula jak złoto.

Jak innym co pobrali działą Wam? Macie submoda Mietka77 ?

wino
10-03-2013, 11:12
Później sprawdzę. Ty masz free upkeep, może dlatego, ja nigdy tego submoda nie wgrywałem.

Araven
10-03-2013, 11:16
W poście nr 1 dałem fix do tekstur polskich rycerzy jaki mi przysłał Aramegil dziś. Dzięki Aramegilu.

Edit: Ponownie proszę o info, około 30 pobrań jest dla wersji z submodem Mietka77 mnie działa Mietek77 + Aramegil, jak u Innych ?

wino
10-03-2013, 12:03
Generalnie to Tobie też nie powinno to działać poprawnie. Aramagil grzebał w export_descr_sounds_units_voice.txt (EDSUV) i w EDU. Ja też w nich grzebałem. Więc jak zapodasz submoda Aramegila to powinieneś usunąć oba pliki music i oba events z katalogu sounds. Wtedy będziesz miał dźwięki nowych jednostek jakie zrobił Aramegil. Tylko że niestety uwalisz sobie submoda muzycznego. Z kolei jeśli tych plików nie skasowałeś to Ci działa mój submod, ale nie masz dźwięków nowych jednostek Aramegila...

Porobiło się straszne bagno, nowa szarża - kolejny submod - też jest robiony na plikach, które nie będą działać z innymi submodami. Każdy robiący submoda powinien robić kilka ich wersji, które będą działać z innymi submodami. Dlatego trzeba to jakoś ogarnąć. Trzeba przyjąć jakieś założenia, np. że każdy sobie wgra muzycznego oraz Mietka i spolszczenie. Wtedy każdy robiący nowego submoda powinien korzystać z plików, które już w tych submodach są. Inaczej nikt tego nie ogarnie.

Luqass[PL]
10-03-2013, 12:12
Czyli możesz mi powiedzieć jakie submody mogę instalować a które nie działają poprawnie z twoim??

wino
10-03-2013, 12:22
Na czyste Bellum mój muzyczny, potem spolszczenie, Mietek, po Mietku z mojego muzycznego trzeba wgrać poprawkę, potem wybierasz sobie AI (albo Pitera, albo zostawiasz oryginalne), potem nowe descr faction standing. Dziedzic jest w Mietku, więc jego nie musisz osobno wgrywać. Nowe statystyki z kolei zawiera mój submod, więc tego też nie musisz. Po Mietku pod żadnym pozorem nie można wgrywać poprawek do spolszczenia bo się wszystko uwali - Mietek zawarł poprawki w swym submodzie.

Dotąd wszystko gra. Potem po wrzuceniu Aramegila gra mi się wywala.

Nie wiem co z darmowymi jednostkami, bo tego nie używałem, Ulepszona szarża kawaleri też nie zadziała z tymi submodami. Podwojone koszty + darmowe jednostki w garnizonach też nie zadziała.

Luqass[PL]
10-03-2013, 12:24
Ok spróbuje jeszcze raz :P jak coś napisze

a te descr faction standing gdzie znajdę?? bo zapomniałem ;_:
edit: Chciałem zagrać bez tego descr faction standing i nadal napotka... no KUR......

wino
10-03-2013, 12:45
1-Instalujemy 1 i 2 part
2-Instalujemy Bugfixer 1.2
3-Instalujemy submody w kolejności:
a) SUBMOD na Wyznaczanie Dziedzica Frakcji do BC 6.3
b) Spolszczenie do 6.3
c) POPRAWIONE GŁOSY do Bellum Crucis 6.3 - Submod dźwiękowy Wino, on zawiera Unit z nowymi statystykami, jak Ktoś chce grać na statystykach z oryginalnego Bellum, nie może wgrać submoda dźwiękowego autorstwa Wino..

Wino zrób jak wyżej potem spróbuj na to wrzucić Aramegila z tego trzeciego linku dla niemających Submoda Mietka77, zobaczymy czy zadziała. Nie rozumiem, mnie działają Twoje zmiany w dźwiękach dla jednostek i mam nową muzę. Mam free_upkeep i najnowszego submoda Mietka77, i mi chula jak złoto.

zrobiłem i działa. Tylko że to niewiele zmienia. Aramegil zrobił dźwięki dla nowych jednostek, ja nic nie muszę dodawać. Tylko żeby je usłyszeć należy wywalić oba pliki music i oba event z katalogu sounds. Tak zrobiłem i miałem głosy tych jednostek. Tylko że jego submod nie gra z moim, więc przy okazji tracimy dźwięki wielu innych jednostek w bitwach.

EDIT: Luqass[PL] łap: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=10087&start=120#p244357

Araven
10-03-2013, 12:48
Z ulepszonej szarży kawalerii ja używam tylko descr_mount to od wierzchowców.

To Wino zrób tak pobierz submoda Aramegila w wesji z Mietkiem, potem skopiuj z tamtego unit trzy jednostki Piast team dismounted piast team i brothers of dobrzyn, te trzy wklej do swego unit z twego submoda muzycznego i spróbuj odpalić Aramegila na takim zestawie wszystko co jest w linku na forum + Twój unit z dodanymi trzema jednostkami.

Ale nie rozumiem bo dałem unit z Twego submod w tym linku, ja mam akcenty i dźwięki i nową muzę (nie mam ich dla trzech nowych jednostek, ale mam dla wszystkich innych).. To ja wolę nie mieć trzech nowych jednostek akcentów a miec pozostałe, nie usuwam music ani events z sounds.

wino
10-03-2013, 12:52
Już tak robiłem, że dopisywałem zmiany tak, żeby to miało ręce i nogi i grało z moim submodem, ale nie pomogło.

Akcenty masz i muzę, ale nie masz głosów tych nowych jednostek, a jak chcesz je usłyszeć to musisz wywalić 4 pliki z katalogu sounds. No ale kosztem tego, że wiele innych jednostek będzie miało błędne głosy.

Araven
10-03-2013, 12:53
Rozumiem dlatego, wolę mieć trzy nowe jednostki bez głosów. Ostatecznie nie masz obecnie Mietka77 ale submod Aramegila Ci działa?

wino
10-03-2013, 12:58
Problem jest w EDSUV - głosy w bitwach, EDU jest ok.


Ostatecznie nie masz obecnie Mietka77 ale submod Aramegila Ci działa?

tak. Natomiast jak zrobiłem czystą instalkę i wgrałem Mietka i na końcu Aramegila to był kibel, wywalało mi grę.

Araven
10-03-2013, 13:04
EDSUV w linkach jest ale ponieważ nie usunąłem 4 plików z sounds, to gra pamięta u mnie stary, może i tak. Ja mimo wgrania EDSUV od Aramegila gram nadal na Twoim z submoda. I jak już pisałem wszystko działa, poza głosami trzech nowych jednostek. Ale czemu nie działa Ci Mietek, hm.

Luqass[PL]
10-03-2013, 13:09
OK nic nie dało... tylko napotka wyskakuje szybciej ;)

Araven
10-03-2013, 13:18
http://www.sendspace.pl/file/eb93bf57f0f22505ceb111e

Wino to link dla Ciebie, połączyłem submod Mietka77 najnowszy z submodem Aramegila + fix na rycerzy. Pobierz ew. i wrzuć to do mods wszystko nadpisz i usuń map.rwm ze wszystkich kampanii ew. jak nie zadziała dorzuć tylko plik descr_mount z ulepszonej szarży usuń map.rwm wyłacz kompa, uruchom ponownie i spróbuj odpalić. nalezy ten zestaw wgrywac na submoda Wino.

Luqass[PL]
10-03-2013, 13:26
LUDZIEE!!! działa!!! ale tylko kampania full :< a szkoda :< bo chciałem pograć na tej najlepszej :< ale dobre i to :D

wino
10-03-2013, 13:28
Dzięki :) Sprawdzę później, bo teraz nie mam za bardzo czasu.

Luqass - full to ta najlepsza :)

Araven
10-03-2013, 13:28
Full jest najlepsza. I powinno działać na Light też. Nic nie usuwaj z sounds, z Light usun map.rwm. masz tam też dziedzica frakcji, submoda Mietka77 i Aramegila i free_upkeep w jednym.

Moja teoria jest taka, że Mietek77 dał 2 linki do swego submoda jeden musi miec coś uszkodzone, nie pam ietam z którego ja pobierałem, ale raczej z sendspace. w każdym razie skoro mój pakiet Luqasowi działa to mamy submoda dużego w jednym w zasadzie. Ale ten pakiet nalezy wgrywać na submoda Wino.

Edit: Light też działa.

Luqass[PL]
10-03-2013, 14:24
Dzięki :) Sprawdzę później, bo teraz nie mam za bardzo czasu.

Luqass - full to ta najlepsza :)


To dlaczego jest niżej ? :D

Araven
10-03-2013, 14:38
Nieważne czy jest niżej czy wyżej czy w środku, ważne jak się nazywa. Odpalaja kampanie Full - Pełna wszystkie skrypty i Light lekka około 40% skryptów.

Luqass[PL]
10-03-2013, 14:55
Ale nie ma fortów z feudala więc nie jest pełna ;)

Araven
10-03-2013, 15:02
Co Ty za herezje i bzdury wypisujesz. Forty na mapie decydują, o nazwie Feudalna w nazwie kampanii a nie o tym czy jest Pełna czy Light. Kampania PEŁNA ma wszystkie skrypty a Feudalna Pełna Wszystkie skrypty + forty stałe na mapie, do diabła. Jakbyś trochę poczytał o Bellum to byś wiedział takie podstawy. Te forty na mapie sam pobuduj a na dużej ilości fortów ai się często motało. Lepsze są kampanie bez fortów stałych (tury są szybsze i mniej jest ctd). Jak piszę, że Pełna jest najlepsza to tak jest i mam na myśli pełną bez stałych fortów na mapie. Zrozumiałeś ?

Luqass[PL]
10-03-2013, 15:16
Ale i tak wolę feudalną :P

Araven
10-03-2013, 15:20
To wróć do czystego BC bo na submodzie Mietka77 Feudalne nie działają.

Luqass[PL]
10-03-2013, 15:27
Ojej nie czepiaj się tak ;_;