PDA

Zobacz pełną wersję : Express'owa kampania !



chkaplan
23-02-2013, 13:59
Wydaje mi się, że jeszcze nikt nie poruszał tego wątku...
... chodzi mi o max szybko rozegraną kampanię (oczywiście, ze zwycięstwem !!! :lol: ) - potrzebne jest to np, aby odblokować frakce, ale też np. jak ktoś chce mieć frajdę, z szybkiego wykończenia przeciwników !!!- czyli np. w 2-3 turach wygrywasz kampanię !!!

- ja załatwiam to poprzez modyfikację descr_strat

... otóż czynię kikla ruchów :
1) Przenoszę do swojej frakcji wszystkie budynki przeciwnika, poza stolicą !!!
2) miasta przeciwnika ustawiam na najniższym poziomie village z ok 500-700 mieszkańcami i "wycinam" wszystkie budynki, włącznie z palisadą ! - aby konnica z marszu mogła je zaatakować !
3) Swoje oddziały ustawiam na maks, tj. wszystkie armie po 20 najsilniejszych oddziałów konnicy, z max. parametrami 9 3 3
4) Pozostawiam tylko jeden odział (gwardię króla przeciwnika) a resztę oddziałów wycinam, oczywiście modyfikując odpowiednio powiązania rodzinne - dodatkowo wycinam mu wszystkich dyplomatów, księżniczki, szpiegów itp. (a moim ostawiam je na maksa)
5) dodaję do swoich miast najwyższy poziom dróg, aby konnica mogła sie przemieszczać szybko po terenie - szok, gdy np. widzisz, że w jednej turze twoja konnica "przebiega" pół mapy !!!!

= i z tak zmodyfikowanym plikiem rozpoczynam kampanię - czasem nawet po 1 turze wygrana mam w kieszeni !!!, a po np. 5 turach zajmuje cała mapę !!!

* efekt niesamowity

Lwie Serce
23-02-2013, 14:02
No i co w tym fajnego? Psujesz sobie radość z gry, ale ok każdy gra jak chce...

Profesor
23-02-2013, 14:20
Odnoszę wrażenie, że nie o to chodzi w tej grze :D Przecież to jest bez sensu...

Piter
23-02-2013, 14:58
Przecież wystarczy frakcje z zablokowanych do odblokowanych przenieść we wspomnianym przez Ciebie pliku strat :)

Kobrax
23-02-2013, 15:49
Albo podopisywać znaczki do pliku odpowiedzialnego za odblokowanie frakcji którymi można grać. Ja tak zrobiłem gdy musiałem zrobić reinstalacje gry.

Nezahualcoyotl
23-02-2013, 16:00
Wydaje mi się, że jeszcze nikt nie poruszał tego wątku...
... chodzi mi o max szybko rozegraną kampanię (oczywiście, ze zwycięstwem !!! :lol: ) - potrzebne jest to np, aby odblokować frakce, ale też np. jak ktoś chce mieć frajdę, z szybkiego wykończenia przeciwników !!!- czyli np. w 2-3 turach wygrywasz kampanię !!!

- ja załatwiam to poprzez modyfikację descr_strat

... otóż czynię kikla ruchów :
1) Przenoszę do swojej frakcji wszystkie budynki przeciwnika, poza stolicą !!!
2) miasta przeciwnika ustawiam na najniższym poziomie village z ok 500-700 mieszkańcami i "wycinam" wszystkie budynki, włącznie z palisadą ! - aby konnica z marszu mogła je zaatakować !
3) Swoje oddziały ustawiam na maks, tj. wszystkie armie po 20 najsilniejszych oddziałów konnicy, z max. parametrami 9 3 3
4) Pozostawiam tylko jeden odział (gwardię króla przeciwnika) a resztę oddziałów wycinam, oczywiście modyfikując odpowiednio powiązania rodzinne - dodatkowo wycinam mu wszystkich dyplomatów, księżniczki, szpiegów itp. (a moim ostawiam je na maksa)
5) dodaję do swoich miast najwyższy poziom dróg, aby konnica mogła sie przemieszczać szybko po terenie - szok, gdy np. widzisz, że w jednej turze twoja konnica "przebiega" pół mapy !!!!

= i z tak zmodyfikowanym plikiem rozpoczynam kampanię - czasem nawet po 1 turze wygrana mam w kieszeni !!!, a po np. 5 turach zajmuje cała mapę !!!

* efekt niesamowity

Moze od razu na poczatek Kampanii ustaw sobie filmik ukonczenia gry :lol: ;)

adriankowaty
23-02-2013, 18:34
Wydaje mi się, że jeszcze nikt nie poruszał tego wątku...
... chodzi mi o max szybko rozegraną kampanię (oczywiście, ze zwycięstwem !!! :lol: ) - potrzebne jest to np, aby odblokować frakce, ale też np. jak ktoś chce mieć frajdę, z szybkiego wykończenia przeciwników !!!- czyli np. w 2-3 turach wygrywasz kampanię !!!

- ja załatwiam to poprzez modyfikację descr_strat

... otóż czynię kikla ruchów :
1) Przenoszę do swojej frakcji wszystkie budynki przeciwnika, poza stolicą !!!
2) miasta przeciwnika ustawiam na najniższym poziomie village z ok 500-700 mieszkańcami i "wycinam" wszystkie budynki, włącznie z palisadą ! - aby konnica z marszu mogła je zaatakować !
3) Swoje oddziały ustawiam na maks, tj. wszystkie armie po 20 najsilniejszych oddziałów konnicy, z max. parametrami 9 3 3
4) Pozostawiam tylko jeden odział (gwardię króla przeciwnika) a resztę oddziałów wycinam, oczywiście modyfikując odpowiednio powiązania rodzinne - dodatkowo wycinam mu wszystkich dyplomatów, księżniczki, szpiegów itp. (a moim ostawiam je na maksa)
5) dodaję do swoich miast najwyższy poziom dróg, aby konnica mogła sie przemieszczać szybko po terenie - szok, gdy np. widzisz, że w jednej turze twoja konnica "przebiega" pół mapy !!!!

= i z tak zmodyfikowanym plikiem rozpoczynam kampanię - czasem nawet po 1 turze wygrana mam w kieszeni !!!, a po np. 5 turach zajmuje cała mapę !!!

* efekt niesamowity

Moze od razu na poczatek Kampanii ustaw sobie filmik ukonczenia gry :lol: ;)
Z Napoleona :lol:

chkaplan
24-02-2013, 20:32
No i co w tym fajnego? Psujesz sobie radość z gry, ale ok każdy gra jak chce...

... domyślałem się, że temat musi więcej wzbudzić wesołości na forum, niż jakiejś merytorycznej dyskusji - ale pomyślcie ile pracy trzeba włożyć, aby przygotować coś co daje, w tym przypadku krótki, ale ciekawy efekt, fajnie nawet ktoś zauważył, że można by dodać animacje końcową - to także wymaga dodatkowej pracy !!!! Jak mawiają bez pracy nie ma kołaczy ! Przecież grzebanie w plikach, czyli co z grubsza można nazwać modowaniem, to pewna twórczość, choć niekoniecznie "radosna" - wymaga przygotowania założeń technicznych i ogólnie planowania, systematyczności wykonania, troski aby nie popełnić błędu, bo skrypty są nieubłagane, i błędy "nagradzane" są wywaleniem...

... z drugiej strony [ileż razy czytałem na tym forum, że gra taką kampanią, czy na takim poziomie, jest słaba, zbyt łatwa itp.] można, wszak samemu przygotować sobie w podobnym sposobie, rozgrywkę trudniejszą - czyli zmodować sobie własna frakcję, bez pieniędzy, z jedna małą wioska pozbawioną budowli itp. i wygrać kampanię...

.. przecież, co chciałem podkreślić cytując powyższe "każdy gra jak chce" , ale chcąc realizować swoje "chciejstwo" trzeba zwyczajnie popracować, wykorzystując także praktyczną wiedzę innych, którzy wypróbowali ciekawe niekonwencjonalne działania - przecież temu służy to forum....

Reznow45
25-02-2013, 19:09
Kolega chkaplan ogólnie chyba lubi wycinanki i psucie gry, a najlepszym podsumowaniem chyba jest

Moze od razu na poczatek Kampanii ustaw sobie filmik ukonczenia gry

kapifili
27-02-2013, 18:40
Kolega chkaplan ogólnie chyba lubi wycinanki i psucie gry, a najlepszym podsumowaniem chyba jest

Moze od razu na poczatek Kampanii ustaw sobie filmik ukonczenia gry
hehe :D