PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza/ulubiona frakcja



chkaplan
24-02-2013, 20:58
Witam,
jak w tytule - był już watek najgorszej, ale jakoś nikt nie pokusił sie o zdefiniowanie najlepszej, najciekawszej, najbardziej wciągającej, dającej najwięcej satysfakcji, możliwości najwierniejszej historycznie itp.

= rozpocznę - po wielu próbach - uznałem, że (poza rzecz jasna Polską !) najciekawsza i dająca najwięcej możliwości jest Dania w Teutonic - przede wszystkim, ponieważ daje jak żadna inna w rozgrywce dwie możliwości, mianowicie Unia Kalmarska i Hanza - tylko Dania ma na raz obie...

---
Poprawiłem tytuł. Tutaj piszcie o frakcjach, o kampaniach proszę w temacie wskazanym przez Reznowa45.
Maximus XI

Reznow45
25-02-2013, 19:14
viewtopic.php?f=22&t=586 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=22&t=586)

chkaplan
26-02-2013, 05:47
Dzięki Reznow za link - jednak temat jest trochę inny - bardziej szczegółowy - chodzi mi tu bardziej o frakcję, niż o kampanię, kampania to przecież "tło" dla naszych zmagań konkretną nacją ...

Lwie Serce
26-02-2013, 13:45
Myślę że ten temat może istnieć bo nie ma jeszcze o ulubionej frakcji w Kingdoms.
Teutonic
Moją ulubioną frakcją są Krzyżacy, super klimat, piękne śpiewy podczas kampanii i klimatyczna muzyka, potężne warownie i bracia zakonni dosiadający rosłych rumaków, w przepięknych hełmach, dzielnie stają przed liczniejszymi hordami pogan i wychodzą zwycięsko z epickiego starcia ;)

Crusades
Królestwo Jerozolimskie. Pośród piasków pustyni walczymy za Boga prowadząc mężnych rycerzy do walki, zdecydowanie najfajniejsza frakcja, poza nią grałem tylo Antiochią i Bizancjum ale krótko, uwielbiam krzyżowców no i jest Ryszard Lwie Serce :D

Britania
Anglia, duże państwo otoczone przez wiele państewek, z świetnie wyszkoloną armią i potężnymi rycerzami, w konflikcie na tych wyspach zawsze byłem za Anglią i szkoda mi było jak oglądałem Bravehearta :lol:

America
Hiszpania oczywiście, jakoś walka indianami mi nie podchodzi, nie mają kawalerii i w ogóle zawsze wolałem Europejczyków :D

Reznow45
27-02-2013, 17:56
U mnie jest tak:
Britania - Anglia - argumenty podał Lwie Serce, nie będę się powtarzał ;) a ponadto lubie grać Szkocją, fajne góralskie jednostki
Teutonic - Nowogród przypada mi do gustu, duży rooster jednostek, dobre położenie, Dania ze swoją Unią kalmarską również bardzo silna
Crusades - Bizancjum przez swoją historię, dobre wojsko i miotaczy ognia
America - Hiszpanią mimo małej liczby żołnierzy i początkowych trudności miażdży każdą inną frakcję. Oprócz nich gram czasami Apaczami, jedyni Indianie z tak wielkim potencjałem (silni łucznicy, jazda i żołnierze z bronią palną)

superbandrex
13-03-2013, 15:46
Britania- Walia(za swoich łuczników i jednostki specjalne/pomocnicze)
Teutonic-za przewagę technologii nad innymi frakcjami i ciągła pomoc pojawiających się jednostek
Crusades- Antiochia za genialnych obrońców Grobu Pańskiego (jednostka) i ciekawe położenie
America- Apaczowie za wojenną ścieżkę i świetnych łuczników

Rotnis
14-03-2013, 15:11
Brytania -Irlandia za fajny klimat odbijania wyspy
Krzyżacy - Polska, nasz kraj i możliwość odbicia pomorza i stworzenia jako-takiej unii Polsko-Litewskiej (tylko że przez podbój ;D)
Krucjata - Jerozolima, uwielbiam templariuszy
Ameryka - Hiszpania za możliwość nawrócenia pogańskich ludów mezoameryki na katolicyzm + fajne, europejskie jednoski

OskarX
14-03-2013, 16:01
Najlepsza - Zakon Krzyżacki. Z tego co czytałem to ich jednostki biją resztę frakcji na głowę.

Najciekawsza i najbardziej wciągająca - Królestwo Jerozolimy. Uwielbiam krucjaty i grę tą frakcją. W kampanii jest wiele informacji historycznych i eventów np. przybycie Ryszarda czy najazd Mongołów, przez co gra tą frakcją staje się ciekawsza. Generałowie mają nowe umiejętności, a jak ktoś chce może się pobawić w zbieranie specjalnych przedmiotów takich jak drzazga z krzyża Jezusa. No i te epickie bitwy na piachu przeciwko Saladynowi też są wspaniałe

Dająca najwięcej satysfakcji - Szkocja :twisted: Po obejrzeniu Bravehearta fajnie jest stłuc angoli

Najwierniejsza historycznie - Wenecja :D

Arroyo
30-03-2013, 16:34
Ameryka : Zdecydowanie Hiszpania, miażdży wszystkie frakcje indiańskie, zaraz na drugim miejscu są Majowie.
Brytania : Szkoci, niedawno oglądałem Braveheart i gdy zobaczyłem, jakimi Anglicy są barbarzyńcami postanowiłem opowiedzieć się po stronie Szkocji i w grze ukarać Anglię.
Krucjaty : Królestwo Antiochii, lepiej jest mi nimi tłuc Turków, niż walczyć z Egiptem (mimo, że są do siebie wg mnie bardzo podobni).
Krzyżacka : Zdecydowanie Krzyżacy, są bardzo silni i dobrze opancerzeni, mają dobrych kuszników, ciężką jazdę i piechotę, tylko szkoda, że Krzyżacy nie mieli szybkiej piechoty :(

Daedagor
17-04-2013, 15:09
Teutonic
Zdecydowanie Krzyżacy, którymi pięknie się tłucze Litwinów i buduje imperium bałtyckie. Świetne jednostki (zwłaszcza Ritterbruderzy), ciekawe misje, wspaniały klimat.

Crusades
Cesarstwo Bizantyjskie. Głównie za jednostki z Ogniem Greckim, ale reszta też jest naprawdę świetna i silna. No i bardzo przyjemnie odbudowuje się całe imperium sprzed kilku wieków.

Britania
Walia, która jest bardzo uniwersalną frakcją, w której to znajdę jednostkę na naprawdę każdą okazję. Troszeczkę dzikości nadaje im świetnego klimatu, i te barwy zielono-czerwone. Miodzio.

America
Aztecy, którymi przyjemnie buduje się ich Imperium. Chyba najlepiej zrobione jednostki, które może za potężne nie są, ale mają znakomite umiejętności i wygląd zwłaszcza. Podobały mi się też ich wiadomości, jak byliśmy pierwsi w jakieś dziedzinie, które brzmiały tak... propagandowo :D. Mocno ubolewam nad tym, że w podstawce nie byli grywalni, a Ameryka nie dostała trochę więcej prowincji.

Diego_Lopez
16-08-2013, 01:13
Krzyżacka

Zdecydowanie Litwa, a to ze względu na wojnę totalną, a przecież o to chodzi :D

Brytyjska

Zdecydowanie Walia, bo mają najbardziej przesrane na start :D

Ameryka

Tlaxcalanie, albowiem miło się gniecie Azteków mając jedno miasto :D

Wyprawy Krzyżowe

Antiochia bo... jedna wielka wojna z Turasami :D

mateo450
29-01-2015, 03:13
America Hiszpania za walki z indianami. Britania Szkocja dlatego że można Wiliama poprowadzić do zwycięstwai zniszczyć Anglików . O