PDA

Zobacz pełną wersję : Mount&Blade II: Bannerlord



Aztec
01-03-2013, 17:35
Natrafiłem na filmik z nowej wersji szykowanej gry, co o nim sądzicie? Oczywiście nie wiele można z niego wywnioskować ale zawsze to coś :D
Jeśli studio choć trochę pokierowało się uwagami graczy jest nadzieja na przyzwoitą grę :)

[spoiler:346mikke]http://www.youtube.com/watch?v=zZUfzAFL5Ek[/spoiler:346mikke]

Seria Mount&Blade ma niesamowity potencjał, niestety niewykorzystywany przez twórców w pełnie, piękno gry można dostrzec dopiero po instalacji modów, które sprawiają, że rozgrywka staje się dużo przyjemniejsza :)
Oficjalny teaser gry :
[spoiler:346mikke]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XLB9PlqkONo[/spoiler:346mikke]

Moje propozycję

[spoiler:346mikke]Kilka poprawek oraz ulepszeń, których życzyłbym sobie w M&B 2 to:

-poprawione animacje postaci z lepszą grafiką,
nie zbyt przyjemnie wyglądały postacie przedzielone na pół, tułów poruszający się w inny sposób niż nogi. Zmiana kierunku lotu podczas skoku to też dość dziwne zjawisko. Ciała mogłyby nie tracić kości po śmierci tylko umierać w naturalniejszy sposób. Ciekawa by była też opcja realnych obrażeń, co za tym idzie możliwość "pokrojenia przeciwnika" :D
*animacja przechodzenia koło ludzi i przedmiotów, nie prześlizgiwanie się przez koło nich

-Ulepszenie systemu walki przez odwzorowanie naturalnego zachowania walczących
*piechur z tarczą potrafi nią uderzać i wybijać z rytmu przeciwnika odrzucając go do tyłu lub nawet powalając
*uderzenie ciężkim mieczem,toporem etc może powalić przeciwnika na ziemię lub ogłuszyć
*walka jednym mieczem z użyciem sztyletu lub zwykłego uderzenia pięścią
*mniejsza możliwość zmiany kierunku chodzenia, by nie było możliwości tak nienaturalnego poruszania się podczas walki
*przebijanie lancą, piką...
*możliwość wykonania uniku lub kontry, która wybija przeciwnika z równowagi, jeśli cios był silny
*zakres ruchów oraz prędkości poruszania się zależny od ciężaru zbroi oraz siły
*dodanie płonących strzał uszkadzających machiny wojenne lub zabudowania

-Nowy model oblężeń
*dodanie trebuszy, katapult i innych machin miotających do oblężeń
*dodanie taranów
*możliwość oparcia drabin o każdy mur, nie tylko w wyznaczonych miejscach(animacja wspinania się po drabinie ;) )
*widok obozu oblężniczego

-Miasta i handel
*zmiana wyglądu miast na bardziej żywszy z większą ilości NPC-tów
*dodanie statków i portów
*miasta powinny być większe
*drzewko targowania się podczas handlu
*szybszy czas budowy

-Świat gry
*możliwość zakładania własnego obozu w którym można by było zostawić żołnierzy, ekwipunek etc.
*możliwość projektowanie wyglądu własnego obozu przez budowanie umocnień w różnych miejscach
*system sądownictwa w grze, jeśli wybierasz drogę banity powinieneś być ścigany przez łowców głów, lub straż w miastach
*drogi
*dodanie religii
*lepsza dyplomacja oraz własne drzewo genealogiczne
*większa różnorodność zbroi oraz uzbrojenia

-Bitwa
* możliwość ustawienia jednostek przed rozpoczęciem bitwy(nie pojawiają się w jednym miejscu) i sterowania nimi przy aktywnej pauzie na mapie strategicznej
*większy odstęp między armiami, jeśli wróg ma się od razu rzucać do ataku
*większa ilość jednostek podczas bitwy
*możliwość zasadzek w miejscach do tego przystępnych
*jednostki poruszają się oddziałami i w formacjach
*możliwość powoływania oddziałów z kapitanami, (by można je było ustawić na polu bitwy)

-Gra i AI
*poprawione AI przeciwnika, który próbuje na nas różnych manewrów. nie tylko frontalny atak na hura!
*możliwość grania kampanii online lub trybu współpracy w grze
*realny system obrażeń
*system poparcia wśród ludności zajętych terenów
*dialogi, niech postacie wreszcie zaczną mówić :evil:


Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie :mrgreen: Ja będę dopisywał swoje jeśli coś mi jeszcze wpadnie[/spoiler:346mikke]

Profesor
02-03-2013, 12:04
[spoiler:2at7ojo4]http://i.imgur.com/XqjCrkG.png[/spoiler:2at7ojo4]
Tyle w temacie :)
Choć mam nadzieję, że tym razem dadzą nam coś naprawdę dobrego, a nie tak jak było w przypadku Warband'a - delikatnie poprawiona grafika, kilka nowych animacji i nowa frakcja (no i multiplayer - co faktycznie jest plusem). Poza tym Warband niczym nie różni od pierwszej, wspaniałej części M&B w którą to gra mi się o wiele przyjemniej. Do Warbanda wracam tylko by zagrać czasem multi. Dobrze, że są jeszcze ludzie co tworzą modyfikacje, które to biją w umiejętnościach i efektach pracy samych twórców gry.



Kilka poprawek oraz ulepszeń, których życzyłbym sobie w M&B 2 to:

-poprawione animacje postaci z lepszą grafiką,
nie zbyt przyjemnie wyglądały postacie przedzielone na pół, tułów poruszający się w inny sposób niż nogi. Zmiana kierunku lotu podczas skoku to też dość dziwne zjawisko. Ciała mogłyby nie tracić kości po śmierci tylko umierać w naturalniejszy sposób. Ciekawa by była też opcja realnych obrażeń, co za tym idzie możliwość "pokrojenia przeciwnika" :D
*animacja przechodzenia koło ludzi i przedmiotów, nie prześlizgiwanie się przez koło nich

-Ulepszenie systemu walki przez odwzorowanie naturalnego zachowania walczących
*piechur z tarczą potrafi nią uderzać i wybijać z rytmu przeciwnika odrzucając go do tyłu lub nawet powalając
*uderzenie ciężkim mieczem,toporem etc może powalić przeciwnika na ziemię lub ogłuszyć
*walka jednym mieczem z użyciem sztyletu lub zwykłego uderzenia pięścią
*mniejsza możliwość zmiany kierunku chodzenia, by nie było możliwości tak nienaturalnego poruszania się podczas walki
*przebijanie lancą, piką...
*możliwość wykonania uniku lub kontry, która wybija przeciwnika z równowagi, jeśli cios był silny
*zakres ruchów oraz prędkości poruszania się zależny od ciężaru zbroi oraz siły
*dodanie płonących strzał uszkadzających machiny wojenne lub zabudowania

-Nowy model oblężeń
*dodanie trebuszy, katapult i innych machin miotających do oblężeń
*dodanie taranów
*możliwość oparcia drabin o każdy mur, nie tylko w wyznaczonych miejscach(animacja wspinania się po drabinie ;) )
*widok obozu oblężniczego

-Miasta i handel
*zmiana wyglądu miast na bardziej żywszy z większą ilości NPC-tów
*dodanie statków i portów
*miasta powinny być większe
*drzewko targowania się podczas handlu
*szybszy czas budowy

-Świat gry
*możliwość zakładania własnego obozu w którym można by było zostawić żołnierzy, ekwipunek etc.
*możliwość projektowanie wyglądu własnego obozu przez budowanie umocnień w różnych miejscach
*system sądownictwa w grze, jeśli wybierasz drogę banity powinieneś być ścigany przez łowców głów, lub straż w miastach
*drogi
*dodanie religii
*lepsza dyplomacja oraz własne drzewo genealogiczne

-Bitwa
* możliwość ustawienia jednostek przed rozpoczęciem bitwy(nie pojawiają się w jednym miejscu) i sterowania nimi przy aktywnej pauzie na mapie strategicznej
*większy odstęp między armiami, jeśli wróg ma się od razu rzucać do ataku
*większa ilość jednostek podczas bitwy
*możliwość zasadzek w miejscach do tego przystępnych
*jednostki poruszają się oddziałami i w formacjach
*możliwość powoływania oddziałów z kapitanami, (by można je było ustawić na polu bitwy)

-Gra i AI
*poprawione AI przeciwnika, który próbuje na nas różnych manewrów. nie tylko frontalny atak na hura!
*możliwość grania kampanii online lub trybu współpracy w grze
*realny system obrażeń
*system poparcia wśród ludności zajętych terenów



Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie :mrgreen:
Większość tych punktów można znaleźć oczywiście w modach (głównie Warband). Szczególnie polecam Floris Expanded Mod Pack(all in one), dzięki któremu single w Warbandzie staje się takie, jakie powinno być od początku :)

Aztec
02-03-2013, 16:56
wiem, że można znaleźć je w modach ale na pewno nie większość, a tutaj mówię o podstawowej wersji gry :P

MichalKruk
02-03-2013, 17:10
Większości tych rzeczy nie będzie na bank :D

ja chce tylko:
- Lepszego AI.
- Nacji która podchodzi pod średniowieczną Japonie (Bo w Warbandzie są wszystkie ważniejsze kultury wojskowe ale brak Japonii)
- Lepszych oblężeń.
- CO-OP'a

i tyle ;D

kuroi
02-03-2013, 19:45
- Nacji która podchodzi pod średniowieczną Japonie (Bo w Warbandzie są wszystkie ważniejsze kultury wojskowe ale brak Japonii)
Na pewno nie Japonie. Zauważ, że Calradia to w praktyce Europa + północna afryka. Żadnych Japonii, Azteków czy innych ufoludków.

Aztec
02-03-2013, 20:03
- Nacji która podchodzi pod średniowieczną Japonie (Bo w Warbandzie są wszystkie ważniejsze kultury wojskowe ale brak Japonii)
Na pewno nie Japonie. Zauważ, że Calradia to w praktyce Europa + północna afryka. Żadnych Japonii, Azteków czy innych ufoludków.

Calradia jako, że jest kontynentem fikcyjnym to można dodać frakcję azjatyckie z kulturą dalekiego wschodu. W poprzedniej części byli Rhodokowie oraz Swadianie, czyli Europejczycy, Vaegirowie i Nordowie, których można utożsamiać z Wikingami, Normanami lub z inną północno europejską kulturą, Khanat Khergitów czyli nic innego jak kultura koczownicza, można przypuszczać azjatycka oraz Sułtanat Sarranidów, czyli jak wspomniałeś afryka północna.
Jeśli mapa była by odpowiednio zbalansowana to można by dodać frakcję na wzór Japoński/Chiński, było by pewnie miejsce na kulturę środkowo afrykańską, podobną do np: Zulusów.
Prekolubijskie nację może rzeczywiście nie pasowały by do pozostałych. Aztekowie, nikt nas nie lubi :cry:

Presidente
02-03-2013, 20:22
Jak dla mnie to gra powinna być łatwa do modowania. Wiadomo jak to jest - każdemu będzie czegoś brakować (zawsze). Wystarczy dać modderom odpowiednie narzędzia i większość dostanie to czego chce. Poza tym twórcy zawsze mogą tworzyć DLC co jakiś czas dodając np. nową frakcję.

Wald
02-03-2013, 20:29
Mi by pasowało jakby odrzucono koncepcje "Calradii" a zrobiono normalne realia Europy "1200" :) plus do tego poprawione oblężenia i całość mechanizmu walki.

MichalKruk
02-03-2013, 20:53
Wald, to w mody sobie pograj :D Ja tą krainę lubie xD

MichalKruk
02-03-2013, 21:02
Wald, to w mody sobie pograj :D Ja tą krainę lubie xDzji

- Nacji która podchodzi pod średniowieczną Japonie (Bo w Warbandzie są wszystkie ważniejsze kultury wojskowe ale brak Japonii)
Na pewno nie Japonie. Zauważ, że Calradia to w praktyce Europa + północna afryka. Żadnych Japonii, Azteków czy innych ufoludków.

Khanat to tacy Mongołowie no nie? A Mongolia jest w Azji o ile dobrze mi wiadomo :P

PS: Nie siedzisz na tawernie M&B czasami? Bo ten awatar coś mi mówi :D

Profesor
03-03-2013, 07:37
Wald, to w mody sobie pograj :D Ja tą krainę lubie xDzji

- Nacji która podchodzi pod średniowieczną Japonie (Bo w Warbandzie są wszystkie ważniejsze kultury wojskowe ale brak Japonii)
Na pewno nie Japonie. Zauważ, że Calradia to w praktyce Europa + północna afryka. Żadnych Japonii, Azteków czy innych ufoludków.

Khanat to tacy Mongołowie no nie? A Mongolia jest w Azji o ile dobrze mi wiadomo :P
Jednak jakby nie patrzeć, to Tatarzy/Mongołowie byli w pewnym stopniu powiązani z Europą w czasach średniowiecznych. A Japonia czy Chiny? No nie bardzo :)
Chociaż mam wrażenie, że kolejna frakcja będzie usadowiona w klimatach orientalnych właśnie. No bo co innego mogli by dać? Wikingowie są, Rusini są, rycerstwo zachodnie jest, Araby są. Nie wiem jak dokładnie określić Rhodoków. Szkockie klany i plemiona? Wzór republiki włoskiej? Kim by nie byli, to limit różnorakich kultur z europy jest wyczerpany. Ewentualnie może coś na wzór Cesarstwa Bizantyjskiego? Może w ogóle nowej frakcji nie będzie? :D

MichalKruk
03-03-2013, 08:35
Jednak jakby nie patrzeć, to Tatarzy/Mongołowie byli w pewnym stopniu powiązani z Europą w czasach średniowiecznych. A Japonia czy Chiny? No nie bardzo :)
Chociaż mam wrażenie, że kolejna frakcja będzie usadowiona w klimatach orientalnych właśnie. No bo co innego mogli by dać? Wikingowie są, Rusini są, rycerstwo zachodnie jest, Araby są. Nie wiem jak dokładnie określić Rhodoków. Szkockie klany i plemiona? Wzór republiki włoskiej? Kim by nie byli, to limit różnorakich kultur z europy jest wyczerpany. Ewentualnie może coś na wzór Cesarstwa Bizantyjskiego? Może w ogóle nowej frakcji nie będzie? :D

Jak jeden kolega wspomniał Calradii'a to wymyślona kraina więc wszystko mogło by sie znaleźć nie koniecznie związanego z Europą, nie wiadomo co twórcy chcieli odwzorować tworząc tą krainę. Znalazło by się pewnie jeszcze pare takich regionów świata sąd bylo by można zaciągnąć pomysł na nacje, ale Japonia była niewiele bardziej zacofana od ówczesnej Europy (ale zatrzymała się w rozwoju). Nie wiem jak Chiny ale oddziały Japońskie mialy inny styl walki (Kenjuts bodajże) co przyczyniło by się do stworzenia oddzielnych animacji dla tej frakcji :D

Profesor
03-03-2013, 08:54
Jak jeden kolega wspomniał Calradii'a to wymyślona kraina więc wszystko mogło by sie znaleźć nie koniecznie związanego z Europą, nie wiadomo co twórcy chcieli odwzorować tworząc tą krainę.
No tak, ale zachowanie jakiegoś sensu i umiaru musi być. Jeżeli by za bardzo pomieszali, nie wyszło by z tego nic dobrego.

MichalKruk
03-03-2013, 09:16
A co to za pomieszanie? Walka np, Japonii z Arabami w tamtych czasach była nie możliwa ale w grze było by to jak najbardziej dopuszczalne :D To nie jest przecież gra historyczna :D A zawsze lepiej mieć 1 frakcje więcej niż mniej ;)

W M&B podstawce jest ukryta zbroja samuraja w miastach :)

Aztec
03-03-2013, 09:27
A co to za pomieszanie? Walka np, Japonii z Arabami w tamtych czasach była nie możliwa ale w grze było by to jak najbardziej dopuszczalne :D To nie jest przecież gra historyczna :D A zawsze lepiej mieć 1 frakcje więcej niż mniej ;)

W M&B podstawce jest ukryta zbroja samuraja w miastach :)

No i świetne podejście :D Jeśli frakcje nie będą zbyt wymyślne to czemu nie zrobić tak różnorodnej gry, mam nadzieję że przejścia między poszczególnymi terenami będą plynniejsze
w grze chciałbym również zobaczyć inne rodzaje turniejów niż walka zbiorowa, przydałaby się też walka w szrankach, turnieje łucznicze i może jakieś zręcznościowe zbieranie obręczy za pomocą kopii. Nie pogniewałbym się również o ścieżkę fabularną w grze :D

Profesor
03-03-2013, 14:20
A co to za pomieszanie? Walka np, Japonii z Arabami w tamtych czasach była nie możliwa ale w grze było by to jak najbardziej dopuszczalne :D To nie jest przecież gra historyczna :D A zawsze lepiej mieć 1 frakcje więcej niż mniej ;)

W M&B podstawce jest ukryta zbroja samuraja w miastach :)

Co kto lubi.
Skoro tak wymieniamy, co byśmy chcieli ujrzeć w nowej części, to ja najbardziej chciałbym odczuć większy wpływ kultury, handlu i zarządzania gospodarką w grze. Dodanie religii, bóstw i np. związane z tym eventy, święta itp. Mile widziane również bonusy i kary wynikające z zadowolenia panteonu bogów, bądź ich gniewu - zależnie od decyzji gracza. W końcu religia od zawsze ma ogromny wpływ na rozumowanie i postępowanie człowieka :)
No i dodatkowo dużo większą mapę. Nigdy nie mogłem się pogodzić z tym, że Calradia jest taka mała :(

adriankowaty
03-03-2013, 14:26
A co to za pomieszanie? Walka np, Japonii z Arabami w tamtych czasach była nie możliwa ale w grze było by to jak najbardziej dopuszczalne :D To nie jest przecież gra historyczna :D A zawsze lepiej mieć 1 frakcje więcej niż mniej ;)

W M&B podstawce jest ukryta zbroja samuraja w miastach :)

Co kto lubi.
Skoro tak wymieniamy, co byśmy chcieli ujrzeć w nowej części, to ja najbardziej chciałbym odczuć większy wpływ kultury, handlu i zarządzania gospodarką w grze. Dodanie religii, bóstw i np. związane z tym eventy, święta itp. Mile widziane również bonusy i kary wynikające z zadowolenia panteonu bogów, bądź ich gniewu - zależnie od decyzji gracza. W końcu religia od zawsze ma ogromny wpływ na rozumowanie i postępowanie człowieka :)
No i dodatkowo dużo większą mapę. Nigdy nie mogłem się pogodzić z tym, że Calradia jest taka mała :(
Ja bym widział nacje oparte na Bizancjum i Polakach - tego z Europy w Caldarii brakuje.

Aztec
03-03-2013, 14:54
A co to za pomieszanie? Walka np, Japonii z Arabami w tamtych czasach była nie możliwa ale w grze było by to jak najbardziej dopuszczalne :D To nie jest przecież gra historyczna :D A zawsze lepiej mieć 1 frakcje więcej niż mniej ;)

W M&B podstawce jest ukryta zbroja samuraja w miastach :)

Co kto lubi.
Skoro tak wymieniamy, co byśmy chcieli ujrzeć w nowej części, to ja najbardziej chciałbym odczuć większy wpływ kultury, handlu i zarządzania gospodarką w grze. Dodanie religii, bóstw i np. związane z tym eventy, święta itp. Mile widziane również bonusy i kary wynikające z zadowolenia panteonu bogów, bądź ich gniewu - zależnie od decyzji gracza. W końcu religia od zawsze ma ogromny wpływ na rozumowanie i postępowanie człowieka :)
No i dodatkowo dużo większą mapę. Nigdy nie mogłem się pogodzić z tym, że Calradia jest taka mała :(
Ja bym widział nacje oparte na Bizancjum i Polakach - tego z Europy w Caldarii brakuje.

Bizancjum tak, ale Polakach? No chyba, że masz na myśli typowo słowiańską kulturę, gdzie na mapie znajdowało by się mnóstwo lasów itp Wtedy jak najbardziej

Wald
03-03-2013, 15:04
Co do nowej wymyślnej frakcji.... co mówił ten inżynier, Artimener czy jakoś tak :D wspominał coś o jakimś cesarstwie z kontynentu(i nie tylko on) oraz Rolf o krainie w górach. Czy aby nowym M&B nie będzie obrona Calradii przed inwazją armii z kontynentu i na odwrót, a także fabuła pozwalająca zjednoczyć całą krainę pod berłem calradyjskiego cesarza?

Aztec
03-03-2013, 16:31
Co do nowej wymyślnej frakcji.... co mówił ten inżynier, Artimener czy jakoś tak :D wspominał coś o jakimś cesarstwie z kontynentu(i nie tylko on) oraz Rolf o krainie w górach. Czy aby nowym M&B nie będzie obrona Calradii przed inwazją armii z kontynentu i na odwrót, a także fabuła pozwalająca zjednoczyć całą krainę pod berłem calradyjskiego cesarza?

Ciekawa koncepcja, chociaż ja nie przypominam sobie tych dialogów. Nie podoba mi się natomiast pomysł połączenia Calradii, co najwyżej można by było doprowadzić do zjednoczenia Swadii i Rhodoków jako, że reprezentują podobną kulturę. Chociaż, te dwa narody się nienawidzą :P

Wald
03-03-2013, 17:19
Mówią o tym kiedy rekrutuje się ich do drużyny, a czasem w tedy kiedy od niej sami odchodzą.
Miałem na myśli nie połączenie Calradii od początku gry jako jedno, tylko coś w rodzaju fabuły zjednoczenia wszystkich królestw w jedno,( nawet Lezalit wspominał o zjednoczonej Calradyjskiej armii która wyruszy w góry a potem na państwo z kontynentu).
Rhodocy i Swadianie, na pozór przypominają tylko coś podobnego- Swadia-kult ciężkiej jazdy-Rhodocy-kult ciężkiej "polowej piechoty"

Warto zobaczyć zwykła internetową gierke- "Feudalism 2"- kiedyś w to grałem; widoczny jest tam mix frakcji, które rzadko( a nawet w cale) ze sobą(nie) walczyły.
Moim zdaniem M&B II - tak będzie wyglądać.

kuroi
03-03-2013, 19:14
Jeśli chodzi o frakcje. Calradia może być krainą fikcyjną, ale nie zapominajcie, że garściami, a właściwie całymi koparkami czerpie z dziedzictwa Europejskiego.
Swadia = HRE/Francja
Rhodocy = Włochy
Vaegirzy = Rusini/Słowianie
Nordowie = Wikingowie
Khergici = Mongołowie
Sarranidzi = Egipt.

Przepraszam, ale jak chcecie wcisnąć tu Japonię, to równie dobrze można sięgnąć po Marsjan.
Nie ma co się ograniczać do Europy, to nie ma sensu ograniczać się do Ziemi. Bądź co bądź to kraina fikcyjna, nie? Nikt nie mówił, że Calradia jest ziemskim kontynentem, nie?

Dlatego też uważam, że dodawanie jakichś frakcji z tyłka jest bezsensu.

PS. Tak, udzielam się na tawernie.

MichalKruk
03-03-2013, 19:37
Jak wspomniałem Mongołowie nie pochodzili z Europy tylko za Azji a jednak są w M&B a łączą ich z Europą walki na wschodzie naszego kontynentu.... i nigdy nie walczyli z Wikingami, Włochami, Egipcjanami (Chociaż tego nie jestem pewnien) a w M&B walczą (oczywiście nie zawsze...) to dlaczego by nie zrobić frakcji która walczyła z Mongołami? M&B garściami czerpie z Europy to i garstką mogła by zaciągnąć z Azji Wschodniej czyż nie? Zawsze jedną frakcje (Która istniała na prawdę nie jak twoi Marsjanie) więcej, więcej miast, zamków, wsi i trudniej było by podbić krainę ;)

Wald
03-03-2013, 19:56
Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami :)

MichalKruk
03-03-2013, 20:16
Mi to tak szczerze leży czy dadzą Japońską frakcję czy inną, ważne żeby dali jakąś w miarę normalną :D A najlepiej pare normalnych frakcji :D

Chociaż nie ukrywam że chciał bym zobaczyć wschodnią kulturową frakcje w M&B 2 ;) I może jakąś która używa broni palnej :D Oczywiście bardziej prymitywnej broni palnej a nie od razu Muszkiety... Tak, Tak to jest średniowiecze rycerze itp, ale to fikcyjna kraina czas i w ogóle to taka nacja dla mnie była by fajnym smaczkiem bo zawsze jest albo za dużo brani palnej albo jej brak.... a taka frakcja co ma jakąś broń palną wśród rycerzy mogła by być fajna :D Oczywiście to tylko moje zdanie ;)

Aztec
03-03-2013, 20:20
Jeśli chodzi o frakcje. Calradia może być krainą fikcyjną, ale nie zapominajcie, że garściami, a właściwie całymi koparkami czerpie z dziedzictwa Europejskiego.
Swadia = HRE/Francja
Rhodocy = Włochy
Vaegirzy = Rusini/Słowianie
Nordowie = Wikingowie
Khergici = Mongołowie
Sarranidzi = Egipt.

Przepraszam, ale jak chcecie wcisnąć tu Japonię, to równie dobrze można sięgnąć po Marsjan.
Nie ma co się ograniczać do Europy, to nie ma sensu ograniczać się do Ziemi. Bądź co bądź to kraina fikcyjna, nie? Nikt nie mówił, że Calradia jest ziemskim kontynentem, nie?

Dlatego też uważam, że dodawanie jakichś frakcji z tyłka jest bezsensu.

PS. Tak, udzielam się na tawernie.

Nie i nie. Japonia to państwa istniejące, Marsjanie no cóż, może na poziomie komórkowym tworzą swoje aglomeracje. Nie chcę wciskać Japonii na siłę, lecz chciałbym umiejscowienia frakcji wschodnio-kulturowej na mapie Callradii za stepami zajmowanymi przez Kheritów, więc jeśli mapa była by odpowiedniej wielkości to sprawiało by to wrażenie odległej cywilizacji i mielibyśmy więcej możliwości, w sumie można by też bardziej rozdrobnić frakcję i zamiast jednej o danym typie dać więcej, choć jest to duży projekt. Mongołowie utożsamiani z Kheritami walczyli z Chińczykami, ba najechali nawet Japonię, więc ten tekst o marsjanach i frakcji z tyłka nie ma sensu jeśli w grze Sarranidzi walczą z Vaegirami, to równie dobrze Aztekowie mogli by przypłynąć.
Frakcja typu Bizancjum też była by odpowiednia ze swoimi legionami :)


Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami :)

Górale jak Szkoci ? :D mogłoby to fajnie wyglądać, armia z dwuręcznymi mieczami.

Różnorodność w grze to nie minus, oczywiście trzeba znać umiar ale w grze takiej jak Mount & Blade nowe frakcję nie powinny stanowić problemu

adriankowaty
03-03-2013, 20:37
A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej, bez wpływów mongolskich i takiej, która reprezentuje Bizancjum.

MichalKruk
03-03-2013, 20:44
A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej,

To graj Vagierami oni "reprezentują" wschodnia Europę :P
Jak ja nie lubie jak ktoś się chcę Polską frakcje chociaż ona nie będzie wnosić nic nowego taki pseudo patriotyzm ;P
"Ma być Polska frakcja ja nią zagram bo jestem patriotą!"

adriankowaty
03-03-2013, 20:53
A ja nadal optuje przy dodaniu frakcji polskiej - jako stricte słowiańskiej,

To graj Vagierami oni "reprezentują" wschodnia Europę :P
Jak ja nie lubie jak ktoś się chcę Polską frakcje chociaż ona nie będzie wnosić nic nowego taki pseudo patriotyzm ;P
"Ma być Polska frakcja ja nią zagram bo jestem patriotą!"
Vaegirzy reprezentują Rusinów, to jest Słowian Wschodnich, ztataryzowanych. Mile bym widział reprezentację Polaków - jako przedstawicieli Słowian Zachodnich, pod wpływem kultury zachodnioeuropejskiej, Anglików, Bizancjum, Węgrów i Niemców - i nie twoja w tym wola, co chcę.

MichalKruk
03-03-2013, 21:03
i nie twoja w tym wola, co chcę

Nie narzucam ci swojej woli tylko mówię co o tym myśle...


Vaegirzy reprezentują Rusinów, to jest Słowian Wschodnich, ztataryzowanych. Mile bym widział reprezentację Polaków - jako przedstawicieli Słowian Zachodnich, pod wpływem kultury zachodnioeuropejskiej, Anglików, Bizancjum, Węgrów i Niemców

Zbyt podobne do siebie..... to tak jak by dać Celtów... Armie Wikingów były podobne do Celtyckich (Chodzi mi o to że stawiali głównie na piechotę) tak jak armia "naszych" ze wschodnimi. To był by miks Vagierów ze Swadianami....

adriankowaty
03-03-2013, 21:06
i nie twoja w tym wola, co chcę

Nie narzucam ci swojej woli tylko mówię co o tym myśle...


Vaegirzy reprezentują Rusinów, to jest Słowian Wschodnich, ztataryzowanych. Mile bym widział reprezentację Polaków - jako przedstawicieli Słowian Zachodnich, pod wpływem kultury zachodnioeuropejskiej, Anglików, Bizancjum, Węgrów i Niemców

Zbyt podobne do siebie..... to tak jak by dać Celtów... Armie Wikingów były podobne do Celtyckich (Chodzi mi o to że stawiali głównie na piechotę) tak jak armia "naszych" ze wschodnimi. To był by miks Vagierów ze Swadianami....
Brawo, przyrównuj nację germańską do zupełnie innej grupy etniczno-kulturowej. :shock:

MichalKruk
03-03-2013, 21:10
Porównuję armie.....

adriankowaty
03-03-2013, 21:12
Porównuję armie.....
Przyrównaj Nordów do Rhodoków - Włochów do Wikingów - czyż nie nacje piechotne, hę?

MichalKruk
03-03-2013, 21:20
Tak nacje piechotne ja w taki sposób porównałem Celtów do Wikingów...
Nordowie a Rodokowie mają zasadniczą różnice, jedni to Miecze/Topory (Podobnie jak Wikingowie i Celtowie....) a drudzy Włócznie/Piki (Szkoci/Włosi)

adriankowaty
03-03-2013, 21:23
Tak nacje piechotne ja w taki sposób porównałem Celtów do Wikingów... Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi, potwierdzasz że porównałem nacje czy co? xD
Nie, ale jakoś obydwie wstawili, choć wedle twojej logiki nie powinni, co? Szkoci to jeden z narodów celtyckich gwoli ścisłości.

MichalKruk
03-03-2013, 21:26
Zanim napisałeś swoją wiadomość edytowałem swoją.... odnieś się do tej co teraz jest :P


Szkoci to jeden z narodów celtyckich gwoli ścisłości.
Tak ale porównywałem do Celtów starożytnych ze Szkotami średniowiecznymi...

adriankowaty
03-03-2013, 21:32
1. Celci dzielili się na wiele nacji - Walijczycy byli dobrymi łucznikami, Szkoci dobrymi piklinierami i miecznikami i Bretoni kusznikami. Tylko Irlandczycy preferowali topór.
2. Tak czy tak to nacje piechotne, i temu nie zaprzeczysz.

Aztec
03-03-2013, 21:34
adriankowaty ma rację, frakcja pośrednia by się przydała, Swadianie i Rhodokowie byli ciężko opancerzeni, Vearegirowie i Nordowie to zbroje skórzane, lecz o wyglądzie północnym, północno-wschodnim, natomiast przydałyby się jednostki pośrednie, szybsze od pozostałych trochę lżej uzbrojone, do tego nadawali by się Słowianie, choć może podobieństwa do Vaegirów byłyby znaczne to jednak jak wspominałem w poprzednim poście nic nie stoi na przeszkodzie w rozdrobnieniu tych kultur na kilka mniejszych.

MichalKruk
03-03-2013, 21:38
No pewnie że nie zaprzeczy...
Ale chodzi o to że Celtowie (ogólnie bez rozdrabniania się) są podobni do Wikingów.
Tak jak zachodni Słowianie do wschodnich druga taka sama frakcja z paroma zmianami a jak mają dodać frakcję to taką co się będzie się prawie wszystkim różnić od pozostałych.


szybsze od pozostałych trochę lżej uzbrojone, do tego nadawali by się Słowianie, choć może podobieństwa do Vaegirów byłyby znaczne to jednak jak wspominałem w poprzednim poście nic nie stoi na przeszkodzie w rozdrobnieniu tych kultur na kilka mniejszych.

Wtedy było by można zrobić takich nacji fulll a musiały by być wystarczająco duże żeby dorównać pozostałym, co by się równało z ogromną mapą a latanie po niej było denne...

adriankowaty
03-03-2013, 21:39
No pewnie że nie zaprzeczy...
Ale chodzi o to że Celtowie (ogólnie bez rozdrabniania się) są podobni do Wikingów.
Tak jak zachodni Słowianie do wschodnich druga taka sama frakcja z paroma zmianami a jak mają dodać frakcję to taką co się będzie się prawie wszystkim różnić od pozostałych.
Tak jak pies do kota.

Profesor
04-03-2013, 07:24
Słowianie by pasowali, ale już jako lekko uzbrojeni harcownicy - dzikie plemiona z puszczy, a nie regularna armia :)
W sumie faktycznie przydała by się taka frakcja, która stawiała by całkowicie na ilość, a nie na jakość żołnierzy. Słowianie albo dajmy na to coś w stylu Zulusów - takie frakcje mógłbym przyjąć :)
Różniły by się od wszystkich innych, a balans byłby nadal.

Wald
04-03-2013, 14:55
Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami :)

Górale jak Szkoci ? :D mogłoby to fajnie wyglądać, armia z dwuręcznymi mieczami.

Różnorodność w grze to nie minus, oczywiście trzeba znać umiar ale w grze takiej jak Mount & Blade nowe frakcję nie powinny stanowić problemu

Dobry pomysł z tymi Szkotami ;)

Dobrym dodatkiem była by możliwość używać okrętów,(powstanie nowej frakcji wyspiarskiej) tudzież starć na morzu :)

Aztec
04-03-2013, 21:55
Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami :)

Górale jak Szkoci ? :D mogłoby to fajnie wyglądać, armia z dwuręcznymi mieczami.

Różnorodność w grze to nie minus, oczywiście trzeba znać umiar ale w grze takiej jak Mount & Blade nowe frakcję nie powinny stanowić problemu

Dobry pomysł z tymi Szkotami ;)

Dobrym dodatkiem była by możliwość używać okrętów,(powstanie nowej frakcji wyspiarskiej) tudzież starć na morzu :)

O tym już pisałem w propozycjach :) Wystarczy Nordów przenieść na półwysep lub wyspy.

Presidente
05-03-2013, 13:54
Dobrym dodatkiem była by możliwość używać okrętów,(powstanie nowej frakcji wyspiarskiej) tudzież starć na morzu :)
W modach masz takie możliwości.

Asuryan
05-03-2013, 14:19
Co do Rhodoków - mi bardziej przypominają Szwajcarów niż Włochów, o Szkotach nie wspominając.

Aztec
05-03-2013, 14:36
Odchodząc od tematu frakcji mam nadzieję, że poprawią zachowane piechoty, która odgrywała małą rolę w poprzednich częściach, mam nadzieję, że nie będą się rozbiegać na kilka stron i biegać za jazdą, która ich masakruję.

Edit;
I niech coś wreszcie zrobią z tym systemem łapania jeńców w postaci lordów i innej maści szlachty, skoro powaliłem go w walce i stoję na jego ciałem to jak po bitwie może przyjść wiadomość, że uciekł :evil:

Edit 2 :D

Chciałbym również by więcej zależały od własnej armii, a nie jedynie od swoich własnych umiejętności walki :mrgreen:

kuroi
05-03-2013, 15:58
Moim zdaniem by zrobić te(M&B2) grę "dobrze" musieliby zmienić wszystko. Dosłownie wszystko. Nic w Warbandzie nie jest zrobione prawdziwie dobrze.
Kampania jest bardzo monotonna, bitwy, a zwłaszcza oblężenia są naprawdę żałosne. Dyplomacja nie istnieje, opcje rozgrywki są niesamowicie ograniczone.
Jedyne co ratuje tę grę to oczywiście mody. Bez nich ta gra by umarła w ciągu mniej niż roku. Dla mnie vanilla jest po prostu niegrywalna.

Zakres zmian, które musieliby wprowadzić do Bannerlorda bym był usatysfakcjonowany jest naprawdę ogromny.
Powiem tak, zamysł gry jest bardzo dobry. Koncepcja, cud. Ale wykonanie naprawdę mierne. Wszystkie aspekty Warbanda dałoby się poprawić do o wiele wyższego poziomu.
I tego też TW zyczę, by naprawdę przysiedli do tego i zrobili to porządnie, bez mówienia sobie "eh, może być, ujdzie". Po tym całym hajsie, który starali się wyssać z ludzi poprzez WFaS(w Polsce OiM i OiM:DP) oraz NW niech pokażą, że zasługują na miano profesjonalistów.

Wald
05-03-2013, 16:09
Ja dalej zostaje przy dodaniu jakieś frakcji z gór-dość prymitywnej ale i silnej; oraz frakcji z tytułem cesarstwa-bardziej cywilizowanej niż cała Calradia i ze specyficznymi jednostkami :)

Górale jak Szkoci ? :D mogłoby to fajnie wyglądać, armia z dwuręcznymi mieczami.

Różnorodność w grze to nie minus, oczywiście trzeba znać umiar ale w grze takiej jak Mount & Blade nowe frakcję nie powinny stanowić problemu

Dobry pomysł z tymi Szkotami ;)

Dobrym dodatkiem była by możliwość używać okrętów,(powstanie nowej frakcji wyspiarskiej) tudzież starć na morzu :)

O tym już pisałem w propozycjach :) Wystarczy Nordów przenieść na półwysep lub wyspy.



Mi wgl nie chodziło o Nordów, to chyba logiczne, że powinni być na płw czy wyspach.

Frakcja wyspiarska czyli również coś na wzór tego gdzie swoje wyprawy kierowali "Nordowie", państewko utrzymane w klimacie śródziemnomorskich wysepek, która zajmowała by się głównie handlem i była by pograniczem pomiędzy sułtanatem a rhodokami.

Aztec
05-03-2013, 16:17
Moim zdaniem by zrobić te(M&B2) grę "dobrze" musieliby zmienić wszystko. Dosłownie wszystko. Nic w Warbandzie nie jest zrobione prawdziwie dobrze.
Kampania jest bardzo monotonna, bitwy, a zwłaszcza oblężenia są naprawdę żałosne. Dyplomacja nie istnieje, opcje rozgrywki są niesamowicie ograniczone.
Jedyne co ratuje tę grę to oczywiście mody. Bez nich ta gra by umarła w ciągu mniej niż roku. Dla mnie vanilla jest po prostu niegrywalna.

Zakres zmian, które musieliby wprowadzić do Bannerlorda bym był usatysfakcjonowany jest naprawdę ogromny.
Powiem tak, zamysł gry jest bardzo dobry. Koncepcja, cud. Ale wykonanie naprawdę mierne. Wszystkie aspekty Warbanda dałoby się poprawić do o wiele wyższego poziomu.
I tego też TW zyczę, by naprawdę przysiedli do tego i zrobili to porządnie, bez mówienia sobie "eh, może być, ujdzie". Po tym całym hajsie, który starali się wyssać z ludzi poprzez WFaS(w Polsce OiM i OiM:DP) oraz NW niech pokarzą, że zasługują na miano profesjonalistów.

Amen, i tu się zgadzam w 100%.

Muszą po prostu zacząć słuchać graczy i przeglądać mody inaczej stworzą grę prosperującą tylko po to by ją zmienić na każdym możliwym kroku

Wald
05-03-2013, 21:46
( W zamyśle)Tak naprawdę to każdy autor powinien słuchać się graczy . Więc Jukatanu nie odkryłeś ;)

Gra powinna stać się taka aby na każdym poziomie rozwoju nie nudziła co raz bardziej, ale co raz bardziej zaciekawiała.
Oblężenia, dokładnie są żałosne-atakujesz wielkie miasto jedną drabiną, tudzież innym sprzętem, bez żadnego elementu który mógłby zaprzeć dech w piersiach.

Ja bym dodał jeszcze walkę w budynkach, w trakcie samego oblężenia a nie jak to jest do tej pory, po "zajęciu ulic i murów" :D

Kuba966
12-03-2013, 23:34
Karczmy-mają być żywe, jak w Wiedźminie, wszystkie osoby w karczmie wyglądają jakby miały za przeproszeniem kij w dupie, no nikt nie pije, nikt nic nie robi. Taka karczma to niech lepiej w ogóle nie istnieje.

kuroi
13-03-2013, 15:40
Niektóre postacie mówiły o jakimś Cesarstwie, w którego skład (chyba) wchodzili Swadianie, Rhodocy i Vaegirzy.
Aczkolwiek to wszystko jest dość niejasne, ponieważ jeden z dialogów sugeruje, że w jego skład wchodzili Swadianie, Rhodocy, Vaegirzy, Nordowie i Khergici, co jest wątpliwe, bo Khergici i Nordowie są najpewniej przybyszami w Calradii. (Nordowie przybyli z zewnątrz i atakowali Vaegirów)

Wald
13-03-2013, 15:44
To co napisałeś mówił Lezalit i wspominał on o armii zjednoczonych królestw Calradii, np. swadianie dają c.kawalerie, nordowie piechotę itp.

O instytucji państwowej Cesarstwa wspominali Manrid, ten inżynier, Rolf oraz Ramun.( mogłem kogoś pomylić bo dawno nie grałem). A w samej podstawce o cesarstwie wspominał właściciel Suno, jakiś lord Swadii.

Przedtem już o tym pisałem ;)

Dyktator
06-04-2013, 16:34
Ciekawe, kiedy będzie wiadomo coś więcej. No cóż, zapewne poczekamy do lutego?marca przyszłego roku.

Aztec
19-04-2013, 10:00
:twisted: Jeśli twórcy tak długo zwlekają z wszelkimi informacjami na temat gry, a na rynek wypuszczą znowu M&B z poprawioną grafiką i kilkoma nowymi animacjami to będę ZŁY

Żakuj
19-04-2013, 14:03
Grafikę to niech zostawią w spokoju, nie wiem czemu ale ta z Warbanda jest dla mnie idealna, taka średniowieczna :)

Aztec
19-04-2013, 15:17
Grafikę mogą zostawić ale fizykę postaci i animację muszą zmienić, nie mogę patrzeć jak tułów się nie rusza a nogi biegną w inną stronę, lub na zmianę kierunku lotu podczas skoku.

Żakuj
19-04-2013, 16:45
Masz rację, animacje są bardzo drętwe. Uważam, że podobne do tych z War of The Roses sprawdziłyby się wyśmienicie. Jednak moim zdaniem twórcy powinni zrobić wszystko by nie skasztanić kapitalnego klimatu i poczucia ,,oldskulu". M&B na pewno nie było rewolucją pod względem technicznym, ale niewielu grom udaje się wnieść taki powiew świerzości w kwestii rozgrywki. ;)

Wald
19-04-2013, 16:57
Dla mnie odrzucenie koncepcji "Calradii" na rzecz "E1200" oraz ulepszenie mechaniki walki wystarczyło by :P

Dyktator
17-07-2013, 18:22
Widzę, ze to się tu jeszcze nie pojawiło... to wrzucę to przetłumaczony wywiad z przed połowy miesiąca:

[spoiler:2nvmyiyp]Obudziłem się kilkadziesiąt godzin temu, a ostatnie dziesięć spędziłem w autobusie; powróciłem do Ankary po zaledwie 4 dniach i prawie nie mogłem rozpoznać miasta. Topniejący lód, psy sprzedawane w schroniskach, rój dziewczyn na ulicach.
Moje ciało jest napędzane przez śmiercionośną mieszankę kawy, papierosów i entuzjazmu fanów. Mam zamiar spotkać się z Umitem Singil, jednym z developerów Mount & Blade, Warbanda, Ogniem i Mieczem i innych.
Spotkanie ma odbyć się po południu, w centrum Teknokent, grupie budynków poświęconych technologii informacyjnej w kampusie METU. Mam tylko chwilę czasu by zjeść śniadanie i odzyskać skradziony mi portfel.
Przybyłem do Teknokent spokojny, ale lekko zażenowany. Zaczynam więc wędrować po biurach i szukać biura Ikisoft/Taleworlds. Znalazłem więc przeszklone studio z wielkim plakatem vaegirskiego rycerza. Bingo.
Pukam więc nieśmiało i ostrożnie się przedstawiam ze swoim łamanym tureckim mieszanym często z angielskim. Podczas gdy oni patrzą się na Singil, ja mam okazję do rzucenia okiem na biuro: ściany pokryte są afiszami, plakaty, faceci na koniach oraz notatniki leżące na biurkach. Z pośród drobiazgów charakteryzujących każde szanujące się biuro, aczkolwiek wyróżnia się jedna książka. Książka Osprey'a: Oblężenie w średniowieczu. Ponownie bingo.
Wreszcie spotykam Singil'a i zgadzam się by naszą rozmowę kontynuować przy kawie w pobliskich kawiarniach Starbucks.
Siedząc przed naszymi kubkami gorącej (i drogiej) kawy, a jednocześnie zakupiłem dwie paczki niebieskich Winston's.
"Czy ty palisz?"
"Tutaj w Turcji jesteś albo aktywnym palaczem albo biernym."
"No cóż, nikt chyba nie chce być biernym, prawda?"
Wygląda to na dobry początek. Wyciągam kawałek papieru z pytaniami, a my możemy w końcu zacząć rozmowę.


Q: Zrobiliście kawał dobrej roboty ulepszając system walki z podstawki w stosunku do WB. Między prostymi animacjami, a płynnymi z Warbanda, w którym dodano kilka funkcji, istnieje przepaść. Jak to zamierzacie kontynuować w Bannerlordzie? Czy będzie to prosta ewolucja, czy uważa Pan, aby całkowicie przekształcić system walki?
A: Jesteśmy gotowi by ponownie zrobić wszystko jeszcze raz, nie chcemy używać nic z poprzednich części. Jeśli chodzi o mechanikę gry, wiem, że na pewno będziemy musieli popracować nad blokowaniem. Wdrożyliśmy go w późniejszych wersjach Warband. Pracujemy mocno nad przepisaniem wszystkich animiacji blokowania. Blokowanie było fajne, ale wiesz, jest aktualnie trochę toporne. Istnieją pewne ataki, których nie można po prostu zablokować górnym blokiem, trzeba uniknąć ataku, więc musimy o to zadbać, by nie pojawiło się coś takiego w M&B 2. To będzie ewolucja, a nie rewolucja. System walki w zasadzie ma pozostać taki sam, lecz wymaga on jeszcze poprawy. Wielu popraw. Zmieniliśmy język programowania i wszystko...

Q: A co będzie z module systemem?
A: Nie będzie już module system. To będzie o wiele bardziej dostępne, cała struktura gry została przepisana, dziesiątki razy, aby modderzy mogli robić wszystko to co im się podoba. To, co zaczęło się jako mąż i żona, rozszerzyło się, jak wiesz, nowy kod zaczął się gromadzić na szczycie starego. Stał się przez to trochę niezgrabny i jest to naturalne. Czy chciałbyś się grzebać z shaderem pliku na przykład?

Q: Nie miałem odwagi, ale pamiętam całe foldery tekstur zombie.
A: Dokładnie. Wiele rzeczy jest teraz mocno wpisanych w kod gry, jak animacje, które nie mogłyby być zmienione bez pomocy programisty. Teraz nie masz już tak wielu ograniczeń w M&B 2.

Q: A jeśli chodzi o mapy, czy będzie ona nowa? Czy mapa świata pozostanie taka sama? Jak się to ułoży dla miłośników gry singleplayer?
A: Gra w zakresie kampanii i samego świata zmieniła się do teraz trzy razy, ale jesteśmy pewni, że będziemy trzymać się wcześniejszej wersji. Powiedzmy, że mamy zamiar rozwinąć to, co już wiesz o Calradii.

Q: Wiesz, pod Warbanda powstało wiele udanych modyfikacji do gry, a jedną z najbardziej znanych jest Strategus - cRPG, który pozwala graczom grać tryb kampanii multiplayer. Czy będzie taka możliwość w Bannerlordzie?
A: Na tym etapie taki multiplayer, konkurencyjny lub kooperacyjny wygląda nadal na bardzo trudny do wykonania.

Q: Warband otworzył zupełnie nowy rynek i zyskał zupełnie nową rzeszę fanów na M&B serii. To także on stworzył nowy gatunek dla gier wieloosobowych, niszowy, taki, że inne firmy starają się wykorzystać ten temat na grę. Jak Taleworlds zamierza radzić sobie z konkurencją?
A: Ach, konkurencja ... powiedzmy, że dalej będziemy robić to, co potrafimy robić najlepiej: oferować trochę wiarygodności historycznej i dobrą grywalność. Czyli to, co staramy się utrzymywać na multiplayer.

Q: Czy masz zamiar skupić się bardziej na grywalności czy może dalej idziesz torem otwartym przez Warbanda?
A: Oczywiście, że nie będzie nic takiego, że Wiking walczy ze Space Marine (choć byłoby to niesamowite NDR), ale też nie będziemy koncentrować się na konkretnym roku. Na przykład nie będzie walki Francuzów przeciwko Anglikom. Będziemy to rozbudowywać, rozciągać i zaginać to trochę. Powiedzmy, że tak chcemy to robić.

Q: Jeszcze powiedzmy o multiplayer i tym jak będzie przejawiać się pomoc TaleWorlds w wsparcie społeczności multiplayer. W odniesieniu w szczególności do "oficjalnych" społecznościowych imprez sportowych, takich jak Nations Cup i ENL i w ogóle konkurencyjną stroną gier. Czy będzie tak, że to wszystko w M&B 2 będzie bardziej stabilne i zorganizowana pomoc dla klanów i graczy?
A: Mówiliśmy o tym dużo teraz. Wsparcie Pucharu Narodów lub nowa strona internetowa, która jest już trochę stara, ale była przeznaczona do pracy na stronie portalu, gdzie można zarejestrować swój profil, swój klucz gry, zobaczyć własne gry i takie tam. Nasz największy wysiłek był włożony w powstanie stabilnej społeczności, która nas wspiera i dla której możemy dostarczać nowe produkty. Pracujemy również nad jakąś oficjalną drabinką szeregu oficjalnych turniejów.

Q: Co z identyfikacją graczy? Czy będzie to system do gromadzenia danych na temat nicku gracza czy też klanów?
A: Tak naprawdę myślimy o tym, podoba mi się pomysł z wykorzystywanym kontem gracza na forum społeczności gry, dane są zgromadzone w oddzielnej bazie danych, dostępnej z innych komputerów na przykład. Pracujemy nad tym.

Q: A teraz szczególnie interesujący punkt dotyczący włoskiej społeczności: czy będzie oficjalne tłumaczenie na język włoski?
A: Tylko tłumaczenia dokonywane dotychczas były wykonywane przez graczy, więc pewnie tak. Te lokalizacje były robione przez graczy, którzy podsyłali je do nas, a następnie tłumaczenia będą zmienione i poprawione, a ostatecznie zaakceptowane.
A to dlatego, że wspólnota jest właścicielem gry. Nie było wpłaty, były sugestie, które zostały wprowadzone do gry. To poczucie własności jest być może jednym z powodów, dlaczego mamy taką lojalną i kochającą nas społeczność.

Q: Jeszcze doszły do nas ostatnio dyskusje, z której można wywnioskować, że: stosunek zmienił się mocno od samego początku, gdzie interakcja na linii społeczność-deweloperzy gry była normą.
A: Teraz jesteśmy o wiele więksi. Kiedy zostałem tutaj zatrudniony, pracowało pięć osób na TaleWorlds. Teraz jest nas dwudziestu pięciu. Jest to praca nad większą, lepszą grą. Tak naprawdę aktualnie nie ma zbyt wiele do pokazania, przynajmniej jeszcze nie teraz. Ale gdy będziemy gotowi, aby wam coś pokazać, to to zrobimy. Nie jesteśmy ogromną anonimową grupą kapitałową: społeczność jest wszystkim co mamy.

Q: Najważniejsze pytanie ze wszystkich: czy w M&B 2 będą dinozaury?
A: * Śmiech * Tylko jeśli będziecie kopać wystarczająco głęboko!

Q: Mówiąc o fizyce, jak będą gracze będą mogli korzystać z interakcji z otoczeniem w M&B 2?
A: Jest jeszcze bardzo wcześnie, aby mówić o tym, ale chcielibyśmy, aby środowisko gry było interaktywne jak to tylko jest możliwe. Ideałem byłoby możliwość podnoszenia, niszczenia i rzucania różnymi rzeczami. Jesteśmy w trakcie pracy, a raczej budowy silnika fizyki gry.

To wszystko.
Szkoda, że przez brak już czasu nie zdążyłem porozmawiać z głównym bossem, Armaganem Yavuzem, ale jak mogliście to tutaj przeczytać Umit Singil podjął się tego zadania. I to co widziałem i usłyszałem w Teknokent, że gdy tylko Taleworlds zacznie ujawniać filmy i zdjęcia na temat M&B 2 to szum i zainteresowanie grą wzrośnie.
To wszystko z Ankary.[/spoiler:2nvmyiyp]

Dla tych, co znają angielskie polecam jednak przeczytać oryginał, który jest bardziej przejrzysty :D
[spoiler:2nvmyiyp]I've been awake for some thirty-odd hours right now, of which ten spent on a bus: back to Ankara after just 4 days, I almost can't recognize the city. Ice melted, wild dogs packs have been sealed in kennels, girls begin to swarm out in the streets, T-shirts powerfully claim their place in everyday life.
My body by now is fueled by a deadly mixture of coffee, cigarettes and fanboy enthusiasm: I am about to meet Umit Singil, one of the developers of Mount&Blade, Warband, With Fire & Sword and so on.
The meeting is scheduled right after noon, at the Teknokent hub, a group of buildings dedicated to information technology of Middle East Technical University campus. Just enough time to eat a sandwich and get my wallet stolen.
Arrived in Teknokent, calmly and a little embarassed, I begin to wander through offices, looking for the Ikisoft\Taleworlds one. I glimpse a glass-walled studio, and a giant Vaegir knight poster on the side. Bingo.
I knock shyly, and cautiously introduce myself, with my broken Turkish, mingled with English words. While they look for Singil, I have the chance to give the office a look-over: walls are covered with playbills, posters and guys on horseback, Post-its and note pads crowd the desks. In the midst of the knick-knacks which characterize any self-respecting office, though, a book stands out. An Osprey book: Siege Machinery in the middle ages. Bingo, again.
Finally I meet Singil, and we agree to continue with the interview while having a coffee at the nearby Starbucks.
Sitting in front of our mugs of hot (and expensive) coffee, we simultaneously take out two packs of blue Winstons. It's him the one who brakes the ice.
"Do you smoke?"
"Here in Turkey, either you are an active smoker, or a passive smoker."
"Well, no one wants to be passive, right?"
It seems a good start. I take out from my pocket the piece of paper with the questions, and we can finally begin the interview.

Q: You have done a great job, improving the combat system from M&B to WB. Between M&B's horizontal slashes and WB's more florid animations-in which you have added the kick feature-there is a gulf. How do you plan to proceed with M&B2? Will it be simple evolution, or do you consider to completely transform the hit and parry system?
A: We are re-doing everything again, we are not using anything from the old games. As for the game mechanics, I know for sure we are going to work on the parry system. We implemented it into the later versions of Warband. We are also rewriting all the animations for blocking, for example. Blocking was nice, but you know, was a little “blocky”, back then. There are some attacks that you can’t just stop with an upper block, you have to divert it, we are taking care of stuff like that. It’s going to be an evolution, as you said, not a revolution. The combat system is going to be essentially the same, but it’s going to be improved. A lot. We changed programming language and everything…

Q: And what about the module system?
A: there won’t be a module system anymore. It’s going to be a lot more accessible, the whole structure of the game is being rewritten, tenths of times, for the modders to do whatever they please. We created a new game from scratches. What has started as a husband and wife project has expanded, as you know, and the new code began accumulating on top of the old code. It became a little clumsy, it is natural. Have you messed with the shader file, for example?

Q: I didn’t have the courage. But I remember seeing the zombie texture around the folder, a few times.
A: exactly. Many things right now are hard coded, like animations, that can’t be changed without the help of a developer. You won’t have as many limitations in M&B 2.

Q: Regarding the map, will there be a new map? Will the world change, will it remain the same? How’s it going to be for single-player lovers?
A: the game, in terms of campaign and the world itself has changed like three times from now, but we are pretty confident we are going to keep this version. Let’s just say we are going to expand what you already know about Calradia.

Q: You know there had been many successful modifications for the game, and one of the best known is the Strategus – cRPG, which allows the players to have some sort of multiplayer campaign. Will there be any feature like that in the game to come?
A: at this stage a multiplayer, competitive or cooperative looks still pretty difficult to make.

Q: Warband opened a completely new market and a completely new fanbase for the M&B franchise. It also created a new genre for multiplayer games, a niche that some other software houses are trying to exploit. How is Taleworlds going to deal with the competition?
A: Ah, the competition… let’s just say we’ll carry on doing what we can do best: offer some historically plausible, rock-hard gameplay. That’s what we are trying to keep for the multiplayer.

Q: Are you going to focus more on a more accessible playability or are you going to keep on going on the track opened by Warband?
A: Of course, there won’t be anything like a Viking battling a space marine (although it would be awesome n.d.r.), but we won’t be focusing on a specific year. No French vs. English, for example. We are going to expand, stretch and bend it a little. Let’s just say that.

Q: still about the multiplayer, there is a diffused concern regarding TW’s support of the multiplayer community. In regards especially to “official” community sporting events, like the NC and the ENL, and in general the competitive side of the gaming. Will there be in M&B 2 a more stable and organized supports for clans, players, maps?
A: we have been talking about it a lot by now. The Nations’ Cup support, or the new website, which is a little old by now, but was intended to work as some sort of portal page, where you could register your profile, your serial, see the games you owned and stuff like that. Our best effort was put in creating a stable community that supported us, and for which we could produce stuff for. We are also working on some sort of official ladder, a series of official tournaments.

Q: what about players IDs? Will there be a system to officially recognize player names and clans?
A: we are really thinking about it, we like the idea of a player account usable for the forums, the community, the game, the data being gathered in some separate database, accessible from other computers, for example. We are working on it.

Q: And now for a particularly interesting point concerning the Italian community: will there be an official Italian translation?
A: the only translations done until now were done by players, so probably yes. The localizations were made by players who approached us, then the translations would be revised and corrected, and finally accepted.
And it is because the community OWNS the game. There have been contributions, suggestions that have been put into the game. This sense of property is maybe one of the reasons why we have such a loyal and affectionate community.

Q: Still, there has been a recent controversy, which can be somehow told like this: the attitude has changed a lot since the very beginnings where community-developers interaction was the norm, to this day.
A: We are a lot bigger now. When I got hired first, there was five people at TW. Now we are 25. Working on a bigger, better, stronger game. We don’t really have much to show now, not just yet. There has been no official press release, you know, but the word is out there. But once we are ready to show something to you guys, we’ll get back on track, receiving millions and millions of tons of feedback and comments. We are going to get back on track. We are not a huge, faceless corporate company: the community is all we’ve got.
We’ll get back on track, I promise.

Q: the most important question of all: in M&B2 will there be dinosaurs?
A: *laughs* only if you dig deep enough!

Q: speaking of phisics, how will the players interact with the environments in M&B2?
A: It’s still very early to talk, but we would like the game environment to be interactive as much as possible. The ideal would be to have the player pick-up, destroy and throw stuff. We are rebuilding, or should I say building, a physics engine from scratches.

And this is all, for now.
Because of time issues I wasn't able to talk with the big boss, Armagan Yavuz, but as you had a chance to read, Umit Singil matched up to the task, and from what I've seen and heard in Teknokent, as soon as Taleworlds will begin to pull M&B2 videos and images out of the hat, hype will soar.

It's all from Ankara, line to Rome.[/spoiler:2nvmyiyp]

Dyktator
21-08-2013, 12:37
19-25 sierpnia odbywają się targi Gamescome 2013. Studio Tale Worlds już potwierdziło swoją obecność, dlatego w ciągu kilku najbliższych dni możemy spodziewać się informacji o M&B Bannerlord...

MichalKruk
09-09-2013, 21:41
Po ciszy wnioskuje że nic "rewolucyjnego" nie było...

Dyktator
10-09-2013, 18:06
Tale Worlds było tam jednak tylko w roli obserwatora ;) No nic.. musimy jeszcze poczekać :P

Aztec
27-09-2013, 19:23
Pierwsze screeny panowie i panie :D

http://www.gram.pl/news/2013/09/27/moun ... nach.shtml (http://www.gram.pl/news/2013/09/27/mount-blade-ii-bannerlord-na-pierwszych-screenach.shtml)

Nie wiem jakie wy macie odczucia ale według mnie gra będzie się borykała z tymi samymi pustkami na ulicach, niewzruszonymi strażnikami oraz sztywnym poruszaniem się.
Trochę to wygląda jak odświeżony Warband

Dyktator
27-09-2013, 21:57
Na fb to wrzucali.

A tymczasem wiadomo już więcej ( np. frakcje). ogólnie tu jest strona, gdzie będą news'y: http://www2.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord .

Wonsz
30-09-2013, 12:58
Jak na grę z 2014 roku to "kiepściótko" nie mają się czym chwalić pod względem grafiki.

MichalKruk
30-09-2013, 18:55
Taaa... Dokładnie... To raczej będzie gra dla fanów Warbanda a nie dla większej grupy odbiorców.

adriankowaty
01-10-2013, 15:07
Nie wiem czy zauważyłeś, ale te gry zazwyczaj są robione pod określoną grupę - to ich zaleta i wada zarazem.
Zaleta - bo twórcy bardziej dbają o klienta i są bardziej uważni.
A wada: takie gry mogą robić tylko małe firmy, takie jak właśnie TW - raptem 25 osób. Sprawia to, że mają twórcy mniejsze możliwości, ale generalnie grafikę można sobie darować.

kuroi
01-10-2013, 16:27
Khem-Overgrowth-khem.
Wielkość teamu nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się co ten team potrafi i chce osiągnąć.

Wonsz
01-10-2013, 20:11
Właśnie.Przykładem jest FireFly i ich Twierdza 1.

Dyktator
01-10-2013, 21:48
Jak na grę z 2014 roku to "kiepściótko" nie mają się czym chwalić pod względem grafiki.

Sądzę zupełnie odwrotnie. Zresztą grafika jest w tej grze najmniej ważna. Liczy się system walki.

Wonsz
03-10-2013, 14:02
Ale ja tylko mówię że grafika jest słaba.Po prostu nie wygląda to dobrze.

Wald
04-10-2013, 19:23
Kiedyś się grało to na "grafe" mało kto zwracał uwagę, a teraz się gra to się zwraca tylko na "grafe", nie wiem jak niektórzy ale ja wole M&BII:B z lekko odświeżoną grafiką i z bardzo dobrą grywalnością i możliwościami niż na odwrót.

Lwie Serce
04-10-2013, 19:25
W zupełności się zgadzam, nad grafikę przedkładam od zawsze grywalność - bo cóż z pięknych widoków skoro system walki i ogólnie wszystko będzie nużące i lipne? Grywalność najważniejsza - tylko dzięki niej Bannerlord może się stać perełką na rynku.

Aztec
04-10-2013, 20:03
Oczywiste, że grywalność>grafika ale już po tych screenach widać, że to wygląda jak odświeżony Warband i o ile jakość grafiki w warbandzie nie wpływała dla mnie zbytnio na grę o tyle sztywne animacje poruszania się, styl walki, który mnie nie urzekł oraz 0 klimatu w miastach czy w zamkach gdzie ludzie to kołki łażące bez celu po uliczkach niszczy grę. Przecież można stworzyć animację chodzenia i biegania... Powinno się dodać dialogi, odgłosy miasta żeby to nie wyglądało jak gra z atari...

Dyktator
05-10-2013, 12:31
Wald, Lwie- +1 ode mnie. To samo mówiłem na chacie, jak nazgul i DMageA uznali, że BL będzie szajsem, bo grafikę ma taką ...Mi się taka grafika podoba. Może nie mam wielkich wymagań co do tego aspektu, ale jednak w tej serii grywalność jest najważniejsza.

Co do animacji, to rzeczywiście przydałoby się poprawić. Choć, jak ktoś gra na multi, to mu one nie przeszkadzają, a ubytki w animacjach wręcz pozwalają na dodatkowe sztuczki w pojedynkach i ogólnie walce ;)

Lwie Serce
05-10-2013, 13:07
Mi też się taka grafika podoba, jest miła dla oka.

Co do animacji, to rzeczywiście przydałoby się poprawić. Choć, jak ktoś gra na multi, to mu one nie przeszkadzają, a ubytki w animacjach wręcz pozwalają na dodatkowe sztuczki w pojedynkach i ogólnie walce ;)
Hehe, mając jakiegoś dwuręczniaka najlepszym sposobem na zrzucenie jeźdźca nie zabijając konia był komiczny wyskok i cios robiąc przy nim obrót w powietrzu 8-)

Dyktator
05-10-2013, 15:34
Hehe, mając jakiegoś dwuręczniaka najlepszym sposobem na zrzucenie jeźdźca nie zabijając konia był komiczny wyskok i cios robiąc przy nim obrót w powietrzu 8-)

Jak grasz z przeciętnymi graczami, to tak ;) Na poziomie klanów europejskim, skok na konia, to zazwyczaj samobójstwo :D Lepiej rzutkami wykończyć jeźdźca. Od czegoś są też włócznie/piki.
Chodziło mi bardziej o takie bugwanie broni i feintowanie.

adriankowaty
05-10-2013, 15:52
Ja tam w ogóle odpuściłem sobie MP - sami zwarciowcy, co nie chcą szyku trzymać, mi się trafiali... cóż ja mogę zrobić, skoro jestem typowym strzelcem? Nacelować, strzelić i ładować, a nie bawić się w szermierkę - i dlatego wolę SP.

Dyktator
05-10-2013, 17:39
Piechur, łucznik, czy konny- każda jednostka musi mieć manuala i umieć się obronić wręcz, gdy podejdzie wróg.

Polecam serwer IG_Battlegrounds- tam trzymają poziom i zazwyczaj jest gra grupowa.

adriankowaty
05-10-2013, 17:52
Może i ok, ale ja po prostu beznadziejnym szermierzem jestem. Poza tym ja lubię mody z bronią palną i bagnetami - kiedyś w boju na M&M wzięła mnie "husarska brawura" i wszystkich kawalerzystów zastrzeliłem/zadźgałem bagnetem. Miałem w pewnym momencie więcej fragów niż mistrz grupy! Ale te czasy się zmieniły... mało już kto gra w mody typu "kula i bagnet".

Dyktator
05-10-2013, 18:57
M&M zostało zastąpione przez NW- tam wciąż gra mnóstwo osób. Tamtejsza scena jest równie duża, jak nie większa niż scena Native. Jednak z tych modów z bronią palną i tak wolę Deluge ;>


Może i ok, ale ja po prostu beznadziejnym szermierzem jestem.

Nikt na początku dobrze nie walczy wręcz. To trzeba wyćwiczyć ;)

Wald
05-10-2013, 20:00
Co do tych animacji to fakt, fajnie by było jakby były trochę bardziej realne bo te co są to taki trochę ożywiony tartak :mrgreen:

Wonsz
07-10-2013, 16:25
Ludzie... nie mówię że bęzie to gra słaba tylko ze względu na grafikę.Chodziło mi o to by lepiej pokazali jakiś porządny gameplay lub informacje bo jeżeli M&B II będzie takie sztywne jak pozostałe części to będzie grą 3/10.Ja gram w gry nie ze względu na urywającą dupsko i biodra grafikę tylko grywalność i klimat.

A swoją drogą znajdziecie mnie w Warbandzie pod nickiem "Henselt".Najczęściej na oblężeniu ZHG lub IG_battlegrounds - bitwie .

Dyktator
14-10-2013, 22:35
Nvm ;)

Wróćmy do tematu. Ciekaw jestem, ile większych modów doczeka się wersji pod Bannerlord i jak szybko przeniosłaby się scena. Mówili coś o wsparciu dla klanów. Liczę, że od samego początku będą dostępne admin mody, oferujące ciekawe panele bitewne.

Lwie Serce
21-10-2013, 13:21
No właśnie, ciekawe jak będzie z modami, bo pewnie większość "singlowców" przeniesie się na nie, począwszy od tych pierwszych dotyczących pewnie jakichś kosmetycznych poprawek/nowych przedmiotów itp. aż po późniejsze - większe. Wydaje mi się że twórcy modów jak Last Days czy Prophesy of Pendor wystawią nowe dzieła po jakimś czasie.

Wonsz
23-10-2013, 11:48
Dla mnie bardzo fajny jest XVI century można w nim konstruować własne jednostki!Jedyną wadą jest fakt iż broni mało nowych dali (broni nie zbroi!).

Aztec
13-12-2013, 18:16
[spoiler:2x8louyu]http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_technical_hair.png
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_wb_bl_comparison_hair_fix.png
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_02_khuzait_village_brush.jpg
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_02_battanian_town_noon.jpg
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_02_battanian_town_night.jpg[/spoiler:2x8louyu]

Źródło:taleworlds.com

Lwie Serce
11-01-2014, 20:36
[spoiler:33cqsaiz]http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_04_aserai_siege_2.jpg
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/twdd_04_aserai_siege_1.jpg[/spoiler:33cqsaiz]

Dyktator
22-01-2014, 17:51
[center:sj9r0nkp]https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1380181_257240594423075_865481026_n.jpg[/center:sj9r0nkp]

W temacie Bannerlord'a dalej niewiele wiadomo, jednak Tale Worlds postanowiło podsycać naszą ciekawość pokazując zaledwie fragmenty swoich prac ;) Kiedy pokażą w końcu jakieś konkrety? Trudno powiedzieć, jednak polecam obserwować TW. Tych, którzy nie są jeszcze w temacie, a chcieliby mieć wszystkie dotychczasowe nowinki w jednym miejscu, odsyłam tutaj: http://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Blog
Oraz dotychczasowe ss'y i artwork'i : http://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Media

Aztec
15-03-2014, 11:48
http://www.taleworlds.com/Images/Blog/tavern_screenshot_14032014.jpg

Lwie Serce
15-03-2014, 12:14
Nareszcie w tawernach coś ludzie robią, a nie tylko stoją nie wiadomo po co :)

Aztec
15-03-2014, 16:54
Nie podobały Ci się te imprezy w M&B ? :lol:
Mam nadzieję, że jeśli już widać, to będzie i słychać jakiekolwiek dialogi.

Wald
18-03-2014, 19:02
W modzie SWC <do podstawki> można było rozróby robić z Czubakami :mrgreen:

Aztec
18-05-2014, 10:25
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/blog6express6.jpg

o i bardzo ładnie.

Wonsz
18-05-2014, 12:12
Ja zgadzam się w całości z propozycjami Azteca i dodałbym tylko bardziej rozbudowane dbanie o włości, tworzenie własnych jednostek i przede wszystkim odszedłbym od Calradii

McAbra
18-05-2014, 20:13
przede wszystkim odszedłbym od Calradii
http://tw.greywool.com/i/XpyRX.jpg

Dlaczego odejść od uniwersum jakim jest Calradia? Oparta na średniowieczu, a jednak fikcyjna, daje spore pole do popisu i chroni przed zarzutami o niedokładności historycznej. ;)

Aztec
18-05-2014, 22:13
Calradia sama w sobie nie jest zła, lecz jej historia jest uboga, a dowiadujemy się o niej ze szczątkowych relacji kompanii. Wystarczy świat rozbudować I będzie odpowiednio, dodać kilka państewek, jakieś zamorskie smaczki w postaci krain.

Arroyo
19-05-2014, 11:37
Z Calradii można by było zrobić nawet dość dobrego moda pod Medieval 2, choć faktycznie historia samego tego "kontyntentu" jest dość uboga. Praktycznie mało co się dowiadujemy o historii Calradii. Przydałoby się rozszerzyć Calradię o kilka nowych miast (a przy tym i frakcji - nawet typowo Azteckich lub Dalekowschodnich), wprowadzić szereg różnych ruin do zwiedzania - poznawanie historii Calradii itp. Przy tym najlepiej by było rozszerzyć jakoś sposób walki, bo dla mnie jest to jakieś... drewniane (uważam, że najlepsze by były sposoby walki rodem z Wiedźmina lub z Dark Souls, albo nawet typowo średniowieczne, lecz z dużą domieszką krwi i odcinania kończyn) :P

Eliminator, jakby mieli odstąpić od Calradii, to wtedy jak miałaby wyglądać gra?
Jakoś nie widzi mi się robienie nowego świata od nowa. Bardziej by sięprzydało rozszerzenie wielkie Calradii o kilka nowych frakcji, szeregu ruin i jaskiń do zwiedzania, walka ze zwierzętami np. wilkami lub niedźwiedziami i nawet wprowadzenie anomalii pogodowych i (dla wymagających dobrej szermierki) nowego, a przy tym o wiele lepszego stylu walki mieczami lub toporami.

Lwie Serce
19-05-2014, 16:24
Po co cyrki z odcinaniem kończyn? To nawet nie jest łatwe zrobić człowiekowi nieopancerzonemu, a co dopiero np. w kolczudze... Dochodziłoby wtedy do żałosnych sytuacji typu odrąbywanie ręki człowiekowi w pełnej zbroi...

Frakcja aztecka nie miałaby racji bytu, raz, że nie pasuje do klimatu gry, dwa, wyobrażam sobie starcie wielkich i niezwyciężonych jaguarów z obsydianowymi pałkami ze swadiańskim rycerstwem hehe. Masakra fajna, wielki trumf Swadian, ale taki "balans" by sprawił, że ta aztecka frakcja nawet z ogromną przewagą liczebną nie miałaby wielkich szans w walce z innymi.

Ale te ruiny itp. to ciekawa sprawa by była, dobre urozmaicenie gry.

Arroyo
19-05-2014, 16:41
Lwie, to chociażby zwiększenie ilości frakcji, bo tyle, co nam zaserwowano + Sarranidzi to dla mnie ZA MAŁO. Poza tym dobre by było zrobienie większej ilości misji i to jakiś znacznie lepszych niż to, co mieliśmy w Warbandzie. Wspominałem już o porządnej szermierce, nie? Poza tym jednak najlepiej by było wprowadzić jakieś... zakony np. Zakon Berła Calradii z ich własnymi jednostkami czy chociażby Towarzysze Miecza i Topora dla Nordów. To by było coś. Najbardziej to jednak zależy mi na tym, by była jakaś porządna historia kontynentu, na którym dzieją się starcia. Już nie wspominam o zmianie tej muzyki w coś lepszego, bo to nie jest problem, by ruszyć się i zmienić muzykę własną ścieżką dźwiękową :)
Swoją drogą ciekawie by było, gdyby wprowadzono pewnego rodzaju broń palną, a dokładnie arkebuzy.

McAbra
19-05-2014, 17:21
Broń palna to za duża zmiana, od tego są mody.

Jeśli chodzi o historię, to też trzeba uważać, aby nie popsuć sandboksowości świata.

Lwie Serce
19-05-2014, 17:41
Wprowadzenie broni palnej zepsułoby klimat gry, dążący ku średniowieczu. Ewentualnie jakieś prymitywne pierwsze rodzaje broni palnej, hakownice czy rusznice, robiące tak naprawdę hałas a nie duże straty wśród szeregów. Np. w TEARC wprowadzili muszkiety czy arkebuzy, ale frakcje nie sa już wzorowane na średniowiecznych tylko na renesansowych (w większości) i wtedy wyszło. A starcie rycerzy w kolczugach z arkebuzerami dziwnie by wyglądało...

Arroyo
19-05-2014, 17:59
To w takim razie dobre by było wprowadzenie broni oblężniczej np. taranów lub katapult i trebuszy. Poza tym przydałoby się zrobienie miast w stylu unikatowym, by każde miasto bardzo dużo różniło się od siebie wielkością itp. Wprowadzenie różnorakich gildii, u których byśmy robili różne zadania np. upolowania kilku bandytów z danej jaskini/ruin lub u złodziei, by kogoś okraść i u morderców, by zabić kogoś byłoby dość ciekawym rozwiązaniem. Dla złodziei dobrym pomysłem byłoby zrobienie specjalnych kanałów w mieście. Żeby nie było za łatwo - trzeba by było się przebijać przez różnorakich bandytów, których by wynajęli do obrony swej siedziby. Poza tym można by było też wprowadzić szereg umiejętności dla postaci np. dla wojownika, by lepiej walczyć lub dla złodziejaszka, by mógł otwierać coraz to trudniejsze zamki. Coś a'la Skyrim w wersji Mount & Blade.
Wprowadzenie właśnie zakonów i wielu nowych frakcji z pewnością poprawiłoby jak dla mnie tę grę. Ciekawe by było wprowadzenie jednego władcy całej Calradii, który by mógł zarządzać swymi wasalami. Żeby nie było jakiś nieścisłości, działałoby to tak wg mnie: król wybiera, po której stronie stanąć lub starać się o zaprzestanie działań wojennych. Jeśli nie - atak króla i całej armii wasali :P Do tego fajnie by było wprowadzać różnych uzurpatorów lub samemu starać się o władzę.
Kojarzą wszyscy tych ludzi, którzy u wrogów danych frakcji znajdują azyl i uważają, że ten i ten król to uzurpator i należy go obalić? Dobre by było zabijanie takich ludzi. Do tego noszenie broni po miastach byłoby również dobrym pomysłem.
Co do aren - każdy kojarzy areny w Oblivionie, nie? (to pytanie do tych, co grali w Obka) Dobre by było, gdyby areny te działały w podobny sposób np. różni rycerze z różnych frakcji - nawet z Khergitów lub Sarranidów - walczyliby z Tobą o kasę na arenie.
Jeszcze jedna sprawa, którą bym oczekiwał w nowej części - angielski dubbing i wprowadzenie głosów postaci do gry.
Ogólnie oczekuję ogromnych ilości zmian w grze i wprowadzenie wielu nowości.

Wonsz
19-05-2014, 18:23
Lwie, odcinanie kończyn jest twoim zdaniem złe? a uderzenie toporem dwuręcznym w nieopancerzoną czachę spadając z 5 metrów jest realistyczne? Gdyby tak rozbudować Carladie jak mówi Arroyo , to mogłaby zostać :). Ale jak nie usuną tej drewnianej mechaniki walki to ta gra nigdy nie zagości u mnie na półce.

Lwie Serce
19-05-2014, 18:46
Odcinanie kończyn baaardzo rzadko i to tylko nieopancerzonemu wrogowi - ok. Odcinanie ich ciężkozbrojnemu - zdecydowanie nie.

Wonsz
19-05-2014, 19:07
PERK!Trzeba to zrobić w formie perka!

Aztec
20-05-2014, 20:06
Rozumiem, że mam pójść po kolegów?

Frakcja tego typu mogła by istnieć na kontynencie do którego trzeba podróżować za siedem mórz ;) Poza tym w takim buszu, mokradlach ciężko opancerzone rycerz dostałby po łbie =D

Co do zwiedzania ruin to świetny pomysł, pogodowe warunki również. Nie trzeba wiele robić by mapa była przyjemniejsza i bardziej ciekawa.

Lwie Serce
20-05-2014, 20:16
Tak jak konkwistadorzy w łeb dostali? ;) Powiedzmy sobie szczerze, ciężko uzbrojony wojownik z łatwością pokona lekkozbrojnego, zwłaszcza że ludzie posiadający dobre zbroje to nie byle kto, tylko wprawni wojownicy. Więc panowie z Tenochtitlan wiele by nie zdziałali ;)

Asuryan
20-05-2014, 23:35
To już lepiej by było dodać coś w klimacie Nipponu...

adriankowaty
21-05-2014, 05:03
Ja bym wolał nadal Caldarię ale w klimacie bardziej wczesnorenesansowym. Znaczy się, nadal rycerstwo i piechota feudalna, ale już pierwsze elementy broni palnej i nowoczesnej taktyki (mogliby dorobić frakcję wzorowaną na husytach).

Wonsz
21-05-2014, 07:36
"Tak jak konkwistadorzy w łeb dostali? ;) Powiedzmy sobie szczerze, ciężko uzbrojony wojownik z łatwością pokona lekkozbrojnego, zwłaszcza że ludzie posiadający dobre zbroje to nie byle kto, tylko wprawni wojownicy. Więc panowie z Tenochtitlan wiele by nie zdziałali ;)"- Krzyżacy wiele nie zdziałali swoimi ciężko opancerzonymi rycerzami i zaczęła przyjmować lekkie uzbrojenie i taktykę Litwinów.

adriankowaty
21-05-2014, 15:21
Nie odeszliście zbytnio od tematu? Dyskusja jest o M&B II i potencjalnych wymaganiach wobec serii, a nie o przewadze jednostek opancerzonych nad lekkozbrojnymi.
A żeby nie było offtopu wrócę do mojego wątku:
Chciałbym, żeby znacząco zwiększyli czynnik ekonomiczny: wprowadzili nowe ulepszenia do wiosek, zamków i miast, wprowadzili system podatków i wpływ tych na poziom życia, sprawili, żebyśmy my i nasz oddział "konsumowali" nie tylko żywność, ale też inne dobra (amunicja, ubrania/mundury/broń), wprowadzili system budowanych i rozbudowywalnych dróg, słowem urealnili nieco grę. Wiem, że część z tych rozwiązań jest w modach, a część to dużo pracy, ale twórcy Rome'a II jakoś potrafili zwiększyć wpływ gospodarki, więc czemu nie seria M&B?

Lwie Serce
29-05-2014, 22:40
http://www.merlininkazani.com/images/games/9602/1_1.jpg
http://www.merlininkazani.com/images/games/9602/1_3.jpg
http://www.merlininkazani.com/images/games/9602/1_2.jpg
http://www.merlininkazani.com/images/games/9602/1_4.jpg
http://www.merlininkazani.com/images/games/9602/1_5.jpg

Aztec
30-05-2014, 09:28
Wee. :D
Świetnie to wygląda, ale więcej NPC by się przydało.

Lwie Serce
30-05-2014, 12:24
Mi też się bardzo podoba, już widać jest trochę więcej ludzi w miastach ale jednak przydałoby się jeszcze trochę :) Dodatkowo (taka moja opinia) wszystko by lepiej wyglądało jakby po miastach można było ujrzeć gdzieniegdzie konnych rycerzy (lub innych wojowników), powoli przejeżdżających uliczkami ;)

Aztec
30-05-2014, 15:49
By ożywić miasto trzeba by było dodać właśnie Rycerzy na koniach, straż przemieszczająca się po ulicach, wozy z sianem itp :D Możliwości jest wiele, nawet bachory latające po ulicach i popychające pijaków wychodzących z karczmy dodało by grze uroku :D

Wonsz
30-05-2014, 16:15
Super to wygląda, mam tylko nadzieje, że postacie będą mówić, ruszać ustami i gestykulować :).

Aztec
30-05-2014, 19:41
Wrzucałem już screena na którym widać mimikę twarzy, więc o to możemy być spokojni ;)

McAbra
02-06-2014, 13:29
watch?v=wY8s-r0tyCg

Wonsz
02-06-2014, 14:45
Mam nadzieje, że z tą walką w systemie motion capture to sobie żartują, bo jak walka będzie tak wyglądać, to ja nie mam po co to kupować :).

Lwie Serce
29-08-2014, 16:59
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb89-s.jpg
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb106-s.jpg
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/Lord_Final_01a.jpg

Aztec
29-08-2014, 18:57
Czyli już wiemy dużo więcej o Bannerlord :D Lwie dodałem z tekstem bo dużo wnosi. Jeśli ktoś byłby zainteresowany przetłumaczę tekst.

Hi, all! For our seventh installment of the Bannerlord developer blogpost, we'd like to talk a little about our plans for factions, and how this fits into our evolving thinking about Mount&Blade as a sandbox game.
Warband's factions were based on existing medieval societies. We added a few in-game details about their backgrounds, but we didn't try to create an over-arching story. The factions' semi-historical nature meant players could use their imaginations and historical knowledge to fill in the details of these societies and make their own stories -- as we saw in many great AARs. A player who liked the Vikings, for example, might have chosen to fight for the Nords, maybe even model the character on a fictional or historical Norse warrior. However, many players felt Mount&Blade would be more immersive if the factions had more background and the game had an emotionally grabbing narrative hook, so we're going to try do that while still keeping the sandbox spirit.
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb89-s.jpg (https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb89-s.jpg)
Bannerlord is set 200 years before Warband. Players who followed Warband's lore will recall that Calradia was once an empire, which declined and was supplanted by successor states -- tribal confederations-turned-kingdoms -- much as the Western Roman Empire was supplanted by early medieval states. Bannerlord lets you join those rising kingdoms at an early stage in their development, and it also lets you join the Empire. Weapons, armor, clothes and architecture should date from around 600 to 1100 AD, rather than the 13th century. There's the Vlandians, a tribe whose chieftains have become feudal lords and are renowned for their skills as heavy cavalry. There's the Sturgians, who colonized the forests of the north and specialize in axe- and sword-armed footmen. The Aserai live in the scrubland and desert oases of the south and fight on both horseback and foot. The Khuzaits, a steppe tribe that conquered the trading cities of the east, make heavy use of horse archers. The Battanians meanwhile are skilled in exploiting their native woodlands, and are deadly in ambushes, be it a shower of arrows or a screaming charge out of the trees. The Empire has spent generations honing the arts of combined-arms warfare, with cataphracts, spear formations, and archers all doing their part on the battlefield.
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb106-s.jpg (https://www.taleworlds.com/Images/Blog/mb106-s.jpg)
We do intend to give more flavor to the factions than existed in Warband. They are now divided into clans, who have their own priorities and rivalries. Lords' personalities have more variety. One new feature that we hope will add a lot of color is minor factions: outlaws and mercenaries based on historical or legendary bands like the Jomsvikings or the Fianna of Ireland. But the outer kingdoms -- the ones whom imperial citizens would call "barbarians" -- should still retain that sandbox feel.
With the Calradic Empire, we're taking a slightly different approach. Few events in history convey as much epic tragedy as does the collapse of a great imperial power, so we want to let the player experience some of that, and perhaps give a small sense of what it would have been like to live through, say, the decline of Rome. Imperial declines can be a very disorienting, agonizing time, and societies are often less likely to pull together to face the challenges than they are to fall into recriminations over what went wrong. For example, it's natural for traditionalists to say: "We are failing because we've abandoned our ancient ways! We are no longer as moral/disciplined/ruthless as we used to be!" But maybe the problem is something else: maybe it's not that you've gotten weaker, but your enemies have become stronger. Maybe the decline isn't because you changed, but because you're not changing fast enough.
https://www.taleworlds.com/Images/Blog/Lord_Final_01a.jpg (https://www.taleworlds.com/Images/Blog/Lord_Final_01a.jpg)
The Empire's dilemma, the failure of its ruling elites to agree on how to tackle the shifting balance of power, has brought it to the edge of civil war. Different noble houses have taken sides based on their political outlook, their rivalries, or just rank opportunism. A semi-scripted set of linked quests at the beginning of the game will give the player the opportunity to learn about the various factions, and have the chance to meet the key personalities and perhaps give them a reason to choose one or the other in the coming conflict. After the introductory quest series, the game will then revert to the full sandbox mode – but we're hoping that our revised and expanded NPC and quest systems mean that this sandbox can provide plenty of “story.” But more on those plans for future blog installments!

Dyktator
29-08-2014, 20:37
Czyli już wiemy dużo więcej o Bannerlord :D


Bez przesady. Jak zwykle uraczyli nas kilkoma (zaledwie trzema) screen'ami i rzucili informacje o frakcjach. Trochę nędznie, jak na grę, którą hucznie zapowiadają już od 2012. Mogliby coś o systemie walki, AI, dyplomacji whatever powiedzieć ,a najlepiej jakiś krótki filmik wydać z tym, co mają. Bo ten ostatni to była żenada wręcz.

Aztec
29-08-2014, 21:17
O systemie walki wiemy, ma być oparty na motion capture, więc tak drętwo nie będzie. Na filmik bym nie liczył, wakacje mieli ;) Przynajmniej wiemy co nieco o frakcjach, czasie rozgrywki, historii kontynentu, sytuacji wewnątrz królestw. Dla mnie to i tak dużo w porównaniu do tego czym raczyli nas do tej pory.
Jeśli zaś chodzi o moje prywatne odczucia liczyłem na coś więcej. Na pewno na większą ilość zróżnicowanych frakcji, gdyż możliwości są ogromne, zważywszy, że nie trzeba było się opierać na samej Calradii, a zwyczajnie zbudować kilka oryginalnych kontynentów, na których zabawa wyglądałby zupełnie inaczej.

Dyktator
29-08-2014, 21:56
To wciąż nic. Zamiast dać jakieś porządne info, karmią nas głównie ochłapami. Prawda jest taka, że praca idzie powoli, wolniej, niż by chcieli. Może, gdyby przestali się skupiać na Warbandzie (a była plotka, że na jesień ma wyjść nowe DLC do Warbanda...) i zabrali się do pełnej roboty przy BL, to wyszłoby to jeszcze w 2015. Ale tak, to obstawiam najwcześniej 2016.

A co do Motion Capture, to wciąż są tylko animacje, czyż nie? Mogą zrobić niesamowite i realistyczne animacje, ale jak będzie wyglądał sam system walki? Kod piszą od początku, więc mam nadzieję, że nie odejdą od tego, co jest w Warband, bo ten system jest wręcz idealny. No mogli te animacje dodać, albo smaczki typu uderzenie tarczą itp. Ale gdyby poszli coś w stronię War od the Roses lub Chivalry, to seria poszła by na dno, a community by się rozleciało w większości (a raczej pozostało by to, co jest przy Warbandzie).

A pomysł z rozszerzeniem na inne kontynenty, czy chociaż krainy jest całkiem fajny. Tylko właściwie po co? Tak, jak te informacje o frakcjach gra to rolę drugorzędną. Sam tryb single szybko się znudzi, a nawet, jak nie, to wyprą go mody, które takowe frakcje i kontynenty wprowadzą, a także wiele innych. Jak dla mnie, to mogliby się skupić np. na kampanii single ale w wersji co-op. Twórcy Strategusa zrobili pierwszy krok w taką stronę, Tale Worlds mogłoby zrobić drugi.

adriankowaty
30-08-2014, 15:58
Aztec mógłbyś przetłumaczyć tego news'a? U mnie kiepsko z angielskim. Bardzo proszę!

Aztec
30-08-2014, 16:36
Już tłumaczę ;)

Tłumaczenie luźne, by zachować sens wypowiedzi.

Część Wszystkim! W Naszym siódmym odcinku na temat Banerlorda chcielibyśmy pomówić co nieco na temat naszych planów co do frakcji, oraz tego jak wpasowuję się to w naszą ewoluującą koncepcję Mount&Blade jako gry z otwartym światem.


Frakcje w Warbandzie oparte były na istniejących w średniowieczu społeczeństwach. Dodaliśmy kilka detalów opisjących tło(historię) danej frakcji, ale nie próbowaliśmy tworzyć żadnej obejmującej całość historii.
Frakcje mają pół historyczną naturę(odwzorowanie), oznacza to, że gracze mogą użyć swej wyobraźni i wiedzy historycznej by wypełnić szczegółami historię każdej frakcji i stworzyć ją na własne upodobanie, jak zapewne widzieliśmy w wielu AAr-ach.
Dla przykładu gracze, którzy lubią Wikingów mogli wybrać by dołączyć do Nordów, mogli nawet stworzyć postać na wzór historycznego Skandynawskiego wojownika. Jednakże, wieli graczy czuło, że Mount&Balde byłoby bardziej wciągające
jeśli frakcje posiadałyby bardziej rozbudowane tło historyczne oraz narracje, dlatego też spróbujemy to osiągnąć starając się zachować klimat otwartego świata.

Bannerlord jest osadzone 200 lat przed Warbandem. Gracze, którzy śledzili opowiadania swych towarzyszy dowiedzieli się, że kiedyś Calradia była cesarstwem, które rozpadło się i zostało wyparte przez tubylcze konfederację, które przekształciły się w królestwa, dokładnie jak zachodnie imperium Rzymskie we wczesnym średniowieczu. Bannerlord pozwala Ci dołączyć do tych rosnących królestw we wczesnym stadium ich rozwoju, pozwala również dołączyć do Imperium. Broń, zbroje, ubrania i architektura będą datowane bardziej na te od 600 do 1100 roku naszej ery, aniżeli 13 wieczne.
Frakcję :Są tam Vlandianie, plemię którego wodzowie zostali panami feudalnymi i są sławni ze swoich zdolności jeździeckich (ciężka kawaleria). Są też Stugianie, którzy zamieszkują lasy na północy i specjalizują się w walce toporem oraz mieczem(walczą pieszo). Aserai zamieszkują busz :F oraz pustynne oazy na południu, walczą zarówno konno jak i pieszo.
Khuzaits, jest stepowym plemieniem, które podbiło handlowe miasta na wschodzie, silni w konnym łucznictwie. Battanians tymczasem są wyspecjalizowani w wykorzystywaniu swych naturalnych puszcz, śmiertelnie groźni w zasadzkach, zasypują wroga gradem strzał i szarżują z krzykiem wprost zza drzew. Imperium spędziło pokolenia na doskonaleniu połączonego stylu walki, z katafraktami, formacjami włóczników oraz łuczników którzy zajmują swoje miejsce na polu bitwy.

Chwieliśmy dodać trochę koloru(urozmaicić) frakcje istniejące w warbandzie. Są one teraz podzielone na klany, które mają swoje własne priorytety oraz rywali. Charakter lordów jest teraz bardziej urozmaicony. Jedną z nowości które mamy nadzieję bardzo urozmaicając rozgrywkę są pomniejsze frakcję, bandyci oraz najemnicy oparci na prawdziwych historycznych lub legendarnych grupach jak Jomsvikings lub Fianna z Irlandii.
Lecz zewnętrzne królestwa, te któee obywatele imperium nazywali barbarzyńcami powinny dalej zachować wrażenie otwartego świata. Jeśli chodzi o Imperium Calradii mamy trochę inne podejście. Kilka zdarzeń w historii, które były na tyle dramatyczne by zatrząść wielkim imperium, chcelibyśmy pozwolić odczuć je graczu, i być może dać mu namiastkę tego jak to jest przeżyć np upadek Rzymu. Upadek imperium może być bolesnym i dezorientującym czasem, w którym społeczeństwa rzadziej starają się zebrać razem by stawić czoła przeszkodą, lecz snują wzajemne oskarżenia nad tym co poszło nie tak. Dla przykładu, to naturalne dla tradycjonalistów powiedzieć " Upadliśmy ponieważ porzuciliśmy nasza pradawną ścieżkę! Nie jesteśmy już tak moralni,zdyscyplinowani, okrutni jak kiedyś"
Lecz może problemem jest coś innego, może to nie dlatego, że jesteśmy słabsi, lecz nasi przeciwnicy stali się potężniejsi. Może upadek nastąpił nie dlatego, że my się zmieniliśmy, lecz dlatego, że nie zmienialiśmy się wystarczając szybko.

Dylematy Imperium, niemożność porozumienia się elit rządzących by stawić czoła zmieniającemu się balansowi sił, doprowadziły je na skraj wojny domowej. Różne szlachetne rody obierając stronę w zależności od politycznej perspektywy, ich rywali, lub szansy na wygodne życie. W połowie oskryptowane zadania na początku gry, dadzą graczu możliwość poznania różnych frakcji i szansę na poznanie kluczowych osobistości. Być może pozwoli to na ukazanie im powodu by wybrać tą lub inną stronę w nadchodzącym konflikcie. Po wprowadzającej serii misji, gra powróci w pełni do swego otwartego świata, lecz mamy nadzieję, że to zredwiniuje i rozszerzy NPC-ety wraz z systemem misji, która będzie zalążkiem do stworzenia mnóstwa własnych historii. Lecz więcej o tych planach w następnym blogu!

Dyktator
27-09-2014, 18:08
https://www.youtube.com/watch?v=obO5sbziqjM

adriankowaty
28-09-2014, 10:28
Nie mogę się doczekać plansz zrobionych przez moderów w tym edytorze.

Dyktator
21-01-2015, 18:46
Już jest! Nowy Blog o numerku #9.

Tym razem usłyszycie w nim melodie dla poszczególnych frakcji, jakie pojawią się w Bannerlordzie. Tutaj ich odsłuchacie: https://www.taleworlds.com/en/Games/Bannerlord/Blog/11

Il Duce
23-01-2015, 10:52
Strach pomyśleć co moderzy zrobią mając dyspozycji bannerlorda, patrząc na mody do warbanda.

Dyktator
08-02-2015, 12:08
Niestety nie mogę tego posta przekopiować, bo tutaj brakuje pewnych kodów, ale proszę - oto link do wszystkiego, co wiemy obecnie o frakcjach: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=15871.msg298821#msg298821

Asuryan
08-02-2015, 12:37
Wielkie dzięki, fajnie to wygląda zebrane w jednym miejscu.

adriankowaty
08-02-2015, 12:39
Jak zaznaczyłem, wezmę Cesarstwo. O nacjach wiedziałem od dawna.

Dyktator
08-02-2015, 13:41
Jak zaznaczyłem, wezmę Cesarstwo. O nacjach wiedziałem od dawna.

Frakcje są znane dokładnie od 29 sierpnia 2014 ;) Jednak przez mały przepływ informacji o Bannerlordzie i tak wielu osobom to umknęło lub nie zwróciło ich uwagi.

Informacji nie ma może za wiele, ale planujemy tworzyć kolejne dyskusje przedpremierowe z takimi małymi podsumowaniami, co wiemy o danym temacie. Będę je tutaj linkował oczywiście.

Dyktator
13-02-2015, 17:12
Jak obiecałem, oto kolejny temat z serii przedpremierowych dyskusji: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=15906.msg299185#msg299185

Tym razem poczytacie o silniku graficznym i nowym edytorze Tale Worlds.

Dyktator
31-03-2015, 14:37
Wybaczcie małe opóźnienie, ale oto kolejny temat z cyklu dyskusji przedpremierowych o Bannerlord: http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16067.msg302089#msg302089

W tej części poczytacie o systemie transakcji w kampanii singleplayer.

Dyktator
01-04-2015, 13:53
Beta już w maju, a tymczasem rozdajemy klucze! http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16100.msg302762#msg302762

McAbra
01-04-2015, 17:37
Beta już w maju, a tymczasem rozdajemy klucze! http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16100.msg302762#msg302762
Oszusty. ;)

Il Duce
01-04-2015, 17:43
zbyt piękne żeby było prawdziwe :(

Dyktator
04-04-2015, 15:45
Owszem, to był tylko żart na 1 kwietnia. Aczkolwiek klucze prędzej czy później (tym razem prawdziwe) być może będziemy mieli okazję rozdawać jeszcze ;)

Dyktator
04-08-2015, 20:14
http://i.imgur.com/vDGvyeJ.png?1

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na informacje dotyczące najnowszej części Mount&Blade. Studio Taleworlds zapowiedziało sporą dawkę informacji na tegorocznym Gamescomie, dlatego nie możemy tego przegapić! Będziemy śledzić na bieżąco wydarzenia z Kolonii i relacjonować je w TYM (http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16553.msg311754#msg311754) temacie. W najbliższych dniach możecie się spodziewać relacji z wywiadów i pokazów, a także zdjęć i materiałów video.

Dyktator
05-08-2015, 14:04
Jest pierwszy gameplay!

http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16553.msg311842#msg311842

Shay Ruan
05-08-2015, 14:22
Grafika ładna ale to co najważniejsze czyli walka, animacje wygląda paskudnie jak na razie ;D

Wonsz
05-08-2015, 14:51
Ano, choć w sumie czego się można było spodziewać, grafika przypomina mi to trochę Kingdom Come: Deliverance, czyżby Bannerlord działał na tym samym silniku?

Dyktator
05-08-2015, 14:54
Ano, choć w sumie czego się można było spodziewać, grafika przypomina mi to trochę Kingdom Come: Deliverance, czyżby Bannerlord działał na tym samym silniku?

O ile mi wiadomo, to zdecydowanie nie.

Dyktator
05-08-2015, 17:20
Wypuszczono już 3 wideo prezentacje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi http://www.mountblade.info/forum/index.php?topic=16553.msg311755#msg311755

Aztec
27-02-2016, 13:39
40 minutes of gameplay at PC Gamer Weekender
Hello all!

Today we are excited to announce that, in March, two of our team will be heading to London for the PC Gamer Weekender. This is a new event, hosted by PC Gamer magazine; there will be a variety of games, sessions, tournaments and workshops to play, watch and get involved with!

Our involvement is in the form of a demonstration for Bannerlord. Here is a quote from the session page:

TaleWorlds Entertainment is taking you through 40 minutes of unseen gameplay, from upcoming sandbox strategy action RPG Mount & Blade II: Bannerlord, live on stage at the PC Gamer Weekender.

If you are able to make it to the event, great! Our session will start at 1pm on both the Saturday and the Sunday of the event (5th and 6th of March, respectively). You can buy tickets here.

However, we know the majority of you won't be able to attend, so don't worry. PC Gamer will be providing some video of the demo itself, that will be released afterwards and then we'll follow up, to help fill in some of the gaps in the weeks following.

Whether we see you there or not, we hope you like the new things we reveal at the event and we are looking forward to showing off even more of the game!

Il Duce
27-02-2016, 13:45
Świetna informacja,oby udało im się wypuścić grę w tym roku :)

Samick
27-02-2016, 18:50
Prima Aprilis?

Aztec
05-03-2016, 21:49
Jutro o 17 planowany jest live stream, gdzie ukazany będzie Bannerlord, chętnym podaje link :)

https://www.youtube.com/watch?v=Qe6g0_HRexw

Aztec
07-03-2016, 21:18
Gra wygląda bardzo ładnie, na reszcie otoczenie żyje i integruje z graczem, dużo smaczków dużo nowości.
Grafika:
Graficznie tytuł bardzo mi się podoba, kolory są żywe, a krajobraz bogaty i przyjemne dla oka. To czego brakowało w poprzedniej części to animacja otoczenia, mieszkańcy krzątają się po mieście, kupcy handlują swymi towarami. Karczmy w końcu są karczmami, ludzie chleją i się bawią :D

System walki:
Z małej prezentacji widać, że pozostał ten sam co mniej bardzo cieszy dodano jedynie dodatkowe, płynne animację, zauważyłem, że przeciwnicy znacznie częściej blokowali nadchodzące ciosy.
Co do samej bitwy, tu niestety bardzo rozczarował mnie brak możliwości ustawienia swych wojsk przed bitwą, ale na szczęście gdy pojawiamy się na mapie jednostki są już ustawione w szyki i pogrupowane. Dobre i to. System rozkazów jest znacznie bardziej rozbudowany, choć nie przyjrzałem mu się tak dokładnie.

Nowości:
Z nowości, kowal, który potrafi wytworzyć miecz według Naszych potrzeb, jesteśmy sobie w stanie sami craftować broń.
Okno zarządzania ekwipunkiem i drużyną jest podobne, z tą różnicą że mamy animację postaci.
Możemy zarządzać Naszymi kompaniami w większym zakresie, na prezentacji w początkowo gracz miał do swej dyspozycji jedynie 4 kompanów, gdyż jeden z nich wraz z całym wojskiem przebywał w mieście.

Chyba nie ma sensu rozpisywać się bardziej.

Il Duce
07-03-2016, 21:23
Potwierdzam,również wrażenia mam jak najbardziej pozytywne,doszło wiele nowości a klimat i "kręgosłup" rozgrywki,czyli to za co tak polubiłem tą grę pozostał :)

PS: Poniżej filmik z zaprezentowaną rozgrywką,niestety bardzo słaba jakość dźwięku i słychać głównie tumult spowodowany przez widzów jednak mimo to warto obejrzeć ;)


https://www.youtube.com/watch?v=Ed8tDwuKphY

Aztec
13-06-2016, 21:57
http://www.4players.de/4players.php/tvplayer/4PlayersTV/Alle/33002/120924/Mount__Blade_2_Bannerlord/Belagerung_PC_Gaming_Show_2016.html


https://www.youtube.com/watch?v=Uv1FO4FJPc0

Miodnie :D

Il Duce
23-08-2016, 13:51
https://www.youtube.com/watch?v=pv2qb66PbUg

A tu oblężenie z perspektywy obrońców,widać że jeszcze sporo pracy przed nimi ale wygląda to ciekawie no i najbardziej cieszy zwiększona skala bitew i rozmieszczanie jednostek przed walką,mam tylko nadzieję że będzie można podczas niej wybierać konkretne ich rodzaje a nie tylko kategorie.

Aztec
28-08-2016, 11:47
Warto wspomnieć, że mamy możliwość organizowania wypadów z obleganego zamku by opóźnić postęp prac oblężniczych ;)

Il Duce
28-08-2016, 18:06
O,to o tym nie wiedziałem,fajna opcja,ogólnie widać że już na starcie gra będzie nam oferowała multum możliwości i istnieją realne szanse że sama vanilla będzie grywalna bez konieczności czekania na mody jak to było u poprzedniczek.


https://www.youtube.com/watch?v=vZmo-JA_kMo

A powyżej film przedstawiający główne nowości obiecane przez twórców

Sara Temer
22-10-2016, 17:50
Na steamie pojawiły się wstępne minimalne wymagania Bannerlorda ;)
MINIMALNE:
-Procesor: Intel i3-2100 / AMD FX-6300
-Pamięć: 4 GB RAM
-Karta graficzna: Intel HD 4600 / Nvidia GT730 / AMD R7 240
-Miejsce na dysku: 40 GB dostępnej przestrzeni

Il Duce
22-10-2016, 19:33
To mam nadzieję że niedługo poznamy datę premiery :) (oby wyszła w tym roku!)

Samick
23-10-2016, 10:50
Oby szybciej, bo w Tawernie pewnie już dawno brakuje alkoholu i lud zaczyna mrzeć z głodu. :)

Shay Ruan
02-01-2017, 21:21
Oni chyba tej gry nie wypuszczą w tym roku... Polecam przejrzeć temat i samemu wyciągać wnioski https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,249537.37620.html

Il Duce
12-01-2017, 11:22
Może i nie wypuszczą,ale czekamy już tyle lat,że rok w tą czy w tamtą mi wielkiej różnicy nie robi. Najważniejsze że projekt nie upadł ;) - http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=101995 . A jak wreszcie gra wyjdzie to jestem pewien,że wynagrodzi nam lata czekania,nawet jeśli podstawka będzie znowu niedorobiona jak przy warband czy jedynce to moderzy z lepszymi narzędziami zdziałają cuda :)

anabal
12-01-2017, 12:33
Ja juz całkowicie straciłem nadzieję i odpuściłem wątek, a tu proszę.. świeży, optymistyczny news :) Znowu zaczyna się u mnie oczekiwanie

Helguson
12-01-2017, 22:21
To będzie początek nowej epoki :D Jednak myślę, że tak jak w przypadku poprzednich części, mimo, że ta będzie super wybajeżona i wgl... to i tak czekam, aż moderzy wypuszczą swoje dzieci na podbój świata. Moim zdaniem w takich grach, z takimi założeniami dobre modyfikacje to podstawa, aby gra szybko się nie znużyła.

Il Duce
13-01-2017, 14:41
Ja czekam głównie na modyfikacje,aż mi ślinka cieknie na myśl o POP na silniku Bannerlorda :). Ale nie uprzedzajmy faktów,niech najpierw podadzą nam chociaż datę premiery,bo obstawiam,że najwcześniej jak za rok gry nie dostaniemy.

Shay Ruan
13-01-2017, 18:35
Nie licz na POPa wcześnij niż za kilka lat xD Twórcy moda mówili, że na razie nic nie planują w tym kierunku bo wymagałoby to zbyt dużo pracy i nauki. Może za kilka lat.

Il Duce
14-01-2017, 11:06
Wiem,przede wszystkim Talewords musi wreszcie wypuścić Bannerlorda żeby w ogóle była możliwość zrobienia wersji POP na tą grę ;). Niestety póki mamy tak mało informacji pozostaje nam jedynie gdybać,miło by było gdyby sami twórcy uraczyli nas wreszcie jakimiś większymi konkretami bo przerwę od tego mieli aż za długą.

Shay Ruan
14-01-2017, 19:49
No niestety ich polityka jest niepoważna. Sami sobie szkodzą. Z taką reklamą gra będzie finansową klapą i można zapomnieć o jej dalszym rozwoju. Dodatkowo napływające informacje o odejściu kluczowych przy produkcji gry osób nie nastrajają optymistycznie. Na forum ludzie są już bardzo zdenerwowani i zaczynają odpuszczać oczekiwanie jednej wielkiej niewiadomej. Wstyd żeby po 7 latach produkcji nie było, żadnych konkretów, nie mówiąc już o dacie premiery.

Il Duce
09-03-2017, 10:59
Ja myślę,że gra mimo wszystko może być sukcesem finansowym,tyle lat oczekiwania,że gra pewnie sprzeda się jak ciepłe bułeczki. Ja sam chyba po raz pierwszy od bardzo dawna zamówię pre-ordera kiedy wreszcie dostaniemy taką możliwość ;)

A tu garść screenów na poprawę nastroju - https://www.cdaction.pl/news-48878/mount--blade-2-bannerlord--mnostwo-nowych-screenow-galeria.html

Asuryan
19-04-2017, 14:51
http://store.steampowered.com/app/261550/ - jeszcze co prawda bez terminu premiery i ceny, ale zawsze.

Arroyo
21-05-2017, 12:15
https://www.cdaction.pl/news-49817/mount--blade-ii-bannerlord--kolejne-szczegoly-nowe-ujecia-z-gry-wideo.html
Gra wbrew pozorów dalej jest tworzona. A oto lista nowości:



W starciach wojennych ma uczestniczyć przynajmniej 500 wojowników. Już w obecnej wersji możliwe są potyczki 250 kontra 250, a niewykluczone, że w finalnej pojawią się też walki 500 kontra 500. Skala, z której słynie seria, znowu ma zachwycać.
Bannerlord celuje w realistyczną fizykę. Choć developerzy wiedzą, że dla niektórych może to wyglądać na niewielką innowację, zapewniają, że zmienimy zdanie, kiedy po raz pierwszy wjedziemy 200 kawalerzystami w grupę bandytów i zobaczymy, jak ich ciała rozrzucane są na boki. Możliwe będzie też m.in. powalanie pojedynczych przeciwników silnymi ciosami.
Mapa świata ma być cztery razy większa niż w już dość sporej poprzedniczce. Gigantyczny świat ma nie tylko obejmować zarówno pustynie, jak i skute lodem ziemie północy, ale też zmieniać się wraz z porami roku.
Wioski mają być "żywe". Twórcy wspominają, że w Warbandzie były tylko dwa rodzaje interesujących enpeców, czyli wiekowi mędrcy rozdający questy i podenerwowani panowie okazujący się przestępcami. Teraz w miastach mają działać rywalizujące ze sobą frakcje – bandyci, kupcy, farmerzy – które chętnie zlecą nam różne zadania. Ich wykonywanie ma pomóc wkupić się w łaski jednej grupy kosztem rosnącej nienawiści innych stronnictw.
Gra ma naprawdę być sandboksem z gatunku "możesz wszystko". Prosty najemnik, słynny gladiator, zachłanny kupiec, dumny rycerz, arogancki szlachcic – możemy liczyć na masę ról do odegrania. Bannerlord umożliwia budowanie własnych zamków, armii lub imperiów handlowych, poprawianie swoich zdolności szermierczych, wykuwanie różnych broni, negocjacje, a nawet porwania bogaczy. "Frajda z wolności" wciąż ma być cechą definiującą Mount & Blade.

Przy okazji przypominam, że na GOG'u można złapać za friko pierwszego Mount & Blade'a.

Il Duce
21-05-2017, 15:31
Informacje bardzo obiecujące,pytanie na ile to marketingowa gadka a ile z tego znajdzie się w grze. No i nawet mój wielki do tej pory entuzjazm zaczyna z każdym miesiącem topnieć. Jeżeli na E3 nie dostaniemy nic konkretnego to moim zdaniem można zapomnieć o tym,że gra wyjdzie w tym roku.

Shay Ruan
25-05-2017, 22:53
Podobno gra ma być grywalna na E3. Będzie można sobie potestować.

Caothri
26-05-2017, 16:45
Bannerlord celuje w realistyczną fizykę. Choć developerzy wiedzą, że dla niektórych może to wyglądać na niewielką innowację, zapewniają, że zmienimy zdanie, kiedy po raz pierwszy wjedziemy 200 kawalerzystami w grupę bandytów i zobaczymy, jak ich ciała rozrzucane są na boki. Możliwe będzie też m.in. powalanie pojedynczych przeciwników silnymi ciosami.

To jest naprawdę bardzo super wiadomość. Obecnie większość twórców gier idzie na łatwiznę i casualizacje pod wieloma względami, także jeśli chodzi o fizykę, a nawet kolizję modeli postaci - w wielu grach postacie przenikają przez siebie jak duchy (i to nawet w produkcjach AAA, pierwszy z brzegu przykład - Dawn of War 3, widziałem na gameplayach), a co dopiero mówić o realistycznej fizyce.



Informacje bardzo obiecujące,pytanie na ile to marketingowa gadka a ile z tego znajdzie się w grze. No i nawet mój wielki do tej pory entuzjazm zaczyna z każdym miesiącem topnieć. Jeżeli na E3 nie dostaniemy nic konkretnego to moim zdaniem można zapomnieć o tym,że gra wyjdzie w tym roku.

Przecież wiadomo, że nie wyjdzie w tym roku, jestem tego pewien na 100%. Dopiero parę miesięcy temu było info, że twórcy są jeszcze na wczesnym etapie produkcji i daaaleka droga do premiery, a nawet do Early Access.

Na E3 pewnie coś pokażą aby podkręcić zainteresowanie gra, ale wczesniej jak w 2018 to ona na pewno nie wyjdzie. Niestety :(

Il Duce
27-05-2017, 14:24
Mam nadzieję,że potwierdzą się słowa Shaya o grywalnej wersji na E3 i gra nie będzie nigdy w EA bo po tylu latach produkcji byłoby to po prostu kpiną z fanów. Talewords to może nie jest potentat na rynku ale na pewno nie jest to też małe studio indie,żeby mogli tak tłumaczyć horrendalnie długi okres produkcji o której wciąż mamy szczątkowe informacje.

Il Duce
12-06-2017, 19:16
Cóż...Lepsze to niż nic,widać że jest to stary,dobry mount&blade. Pytanie tylko czy nie za stary,bo AI niczym się nie różni od warbanda i bitwa przypomina radosną,chaotyczną bijatykę(taktyka,co to taktyka?) znaną z poprzednich części. Ta "realistyczna fizyka",też za realistycznie nie wyglądała,no ale może za 5 lat to poprawią xD.

PS: Poniżej nowe filmiki z gameplayem.


https://www.youtube.com/watch?v=LmX5DFgRBXk


https://www.youtube.com/watch?v=IUkL42p3Mss&amp;t=339s

Shay Ruan
13-06-2017, 21:32
Mogliby więcej gore dorzucić ;D Czasem jakaś obcięta łapa czy cuś byłaby miła do zobaczenia ;D

Caothri
14-06-2017, 08:27
Jeśli chodzi o dowodzenie oddziałami mogliby zrobić jak w Tiger Knight. Tam są formacje dla oddziałów, różne skille które można aktywować w odpowiednim momencie, takie jak np rzut oszczepami we wskazane miejsce, szarża we wskazane miejsce, formacja Testudo dla Rzymian itp, a oprócz tego są tam też komendy typu, follow, czyli podązanie za generałem i walka, guard czyli walka ze wszystkimi wrogami na wskazanym obszarze itp.
Sprawdza się to tam całkiem dobrze.


Na jednym z tych gameplayów widziałem komendę ,,follow'', ale nie wiem czy po za tymi najprostszymi komendami jest coś jeszcze na polu bitwy nowego Bannerlorda. W sensie przydałoby się np różne skille, umiejętności i formacje dla żołnierzy jak własnie w Tiger Knight itd, nie taka walka całkiem luzem.

I żeby też żołnierze mieli sensowną skuteczność, w sensie aby nie było tak, że bohater gracz jest tytanem który sam wybije większość wrogiej armii, a jego żołnierze to tylko tłum do odwracania uwagi wrogów aby nie rzucili się na niego wszyscy naraz.

Il Duce
14-06-2017, 10:36
Oby nie,grałem trochę w Tiger Knight i gra bardzo szybko mnie od siebie odrzuciła. Nie wnikając w szczegóły odniosę się tylko do tego co napisałeś,czyli rzekomych formacji w tej grze - otóż może i jakieś tam są,ale w praktyce walka(przynajmniej dla mnie) była dużo bardziej chaotyczna od mount&blade. To nie moba i dla specjalnych umiejętności nie ma tu moim zdaniem miejsca. Ze skutecznością żołnierzy się zgodzę,ale myślę że będzie sensowna a na zaprezentowanym fragmencie grano po prostu z kodem z ustawień na połowę albo nawet 1/4 obrażeń otrzymywanych przez postać gracza.

PS: Dodali w międzyczasie kolejny filmik z bitwy :


https://www.youtube.com/watch?v=BMeqj8WG0a8

Caothri
14-06-2017, 11:48
Oby nie,grałem trochę w Tiger Knight i gra bardzo szybko mnie od siebie odrzuciła. Nie wnikając w szczegóły odniosę się tylko do tego co napisałeś,czyli rzekomych formacji w tej grze - otóż może i jakieś tam są,ale w praktyce walka(przynajmniej dla mnie) była dużo bardziej chaotyczna od mount&blade. To nie moba i dla specjalnych umiejętności nie ma tu moim zdaniem miejsca. Ze skutecznością żołnierzy się zgodzę,ale myślę że będzie sensowna a na zaprezentowanym fragmencie grano po prostu z kodem z ustawień na połowę albo nawet 1/4 obrażeń otrzymywanych przez postać gracza.

Jeśli ktoś umie się odnaleźć na polu bitwy to walka nie jest przesadnie chaotyczna. Jest chaotyczna w takim stopniu w jakim powinna być, bo przecież walka na prawdziwym polu bitwy była właśnie chaotyczna! Sztuką było odnaleźć się w tym chaosie i wiedzieć co, kiedy i gdzie robić, zwłaszcza będąc dowódcą.

Myślę, że w Tiger Knight nie poznałeś formacji i umiejętności ponieważ zakończyłeś grę na etapie jednostek najniższych tierów (basic), a one mają baaardzo mało formacji i skilli. Im wyższy poziom jednostek tym więcej różnych umiejętności i taktycznych możliwości. Wiadomo, nowicjusze mieliby odrobinę ciężko się odnaleźć gdyby na start dostali dużo różnych skilli oddziałów i formacji.
No i znaczenie mają też adjutanci (przyboczni generałowie-pomocnicy) to od nich pochodzi wiele z formacji dla oddziałów.


Ja ze swojej strony Tiger Knight polecam bo to naprawdę świetna gra. I co także ważne - nie ma niej żadnej Pay2Win, nawet w najmniejszym stopniu, co jest dzisiaj rzadkie w grach.
No ale wiadomo nie każda gra nie każdemu przypasuje. Wszystkim nie dogodzisz to oczywiste.


A skoro już przy tym temacie jesteśmy to zastanawiam się jak będzie wyglądał i jak będzie rozwinięty tryb multi w Bannerlordzie. Ciekawe czy będzie konkurencją dla Tiger Knight, czy jedynie dodatkiem do gry, mało rozbudowanym i nie wciągającym na długie godziny.

AndroidMasteRx
14-06-2017, 12:06
I w Tiger Knight i w M&B bitwy są takie jakie powinny być - ścierają się ze sobą 2 armie i leją się do upadłego :)

W gierce Tiger Knight formacji jest multum ale nie na początku bo nie ogarnąłbyś wszystkich :V

W M&B spokojnie można nad tym chaosem zapanować w pewnym stopniu. Przykładowo w Warbandzie grając Swadianami puszczasz do przodu piechote i strzelców, a z konnicą okrążasz wroga i w momencie starcia się piechoty z wrogą armią kawalerii wydajesz rozkaz ataku [emoji14]

Il Duce
14-06-2017, 14:13
Może i macie rację,że to kwestia ogrania,nie ukrywam że szybko zrezygnowałem z TK. Choć tam też szło mi dobrze,dopóki nie zaczęło rzucać mojego 2 tieru na 4 i 5 i to była jedna z przyczyn podziękowania temu tytułowi. Multi bannerlorda będzie pewnie tylko miłym dodatkiem,w końcu to tytuł nastawiający się przede wszystkim na single.

Caothri
14-06-2017, 15:22
Coś pomyliłeś. Nie mogło rzucać tieru 2 na tiery 4-5. To nie WoT. Przed Rzymską aktualizacją różnica tierów mogła wynosić 1, czyli grając na tierze 2 trafiały Ci się bitwy z samymi tierami 2, albo też z tierami 3, albo też z tierami 1, ale nie z 4-5.

Natomiast po Rzymskiej aktualizacji zrezygnowano z 'tierowego' matchmakingu i teraz są po prostu trzy poziomy pola bitwy ,,Basic'', ,,Intermediate'', oraz ,,Advanced''. I przyznam, że to rozwiązanie jest świetne.


W tej grze nie ma czegoś takiego jak w World of Tanks, że rzuca Cię na wysokie tiery gdzie prawie nic nie ugrasz. O to możesz być spokojny.
(Są za to trochę inne problemy, ale to już z trochę innej beczki, wiadomo żadna gra idealna nie jest)

AndroidMasteRx
15-06-2017, 23:30
https://youtu.be/gUW_BNbG7pk

Il Duce
20-08-2019, 11:56
Panie i panowie,niemożliwe stało się faktem! Early Access w marcu 2020!


https://www.youtube.com/watch?v=yCk6Jk7DvrA

Ta gra wygląda archaicznie a przy tym tak...Cudownie! Już nie mogę się doczekać modów do niej a i wiem że w samą podstawkę przegram kilkaset godzin,kto grał w Mount and Blade ten wie że drugiej takiej gry nie ma,wspaniały sandbox,w takie to ja mogę grać i normalnie jak jestem przeciwnikiem wczesnego dostępu tak chyba tym razem zrobię wyjątek :).

Presidente
20-08-2019, 12:23
Graficznie nie jest najgorzej - mam nadzieję, że parę ładnych skrinów da radę zrobić :). Ważne, żeby gejmplej był soczysty i gra była podatna na zabiegi modderów.

Turek
20-08-2019, 13:56
Warband był majstersztykiem. Mam nadzieję, że Bannerlord będzie równie dobry :D

Il Duce
21-02-2020, 09:48
https://www.gry-online.pl/newsroom/mount-and-blade-2-bannerlord-z-data-premiery-wczesnego-dostepu/z71d69c premiera early accessu 31 marca! Choć przyznam że cena mnie nieco skołowała bo jednak nie jest to gra AAA,chyba twórcy chcą sobie odbić te lata produkcji ;p. Kota w worku za 200 złotych nie kupię ale cieszę się że pomału ta gra zmierza do przodu,wierzę że będzie dużo lepsza od Warbanda choć czy stanie się to już w dniu premiery to tutaj taki pewien nie jestem.

Lwie Serce
21-02-2020, 23:55
Ja tak samo nie zamierzam kupować w dniu premiery early accesu. Poczekam do w pełni grywalnej wersji a najlepiej do czasu, aż będzie porządny mod jakiś. Wyobraźcie sobie Pendor na silniku Bannerlorda :cool:

Lord_Legionista
12-03-2020, 16:38
Juz chce pograc :)

https://www.youtube.com/watch?v=pz0y32GYqhw&amp;feature=youtu.be&amp;fbclid=IwAR30 _NJAiIvEUECBshKaf2_NCeF_p0jOQf9rdACh0jZQsssFsghnDv iNebw

Il Duce
14-03-2020, 15:32
Wygląda to bardzp obiecująco choć ciekawi mnie jak będzie z optymalizacją a co najważniejsze,stabilnością gry w momencie jej wyjścia na steam. Nieco niepokoi mnie milczenie twórców bo od ogłoszenia daty premiery cisza w eterze...Chyba że zamierzają ostro ruszyć z materiałami promocyjnej bliżej 31 marca.

Lwie Serce
14-03-2020, 18:39
Może przez koronawirusa musieli pracę wstrzymać ;D Też się napalam jak cholera na tą grę bo jak sobie wyobrażę Prophesy of Pendor na tym silniku to kolejne godziny do ogrania czekają.

Rancor
15-03-2020, 09:24
Jeśli mody to Nowa Ojczyzna, Pomarańcze i Kremówki hehe

Lord_Legionista
19-03-2020, 20:54
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/90050322_2816282368492857_3702451341763805184_o.jp g?_nc_cat=106&_nc_sid=07e735&_nc_ohc=rKUlJIIDDNAAX8DNKwp&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&_nc_tp=6&oh=11973524ef592d9704360ed514366530&oe=5E9B0FC1

Aztec
20-03-2020, 19:19
"Ostatni żywy fan modli się o wypuszczenie otwartej bety" - 2057 r.

Lord_Legionista
27-03-2020, 16:01
Najnowsze info odnośnie Bannerlorda:


premiera nastąpi zgodnie z czasem 30.03, o godzinie 11:00 czasu polskiego
przez pierwsze 2 dni będzie zniżka -10% z powodu pandemii
dodatkwoe -10% uzyska każdy posiadacz jakiejkolwiek wcześniejsze części M&B
na singlu będzie dostępne zarówno kampania, jak i customowe bitwy
na multi będą dostępne 4 tryby: Skirmish, Captain, Team Deathmatch, Siege
będzie język polski (ale nie wiadomo kiedy, potwierdzono na premierę pełną)

Oznacza to przesunięcie premiery na dzień wcześniej.

Il Duce
30-03-2020, 17:53
Z tego co wiem sporo osób z forum zdecydowało się na zakup także byłoby super gdybyście zechcieli podzielić się z nami wrażeniami :). Mnie osobiście interesuje głównie kwestia optymalizacji i poziomu technicznego - innymi słowy jak płynnie chodzi gra i jak dużo ma bugów,ile macie fpsów,crashy itd.,każda opinia mile widziana ;).

Asuryan
31-03-2020, 02:53
Zero crashy, ale czasami potrafi przyciąć na chwilkę w bitwie. Co do fps'ów to nawet nie wiem jak je sprawdzić.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony mimo, że skopałem trochę rozwój swojej pierwszej postaci. Gra jest przynajmniej dwukrotnie bardziej skomplikowana niż Warband. Teraz mamy podniesienie cechy o 1 pkt na 3 zdobyte poziomy i 1 pkt skupienia się na wybranej umiejętności (szybszej nauce). Oczywiście umiejętności zdobywamy wykonując odpowiednie czynności w trakcie gry. Jakby tego było mało każda umiejętność co ileś pkt ma do wyboru jedną z dwóch cech (trait).

Lord_Legionista
31-03-2020, 12:33
ja gram tylko multi takze z mojej strony jest tak ze mam za slabego neta nietety :( przy duzych bitwach mnie wywala ale tak sie gra mega
dodam jeszcze watek chlopakow z tawerny :) https://forum.mountblade.info/index.php?threads/wra%C5%BCenia-z-multiplayer.20924/

Turek
31-03-2020, 19:50
Zagrałem już 3h i powiem tak... to jest mount and blade na które czekaliśmy.
- Walka - bardzo dopracowana i szybka. Na plus piękne animacje i zwinne przejścia z ataku do obrony. Naprawdę aż miło się na to patrzy.
- Grafika - na plus. Nie jest to jakiś szał, ale bardzo przyjemna dla oka. W niektórych momentach cienie są bardzo klimatyczne. Ciekawy efekt jak jestesmy w ciemnym pomieszczeniu i wychodzimy na podworku to mamy caly ekran jasny, tak jakby jestesmy przez sekundke oslepieni. Bardzo realistyczne.
- Wydajnosc - szału nie ma, ale tragedii też nie. U mnie intel core i5 3 letni, geforce 1060 i dysk ssd i śmiga w 40-60 klatkach na najwyzszych. Czasem jest jakas ścinka jak za szybko ekran przesunę.
- Oblężenia - to jest to! Naprawdę są 10x bardziej klimatyczne. Piękne animacje wspinania sie po drabinie, system strzelania z katapulty, ktory niszczy mury i swietne mapy, ktore pozwalaja na wieloetapowy szturm na fortece. Po prostu czekam az wyjda mody i zagram na Helmowym Jarze.
- Singleplayer - Mało w niego zagralem, ale moje pierwsze wrazenie to to, ze jest bardzo skomplikowany. Jest tutaj mega wiecej opcji w zarzadzaniu swoja druzyna, oraz swoim rodem. Mamy cale swoje drzewko genealogiczne. Troche sie czulem jak w crusader kings xd,
- Konne - jeszcze w zadnej grze tak dobrze i intuicyjnie nie gralo mi sie dobrze jezdzac na koniu. Jazda na koniu jest realistyczna i wymaga wprawy. Czuc jak koń przechodzi w kłus i bardzo to cieszy.
- Multi - mam wrazenie jakby jeszcze do konca nie bylo zrobione. W koncu to early access, mam nadzieje, ze do premiery dodadzą dużo contentu.

Podsumowujac - zachęcam do zakupów. Warto!

Lord_Legionista
07-04-2020, 15:06
podrzuce jak zrobic wlasny baner :) https://forum.mountblade.info/threads/w%C5%82asny-baner.20960/

Asuryan
10-04-2020, 00:11
Kupując grę obecnie, trzeba brać pod uwagę że jest to wczesny dostęp, czyli w zasadzie beta - dlatego też jest ta zniżka 10%. Co prawda codziennie wychodzi nowy patch łatający kolejne znalezione błędy, poprawiający balans, etc, - jednak wgrywając grę z dnia poprzedniego jesteśmy tego patcha pozbawieni. Żeby grać z błogosławieństwami nowego patcha, trzeba po prostu stworzyć nową postać i grać od początku. Z tego też powodu warto zaczekać z rozpoczynaniem kampanii single player.

Drugą bolączką, przynajmniej dla mnie, jest brak automatycznego bloku. Teraz mamy do wyboru zablokowanie ciosu z dołu, z góry, z lewej lub z prawej strony. Czyni to wszelkie walki piesze w zwarciu o wiele trudniejsze niż w poprzednich tytułach serii.

Teraz moją ulubioną zabawą w kampanii jest kowalstwo i łucznictwo konne.

Lord_Legionista
13-04-2020, 17:28
kilka naszych bitewek :)

https://www.youtube.com/watch?v=rdej7nmdFKo

Asuryan
14-04-2020, 16:24
Ja tymczasem w kampanii mam już sztandar Imperium, opowiedziałem się za jego odbudową, a nie zniszczeniem. Teraz do wyboru mam przekazanie go jednemu z władców podzielonego kraju i wspieranie go w wojnie domowej, lub stworzenie własnej frakcji. Zapowiada się ciekawie, ale pierwsze zadanie - rozmowa z 10 władcami o bitwie - jest strasznie upierdliwe.

Lord_Legionista
14-04-2020, 21:58
To może uzupełnię nieco listę o kilka nowych ciekawych modów

Detailed character creation
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/118 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/118)
Mod pozwala nam na edycję wagi, wieku oraz poszczególnych partii ciała postaci. Dodatkowo pozwala na edycję lordów i towarzyszy. Najlepsze jest to, że mod w nieco okrojonej wersji (brak szerszej możliwości edycji wieku oraz "tłustości") działa na trybie multiplayer!

More bandits
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/77 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/77)
Umożliwia zwiększenie liczby bandytów, wieśniaków i armii na mapie razy 1.5/2/3/5.

Fast dialogue
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/68 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/68)
Bardzo przyjemny i drobny mod przyśpieszający rozgrywkę. Dzięki niemu, kiedy spotkamy bandytów/lordów na mapie kampanii pojawia się okienko interakcji, które pozwala zaatakować bandytów bez wymuszonego wcześniejszego dialogu, który jest poprzedzony ekranem wczytywania.

Intro disabler
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... ord/mods/7 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/7)
Mod wyłączający początkowe intro kiedy odpalamy grę.

Różne mody zmieniające drzewka rozwoju jednostek.
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... ord/mods/7 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/7)

Sturgian troop overhaul
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/63 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/63)

Vlandian army redesign
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/83 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/83)

Battanian troop rework
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/111 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/111)
Aserai advanced
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/65 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/65)
Imperial Army Redesign
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/144 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/144)

Mercenaries Extended
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/230 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/230)

Upgradable Bandits and Looters (Without Disciplinary Perk)
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... rd/mods/92 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/92)
Osobiście polecam, jeżeli ktoś chciałby zabawić się w herszta bandy i mieć nieco szersze możliwości rozwoju swoich rzezimieszków.

Forest Reavers
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/105 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/105)
Mod dodający nową jednostkę do leśnych bandytów. Ogranicza spam łuczników w ich oddziałach.

Xorberax's Press V to Yell
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/154 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/154)
Mod pozwalający na użycie okrzyku bojowego.

Cultured Start
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... escription (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/212?tab=description)
Pozycja startowa na mapie, uzależniona od wyboru nacji.
Dodatkowo po update moda dodano możliwość wyboru miasta startowego, oraz bardziej zaawansowane opcje tworzenia postaci począwszy od rozpoczęcia gry z pominięciem durnego szukania 10 władców w 1szym zadaniu, po start jako bandyta z małą drużyną, start jako wygnany władca z 1 dodatkowym bohaterem (fajna opcja), start jako bandyta, start jako kupiec, start jako wasal innego władcy, start jako władca z armią 200 ludzi, bez ziem. Dodaje też opcje grania sanbox, bez możliwości utworzenia królestwa.
Dodatkowo mod uzupełnia się z poniższym 2 modem:

Just Let Me Play
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/290 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/290)
Wywala wszystkie questy (oprócz 2 pozwalających na utworzenie królestwa), pozwalając na swobodną grę bez nich

Xorberax's Deadly Horse Charges
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/386 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/386)
Mod zmieniający pluszowe koniki z native'a na potężne słonie, które jedną szarżą w otwartym polu potrafią zmieść szeregi piechoty oponnenta. Mod niezwykle podnosi immersję, a w bitwach kawaleria znaczy o wiele więcej i wymusza bardziej taktyczną rozgrywkę piechotą.
Xorberax's Cut Through Everyone
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/344 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/344)

Loot lord
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/294 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/294)
Pozwala na zrabowanie ekwipunku lorda po jego egzekucji.

Enter Castle and Town with a Horse
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/328 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/328)
Tytuł mówi sam za siebie.

BannerPeasants
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/418 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/418)
Bannerlord bez bannerów? Nigdy więcej z tym modem! Dodatkowo mod pozwala wybrać ilość przypadających bannerów na ilość żołdaków.

Better NPCS - All Lords and Ladies redesigned
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/288 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/288)
Zmiana wyglądu NPCów na bardziej adekwatny do ich kultury.

Yell to inspire
Rozwinięcie moda "Xorberax's Press V to Yell".
https://www.nexusmods.com/mountandblade ... d/mods/154 (https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/154)
Mod pozwala na użycie okrzyku bojowego, który podniesie na duchu wszystkich naszych braci broni znajdujących się w pobliżu oraz obniża morale przeciwnika znajdującego się blisko nas.

podrzucil uzytkownik tawerny :) Bango (https://forum.mountblade.info/members/bango.22154/)