PDA

Zobacz pełną wersję : koniecpzpn.pl



Płotek
13-10-2009, 16:28
www.koniecpzpn.pl (http://www.koniecpzpn.pl)

Czy chcesz żeby ONI dalej niszczyli polską piłkę?

glaca
13-10-2009, 16:44
przepędzić Polaków z polskiego związku! zatrudnić samych Holendrów ;p

Sam Fisher
13-10-2009, 16:47
A nie było to już w temacie Piłka nożna?

13-10-2009, 16:48
było, ale warto o tym wszędzie dawać.
JP!
http://www.youtube.com/watch?v=zFV7Y4KtuIw

Clear
13-10-2009, 18:39
Tez nie lubie tej organizacji , ale jp, hwdp i inne prymitywne hasla pokazuja tylko jak "wysoki" jest poziom inteligencji niektorych ludzi . Ale to jest tak zawsze ze dzieci najlepiej przyswajaja sobie chamskie zwroty i przeklenstwa. Tak dlugo jak takie "osoby" beda pojawiac sie na stadionach nie bedzie dobrego klimatu wokol naszej pilki. Kibicowanie nie jest dla bandy wykrzykujacej teksty z tanich kawalkow Polskich "tworcow" hiphopowych. Ze wzgledu tez na takie indywidua nikt nie chce inwestowac w pilke i malo normalnych kibicow pojawia sie na meczach. Jakos nie wyobrazam sobie rodziny spedzajacej mile sobotnie popoludnie na stadionie z dziecmi kibicujacymi ulubionemu klubowi. Po wizycie na paru zagranicznych stadionach widzialem co znaczy dobra zabawa i kibicowanie bez wypluwania z siebie nienawisci i agresji. Niestety zanim nasi "kibice" sie ucywilizuja minie jeszcze sporo czasu i narazie musimy sie taplac w takim bagnie.

Furiusz
13-10-2009, 18:56
Tez nie lubie tej organizacji , ale jp, hwdp i inne prymitywne hasla pokazuja tylko jak "wysoki" jest poziom inteligencji niektorych ludzi . Ale to jest tak zawsze ze dzieci najlepiej przyswajaja sobie chamskie zwroty i przeklenstwa. Tak dlugo jak takie "osoby" beda pojawiac sie na stadionach nie bedzie dobrego klimatu wokol naszej pilki. Kibicowanie nie jest dla bandy wykrzykujacej teksty z tanich kawalkow Polskich "tworcow" hiphopowych. Ze wzgledu tez na takie indywidua nikt nie chce inwestowac w pilke i malo normalnych kibicow pojawia sie na meczach. Jakos nie wyobrazam sobie rodziny spedzajacej mile sobotnie popoludnie na stadionie z dziecmi kibicujacymi ulubionemu klubowi. Po wizycie na paru zagranicznych stadionach widzialem co znaczy dobra zabawa i kibicowanie bez wypluwania z siebie nienawisci i agresji. Niestety zanim nasi "kibice" sie ucywilizuja minie jeszcze sporo czasu i narazie musimy sie taplac w takim bagnie.
Znaczy stek bredni mamy :D
Na angielska piłkę nikt nie przychodzi? A mi się zdaje, że stadiony były i są wypełnione po brzegi. Chociaż to zapewne kulturalni kibice są :D
We Francji gdzie regularnie dochodzi do walk na/pod stadionami tez nikt nie przychodzi na mecze? Pełne trybuny.
Włochy gdzie kibice tez są całkiem krewcy - pełne stadiony o ile pamięć mnie nie myli to dwa czy trzy lata temu w walkach kibiców po meczu gdzieś na południu zginął nawet policjant trafiony bodaj zlewem.
Turcja - pełne stadiony, fajne oprawy i burdy na i po meczach a jak jeszcze z grekami grają...

To wszystko pokazuje jak małe masz pojęcie o kibicach i o światowej sytuacji w tym sporcie. Na polskie stadiony tez przychodzi dużo ludzi, na Legii, Widzewie, Wiśle, Ruchu, czy Lechu stadiony są pełne prawie zawsze. W piłkę tam gdzie dochodzi do burd etc, jak we Włoszech we Francji Brytanii etc, ludzie inwestują ogromne pieniądze w kluby więc nie łącz tych dwóch spraw. Inna też sprawa, że przekrój i stereotyp jaki tu podałeś jest nieadekwatny do sytuacji na stadionach.

13-10-2009, 19:10
czy wyobraża sobie ktoś mecz bez bluzgu ? ja nie. na każdym meczu na którym jestem, zdzieram gardło nie tylko w celu dopingowania Lecha :) sędziemu jak trzeba dojechać, albo legionistom.
teraz nie ma u nas jakiś spektakularnych ustawek na stadionach, jak są to gdzieś na uboczu itp. zresztą jest ustaweczka, i nie chcesz brać udziału, to wychodzisz i tyle.
koniec pzpn nie ma nic wspólnego z 'agresją' na stadionach :lol: ale Clear coś gdzieś słyszał i trzeba napisać, jacy polscy kibice to nie są.

Jakos nie wyobrazam sobie rodziny spedzajacej mile sobotnie popoludnie na stadionie z dziecmi kibicujacymi ulubionemu klubowi.
To masz cienką wyobraźnię, nigdy nie byłeś na żadnym meczu na to wygląda.
Furiusz ładnie to rozpisał, u nas najgorsi kibice ? haha to zawsze Angole robili przypały. W nizszych ligach to nadal nizle reczy sie dzieja.

Można też trabić non stop, być wymalowanym i nie wiedziec o co chodzi w tej grze. Obserwuję to w siatkówce.

Clear
13-10-2009, 19:35
To masz cienką wyobraźnię, nigdy nie byłeś na żadnym meczu na to wygląda.

Bylem i jestem kibicem i na mecze chodzilem juz wiele lat temu i wlasnie na stadionach najlepiej bylo widac jak sytuacja sie diametralnie zmienia. Tyle ze ja jeszcze chodzilem na mecze jak na stadion przychodzili tez spokojni kibice i nie kazdy bluzgal i obijal mordy przed i po meczu
Musicie tez zauwazyc ze na angielskie , francuskie i niemieckie stadiony przychodzi 50% takich kibicow i 50% ludzi chcacych spokojnie pokibicowac swojemu klubowi. Tylko ze tam stadiony mieszcza wiele wiecej kibicow i jestes w stanie znalesc i taki i inny sektor.
Nigdzie nie napisalem ze "koniecpzpn" ma cos wspolnego z agresja , a jedynie potepilem uzywanie zwrotow jp , hwdp i temu podobne ktore kilka lat temu wyrosly wlasnie z nurtu kibicowskiego. Bardzo dobrze ze jest taka inicjatywa ,ale nie dobrze ze wiekszosc ludzi sie z nia utozsamiajacych mysli ze chamstwem i okrzykami j***** pzpn cokolwiek osiagnie.
Od ponad 15 lat chodze na Krakse , wiec nie piszcie ze nie mam pojecia o kibicach.


teraz nie ma u nas jakiś spektakularnych ustawek na stadionach, jak są to gdzieś na uboczu itp. zresztą jest ustaweczka, i nie chcesz brać udziału, to wychodzisz i tyle.

:lol: to mnie teraz rozlozyles....moze nie widziales powaznych ustawek na stadionie, lub w okolicach? Polecam derby u nas ......"wychodzisz i tyle"??- jasne jak jestes z rodzina w srodku calej awantury to oczywiscie mowisz przepraszam i wychodzisz :roll: ...

Furiusz
13-10-2009, 19:57
Bylem i jestem kibicem i na mecze chodzilem juz wiele lat temu i wlasnie na stadionach najlepiej bylo widac jak sytuacja sie diametralnie zmienia. Tyle ze ja jeszcze chodzilem na mecze jak jeszcze na stadion przychodzili tez spokojni kibice i nie kazdy bluzgal i obijal mordy przed i po meczu
A to dziwne, największa burda o ile wiem była po pucharze polski w Częstochowie gdzieś w 85 bodaj między legią a Lechem. (ale tu mogę się mylić mRe jak coś wie to może potwierdzi). na stadion pierwszy raz przyszedłem w 98 albo 97 już nie pamiętam razem z ojcem, siedziałem na krytej, to było lato mecz o jakiś puchar pietruszki Legia vs Górnik. Doszło do gigantycznej burdy w trakcie której policja została wypchnięta ze stadionu, rozwalono całkiem sporo sprzętu policyjnego etc. Potem były derby warszawy na których podpalono jakieś budynki Polonii, tez końcówka lat 90 początek nowego milenium - za mały szczyl byłem by dobrze pamiętać. Ostatnia większa burda w I lidze (dzisiejsza ekstraklasa) miała miejsce w 2002 roku między legią a Widzewem tu link do oprawy :D
http://www.youtube.com/watch?v=N9sAqkOlxHg
Od tamtego czasu tak wielkich burd - by kibice jednej i drugiej ekipy w liczbie paru tys. wybiegli na murawę sobie nie przypominam, były jakieś nieśmiałe próby typu legia arka 2007 czy w Krakowie (choć to jest akurat ekstremum na scenie kibicowskiej) z biegiem czasu liczba burd na stadionach i w okolicach się zmniejsza a nie zwiększa jak dla mnie. zatem to co piszesz nie jest adekwatne do sytuacji realnej, nie mówię o sytuacji z TVN czy innych "mediów".


Musicie tez zauwazyc ze na angielskie , francuskie i niemieckie stadiony przychodzi 50% takich kibicow i 50% ludzi chcacych spokojnie pokibicowac swojemu klubowi
Bo na polskie nie? Stary przykład samej Legii gdzie przychodzą tzw. Vipy typu polityce, aktorzy etc. swego czasu namówiłem swoja pannę by poszła na mecz czy zabrałem młodsza kuzynkę. Nic nikomu się nie stało. Tak samo jest w Polsce jak i na zachodzie.
Taki dobitny przykład ale może da do myślenia, znajdź na tym zdjęciu 50% kibiców chuliganów i 50% normalnych :D Dodam, że mecz z korona
http://archiwum.legialive.pl/photos07w/ ... a2_f14.jpg (http://archiwum.legialive.pl/photos07w/07korona2_f14.jpg)
No więc jak?


jp , hwdp i temu podobne ktore kilka lat temu wyrosly wlasnie z nurtu kibicowskiego
Obito Ci kiedyś piety pałą za krzywy chód? To też się skądś wzięło. Ja miałem taka przyjemność.


utozsamiajacych mysli ze chamstwem i okrzykami j***** pzpn cokolwiek osiagnie.
taa bo lepiej patrzeć jak ukochana drożyna przegrywa bo pzpn i sędzia ustalili sobie z góry kto ma wygrać... krew zalewa człowieka, to są emocje.


Od ponad 15 lat chodze na Krakse , wiec nie piszcie ze nie mam pojecia o kibicach.
A to wiele wyjaśnia. Od razu powiem nie lobię tego klubu jak parę lat temu wsadzili naszemu kosę pod żebra pod stadionem na oczach policji. Niezbyt miłe wspomnienia widzieć gościa w kałuży krwi, fakt możesz mieć spaczony ogląd sprawy.


to mnie teraz rozlozyles....moze nie widziales powaznych ustawek na stadionie, lub w okolicach? Polecam derby u nas ......"wychodzisz i tyle"?
Fakt, gdzieś to chyba nawet napisałem, że wyłączam Kraków. Tam kibice mają pomieszane w baniakach. swoją szosa pamiętasz kolesia z Kielc co dostał od jakiegoś Wiślaka kosę pod żeberka? Kraków zatrzymał się w rozwoju, to fakt.


Moze wlasnie w pilke i infrastruktore angielska i francuska zainwestowano juz dawno temu kiedy bylo nieco spokojniej , kiedy nikt nie wyrywal krzeselek ze swojego stadionu zeby obrzucic nimi innych....
To juz jakaś paranoja. Wybryki Brytoli na stadionach ukróciła dopiero Żelazna Dama przedtem było jeszcze gorzej.

Volomir
13-10-2009, 21:10
czy wyobraża sobie ktoś mecz bez bluzgu ? ja nie. na każdym meczu na którym jestem, zdzieram gardło nie tylko w celu dopingowania Lecha sędziemu jak trzeba dojechać, albo legionistom.


A ze sie tak infantylnie zapytam, nie da sie bez tego? Te bluzgi czemus sluza? Bo wedlug mnie nie. Nie mozna poporstu kibicowac?


Obito Ci kiedyś piety pałą za krzywy chód? To też się skądś wzięło. Ja miałem taka przyjemność.

Znowu sie zaczyna jaka to policja jest zla... Jak Cie za nic pobili to trzeba bylo isc zglosic popelnienie przestepstwa. Taka medialna sprawa, spokojnie bys wygral i duze odszkodowanie dostal.

Wszyscy wiedza, ze w Polsce na stadionach jest syf, kibole, przewaga chuliganstwa nad kibicowaniem. No moze poza "kibicami", oni uwazaja ze jest swietnie, ze ustawki sa potrzebne zeby pokazac "milosc" do klubu, ze trzeba pojechac druzynie przeciwnej. Szkoda, bo jesli tacy ludzie nadal sa i nadal chodza na mecze to dobrej atmosfery na stadionie nie bedzie.

Ale wracajac do tematu, akcje popieram, bo trzeba ten syf rozwalic i tyle. Niech nam Euro odbiora i tak sie zblaznimy przygotowaniem, a raczej jego brakiem, a potem na samym turnieju.

13-10-2009, 21:13
A ze sie tak infantylnie zapytam, nie da sie bez tego? Te bluzgi czemus sluza? Bo wedlug mnie nie. Nie mozna poporstu kibicowac?

takie pytania zadajesz, że aż szkoda gadać...mecze to emocje i nic dziwnego, że coś się wymknie.
gdzie ty widzisz teraz kiboli? :lol: jak się chodzi w nowym mundurze ?

Volomir
13-10-2009, 21:21
Oj mRe, od razu Ci napisze, ze Twoje wypowiedzi nie sa blyskotliwe. Bluzgi, bluzgami, ale jechani po kims? Po co? Napisz mi do czego to jest potrzebne? Psuje atmosfere tylko.
Jak sie chodzi w nowym dresie?

Furiusz
13-10-2009, 21:38
Jak Cie za nic pobili to trzeba bylo isc zglosic popelnienie przestepstwa
I co to da? Raz uderzają tak by nic nie było widać i obdukcja nic nie wykaże. A nawet jak dojdzie co do czego to kolega który był z nim powie, że on nic nie widział, albo, że się rzucałeś czy coś takiego. Pamiętaj, że policjanci chodzą parami i wzajem się kryją. Jakby tak łatwo było to nieznanych sprawców z PRLu już dawno by wykryto, a sprawa Olewnika i podobne nigdy nie miałby miejsca.


Taka medialna sprawa, spokojnie bys wygral
taak już to widzę, jak sprawa chłopaka ze szczecina wracającego z meczu koszykówki, którego policjanci zakatowali, w miejscu gdzie były kamery, na rozprawie pokazano film z tego zdarzenia i nic się nie stało, policjanci zostali co prawda zwolnieni ale nie poszli do kicia, mRe pewnie zna historie jakiegoś kolesia ostrzelanego przez policje za czarne szyby w aucie, lepiej niż ja.


duze odszkodowanie dostal.
Przeczytaj to co napisałem wyżej i zastanów się jeszcze raz.


Wszyscy wiedza, ze w Polsce na stadionach jest syf
No i co z tego? Na DC w warszawie też jest i ...?


kibole, przewaga chuliganstwa nad kibicowaniem
Widać to np. w oprawach jakie tworzą kibice legia - co roczna prezentacja na rocznice PW, DWS 17 września etc. duża i zorganizowana akcja składania kwiatów pod pomnikami bohaterów PW i w miejscach pamięci, zorganizowanie serii spotkań kibiców z powstańcami na torwarze (całe tłumy waliły na to) etc. to przejaw przewagi chuligaństwa nad kibicowaniem? ostatnio na tegoroczna rocznice 17 września Lechia Gdańsk wywiesiła transparent z napisem bodaj - 17 września pamiętamy , czy coś podobnego co delegat PZPN kazał osunąć bo było to zapewne dla niego chuligaństwem. tego typu akcji jest więcej, to też akcje stricte polityczne jak w sprawie pirotechniki.


No moze poza "kibicami", oni uwazaja ze jest swietnie, ze ustawki sa potrzebne zeby pokazac "milosc" do klubu, ze trzeba pojechac druzynie przeciwnej
ustawki mają to do siebie, że są organizowane w miejscach ustronnych.


Szkoda, bo jesli tacy ludzie nadal sa i nadal chodza na mecze to dobrej atmosfery na stadionie nie bedzie.
Przyjdź na mecz to się przekonasz, niektóre są bez klimatu i historii ale większość ma świetna atmosferę udzielającą się wszystkim.

MateuszKL
14-10-2009, 08:20
Mnie zastanawiają ludzie - nie koniecznie mówię tu o tych, co mogli wypowiedzieć się w tym temacie - co nie chodzą, a właściwie, nigdy nie byli i nie chcieli przyjść na mecz, a muszą wtrącić swój pogląd (swój? a może propagowany przez media?), że na mecze, to nie da się przyjść z rodziną i oni są biedni. W swoim sektorze przecież nikt Ci nic nie zrobi, a jak przeszkadzają Ci bluzgi, albo rzeczywiście prowokujesz kogoś swojego twarzą, to możesz wykupić droższy bilet. W razie zadymy trzymasz się z dala od granic między sektorami gości i gospodarczy, a w razie zadymy na płycie boiska nie wbiegasz na nią. :lol: Te proste zasady zapewniają 100% bezpieczeństwo - no chyba, że na głowę spadnie Ci element dachu.

14-10-2009, 10:14
po prostu nie ma sensu opisywać sytuacji na stadionach, komuś kto wiedzę czerpie z wiadomości.
heheeh Volomir myślisz, że jak masz Housa w avatarze to jesteś super ? nie. co do dresu, to niedługo zaopatruję się w nowy i specjalnie do Ciebie napiszę, zeby opowiedziec jak sie w nim czuje.
mateuszkl wraz z Furiuszem dobrze wszystko rozpisują i dają dobre argumenty, widac że maja o czyms pojecie.
mysle, ze nie ma co dalej ciagnac tego tematu, ktory dotyczy bojkotu tej mafiii, ale zaraz ktoś wyjechal z chuliganstwem i sie zaczyna.

Volomir
14-10-2009, 10:20
nawet jak dojdzie co do czego to kolega który był z nim powie, że on nic nie widział, albo, że się rzucałeś czy coś takiego

Ty przeciez tez mozesz miec swiadkow. Wiec nie rozumiem problemu.


Przeczytaj to co napisałem wyżej i zastanów się jeszcze raz.


To co przeczytalem tylko utwierdza mnie w moim przekonaniu.


No i co z tego? Na DC w warszawie też jest i ...?


I przydaloby sie cos z tym zrobic.


Widać to np. w oprawach jakie tworzą kibice legia - co roczna prezentacja na rocznice PW, DWS 17 września etc. duża i zorganizowana akcja składania kwiatów pod pomnikami bohaterów PW i w miejscach pamięci, zorganizowanie serii spotkań kibiców z powstańcami na torwarze (całe tłumy waliły na to) etc. to przejaw przewagi chuligaństwa nad kibicowaniem? ostatnio na tegoroczna rocznice 17 września Lechia Gdańsk wywiesiła transparent z napisem bodaj - 17 września pamiętamy , czy coś podobnego co delegat PZPN kazał osunąć bo było to zapewne dla niego chuligaństwem. tego typu akcji jest więcej, to też akcje stricte polityczne jak w sprawie pirotechniki.


Moze przesadzilem z ta przewaga, ale faktem jest ze chuliganstwa jest duzo i to duzo za duzo.


ustawki mają to do siebie, że są organizowane w miejscach ustronnych.


No i co to ma do rzeczy? Ze niby postronnym nic sie nie stanie? Mamy dawac pozowolenie na takie chore zachowania? Moze zorganizujmy walki gladiatorow zamiast ustawek? Najpierw mecz, a potem walka. Inna sprawa, ze wtedy problem sam by sie rozwiazal.


Przyjdź na mecz to się przekonasz, niektóre są bez klimatu i historii ale większość ma świetna atmosferę udzielającą się wszystkim.
[quote:84aiiz4y]Jak Cie za nic pobili to trzeba bylo isc zglosic popelnienie przestepstwa
I co to da? Raz uderzają tak by nic nie było widać i obdukcja nic nie wykaże. A nawet jak dojdzie co do czego to kolega który był z nim powie, że on nic nie widział, albo, że się rzucałeś czy coś takiego. Pamiętaj, że policjanci chodzą parami i wzajem się kryją. Jakby tak łatwo było to nieznanych sprawców z PRLu już dawno by wykryto, a sprawa Olewnika i podobne nigdy nie miałby miejsca.


Taka medialna sprawa, spokojnie bys wygral
taak już to widzę, jak sprawa chłopaka ze szczecina wracającego z meczu koszykówki, którego policjanci zakatowali, w miejscu gdzie były kamery, na rozprawie pokazano film z tego zdarzenia i nic się nie stało, policjanci zostali co prawda zwolnieni ale nie poszli do kicia, mRe pewnie zna historie jakiegoś kolesia ostrzelanego przez policje za czarne szyby w aucie, lepiej niż ja.


duze odszkodowanie dostal.
Przeczytaj to co napisałem wyżej i zastanów się jeszcze raz.


Wszyscy wiedza, ze w Polsce na stadionach jest syf
No i co z tego? Na DC w warszawie też jest i ...?


kibole, przewaga chuliganstwa nad kibicowaniem
Widać to np. w oprawach jakie tworzą kibice legia - co roczna prezentacja na rocznice PW, DWS 17 września etc. duża i zorganizowana akcja składania kwiatów pod pomnikami bohaterów PW i w miejscach pamięci, zorganizowanie serii spotkań kibiców z powstańcami na torwarze (całe tłumy waliły na to) etc. to przejaw przewagi chuligaństwa nad kibicowaniem? ostatnio na tegoroczna rocznice 17 września Lechia Gdańsk wywiesiła transparent z napisem bodaj - 17 września pamiętamy , czy coś podobnego co delegat PZPN kazał osunąć bo było to zapewne dla niego chuligaństwem. tego typu akcji jest więcej, to też akcje stricte polityczne jak w sprawie pirotechniki.


No moze poza "kibicami", oni uwazaja ze jest swietnie, ze ustawki sa potrzebne zeby pokazac "milosc" do klubu, ze trzeba pojechac druzynie przeciwnej
ustawki mają to do siebie, że są organizowane w miejscach ustronnych.


Szkoda, bo jesli tacy ludzie nadal sa i nadal chodza na mecze to dobrej atmosfery na stadionie nie bedzie.
Przyjdź na mecz to się przekonasz, niektóre są bez klimatu i historii ale większość ma świetna atmosferę udzielającą się wszystkim. [/quote:84aiiz4y]

Owszem ma klimat i atmosfere, ale niszczona przez chuliganstwo.


W swoim sektorze przecież nikt Ci nic nie zrobi, a jak przeszkadzają Ci bluzgi, albo rzeczywiście prowokujesz kogoś swojego twarzą, to możesz wykupić droższy bilet. W razie zadymy trzymasz się z dala od granic między sektorami gości i gospodarczy, a w razie zadymy na płycie boiska nie wbiegasz na nią. Te proste zasady zapewniają 100% bezpieczeństwo - no chyba, że na głowę spadnie Ci element dachu.


Geniusz! Dlugo nad tym myslales? To podzielmy stadion na takie czesci: tu jestescie spokojni, tu sie mozecie lac po ryjach. Po meczu pierwsza czesc idzie do domu w milej atmosferze, a reszta zostaje, demoluje stadion i swoje facjaty. Ja rozumiem, ze dajesz przyzwolenie na cos takiego? Ze burda jest nieodzowna czescia meczu. Idac dalej Twoim tokiem rozumowania naloty bombowe tez sa bezpieczne. Przeciez wystarczy usunac sie z celu bomb. Takie to proste i w 100% bezpieczne.


heheeh Volomir myślisz, że jak masz Housa w avatarze to jesteś super ? nie.

Nie wiarze z avatarem jakies filozofii. Bo chyba nie taki jest cel avatara, prawda?


po prostu nie ma sensu opisywać sytuacji na stadionach, komuś kto wiedzę czerpie z wiadomości.


mateuszkl wraz z Furiuszem dobrze wszystko rozpisują i dają dobre argumenty, widac że maja o czyms pojecie.


Heh, uwielbiam takie posty. Jak ktos ma inny poglad to juz nie mozna dyskutowac, odpisywac bo sie nie zna, nie ma pojecia. Prawda jest tylko jedna i nalezy do was! Dorosnij mRe :roll:

glaca
14-10-2009, 10:24
na jakim meczu byłeś ostatnio Volo?

Volomir
14-10-2009, 10:44
W ubieglym roku na Lechu z Polonia, w tym roku pare meczy druzyny z mojego miasta i na meczu Aluminium Konin. A Ty Glaca? No ale rozumiem, ze wypowiadac sie mam prawo tylko jak jezdze na kazdy mecz jakiejs druzyny, i ogladam wszystkie mecze ekstraklasy? ;)
Tak z ciekawosci, tak czepiacie sie ludzi , ktorzy czerpia informacje z "wiadomosci". Rozumiem, ze czesto jest wyolbrzymianie itd. Ale skoro pokazuja materialy, ze jest chuliganstwo to oni to montuja? Sami kreca? Bez przesady, chuliganstwo jest i to fakt, nie wszedzie, nie zawsze, ale jest. Nawet na Discovery byl odcinek wojen na stadionach o Polsce, zeby nie bylo do tego tez sie podchodzi z dystansem ale cos jest na rzeczy.

glaca
14-10-2009, 13:05
a nie słyszałes o czyms takim jak oglądalność? telewizja to biznes rozrywkowy. nie wystarczy 22 kolesi kopiących piłkę- muszą być dodatkowe atrakcje. najlepiej jakieś przerażające i bulwersujące, jakieś afery. jak w ogóle można wierzyć telewizji? ;/

a mecze piłki w polskich warunkach to nie piknik. skoro przychodzą na nie w 99% mężczyzni, spotykają się w swoim gronie to proszę nie spodziewaj się kulturalnych zachowań. dla rodzin z dziećmi są ciekawsze miejsca.

Furiusz
14-10-2009, 18:24
DUN?

Furiusz
14-10-2009, 18:49
Ty przeciez tez mozesz miec swiadkow. Wiec nie rozumiem problemu.
taa jasne dwóch policjantów vs słowo nawet grupki kibiców (znaczy się chuliganów) zapewne w dodatku jeszcze pijanych. Nie twórz to jest zwyczajnie nierealne.


Moze przesadzilem z ta przewaga, ale faktem jest ze chuliganstwa jest duzo i to duzo za duzo.
Chuligaństwo jest wszędzie nie tylko na meczach. choćby w takiej pkp. Jedziesz sobie a tu ktoś podbija i chce Ci wpier**** albo coś rozwala. To samo w szkołach. Przesadzasz, to nie jest aż taka masa.


No i co to ma do rzeczy?
No właśnie - biją się poza stadionami, w miejscach ustronnych (lasy etc) a to oznacza, że nie ma ich na stadionach i przez samo to na nich jest bezpieczniej. Mowa jest o stadionach przecież.


Ze niby postronnym nic sie nie stanie
Dokładnie. Nie mówię, że ustawka sama w sobie jest dobra nie mylmy tego.


to oni to montuja? Sami kreca?
szczerze to się zdarza właśnie tak. Przykład mecz Legii z Kopenhagą na którym byłem. Żadnej burdy nie było, doszło do jakiejś dziwacznej sytuacji w której nie można było kupić biletu w kasie mimo, że na stadionie było może 10% z pojemności. Kilka osób zbiło się w grupkę i zaczęło costam krzyczeć. Policja prewencyjnie ich zawinęła. Było ich może ze 30-40. Potem w TV mowa trawa, że zatrzymano ponad 500 kibiców, że zamieszki i rozróby etc. Potem spuścili z tonu do 100-200. Kompletna bujda. Pamiętam, że w drodze powrotnej na jakiejś stacyjce w jakiejś mieścinie podbili do nas Szwaby by nas tłuc. Całe szczęście, że się przeliczyli. Chuligaństwo jest we wszystkich ligach, Francuskiej, Brytyjskiej, Tureckiej, Belgijskiej, Holenderskiej (AD Den Haag etc) czy niemieckiej (najagresywniejsi byli ponoć podczas MŚ w Niemczech właśnie sami niemcy :D)

Mopek
18-10-2009, 20:03
W ubieglym roku na Lechu z Polonia, w tym roku pare meczy druzyny z mojego miasta i na meczu Aluminium Konin.


To mnie rozwaliłeś hahaha gdzie Ty na mecze chodzisz weź tu nie kituj ok ;] Byłeś na meczu pewnie pare lat temu - tak jak ja.
Ja nie narzekałem zawsze miałem sektor ze starymi dziadkami co mieli świetne teksty.

A co do Akcji no nie wiem jakoś szczerze się do niej nie przykładam czy coś jednak jeśli decydować to jestem na tak.