PDA

Zobacz pełną wersję : Nędza



Matt
08-03-2013, 10:07
Witam jak ograniczyć nędze w miastach? Buduje wszędzie ratusze i farmy, ale nie daje to za dużo... Brugie mam rozwinięta na max a mimo to nęda odejmuje 9,5% przyrostu populacji.

Reznow45
08-03-2013, 12:34
Przyłączam się, ale dla mnie większym problemem powodowanym przez nędze jest bardziej ograniczenie wpływów i porządku publicznego, bo populacja akurat przestaje być aż tak potrzebna po pewnym momencie :P

Kot
08-03-2013, 12:52
Pewnie to wina Czarnej Śmierci,albo jeszcze efektów po jej wystąpieniu.Samo przejdzie w końcu.

Matt
08-03-2013, 13:12
Mam 102 ture, czarna śmierć jeszcze nie przyszła...

Wald
08-03-2013, 15:15
1. Sprawdzić podatki
2. Sprawdzić cechy i postacie danego generała/rządcy
3.Przeprowadzić patrol na regionach dotkniętych nędzą czy nie ma tam przypadkiem wrogie oddziału
4. Zwiększyć handel danego miasta, ponieważ bogate państwo poradzi sobie z takimi problemami
5. Ograniczyć wojnę/-y

Matt
08-03-2013, 15:52
1. Sprawdzić podatki Wszędzie - niskie/normal
2. Sprawdzić cechy i postacie danego generała/rządcy - nie trzymam generałów jako zarządców
3.Przeprowadzić patrol na regionach dotkniętych nędzą czy nie ma tam przypadkiem wrogie oddziału - są rebelianckie i to dużo, postaram się zrobić z nimi porządek
4. Zwiększyć handel danego miasta, ponieważ bogate państwo poradzi sobie z takimi problemami - Właśnie nie, bo Brugia przynosi mi 4300 dochodu i ma z tym największy problem, Wenecja też ma gigantyczne zyski z handlu a poziom nędzy to 6,5%
5. Ograniczyć wojnę/-y - Skończyłem wojny na 70 turze (podbiłem Ruś, Niemcy, Anglię i połowe Hiszpanii + Wenecje), teraz rozwijam miasta

Aracz
08-03-2013, 16:07
Zawsze powinieneś trzymać generałów jako zarządców, wbijają umiejętności i dużo poprawiają stan miasta. Ja zazwyczaj robię normalne podatki, zajmuję handlarzami wartościowe towary, nie niszczę państw, tylko je z lekka podbijam by zarabiać na wojnie. Dodatkowo królowie i książęta mają kolejne bonusy do utrzymywania porządku publicznego i niskiego poziomu biedy.

tengri
08-03-2013, 18:09
być może ja czegoś nie wiem, ale wydawało mi się, że około 9,5% przy bardzo rozwiniętym (30-40 000) mieście to nic nadzwyczajnego. jedyna znana mi forma wpływania na poziom nędzy (poza samą regulacją populacji) to regularna rozbudowa murów. poza tym nie sądzę by można było zrobić coś więcej niż równoważenie poziomu zadowolenia.

Wald
08-03-2013, 18:40
Warto też nie rozwiązywać oddziałów wojskowych na tych terenach gdzie panuje nędza, bo demobilizacja tylko przyśpieszy ten proces, natomiast spróbuj zwerbować kilka oddziałów w tym mieście gdzie jest nędzą to wojsko szybko da im zajęcie ;)

tengri
08-03-2013, 18:50
Warto też nie rozwiązywać oddziałów wojskowych na tych terenach gdzie panuje nędza, bo demobilizacja tylko przyśpieszy ten proces, natomiast spróbuj zwerbować kilka oddziałów w tym mieście gdzie jest nędzą to wojsko szybko da im zajęcie ;)
whaaa? masz co do tego pewność? nie jest to przypadkiem mechanizm z Rome lub jakiegoś moda? tzn., nie jestem wszechwiedzący, ale sądziłem, że zgłębiłem medka całkiem nieźle, a o czymś takim nigdy nie słyszałem ani też nie poczyniłem podobnym obserwacji.

Wald
08-03-2013, 18:53
Nie wiem jak to u innych wygląda. :) Prawie cały czas gram na samej podstawce i takie zjawisko jest normalne.

tengri
08-03-2013, 18:57
to mówisz, że werbowanie oddziałów zmniejsza nędzę... no proszę, będę musiał spróbować.

Wald
08-03-2013, 19:01
Wpadłem na to całkiem przypadkowo- grając dłuższy czas w RTW wykonywałem taki manewr, potem zacząłem grać w M2TW i robiłem to już całkiem odruchowo i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że to działa :)

Asuryan
08-03-2013, 19:02
Przecież werbunek i demobilizacja to jeden ze sposobów regulacji populacji miast. Oczywiście im bardziej liczne oddziały (chłopi, włócznicy) - tym lepiej.

kapifili
08-03-2013, 20:48
Mam 102 ture, czarna śmierć jeszcze nie przyszła...
To za niedługo będziesz miał :twisted:

Matt
08-03-2013, 21:40
Gram w podstawke i nie wiem czemu werbunek i rozwiązywanie oddziałów nie wpływa na populację. Oczywiście gra orginalna ;)

Z nędzą rozwiązałem już problem budując na maxa ratusze i katedry, w Brugii (26k mieszkańców) nędza spadła do poziomu 4,5% podobnie w innych miastach

A jeśli chodzi o zarządców to nie potrzebuje ich, jestem 60000 na plusie, bo od początku gry w każdej miejscowości leci budowa i mam dobrą gospodarkę ;) musze sie pochwalić że mam 55k dochodu z samego handlu co turę :D

Arroyo
08-04-2013, 20:09
Mam problem akurat z czarną śmiercią, kiedy ona minie? Dodam, że w kampanii Teutonic mam ją od 82 tury.

adriankowaty
08-04-2013, 21:03
2 tury po evencie "Czarna Śmierć mija".

Nezahualcoyotl
08-04-2013, 21:18
Mam problem akurat z czarną śmiercią, kiedy ona minie? Dodam, że w kampanii Teutonic mam ją od 82 tury.

Byc moze tutaj znajdziesz jakas pomoc ;)
viewtopic.php?f=21&t=409 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=409)