PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka w medievalu II



Ookami
13-03-2013, 19:44
Witam :d szukałem troche ale nie znalazłem być może słabo szukałem . Ale mam prośbę czy ktoś ma może wgrane nowe utwory dla Polski w podstawce medka ? np. Bogurodzica albo coś z ogniem i mieczem ? takie wiecie typowo polskie ? Samemu nie chce się tym zajmować bo pewnie coś sobie zepsuje ;P .

tak jak by wyszło nie jasno chodzi mi o to czy ktoś ma gotowe pliki z utworami

wino
13-03-2013, 22:43
Dysponuję dwoma kawałkami typowo polskimi - Piesn_Rycerzy_Boleslawa_Krzywoustego.mp3 i bogurodzica. Ale chcesz je wgrać do podstawki?

Ookami
14-03-2013, 11:29
Tak chciałbym je wgrac dla frakcji polski :P np żeby podczas bitwy leciała Bogurodzica :D bo znudziły mi się te podstawowe soundtracki tak na podstawkę ale ja gram na modzie regnum_poloniae więc raczej tam :D ogólnie zastanawiałem się czy dało by rade wgrać tego sub moda :d twojej produkcji do moda na którym gram ;P

wino
14-03-2013, 11:46
W moim submodzie muzycznym do BC te oba kawałki są w bitwach.

Czyli w Twoim przypadku trzeba by je wgrać do tego moda regnum_poloniae.

Mój submod z BC nie zadziała raczej z innym modem, trzeba by dostosować nazwy regionów, nacji itp. No chyba że są identyczne :)

Jak coś to przejdźmy na priw, napiszę Ci jak to sobie możesz dograć.

Ookami
14-03-2013, 13:20
W sensie regiony na pewno nie są te same bo ten mod korzysta z mapy od Zgrzybka mam nadzieje że dobrze napisałem nick :D ów człowieka który stworzył :D tą wspaniałą mapkę :P w sumie tylko dlatego gram w tego moda wiele więcej prowincji . ogólnie jeżeli twoim zdaniem są tam jeszcze jakieś ciekawe utwory :D np dla Anglii ogólnie dla frakcji typowo europejskich :D tez możesz zapodać :D i na priv byś mi wytłumaczył co i jak :D i bym sobie tam wgrał :P

wino
14-03-2013, 13:50
Ja Ci mogę pomóc wgrać, ale wyszukiwać kawałków Tobie nie będę :) Jedynie te wspomniane 2 Ci wyślę, resztę sam musisz sobie szukać, albo pobrać mój submod i z tamtych 114 kawałków wybrać coś dla siebie.

Ookami
14-03-2013, 14:02
czaje :P pewnie tak zrobie że go pobiorę :D i bd szukał tych które mi pasują :D .Więc w sumie nie pozostajem i nic innego jak nauczyć się wklejać je do gry w sumie czytałem poradnik ale mało z niego zrozumiałem xd

wino
14-03-2013, 14:20
Najlepiej daj linka do tego moda, pobiorę go sobie wieczorem i sprawdzę jak to wygląda.

Ookami
15-03-2013, 15:16
sorka juz poszukam i wklejam :P



oto i on :D

viewtopic.php?f=102&t=7890 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=102&t=7890)

wino
15-03-2013, 17:25
Już wczoraj sam znalazłem, niestety sendspace non stop zajęty :/

EDIT: ok, udało się. Później obczaję jak to wygląda. Jeśli w modzie jest robione wszystko jak należy, to będą liki tekstowe od muzy i powinno być łatwo. Jeśli jednak tych plików nie ma to będzie bieda.

Ookami
15-03-2013, 17:41
Ok ;d czekam :D spoko pośpiechu nie ma ;D

wino
15-03-2013, 21:24
Ok, pod względem muzyki modzik jest zrobiony wzorowo, więc dodawanie muzy jest bajecznie proste :)

Więc po pierwsze zbierasz sobie kawałki (możesz oczywiście skorzystać z mojego submoda do BC), potem zmieniasz im nazwy tak, żeby nie było spacji (np. zastępujesz je "_"). Potem w \Medieval II Total War\mods\regnum_poloniae\data\sounds\ tworzysz katalog music i wrzucasz tam wszystkie kawałki. Usuwasz z katalogu sounds 4 pliki: audio.dat, audio.idx, events.dat i events.idx. Na koniec zostaje dodać do pliku descr_sounds_music.txt, który jest w katalogu \Medieval II Total War\mods\regnum_poloniae\data\ w odpowiednie miejsce nazwy plików. W przypadku akurat tego moda muza podzilona została na 3 rodzaje:
- NORTHERN, EASTERN & WESTERN EUROPEAN MUSIC
- SOUTHERN EUROPEAN MUSIC (MEDITERREANEAN)
- ARABIC MUSIC
z kolei każdy z tych rodzajów na poszczególne sekcje, np. BATTLE MAP (która to z kolei na 3 jeszcze kolejne fazy; tu znajduje się muza grana podczas bitew) czy CAMPMAP. W CAMPMAP masz sekcję MUSIC_STRATMAP_SUMMER i tam właśnie znajduje się muzyka grająca podczas zabawy na mapie kampanii. W części pomiędzy folder data/sounds/music a end znajdują się nazwy utworów. Teraz musisz tu po prostu dodać nazwy plików z utworami, które dodałeś do katalogu \Medieval II Total War\mods\regnum_poloniae\data\sounds\music (najpierw usuń z pliku descr_sounds_music.txt atrybut "tylko do odczytu").

Voila :)

Ookami
16-03-2013, 21:05
dzięki wielkie :D jutro zamierzam pobrać twojego submoda i pogrzebać troche w tym ;)