PDA

Zobacz pełną wersję : Strategia na hiszpanów



Alvadan
22-03-2013, 17:27
Siemka.
Potrzebuję strategi na hiszpanów. Są cholernie upierdliwi, w momencie gdy podbiłem im Osce przez ponad 40-czy 50 tur miasto co chwila jest oblegane rozbiłem na tym mieście i w jego poblizu dziesiątki armii wroga a oni ciągle wysyłają pełne flagi. Nie mogę wbić się głębiej w ich teren bo brak funduszy na armię i potrzebuje armii na granicy germanów i brutusów (niewiem kiedy jest ta cała zdrada rodów więc trzymam kilka kohort pretorianów i miejskich). Co jest dobre na te ich zawszone jednostki rogatych wojów, moje pila kohort g...o im robią a oni siatują moich legionistów.

Wald
22-03-2013, 17:38
"Rewolucja" jest w tedy kiedy plebejusze Rzymu uznają Cię za lepszego władce niż senat, zakładka senat i tam masz to pokazane.


Ja Hiszpanów zawsze podbijałem na dwa fronty= jako Juliusze wepchnąłem się Scypionom do afryki i tamtędy przeprowadziłem przemarsz przez północną afrykę i dalej desant na Hiszpanie, jednocześnie w tym czasie kampania na płn przeciwko galom, po jej zakończeniu uderzenie na płw.ib. Reszty samemu można się domyślić.


Ale w twoim przypadku: zawarcie pokoju z Hiszpanią, nawet za cenę się zrezygnowania prowincji-> ustabilizowanie sytuacji w państwie->przygotowanie nowej wyprawy, lepiej zorganizowanej i większej-> poprowadzenie wyprawy w spokojny sposób, bardziej przemyślany, przeciwny szybkiemu podbojowi.

Armie z tej kampanii, były u mnie zawsze trzonem w podboju reszty Europy ;)

Alvadan
23-03-2013, 11:53
Dzięki za pomoc, ale na w tą osadę wydałem dużo kasy i krwi nie mogę jej tak po prostu oddać
wiekszej armi na nich i tak nie uzbieram bo moje fundusze są i tak płytkie, ale dzieki tobie mogę zebrać większość jednostek z Włoch i wysłać miasru posiłki
jaka jest najlepsza jednostka na rogatych wojów?

Reznow45
23-03-2013, 13:14
Kawalerią, od tyłu gdy są zajęci walką ze zwykłą piechtą.