PDA

Zobacz pełną wersję : Stworzenie frakcji



TitanicxD
29-03-2013, 16:45
Witam!
Mam pytanie odnosnie tego jak stworzyc frakcje. Widzialem poradniki, ale nie jestem pewien w paru sprawach. Mianowicie czy trzeba wpisac normans(tak jak bylo w poradniku) czy mozna inaczej? Czy wogole bedzie herb kraju? Zeby rekrutowac itp widzialem. I jeszcze jak ustawic wiare? A jak juz katolicka to jak ustawic u papieza siebie oraz w okienku dyplomacji.


a na koniec , czy moge byc heretyckim panstwem? Tzn stworzyc od poczatku heretyka i zrobic zeby sie pojawiali?

Matisek
01-04-2013, 11:32
1. Nie, nie trzeba wpisać normans, możesz cokolwiek innego, tylko wszędzie to samo.

2. Ja przy stworzeniu nowej frakcji nie miałem herbu kraju, a raczej miałem herb tej frakcji, którą skopiowałem. Zapewne da się ustawić, ale musisz pokombinować.
W końcu w modach mają normalne herby ;)

3. Wiarę ustawiasz dopisując frakcję w pliku descr_strat (tam gdzie przypisujesz jej miasta i armie):

faction england, balanced smith
ai_label catholic
denari 10000
denari_kings_purse 2500
settlement

ai_label- catholic

Jak chcesz inną to chyba w innym pliku, bo prawosławne i islam mają "default".

4. Te krzyżyki u papieża dodają się automatycznie.

5. Na pewno się da, ale szczerze nie wiem jak, bo nie próbowałem. Możesz zrobić tak jak mają rebeliancji, czyli w ai_label wpisać slave_faction.
Może się uda.
[spoiler:2jk9eket]
faction slave, balanced smith
ai_label slave_faction [/spoiler:2jk9eket]

Co do pojawiania się heretyków, to zapewne jest od tego jakiś skrypt, który mówi co ile i gdzie się pojawiają.

20-07-2013, 21:50
2. Ja przy stworzeniu nowej frakcji nie miałem herbu kraju, a raczej miałem herb tej frakcji, którą skopiowałem. Zapewne da się ustawić, ale musisz pokombinować.
W końcu w modach mają normalne herby ;)

Trzeba zrobić wpisy w tych folderach :
1 banners
2 models_strat-
3 menu/symbols

Matisek
21-07-2013, 21:36
1 banners

czym edytować pliki texture?

21-07-2013, 21:54
Photoshop + wtyczka plików typu DDS powinny wystarczyć.