PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ODBLOKOWAĆ WSZYSTKIE NACJE



28-08-2009, 13:26
Jak odblokować wszystkie nacje w Romie?

Trzeba ściągnąć ten mod (1.5)
http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1013 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=1013)
i zainstalować go. Zawiera także mapy z pozycjami startowymi i portretami dowódców dla odblokowanych państw. Ewentualnie odblokować ręcznie w pliku descr_strat.txt w folderze np. C:\Program Files\Activision\Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign, przenosząc wybrane kraje do sekcji "playable" na górze.

A jak nie działa spróbować jeszcze to (1.3 i 1.4).
http://www.twcenter.net/forums/download ... ile&id=672 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=672)

----------------------------------------------------------

Niestety widać, ze czasami niektórzy nie mogą sobie poradzić z przerzuceniem frakcji, wklejam tu jak przykładowo powinien wyglądać odpowiedni zapis w descr_strat.txt:

Kod:

playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
romans_senate
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
end
unlockable
end
nonplayable
end

Wyszczególniłem łatwiejszy sposób-Maharbal

chochlik20
02-09-2009, 22:05
ja miałem problem z ręcznym odblokowaniem :oops: wyskakiwał mi komunikat że nie można zapisać zmian a mod mi jakoś nie chodził :/ więc sie wkurzyłem i... skopiowałem plik desetr start z pliku z moda i teraz mam wszystkie frakcje :D

dawwdd
10-09-2009, 18:00
ja miałem problem z ręcznym odblokowaniem :oops: wyskakiwał mi komunikat że nie można zapisać zmian a mod mi jakoś nie chodził :/ więc sie wkurzyłem i... skopiowałem plik desetr start z pliku z moda i teraz mam wszystkie frakcje :D
Trzeba było odznaczyć "tylko do odczytu" we właściwościach bo inaczej nie zapiszesz

Turin21
26-09-2009, 15:18
A ja mam inny problem: Zainstalowałem tego patcha, biorę jeden gracz, kampania:cesarstwo i wybieram frakcje po czym naciskam "rozpocznij kampanie" ku mojemu zdumieniu gra cofnęła mnie do menu jednego gracza i tak w kółko.

Z save da się odpalić kampanie, ale rozpocząć nowej już nie:(

kuroi
27-09-2009, 21:46
Nie wiem po co bawić się z modami skoro w plikach gry bardzo łatwo się odblokowuje ^^

czeko
31-10-2009, 15:53
mam dokladnie ten sam problem co miles

Jarl
31-10-2009, 15:55
A jakiego masz patcha?

czeko
31-10-2009, 16:09
nie instalowalem patchy wogole tylko te mody zainstalowalem i w tych plikach poprzestawialem tak jak jest napisane

Mavrug
31-10-2009, 16:22
chodzi o wersje gry wiec nie mozesz nie mieć. Pisze chyba w dolnym prawym rogu przy menu roma. Jak masz np. antologie to masz 1.5 :D

Jarl
01-11-2009, 19:18
To zainstaluj patche.

Aximus
16-11-2009, 19:24
Świetny mod :!: :!: :D :D

Vedymin
19-11-2009, 14:27
A ja mam takie pytanie: da się jakoś skasować tego moda?
Nie pytajcie dlaczego, po prostu odpowiedzcie

Jarl
19-11-2009, 14:58
Jak nie zbackupowałeś plików, to nie. Musisz kogoś poprosić, żeby przesłał ci oryginalne, niezmodyfikowane.

Olafinh0
22-11-2009, 16:59
W tym samym folderze do się odblokować jakieś nacje dla dodatku BI?

Jarl
23-11-2009, 00:03
Analogicznie, tylko, że najpierw wchodzisz do folderu bi, a potem data itd.

Olafinh0
26-11-2009, 17:41
Dzięki
Odblokowałem Berberów, ale ta mapa jakaś dziwna jest, nie ma zaznaczonej pozycji startowej, a poziom jest estimated non-playable
da się coś z tym zrobić??

kuroi
26-11-2009, 19:13
Nie dziw się, że tak jest. Przecież twórcy gry nie chcieli abyś nimi grał, więc nie utworzyli dla nich mapy ;) jak również poziom trudności wskazuje na to, że to nie jest frakcja dla gracza ;) (oczywiście możesz nimi grać, ale najwyraźniej twórcy tego nie chcieli :D)

Olafinh0
26-11-2009, 19:40
Dzięki, a trudno się gra Berberami?? Czy może jest jakaś nacja trudniejsza od nich? Bo z tego non-playable nie moge wywnioskować :p

Furiusz
26-11-2009, 21:29
W bitwach spisują się całkiem nieźle. Wydaje mi się, że do nadejścia wandalów jest całkiem łatwo - Rzym zajęty buntami i walkami na granicy zachodniej, inne nacje daleko, żyć nie umierać :D Wandalowie też w momencie w którym dochodzą ( o ile :D) są juz tak przetrzebieni, że lepiej nie pytac :D

Olafinh0
27-11-2009, 13:35
A nacja Ostrogotów jak zaczyna??

hyperboria11
27-11-2009, 15:30
Możliwe jest rozpoczęcie w jakiś sposób rozgrywki nacjami, które pojawiają się dopiero po pierwszej turze? (romanobrytowie bądź słowianie)

kuroi
27-11-2009, 15:32
W którymś pliku powinno dać się zmienić datę nadejścia ich hordy.

Takitamx
18-03-2010, 18:23
Czy da sie jakos zagrac slaves w RTW? wpisuje zeby ich oblokowac w descr.start ale jak zaczynam to cofa mnie do poczatkowego menu.

Takitamx
18-03-2010, 18:53
Jeszcze jedno? Czy da sie zrobic tak zeby zaczynajac senatem miec tych dwóch dodatkowych generalow ktorych maja kiedy sie nimi nie gra? Wiecie o cho chodzi napewno. Dzieki

chochlik20
19-03-2010, 11:47
Możliwe jest rozpoczęcie w jakiś sposób rozgrywki nacjami, które pojawiają się dopiero po pierwszej turze? (romanobrytowie bądź słowianie)
mod BI Make All Factions Playable 1.6 podmieniasz pliki, wybiersz rebelintów i tam w opisie nacji masz napisane co trzeba zrobić aby zagrać wybraną nacją

9oskareks
04-04-2010, 13:27
Jak wykasować tego moda? Krótki pościk :D

chochlik20
11-04-2010, 14:38
chyba tylko przez odinstalowanie...

9oskareks
13-04-2010, 18:56
Nie. Odinstalowałem go a ciągle mam wszystkie nacje. A chcem się pozbyć moda przez problem: kiedy wybieram dowolną frakcję, nawet Brutusów albo Scypionów/Juliuszów. Nikogo nie mogę wybrać. Gdyby nie to, pewnie mod by jeszcze był na moim kompie.

Jarl
16-04-2010, 12:03
Reinstalacja gry, jak nie robiłeś backupu plików.

Jango
30-04-2010, 09:59
Czołem! Mod jest strasznie fajny, super się gra Kartaginą. Tylko ciekawi mnie jedna sprawa: Jak to jest możliwe, że są intra do frakcji, które zostały dodane przez ten mod? Proszę o oświecenie.

Vedymin
30-04-2010, 13:54
Ponieważ te frakcje są dostępne po przejściu pierwszej kampanii którąś z rodzin rzymskich (możliwe, że podobnie jak w M2TW również przez ich podbój).

Ituriel32
05-05-2010, 11:36
Nacje grywalne w Rome total war:
1. 2. 3. Rody rzymskie

Nacje grywalne po przejściu kompani lub po podbiciu ich (posiadają intra):
- Galia,
- Germania,
- Bryci,
- Kartagina,
- Miasta Grecji,
- Monarchia Seleucydów,
- Egipt,
- Partia,

Pozostałe nacje miały być nie grywalne:
Numidia, Hiszpania, Dacja, Tracja, Scytia, Macedonia, Armenia, Pont,

kuroi
05-05-2010, 12:13
Nacje grywalne w Rome total war:
1. 2. 3. Rody rzymskie

Nacje grywalne po przejściu kompani lub po podbiciu ich (posiadają intra):
- Galia,
- Germania,
- Bryci,
- Kartagina,
- Miasta Grecji,
- Monarchia Seleucydów,
- Egipt,
- Partia,

Pozostałe nacje miały być nie grywalne:
Numidia, Hiszpania, Dacja, Tracja, Scytia, Macedonia, Armenia, Pont,
W niegrywalnych pominąłeś senat 8-)

Takitamx
09-05-2010, 15:12
Czy zna ktos moze odpowiedz na moje pytanie kilka postow wyzej?

Kitraiel
10-05-2010, 09:31
Sprawdzałeś w descr_strat? Ja mam tam 3 armie, i każda z nich ma generała. Masz tak samo to po rozpoczęciu gry masz inaczej?

Takitamx
10-05-2010, 16:03
Kiedy zaczynam senatem to mam tak jak piszesz - 3 armie i 3 generalow. Ale gdy zaczynam brutusami to senat mimo tych trzech gienkow ma jeszcze dodatkowych dwoch z tak jakby przekupionych czy jakos tak, w sumie ma wiec ich pieciu i o tych 2 wlasnie mi chodzi. Chcialbym ich miec rowniez zaczynajac senatem. Czy ktos wie jak ich posiadac?
Mysle ze to ma zwiazek z zapelnieniem brakujacych miejsc w senacie ale moze jednak mozna ich miec. Ew gdzie w descr jest to umiejscowione?

sefko1
21-06-2010, 09:08
Nacje grywalne w Rome total war:
Pozostałe nacje miały być nie grywalne:
Numidia, Hiszpania, Dacja, Tracja, Scytia, Macedonia, Armenia, Pont,

A te nacje można normalnie odblokować w dscr_stat czy potrzeba jakiegoś moda?

kuroi
21-06-2010, 09:12
A te nacje można normalnie odblokować w dscr_stat czy potrzeba jakiegoś moda?
Można odblokować, po prostu w zamyśle twórców miały być zablokowane.

sefko1
21-06-2010, 09:47
A te nacje można normalnie odblokować w dscr_stat czy potrzeba jakiegoś moda?
Można odblokować, po prostu w zamyśle twórców miały być zablokowane.

Czyli bez żadnej obawy o niestabilność gry można odblokować wszystkie nacje z działu non-playable? Do tej pory grałem tylko w MTW2 i tam odblokowanie Mongołów lub Państwa Papieskiego powodowało wywalanie się gry.

kuroi
21-06-2010, 10:02
Czyli bez żadnej obawy o niestabilność gry można odblokować wszystkie nacje z działu non-playable? Do tej pory grałem tylko w MTW2 i tam odblokowanie Mongołów lub Państwa Papieskiego powodowało wywalanie się gry.
Chyba tak, chociaż nie jestem pewien co do senatu.

chochlik20
21-06-2010, 11:23
można grac senatem

ManUtd
21-06-2010, 17:01
Można tylko zbugowany trochę jest, jedyna frakcja, które zupełnie miała być niegrywalna.

Enceladus
16-08-2010, 21:18
Tu masz cały opis jak odblokowac wszystkie nacje ;)

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=75

Drugie wyjście to przejdź całą kampanie ;) ale wtedy i tak zostanie kilka państw niegrywalnych.

doliwaq
16-10-2010, 22:50
Mam pytanie. Pozmieniałem co trzeba w pliku descr_strat ale dalej nie mogę grać wszystkimi frakcjami bo nie ma ich ikon w oknie kampanii. W BI po zmianach można grać wszystkimi frakcjami(oprócz romano-brytów i słowian),ale w podstawce już nie. Dlaczego?

P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak grać Słowianami w BI? Gdzie i co trzeba zmieniać?

doliwaq
17-10-2010, 09:43
Udało mi się odblokować wszystkie nacje :P ,ale dalej nie wiem co zrobić by grać romano-brytami i słowianami w BI

Kuzyn
17-10-2010, 13:23
"DA się nimi grać- grałem romano-brytami. Po prostu zmienia się w plikach że mają startowe prowincje. W tym przypadku Londinum i Eburacum:) Z resztą frakcji (buntownicy cesarstwa i ostrogoci tak samo się da:) A ze słowianami to nie wiem, bo nadchodzą jako horda w którymś tam roku więc pewnie trzeba by było to zlikwidować w plikach, dać im jakąś prowincję na starcie i grać." - wypowiedź jednego z userów forum.

kojot
20-12-2010, 17:48
Witam, to jest moje pierwsze spotkanie z jakimkolwiek forum, więc z góry przepraszam jeżeli coś będzie nie tak :D Mam pytanie-
tak jak kilku kolegów przede mną chodzi i o problem, że w momencie odblokowania wszystkich nacji i wybrania jednej z nich automatycznie cofa mnie do menu gracza.... Nie mogę zagrać żadną z nacji... Co robić? Ściągnąłem patch do wersji gold....ale nie instaluje się, bo system wywala komunikat, że patch jest niekompatybilny... Pomóżcie!!

Jarl
23-12-2010, 20:34
Może wgrałeś moda nie do tej wersji? Najlepiej odblokować ręcznie, wtedy zadziała na 100%.

kojot
25-12-2010, 17:29
Ręcznie czyli tak jak w pierwszym poście? Tak właśnie zrobiłem....

SkoQ
27-12-2010, 07:26
Odblokowałem ręcznie nacje, przerzuciłem wszystkie, z obu działów, pokazała się tylko połowa w dziale kampania, ale i tak nie mogłem zagrać żadnym z nich bo wracało mnie do menu, nie mogłem również zagrać bitwy gracza więc postanowiłem zrobić tak że wkleję je z powrotem tam gdzie były


; Custom campaign script generated by Romans Campaign Map Editor

campaign imperial_campaign
playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
end
unlockable
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_citie
end
nonplayable
romans_senate
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
end


start_date -270 summer
end_date 14 summer

brigand_spawn_value 10
pirate_spawn_value 28

I znowu zonk miałem odblokowane miasta greckie, i galów, w dziale kampanii zostali tylko galowie, a bitwy gracza nadal nie mogę zagrać o co kaman ??
Jeśli mogę o coś prosić to może tylko o zmieniony poprawnie plik i wrzucony na jakiegoś chomika czy innego paździerza, żeby każdy mógł go sobie pobrać, wkleić i myślę że to by załatwiło problem :D

doliwaq
29-12-2010, 21:01
Nie znam się za bardzo na tym ale być może wyrzuca cię do menu bo skasowałeś

unlockable
end
nonplayable
end

Ja przeniosłem wszystkie frakcje do playable ale równocześnie nie usunąłem unlockable i nonplayable. Może w tym tkwi błąd? Mi wszystko działa dobrze.

SkoQ
30-12-2010, 07:46
mogł byś wejść w plik i wrzucić tutaj jak to u Ciebie wygląda ? :)

kuba4101994
30-12-2010, 09:45
jest mnóstwo na tym forum tych plików.Wytłumaczone jest wszystko dokładnie ale dam ci to:

campaign imperial_campaign
playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
romans_senate
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
end
unlockable
end
nonplayable
end


start_date -270 summer
end_date 14 summer

SkoQ
30-12-2010, 23:47
Po zakończeniu kampanii wkur... zdenerwowałem się że nie mogę grać dalej, ściągnięcie modka jest duuużo łatwiejsze :) wszystko działa :D

doliwaq
02-01-2011, 17:54
Użytkownik Kuzyn napisał, że aby grać Romano-brytami czy Ostrogotami w BI trzeba dać im prowincję na starcie. Gdzie jest plik w którym można im wpisać prowincję? I czy to wystarczy? Nie trzeba przypadkiem jeszcze dać im wojska, generałów i przede wszystkim króla? W jakim pliku to wszystko zrobić? Kiedyś próbowałem dać w Medievalu dwie dodatkowe prowincje Polsce na początek i od tej pory nie mogę w M:TW grać :x

.:PW:.Hektor
12-02-2011, 19:31
Pamiętam, że kiedyś miałem "Slejwów" w customach i na multi. Jak się ich odblokowywało?

Jarl
22-02-2011, 22:54
descr_sm_factions.txt, dawałem to chyba nawet kiedys w FAQ.

Sam Vimes
09-04-2011, 09:52
Mam drobny problem, po odblokowaniu wszystkich nacji za każdym razem kiedy zaczynam nową kampanie to mi odsłania cała mape, czy można coś z tym zrobić? Bo lubie grać tak że trzeba stopniowo odkrywać mapę.

Presidente
09-04-2011, 10:25
Włącz tylde (~) i wpisz toggle_fow.

loczek97
10-05-2011, 20:47
Sciągnąłem ten mod-nie działa
Sciągnąłem mod na 1,3-1,4 - nie działa
Zmieniłem sectr strat- też nie działa ;(
CO ROBIĆ !?

loczek97
13-05-2011, 16:20
Już mogę.
Okazało się, ze odblokowałem Frakcje nie na tym romku tylko na innym starszym, którego usunołem.
Teraz mogę spełniać marzenia z dzieciństwa i grać Kartaginą ^^^

Adam_Sarmata
17-06-2011, 15:41
Chciałbym pomóc kolegom mającym problemy z graniem Ostrogotami etc. W R: TW: BI nie można grać frakcjami, które pojawiają się w trakcie gry: Ostrogotami, Słowianami, Romano-Brytami oraz buntownikami obu cesarstw. Niektórzy użytkownicy pisali, iż można nimi grać zmieniając ich datę startu etc. Moim zdaniem jest to raczej niemożliwie bądź ekstremalnie trudne do wykonania, gdyż każda z nich posiada zespół warunków, który musi być spełniony do ich pojawienia się.

PS. 1. Nawiasem mówiąc, w M 2: TW nie da się grać Tatrami czy Mongołami z tego samego powodu.
2. W R: TW bez problemu można grać Senatem, tak samo jak w M 2: TW Państwem Papieskim.

doliwaq
17-06-2011, 19:42
Chciałbym pomóc kolegom mającym problemy z graniem Ostrogotami etc. W R: TW: BI nie można grać frakcjami, które pojawiają się w trakcie gry: Ostrogotami, Słowianami, Romano-Brytami oraz buntownikami obu cesarstw. Niektórzy użytkownicy pisali, iż można nimi grać zmieniając ich datę startu etc. Moim zdaniem jest to raczej niemożliwie bądź ekstremalnie trudne do wykonania, gdyż każda z nich posiada zespół warunków, który musi być spełniony do ich pojawienia się.

PS. 1. Nawiasem mówiąc, w M 2: TW nie da się grać Tatrami czy Mongołami z tego samego powodu.
2. W R: TW bez problemu można grać Senatem, tak samo jak w M 2: TW Państwem Papieskim.
Szkoda, już robiłem sobie nadzieję...

chochlik20
19-06-2011, 15:04
można grać tymi nacjami już tyle razy pisałem co jest potrzebne... :roll:

bator35
02-08-2011, 10:59
Wchodzę w descr_strat, i wszystkie nacje daję do playable. Włączam kampanie selkami i po załadowaniu robi się czarny ekran i pojawia się komunikat Rome Total War przestał działać. No więc pytam się czy to ma coś wspólnego z nie przejściem prologu? I żeby odblokować inne nacje trzeba przejść prolog, czy wystarczy kampanie rzymskie? Proszę odpowiedzieć na obydwa pytania.

Ituriel32
02-08-2011, 17:55
Wydaje mi się że nie.
Prolog wystarczy zacząć, jak pojawi się mapa terenu to można wyjść.

Maharbal
02-08-2011, 18:53
Zrobiłeś coś źle w pliku. Upewnij się, że wszystkie nacje, które przeniosłeś do ,,playble" są ustawione równo pod sobą, albo czy nie wykasowałeś czasem całej zakładki ,,unlockable".

bator35
02-08-2011, 21:20
Zapytam się tylko, czy błędem jest gdy przed każdą nazwą nacji powinna być spacja lub akapit? Czy może jest to błędem?

Edit: Spróbowałem jeszcze raz i się udało :)

Zaskroniec
07-08-2011, 12:54
Czy jak zainstaluje tego moda to nic się nie zepsuje?Bo chciałbym pograć sobie innymi frakcjami a najbardziej to chyba Grecją ^^

Maharbal
07-08-2011, 13:11
Nie powinno, ale łatwiej i wygodniej jest zrobić to ręcznie. Sposób jest wyszczególniony w pierwszym poście tematu żółtym kolorem.

bator35
07-08-2011, 15:51
Spróbowałem jeszcze raz i mi się udało.

Zaskroniec
07-08-2011, 17:16
Jak chciałem zapisać to wtedy wyskoczyło coś że nie mogłem.Mam vistę.Co mam zrobić?

chochlik20
08-08-2011, 12:44
odlikaj we właściwościach folderu "do odczytu" i powinno być ok

Zaskroniec
08-08-2011, 18:16
A pokażesz na sreenie co dokładnie mam kliknąć?

chochlik20
08-08-2011, 19:17
Mogę pokazać, tylko aktualnie jestem na wakacjach i nie mam jak go zrobić. Postaram się wyjaśnić - odnajdujesz folder w którym masz zainstalowaną grę, klikasz PPM na niego, na samym dole wyświetlonej listy masz "właściwości" klikasz na to. Wyskakuje okienko i na samym dole masz 2 opcje - tylko do odczytu i ukryty. Zapewne przy opcje 1 - czyli "tylko do odczytu" masz zielony kwadracik,kliknij na niego, zrobi się biały, potem kliknij zastosuj. Pokazuje się opcja zastosuj tylko do tego folderu i druga zastosuj do tego folderu i podfolderów, zaznaczasz drugą - potem ok i ok. Lepiej już chyba nie wyjaśnię. Powinno być już ok. Pisz w razie wątpliwości.

Zaskroniec
10-08-2011, 13:01
Zrobiłem tak jak napisałeś ale ciągle wyskauje mi coś takiego :

chochlik20
11-08-2011, 08:08
sprobuj przekopiować na pulpit plik i tam dokonać zmian a następnie podmienić pliki

Zaskroniec
12-08-2011, 13:26
Bardzo dziękuje za pomoc.W końcu udało mi się odblokować wszystkie frakcje :D

marcel2212
21-10-2011, 17:12
ty mam pewny problem zainstalowałem tego patcha i mam zrobione tak jak w pierwszym poscie i mi nie działa a mam taką wersje bo mam trylogię. Proszę pomożcie mi:P Przeparaszam za błędy ortograficzne.

TemplariuszII
18-01-2012, 14:21
Mam problem. Pozmieniałem wszystko( http://imageshack.us/photo/my-images/688/romel.jpg/ ) i wziąłem zapisz, a wyskakuje mi coś takiego( http://imageshack.us/f/827/rome2g.jpg/ ).
Co w tej sytuacji zrobić?

Araven
18-01-2012, 15:22
Masz oryginalny descr_strat, jak tak to zajrzyj do niego? Nie pamiętam ale powinieneś przenieść do playable tylko nacje z unlockable a nie wszystkie. Te nonplayable powinny zostać. I zobacz czy nie masz ustawionych opcji tylko do odczytu. W pliku i folderze.

TemplariuszII
19-01-2012, 14:51
Masz oryginalny descr_strat, jak tak to zajrzyj do niego? Nie pamiętam ale powinieneś przenieść do playable tylko nacje z unlockable a nie wszystkie. Te nonplayable powinny zostać. I zobacz czy nie masz ustawionych opcji tylko do odczytu. W pliku i folderze.

Przeniesienie tylko z unlockable do playable nic nie dało. Dalej taki sam komunikat :-/

chochlik20
19-01-2012, 22:54
parę postów dalej był podobny problem, wystarczy poszukać - skopiuj plik na pulpit i tam dokonaj zmian ,zapisz - upewnij się, ze jest podmienione - skopiuj/wytnij - wkej do pliku, podmniej, włącz grę i ciesz się nowymi możliwościami :twisted:

kuboleo
15-07-2012, 19:35
Witam.

Od tygodnia gram w romka Scypionami na sr/sr i mam dotyczące innych nacji. Mianowicie gdy zniszczyłem Kartaginę to dodało mi ją jako nową nację do wybrania w Kampania:Ceserstwo, teraz zniszczyłem Numidię, a w między czasie Juliusze i spółka rozwalili Galów, tych dwóch nacji już mi nie dodało do menu kampanii. Da się bez grzebania w pikach gry odblokować wszystkie nacje??

seba225
15-07-2012, 20:13
Nie wszystkie ale większość tak.

Ręcznie odblokujesz wszystkie.

doliwaq
15-07-2012, 23:29
Witam.

Od tygodnia gram w romka Scypionami na sr/sr i mam dotyczące innych nacji. Mianowicie gdy zniszczyłem Kartaginę to dodało mi ją jako nową nację do wybrania w Kampania:Ceserstwo, teraz zniszczyłem Numidię, a w między czasie Juliusze i spółka rozwalili Galów, tych dwóch nacji już mi nie dodało do menu kampanii. Da się bez grzebania w pikach gry odblokować wszystkie nacje??

Również nie lubię grzebania w plikach, ale w tym wypadku jest to dziecinnie łatwe i nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Odblokowywanie frakcji w grze wygląda tak. Jeśli podbijesz jakąś frakcję sam, nawet jeśli po prostu zadasz jej ostateczny cios, a nie poprzez podbijanie to jest duża szansa, że tą frakcję odblokujesz. Jest duża szansa dlatego, że nie wszystkie frakcje są do odblokowania. Jeśli ktoś ,jakaś frakcja, podbije kogoś innego, wtedy ten kraj nie zostanie odblokowany. Wszystkie możliwe frakcje zostaną odblokowane jeśli wygrasz kampanię.

Dużo prostsze jest przeniesienie frakcji z niegrywalnych do grywalnych w plikach. Cokolwiek zrobisz, polecam grę Seleucydami, świetna frakcja, duże możliwości podboju, trudny początek, potem już z górki. Do tej pory pamiętam świetną kampanię przeciw Egiptowi i podbój rzymskiej Grecji... W dodatku mają oni macedońską falangę i kawalerię, grecką milicję, perskie słonie, rzymskich legionistów, rydwany rodem z egiptu oraz doskonałych i zróżnicowanych najemników: cylicjan, sarmatów, galatów, rodyjczyków...

Reznow45
28-07-2012, 19:07
Witam! Mam pewien problem: frakcje odblokowywałem wielokrotnie i bez problemów. Jednak dzisiaj musiałem odinstalować grę, więc po ponownej instalacji, przy próbie odblokowania
wyświetla mi nadpisywanie pliku i dalej "Odmowa dostępu". Co zrobić? (przecież musze mieć Macedonię :P)

Rzyminin
28-07-2012, 19:37
wejdź tam gdzie jest desc_strat skopiuj go (na wypadek, jakby źle poszło), wytnij oryginał, wklej go na pulpit, zmień mu nazwę na jaką chcesz, odblokuj i znowu zmień nazwę, ale na taką jak była w oryginale desc_strat i wsadź go spowrotem w pliki gry tam, gdzie był. U mnie zadziałało
Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Reznow45
28-07-2012, 19:51
wejdź tam gdzie jest desc_strat skopiuj go (na wypadek, jakby źle poszło), wytnij oryginał, wklej go na pulpit, zmień mu nazwę na jaką chcesz, odblokuj i znowu zmień nazwę, ale na taką jak była w oryginale desc_strat i wsadź go spowrotem w pliki gry tam, gdzie był. U mnie zadziałało
Mam nadzieję, że pomogłem ;)
Wielkie dzięki, poszło :)
Ciekawa rzecz: na czystym Rome gra nie chciała się odpalić, po patchu 1.5 śmiga

Rzyminin
28-07-2012, 20:01
Więc życzę miłych walk Macedonią i innymi frakcjami też ;)

McAbra
18-09-2012, 09:43
(Offtop)

[spoiler:xjzudbua]Widzę że coraz więcej osób ma podobny tlen... :P (up)[/spoiler:xjzudbua]

omega2001
11-10-2012, 14:41
A jak się już to zrobi to co trzeba zrobić ? Wkleić gdzieś ?

McAbra
12-10-2012, 06:28
A jak się już to zrobi to co trzeba zrobić ? Wkleić gdzieś ?

No wsadź z powrotem tam gdzie był... :)

nefarinus
12-10-2012, 11:50
Ja w Rome takiego problemu nie miałem :) Pojawił się dopiero w Med2

kapifili
11-02-2013, 16:47
Ja w Rome takiego problemu nie miałem :) Pojawił się dopiero w Med2
Ja też :)

Nieznany
27-11-2013, 18:11
Jest kod na odblokowanie tych frakcji, które są dostępne po przejściu kampanii Rzymian albo chociaż na wygranie ich kampanii? Gram w RTW żeby dołożyć Rzymianom za Magnezję i inne "zwycięstwa", grając Seleukidami czy Kartaginą. Tak nie trawię Rzymian że nawet robienie ich kampanii jest nieprzyjemne.

McAbra
27-11-2013, 18:22
:shock:
Przecież na pierwszej stronie tego tematu jest opis odblokowania frakcji...

Nieznany
27-11-2013, 18:25
Ale nie podaliście kodu, a żadnego "pacza" ściągać nie będę.

McAbra
27-11-2013, 18:31
Nie musisz nic ściągać :roll:

(...)odblokować ręcznie w pliku descr_strat.txt w folderze np.
C:\Program Files\Activision\Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign,
przenosząc wybrane kraje do sekcji "playable" na górze.

Nieznany
27-11-2013, 18:38
Grzebać w plikach też nie chcę, bo to może źle się skończyć.

Asuryan
27-11-2013, 18:48
No to w takim razie pozostaje Ci tylko albo podbicie Kartaginy/Seleucydów którymkolwiek z rodów rzymskich, albo skończenie nimi krótkiej kampanii. Kodu na wygraną nie ma.

Nieznany
27-11-2013, 18:56
W krótkiej kampanii trzeba podbić 15 prowincji. 15 miast, jak sądzę, nie wystarczy? Jak podbić je najszybciej poza atakowaniem tych frakcji, które podałeś?

McAbra
27-11-2013, 21:09
Grzebać w plikach też nie chcę, bo to może źle się skończyć.
Nie może źle się skończyć! Rozumiem, że masz obawy, ale to kwestia jednego pociągnięcia myszką. Ale skoro chcesz się męczyć (bo nie chcesz grać Rzymem) to musisz przejść krótką kampanię. Podbicie Juliuszami Galii to kwestia pół godziny. Ewentualnie Brutusami Grecji i Macedonii.

Nieznany
28-11-2013, 16:10
Rzeczywiście poszło lajtowo. Chcę zagrać np. Macedonią, której nie ma po "przejściu" Rzymian. Jeśli zainstaluję Roma Surrectum, to nie muszę jej odblokowywać w plikach gry?

McAbra
28-11-2013, 16:37
Jeśli Twórcy ją wprowadzili do moda, to nie musisz jej odblokowywać - mody mają osobny descr_strat.

LEBRON
01-05-2014, 21:38
yy wystarczy zrobić krótką kompanie i odblokuje się wszystkie nacie :lol2:

McAbra
02-05-2014, 10:29
Naprawdę?
Odblokowujesz Dację? Pont, Trację? Może Numidię?

Bez grzebania w plikach można odblokować np. Brytanię, Kartaginę, Germanię, ale nie wszystkie nacje.

Arditti
12-05-2014, 10:51
Masz Rację wszystkich nie da się odblokować lecz spojrzeć trzeba na to z perspektywy początkującego gracza, na początek nacje "grywalne" wystarczą gdy będzie mało można przejść do niegrywalnych chociaż moim zdaniem odblokowanie Macedonii to obowiązkowy krok.

McAbra
12-05-2014, 13:45
Oczywiście, że tak, ale chodzi o sprawy "techniczne", bo krótką kampanią się wszystkich po prostu nie odblokuje. :)

Osobiście przeszedłem długą kampanię wszystkimi frakcjami, a dopiero później znalazłem forum i z niedowierzaniem dowiedziałem się, że mogę zagrać arcyciekawym Pontem czy Macedonią.

Nezahualcoyotl
12-05-2014, 17:45
Oczywiście, że tak, ale chodzi o sprawy "techniczne", bo krótką kampanią się wszystkich po prostu nie odblokuje. :)

Osobiście przeszedłem długą kampanię wszystkimi frakcjami, a dopiero później znalazłem forum i z niedowierzaniem dowiedziałem się, że mogę zagrać arcyciekawym Pontem czy Macedonią.
Polecam Armenie oraz Hiszpanie chociaz w przypadku frakcji barbarzynskich nalezy szlachtowac dyplomatow z bardziej rozwinietych kultur(Rzym,Grecja) bo cholernie sa obkuci i mozna stracic miasto za brzek monet;)

McAbra
12-05-2014, 18:22
No nie wiem, w przypadku Hiszpanii to raczej my jesteśmy niezwykle bogaci.
Uwielbiam kupować połowę mapy grając Iberami - bo wojsko mają niezwykle słabe. :)

Arditti
12-05-2014, 18:29
Szczerze mówiąc tak naprawdę żadna frakcja nie jest słaba(gdy mamy przeciw sobie AI), przeciw graczom faktycznie iberia tak naprawdę nie ma czym zaskoczyć(chyba że ktoś wpadnie na genialny pomysł by na małej kasie ich wystawić) przeciwnika, lecz faktem pozostaje że dobrą taktyką jest atakowanie kilkoma oddziałami konnicy(nawet round shield cav) po kolei oddziałów wroga aż zacznie migać na biało i potem kolejny i kolejny.

Nezahualcoyotl
12-05-2014, 18:29
Kilkakrotnie mi sie zdarzylo ze rzymscy dyplomaci przekupili garnizony pozbawione dowodcy ale tylko na terenie Itali.Analogiczna sytuacja byla w Grecji z macedonskim dyplomata.


Szczerze mówiąc tak naprawdę żadna frakcja nie jest słaba
Numidia stanowi chyba wyjatek.Gra ta frakcja to real HC

Arditti
12-05-2014, 18:47
to zależy od stylu gry pidżamersi w barwach numidi są nieźli na początek(legionistami bym się nie zajmował zbyt szybko) na kartaginę i jej iberian inf oraz round shield cav starczy właśnie połączenie desert worriors i ich konnych charcowników po zdobyciu ich stolicy tracą impet następnie skok na sycylię i zajęcie jej(rzymianie napewno wypowiedzą wojnę więc robimy to wcześniej) w Carthage rekrutujemy long shield cav i łącząc ich z desert worriors mamy młot i kowadło na rzymian tak napradę nawet długą kampanię da się dość łatwo wygrać jeśli po zniszceniu carty i rzymu idziemy na iberię i galię( barbarzyńskie wojska nie mają polotu do pidżamersów i long shield cav) zdobywamy 50 prowów i wygrywamy, oczywiście jeśli chcemy podbić całą mapę to jest gorzej bo egipt jest wtedy mocarny a i pewnie partia ma kafarów a grecja z ich AH to trudna sprawa, ponadto zajmując sycylię mamy dostęp do najemnych hoplitów można w sumie zająć też illyrię by rekrutować tamtejrzych peltastów

hdshovcase
20-05-2014, 20:19
Gram buntownikami.Fajnie ale czy mogę wywoływać bunty?

McAbra
21-05-2014, 13:44
Wywoływać nie możesz, ale jeśli miasto się zbuntuje, wpadnie w Twoje ręce.
No chyba, że wyślesz do miasta wielu szpiegów - w ten sposób łatwiej wybuchnie bunt.

hdshovcase
20-07-2014, 20:58
Miałem ciekawą sytuacje.Grałem numidią i potem zepsuło mi się coś w romie (po włączeniu wywalał do pulpitu :().Zreinstalowałem go i nie grałem.Gdy znowu odpaliłem i dałem continue campain właczyłoo mi ją tak jak ją zostawiłem choć numidia w pilkach jest niegrywalna.

PanzerKampfWagen
21-07-2014, 06:14
Ponieważ przy odinstalowaniu nie zaznaczyłeś "Usuń zapisane ustawienia i stany gry", a jeśli masz zapis, to plik wykonywalny nie może wziąć pod uwagę, czy dana frakcja jest grywalna, czy też nie.