PDA

Zobacz pełną wersję : Edytowanie drzewa genealogicnego



sir Wróbel
01-04-2013, 17:49
Tak jak w temacie. Czy ktoś z użytkowników forum mógłby mi opisać jak można poprawnie zedytować drzewko genealogiczne. Kiedy sam próbowałem to nie mogłem zacząć gry :oops: .

Żakuj
01-04-2013, 17:59
Nie wiem czy dobrze rozumiem, chcesz aby przy starcie nowej kampanii byli inni członkowie rodziny, księżniczki itd tak? Chodzi o plik descr_strat? Jeżeli tak to byćmoże będę mógł pomóc.

sir Wróbel
01-04-2013, 18:07
Tak oto chodzi :D . Bawiłem się już tym ale potem nie mogłem zacząć gry :evil: .

Żakuj
01-04-2013, 18:40
Dobra to tak: Najpierw musisz wskazać współrzędne nowej postaci (jeżeli jest to postać widoczna na mapie kampanii, bo np dla małych dzieci nie trzeba), w grze najeżdżasz kursorem na wybrane miejsce, w konsoli wpisujesz show_cursorstat i następnie tę wartość musisz wpisać w pliku descr_strat. Jeżeli postać ma być w mieście, możesz znaleźć to miasto w pliku i po prostu skopiować współrzędne. Dobra, teraz co do samej postaci, jeżeli jest to generał - wybierasz z pliku descr_names z dostępnych imion byle jakie (nie można sobie zmyślić jakiegoś Donalda bo CTD). Kopiujesz cały wpis (razem z armią) jakiegoś generała i edytujesz go. Zmieniasz imie, współrzędne, cechy jakie chcesz oraz wiek. Jeżeli nie chcesz, by generał posiadał armię - kasujesz wszystko oprócz jednostki bodyguard. Jeżeli natomiast ma ją posiadać możesz dodać 19 dowolnych jednostek (nie można przekraczać tej liczby-wiadomo w grze można dowodzić max dwudziestoma). Jeżeli chcesz dodać księżniczkę - kopiujesz wpis jakiejkolwiek i edytujesz, wygląda to w ten sposób:

character Ragnhild, princess, female, age 14, x 150, y 250
traits IAmPrincess 1 , NaturalPrincess 2 , GoodPrincess 1

Dodając dzieciaka dodajesz taki wpis (nie wpisujesz nazwiska, np Piast): character_record Magnus, male, age 8, alive, never_a_leader

Teraz trzeba ustalić kto jest z kim spokrewniony i tak w ostatniej części informacji (chodzi o daną frakcję: najpierw masz info o frakcji, potem miasta, budynki, następnie generałów i armie, potem agentów (w tym księżniczki) następnie żony i dzieci i na końcu więzi rodzinne-tym się teraz zajmiemy) masz zp coś takiego:

relative Erik Svendsen, Bodil, Knud, Ragnhild, Ingrid, end

Oznacza to, że Erik ma następujące dzieci: Bodila, Knuda itd
Jeżeli Erik jest królem i ma załóżmy 3 synów pełnoletnich, z których Bodil ma swoje dzieci, wtedy dla Bodila robimy osobną linijkę i tak:

relative Bodil, Stasiu, Jasiu, end

Mam nadzieję, żę jakoś Ci pomogłem, zdaje sobie sprawę, że nie wszystko jest jasno napisane, jednak podejżewam, że masz jakieś obeznanie w tym pliku i zrozumiesz co autor miał na myśli :) . Ja starałem się pisać najjaśniej jak umiem. Oczywiście wszystkie informacje jakie podałem w plikach są orientacyjne, chodzi o sam schemat edytowania. Jakbyś czegoś nie zrozumiał, pisz śmiało. Tu masz jeszcze poradnik z TWC odnośnie edytowania imion: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?85471-A-Guide-to-Modding-Character-Names-in-MTW2

EDIT:
Jak zwykle bardzo ważne jest abyś nie pominął przecinka, kropki literki, czegokolwiek, to że nie można zacząć gry często jest powodowane właśnie takim błędem. Podczas edycji sugeruj się innymi frakcjami.

sir Wróbel
01-04-2013, 19:02
Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie. A mianowicie, czy można dać dowolej postaci dowolne imie? Bo napisałeś, że trzeba dodać te, które są tylko w descr_names. A gdyby do descr_names dodać np. imie Dariusz, to czy tym imieniem można nazwać dowódce? A co z żonami? Bojeśli są dzieci to żony też muszą :D.

Matisek
01-04-2013, 20:47
z tego co się orientuję, to musiałbyś Dariusza dopisać do trzech plików:
descr_names
descr_names_lookup (zaraz koło tego pierwszego jest)
names.txt (w folderze text)

sir Wróbel
02-04-2013, 10:54
Trochę ciężko będzie dodać imiona do pliku names.txt :( .

Żakuj
02-04-2013, 16:02
Jeżeli o żony chodzi, to może ktoś inny będzie w stanie pomóc, ja za bardzo się żonami nie przejmowałem przy edycji tego pliku :)

sir Wróbel
07-04-2013, 20:02
Przy tworzeniu dzieci wszystko idzie, ale jak zrobie agenta czy księżniczkę to już mnie wywala :(.

Żakuj
07-04-2013, 20:38
Możesz wrzucić tu fragment swojego pliku?

sir Wróbel
07-04-2013, 20:52
Już jest wszystko dobrze, ale kiedy robie księżniczkę to nie ma jej w drzewie i może ona wyjść za maż za mojego członka rodziny :shock: .

Żakuj
08-04-2013, 15:11
Może jej nie przypisujesz odpowiedniemu ojcu :) ? Sprawdź wszystko dokładnie, musi być mały błąd skoro ci nie wywala gry.

sir Wróbel
09-04-2013, 15:10
Dopisałem ją poprawnie i nie wiem czemu tak jest. Bo gdy robie dziecko, które dopiero będzie księżniczką to jest wszystko poprawnie.