PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie odsłony posiadasz, ankieta.



Ensis
06-04-2013, 10:43
Proszę głosować, najlepiej z argumentacją dlaczego akurat daną odsłonę się kupiło.

Asuryan
06-04-2013, 10:51
Mount & Blade - z polecenia znajomego
Ogniem i Mieczem - bo RON, Zagłoba, Wołodyjowski i kampanie
Warband - bo więcej możliwości niż w podstawce
Dziki Pola - oprócz obniżki na steam ciężko powiedzieć :mrgreen:

adriankowaty
06-04-2013, 11:03
Warband, OiM, DP - o ile Warband dostałem rok temu na urodziny, o tyle reszta to moje zainteresowanie Rzecząpospolitą Obojga Narodów.

Aztec
06-04-2013, 11:07
Mont & Blade - na urodziny dostałem
Warband + Oim były w zestawie w platynowej kolekcji

McAbra
06-04-2013, 11:50
Mount & Blade
Kolega polecił, gram już dobre parę lat,
ale najwięcej w mody, które w tej grze są niesamowite. :)

Arroyo
06-04-2013, 15:55
Tylko Mount & Blade, dość miło mi się grało w tę odsłonę.

Dyktator
06-04-2013, 16:22
Warband- bo jest zaje**sty, a poza tym do gry klanowej

OiM: DP- zniżka na Steam była, głów dla singla kupiłem

Wald
06-04-2013, 16:27
Póki co sama podstawa M&B(bo argument napisał już mój poprzednik i to się tyczy wszystkiego :D ), ale niedługo zaopatrzę się w resztę(W), którą i tak miałem, ale bez steamu, na którym mi zależy dla dodatku NW :P

Żakuj
19-04-2013, 14:08
Posiadam:
M&B - Podnieciła mnie perspektywa pierwszej osoby znana mi dotychczas tylko z gry Dark Messiah of Might and Magic, a potem worek zalet się wysypał :)
M&B OiM - Realia Polski sarmackiej (przyznam, że trochę się zawiodłem - bardziej mod niż gra)
M&B Warband - Kolejna odsłona, kolejne nadzieje (dla mnie spoełnione), grało się super!

MichalKruk
23-04-2013, 16:45
Mount & Blade i OiM: Edycja Rozszerzona. Chciałem kupić Warbanda ale nie wiem czy kupić czy poczekać na M&B II (wiem że minimum rok do premiery) i w między czasie coś innego kupić :/

M&B szybko mi się nudził kiedy byłem wasalem. Podobno Warband pod tym względem ciekawszy :)

A co do OiM.... Zawiodłem się.... w ogóle nie podoba mi się system szkolenia i fabuła...

McAbra
23-04-2013, 16:58
M&B szybko mi się nudził kiedy byłem
wasalem. Podobno Warband pod tym względem ciekawszy :)

Po co być wasalem gdy można być królem :D

MichalKruk
20-05-2013, 19:09
O nabyłem w sobotę OiM:DP i Warbanda!!! :D

OiM: DP znacznie lepszy od zwykłego OiM, można szkolić w wioskach od samego początku (Tego mi w OiM brakowało :) ) zmienili odgłosy wystrzałów czy mi się wydaje? Fajniejsze umieranie :D Takie jeszcze bardziej bez czucia xD W zbroi Husarza skrzydła już tak nie denerwują :) I generalnie wszystko na + :) Ale narazie odkrywam tajniki "Dzikich Pól" :)

Akurat mam o Dzikich Polach w szkole :P

A co do Warbanda, też generalnie wszystko na + nowe zbroje, bronie, frakcja, multi i jest na Steam :)

BLooDek
26-05-2013, 20:46
Wszystko poza Napoleonic Wars, pojednało ich z tą ceną :)

Ensis
29-05-2013, 15:19
Na promocjach najnowsze DLC można dostać za około 10zł.

BLooDek
29-05-2013, 18:27
Na promocjach najnowsze DLC można dostać za około 10zł.

Promocje na te DLC zdarzają się co kilka miesięcy i najczęściej w takim momencie, że ja wydałem cały hajs na premke do brazzersa.

towarzysz_pancerny
30-05-2013, 10:38
Mount & Blade - zobaczyć czy pójde dalej. Ale tak już raczej zostanie.

Arroyo
30-05-2013, 10:45
Na promocjach najnowsze DLC można dostać za około 10zł.

Promocje na te DLC zdarzają się co kilka miesięcy i najczęściej w takim momencie, że ja wydałem cały hajs na premke do brazzersa.

To miałeś na co wydać :D Osobiście szkoda, że do M&B podstawki nie dano trybu multiplayer

Dyktator
30-05-2013, 11:07
Podstawka była tworzona z myślą o singlu. Taka pojedyncza gra w serii. Po tym jak osiągnęło sukces wypuszczono Warband, który dodawał Multi, nową frakcję i polepszał kilka rzeczy. Jednak to oddzielna gra, a nie dodatek.

Dodatek był w OiM, gdzie trzeba było kupować rozszerzenie dla SAMEGO Multi ..

MichalKruk
02-06-2013, 22:03
Jednak to oddzielna gra, a nie dodatek.

Warband to dodatek :P


Dodatek był w OiM, gdzie trzeba było kupować rozszerzenie dla SAMEGO Multi ..

No nie wiem.... z mojej obserwacji wynika że DP bardzo różni się od samego OiM.... Jak chodź by możliwość szkolenia we wioskach czego w zwykłym OiM mi bardzo brakował,(Co prawda szkoli się takich byle jakich ale zawsze) zmienione animacje na "Warbandowskie", eliminacja większości bugów. (Jak w podstawece miałem co jakiś czas bug tak w DP ani jednego)

Dyktator
03-06-2013, 07:20
Warband to dodatek :P
Zdecydowanie nie. Mam wb, M&B1 nie i normalnie chodzi. Dodatkiem jest NW pod Warband. Jest to zupełnie samodzielna gra.




No nie wiem.... z mojej obserwacji wynika że DP bardzo różni się od samego OiM.... Jak chodź by możliwość szkolenia we wioskach czego w zwykłym OiM mi bardzo brakował,(Co prawda szkoli się takich byle jakich ale zawsze) zmienione animacje na "Warbandowskie", eliminacja większości bugów. (Jak w podstawece miałem co jakiś czas bug tak w DP ani jednego)

To zawartość pod zwykły patch, to że dali go TYLKO w dodatku, tylko o nich źle świadczy.

MichalKruk
05-06-2013, 13:10
Zdecydowanie nie. Mam wb, M&B1 nie i normalnie chodzi. Dodatkiem jest NW pod Warband. Jest to zupełnie samodzielna gra

Warband to samodzielny dodatek, jak np Gothic 2 + Noc Kruka, Dawn of War + Dark Crusader.
Tak swoją drogą NW pod WB jest DLC a nie dodatkiem.

Pierwsze z brzegu:
Mount & Blade: Warband to samodzielne rozszerzenie znanej i cenionej produkcji stworzonej przez studio TaleWorlds.
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13106


To zawartość pod zwykły patch, to że dali go TYLKO w dodatku, tylko o nich źle świadczy.

Co racja to racja, ale zawsze lepiej kupując DP i mieć multi + te smaczki niż tylko multi :)

Dyktator
05-06-2013, 16:00
Ja za to widziałem nie raz, jak pisali, że Napoleon jest dodatkiem do Empire :lol:

Ale może i masz rację.. mi w każdym bądź razie obojętne czy to dodatek samodzielny, czy oddzielna część -> i tu i tu gra się tak samo ;)

A propo DLC- to też jest dodatek. Niektóre nawet pudełkowo się wydaje ( Heroes VI dla przykładu). Jednak to dość nowy twór i ciężko go określić ...

MichalKruk
05-06-2013, 17:15
Na początku roku było tam że Rome wychodzi w marciu chociaż było wiadomo że w okolicach września-grudnia :)

W sumie mi też, ważne że gra się dobrze :D

Ja o DLC wiem tylko że jest to coś zawartego w grze i żeby to odblokować to trzeba zapłacić :evil: A dodatki to coś co dodaje do gry coś czego wcześniej nie było, często wymagają podstawowej wersji gry.
Chociaż kieruje się swoim doświadczeniem na temat DLC a Dodatków nie jakimiś definicjami więc moja wypowiedzieć może nie być jakaś "mega naukowa". :roll:

Dyktator
05-06-2013, 17:44
Dodatki to też często elementy, które już są w grze, tylko ukryte w plikach ... Przykładem są kampanie do Civilization V. Nie wiem jak reszta, ale (dla przykładu) kampania Wojny Secesyjnej, która pojawi się w nadchodzącym dodatku ( lipiec, 2013) była już w podstawowej grze ( premiera: 2010), a jeśli nie, to w dodatku Gods&Kings ( czerwiec, 2012) na pewno.

MichalKruk
05-06-2013, 18:49
hmm...? Był w Gods&King i nie było można zagrać w ten scenariusz? Nie było żadnego DLC który to umożliwiał jeśli był jakiś DLC to po porostu pokazali swą hojność i dali za darmo w tym nowym dodatku.

Bo np: Gothic 2 + Nock Kruk daje kraine (Jarkendar) i pełno zadań, Warhammer 40k: DoW + Dark Crusader frakcje których też nie było, Hidden & Dangerous 2 + Drużyna Szabla wprowadza nową kampanie dla jednego gracza... i w plikach na pewno nie było tego wszystkiego wcześniej.
A DLC polega na tym że już jest w plikach dana rzecz i płacąc odblokowuje się to.

Z tym Civilization dziwny przypadek.

KsiazeFilip
12-07-2013, 09:02
Mount and Blade - myślałem że ma multiplayer :lol:
Ogniem i mieczem dzikie pola- kupiłem między innymi bo Zagłoba, potop Szwedzki , husaria i bardzo fajny multiplayer
warband- kupiłem dwa razy dlatego ,że za pierwszym razem nie był na steam i aby mieć Napoleonic Wars musiałem kupić drugą
Napoleonic Wars - czasy napoleońskie są ciekawe ( przkonał mnie do tego Napoleon Total War )

Lwie Serce
13-10-2013, 12:04
Ja posiadam :
Mount and Blade - wizja bycia rycerzem mnie zachęciła niezwykle, dlatego grę nabyłem - potem odkryłem zaś mody które utwierdziły mnie w przekonaniu że w kwestii gier to jeden z moich najlepszych wyborów :)
Ogniem i Mieczem - wiadomo, husaria, klimat XVII wiecznej Rzeczypospolitej mnie zachęciły, ale zawiodłem się trochę.

Helguson
09-01-2017, 21:50
Dokładnie, M&B, M&B Warband i VC.