PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Techniczna.



08-04-2013, 16:13
Tutaj będziemy radzić się i pomagać jak to ustrojstwo ma chodzić, czyli wszystkie techniczne problemy omawiamy tutaj, odciążając główny temat modyfikacji...

zamek9
20-07-2013, 11:51
Witam
Instaluję Romka Antalogię w F/RTW, instaluje RS 2 w F/RTW, po włączeniu kampani i walce z Hanibalem wywala do Win, jesli nie walcze z Hanibalem to po 2 turach i tak wywala do win
Mam Phenoma 3.5 4 rdzenie
Radeona 6850
8 gb ram
Win 7
I przy max ustawieniach bez cieni się w ogóle nie da grać tak ścina i ciekawostka, że po włączeniu shaders(są tam chyba 3 w opcjach) jest dużo lepiej z grafiką ale też jeszcze słabo, kombinowałem z ustawieniami na karcie i nie wiele to pomaga.
Już mnie zalewa bo nigdy nie miałem problemów z modami a z tym sobie poradzić nie mogę...

21-07-2013, 17:25
Ustawienia gry w laucherze spróbuj na domyślnych, karta grafiki, hmmmm...to radeon więc wszystko w temacie :D Jeszcze popróbuj może coś dać mimo karty grafiki, ustawienie zgodności z win xp-iem...Na subforum moda jest cały temat temu poświęcony, zerknij tam, może ktoś tutaj miał podobny problem i zechce ci pomóc?

BlackWood
21-07-2013, 21:40
Witam
Instaluję Romka Antalogię w F/RTW, instaluje RS 2 w F/RTW, po włączeniu kampani i walce z Hanibalem wywala do Win, jesli nie walcze z Hanibalem to po 2 turach i tak wywala do win
Mam Phenoma 3.5 4 rdzenie
Radeona 6850
8 gb ram
Win 7
I przy max ustawieniach bez cieni się w ogóle nie da grać tak ścina i ciekawostka, że po włączeniu shaders(są tam chyba 3 w opcjach) jest dużo lepiej z grafiką ale też jeszcze słabo, kombinowałem z ustawieniami na karcie i nie wiele to pomaga.
Już mnie zalewa bo nigdy nie miałem problemów z modami a z tym sobie poradzić nie mogę...

Po pierwsze jeśli posiadasz Antologię, zagraj na silniku Alexandra. Praktycznie silniki BI, RTW są niestabilne dla tej modyfikacji.

Po drugie, w luncherze przed każdą nowo rozpoczętą kampanią, usuwaj plik map.rwm. Poprzez kliknięcie odpowiedniego okienka z na pisem delate map.rwm i na końcu tego procesu Save(to bardzo istotne).

Po trzecie, Kartę jak i resztę masz odpowiednią na wysokie detale.

Problem tkwi w sterownikach. Musisz wgrać nieco starsze, lub spróbować najnowszych.Wszystko zależy kiedy ostatnio wymieniałeś stery. Miałem kiedyś radeona hd4850 512 ram i mod bujał na wysokich.Mówię ci jeśli radeon to tylko stery.

Pozdrawiam

zamek9
22-07-2013, 18:47
Dzięki za rady, tak gram na Alexie i map.rwm zawsze też przed rozpoczęciem kampanii usuwałem. Co do sterowników to miałem problem z tym modem prawie od początku i wersji 2.0, od tamtego czasu sterowniki wgrywałem nie raz nowsze i jak widać nie przyniosło to efektu, być może najnowsze teraz by pomogły nie wiem, nie wytrzymałem i pykam sobie w EB z MMP 3.1 i Twoimi dodatkami bo tu problemów żadnych nie mam.
Pokombinuje z RS 2 jak wyjdzie już ta łatka 2.6 wtedy się zobaczy...
Pozdrawiam

romanusgamer
18-09-2013, 20:06
Mnie niedziła ta instalka:
http://www.moddb.com/mods/roma-surrectu ... rrectum-25
Oczywiście odczekuje swoje. Nic to nie daje, wyświetla mi się taki komunikat:

The file you have selected (Roma_Surrectum_2.5.exe) is not available via any mirrors. Please check back shortly as our servers update every 5 minutes. To access more download mirrors we encourage you to join the community, otherwise please be patient and keep trying.

buger13
19-09-2013, 10:27
Witaj
Wystarczy, że zarejestrujesz się na tej stronie i po zalogowaniu powinieneś bez problemu pobrać moda.
Pozdrawiam

Wespazjan
24-10-2013, 12:03
Mam pytanie. Zacząłem grać RS 2.5 i urodził mi się problem. Mam zbyt jasną grę. Przeglądam opcje i nie mogę znaleźć sposobu na ściemnienie. Może ktoś z bardziej zorientowanych byłby w stanie mi pomóc? Prosiłbym o pomoc dla laika, bo gdy 70-tka na kark wchodzi to człek nie ma orientacji w terminach którymi posługują się fachowcy. Gdyby nie ta sprawa, grałoby się całkiem nieźle. Mogę zrewanżować się literaturą- e-bookami dot. tego okresu lub filmami.

preussen6
18-11-2013, 17:20
Ja mam podobnie jak kolega powyżej, mógłby ktoś pomóc ?

McAbra
18-11-2013, 18:29
Może spróbujcie przyciemnić monitor, nie samą grę?
Powinny być odpowiednie przyciski na monitorze.

preussen6
18-11-2013, 18:33
Próbowałem już parę razy, ale słabo pomagało.

marengo
18-11-2013, 21:31
Nie wiem, czy to Wam pomoże, ale spróbujcie wcisnąć kombinację klawiszy Shift+F12 na mapie kampanii, co deaktywuje efekt poświaty (bloom effect). Podobny wynik uzyskacie na mapie bitewnej. Nie jestem pewien, czy kombinacja ta raz wprowadzona daje trwały efekt. Na pewno konieczne będzie jej ponowne użycie po kolejnym odpaleniu gry. Być może w trakcie przejścia z mapy kampanii do bitwy, powrócą ustawienia startowe i wtedy wciskamy znowu Shift+F12 lub powtórzenie tej kombinacji przywróci jasność. Spróbować i raportować!

preussen6
19-11-2013, 14:45
Zrobiłem jak napisałeś i teraz już normalnie wygląda. Dzięki wielkie !

Dzaga
16-01-2014, 22:07
mam problem z plikiem
descr_battle_ma_lighting_and_fog_control

linijka 9 col 1
min_light_intensity wyskakuje mi błąd i gra nie chce sie uruchomić, wpisywałem już różne wartości i nic ciągle wywala ---- macie pomysły :D

marengo
16-01-2014, 23:11
Hej,podobny problem pojawia się u fanów Roma Surrectum, zrobimy więc tak. Ściągnę ci z twcenter plik od osoby, której gra działała prawidłowo i która opublikowała ten feralny plik w swojej wersji. Prześlij mi swojego maila na PW. No chyba że masz tam konto? :o

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... trol-error (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?432570-descr-battle-map-lighting-and-fog-control-error)

Jak to nie pomoże, czeka cię reinstall i moda i gry...

Edit. Rzuciłem plik na mediafire, może przyda się komuś innemu.

http://www.mediafire.com/download/79wlx ... ontrol.txt (http://www.mediafire.com/download/79wlxuaxnd5gfmd/descr_battle_map_lighting_and_fog_control.txt)