PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z rozdzielczością i nie tylko



Daedagor
20-04-2013, 14:50
Problem nr. 1
Nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1440x900. Tzn. mogę, ale wtedy ekran gry przesuwa mi się w prawo, a na lewo pojawia się gruby i wstrętny czarny pasek. Rozdzielczość mojego monitora i w ogóle wszystkiego wynosi 1680x1050 więc i w Romie przydałoby się taką mieć. Od razu mówię, że zmiany ręczne w preferences.txt nic nie dają.

Problem nr. 2
Nie mogę zakończyć tury lub spojrzeć w okno, gdzie są listy dyplomacji, informacje o nacji, co należy zrobić by wygrać etc. Gdy nacisnę na któreś z tych kółeczek, automatycznie minimalizuje mi grę. Dzieje się tak i w zwykłym Romie, i w BI czy nawet modach (chciałem sobie pograć w Great Ancient World IV). Co ciekawe Alexander nie ma tego problemu.

Mam nadzieję, że wiecie jak pomóc. Zwłaszcza z drugim problemem, bo to nie ma jak grać nawet.

Canaris
24-04-2013, 15:02
Problem nr. 1
Nie mogę ustawić rozdzielczości wyższej niż 1440x900. Tzn. mogę, ale wtedy ekran gry przesuwa mi się w prawo, a na lewo pojawia się gruby i wstrętny czarny pasek. Rozdzielczość mojego monitora i w ogóle wszystkiego wynosi 1680x1050 więc i w Romie przydałoby się taką mieć. Od razu mówię, że zmiany ręczne w preferences.txt nic nie dają.

Problem nr. 2
Nie mogę zakończyć tury lub spojrzeć w okno, gdzie są listy dyplomacji, informacje o nacji, co należy zrobić by wygrać etc. Gdy nacisnę na któreś z tych kółeczek, automatycznie minimalizuje mi grę. Dzieje się tak i w zwykłym Romie, i w BI czy nawet modach (chciałem sobie pograć w Great Ancient World IV). Co ciekawe Alexander nie ma tego problemu.

Mam nadzieję, że wiecie jak pomóc. Zwłaszcza z drugim problemem, bo to nie ma jak grać nawet.

A co do drugiego problemu to nie mam pojęcia, nigdy mi sie nie zdazyło nic takiego. Możesz to jakoś opisać ?? Zmieniałes coś w plikach ( Np tą rozdzielczość ) ??
Sterowniki, Dx, reinstallka ??

A co do zmiany rozdziałki to mi pomogła jedna rzecz - ręczne wklepanie w pliku preferences.txt . Spróbuj tam wklepać rodziałke w takim formacie w jakim jest czyli "NUMERXNUMER" bez spacji po dwukropku i zmień SAFE REFRESH na TRUE . Mi to pomogło po tym jak RTW nie chciało "uznać" żadnej innej rodziałki poza 1024x768 .

kirlan
26-04-2013, 14:50
A próbowałeś "ręcznie" ustawić w panelu NA OBUDOWIE MONITORA pozycję obrazu? Ja mam takie guziki na monitorze do ustawiania pozycji obrazu ale nie wiem jak na twoim). Poczytaj instrukcję monitora. NIE KAŻDA rozdzielczość jaką monitor teoretycznie obsługuje działa gładko - może będziesz musiał ręcznie skonfigurować monitor. Jak masz ustawionę zarządzanie rozdzielczością - czy faktycznie masz ustawioną rozdzielczość na: "zależne od aplikacji" ? (właściwości KARTY graficznej NIE pulpitu Windows!)