PDA

Zobacz pełną wersję : Stary jak świat RTW z płytki a Steam



Krzepki1
30-04-2013, 09:54
Witam!
Mam pewną kwestię do omówienia.
Jestem posiadaczem w pełni legalnej gry RTW, zakupionej dawno temu (premiera) na płytkach. Potem dokupiłem Barb Inv.
Chcę wrócić do klasyka. Czy istnieje możliwość zainstalowania gry z płytki, a potem korzystając ze Steam dokupienia np. Aleksandra?
Czy Steam zaakceptuje tę grę, pomimo że rejestrowałem ją już na innym kompie? Czy muszę kupić komplet od nowa na Steam?

Wybaczcie te proste z pozoru pytania, po prostu ktoś na pewno to wie, a mi oszczędzi niepotrzebnego wydatku i czasu :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Asuryan
30-04-2013, 11:03
"The Rome: Total War Alexander Expansion requires the Steam version of Rome: Total War Gold to purchase". Czyli musisz kupić złotą edycję poprzez steam (i tak samo Aleksandra) by móc grać w podstawkę i dodatki na steam. Swoją drogą na steam nie ma wersji polskojęzycznej.

Krzepki1
30-04-2013, 11:19
Czyli skok na kasę robią skurwi syny... Kupiłem przecież legalną wersję... I jeszcze raz mam kupić?... ale numer... No to trudno, olewam Steam i wszystko robię na starą modłę. tyle że łatki będą mi się sciągać 100 lat...

Asuryan
30-04-2013, 12:10
Kupiłeś legalną wersję nie steam, więc jeśli chcesz grać w nią poprzez steam (bez używania płyt, na każdym kompie z dostępem do netu, etc)... no to niestety tak to wygląda. Z Medieval 2 jest tak samo.

Swoją drogą czy niesteam-owy Aleksander nie ma wszystkich wymaganych łatek, tak jak Kingdoms w przypadku Medievala 2?

Krzepki1
30-04-2013, 12:54
Kurcze, kolejna kwestia na horyzoncie...

Mam Polską wersję RTW. Podstawową bez Barb. Inv. Na 100% muszę wgrać patche. Patch 1.3pl udało mi się ściągnąć. Natomiast znikąd nie mogę znaleźć 1.5pl Jest w ogóle takowy? Pamięta ktoś? wiem, że kiedyś pełno wszędzie tego było, ale teraz na lekarstwo...

Czy ewentualnie wgrać BI (tez mam pl) i potem 1.6 łatkę? Ale czy można dalej po wgraniu BI grać w podstawową wersjęRTW? (Odświeżyć sobie chcę) :)

Asuryan
30-04-2013, 13:10
Tak, po wgraniu BI można nadal grać w podstawkę.

Krzepki1
30-04-2013, 13:44
Acha, to super. ale jak wgram BI to automatycznie z patchami do podstawki? Czy to się nie łączy w ten sposób? Sorki za nawał pytań, ale dawno nie grałem i pozapominałem co i jak.

Póki co znalazłem patch 1.3 pl, patch 1.5 eng i nakładkę spolszczającą chyba.

McAbra
30-04-2013, 14:47
A te patche w naszym forumowym downloadzie?
downloads.php?cat=7 (http://forum.totalwar.org.pl/downloads.php?cat=7)

Krzepki1
01-05-2013, 08:56
Nie mogłem pobrać

McAbra
01-05-2013, 09:06
Mi jakoś działa. Trzeba odpowiedzieć na pytanie w lewym dolnym rogu.

Mitusonator
02-07-2013, 22:33
Najlepiej to wybrać się np. do empiku i kupić sobie złotą edycje za bodajże 20zł :D