PDA

Zobacz pełną wersję : Hearts of Iron 3 - Porady Graczy



Salvo
02-05-2013, 07:40
Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy 8-)
Na ile opłaca się kupowanie samolotów multi-role?
Z jednej strony nie mają wyraźnych zalet, z drugiej wyraźnych wad. Grając jako średniak lepiej kupić dwa skrzydła wielozadaniowych, czy jedno myśliwców i drugie taktycznych bombowców? A może po prostu skupić się na tylko jednym z wcześniej wymienionych? Tymbardziej, że dojście do multi-role i tak wymaga technologii rozwijających myśliwce?

WielkodusznyBezduszny
03-05-2013, 00:01
Przechwytujące to do obrony, a wielozadaniowe do ataku. Przynajmniej tak było w dwójce :D

Salvo
03-05-2013, 08:28
Tutaj wielozadaniowe to połączenie myśliwców i close air support :)

mike20000
05-08-2013, 18:10
jak zająć francje Hearst of iron 3 semper fi

nowy2142
05-08-2013, 20:11
Wypowiedzieć jej wojnę. Tyle wystarczy.

mike20000
05-08-2013, 22:01
jest problem że się nie da jej cenzura a poza tym gram od scenariuszu blitzkrig

Salvo
06-08-2013, 12:41
Jeśli tworzysz już osobny temat to nie pytaj w innych działach.
Nie przesadzajmy też z tymi emocjami. Na razie na upomnieniu kończę, bo leń jestem, ale pilnuj się ;)

Pytanie nieprecyzyjne ;) Z Francją zazwyczaj problemów Niemcy nie mają, może musisz jeszcze trochę poćwiczyć na mniejszych państwach? Prowadzenie walki w HOI3 jest wymagające.
Standardem jest ominięcie Maginota od północy i...blitzkrieg + kotły = kapitulacja + vichy :)

jasiek90
11-08-2013, 10:41
Moim zdaniem samoloty wielozadaniowe mają swoje zalety, ale najlepiej sprawdzić samemu.

chudolf
27-09-2013, 21:38
Witam
Jestem nowy w HoI3. Gram w moda BLACK ICE i próbuję opanować kontrolę nad OOB w tej grze (generalnie bardzo mi się podoba).
Gram sobie Kanadą i stworzyłem korpus ( 2 dywizje piechoty, 2 brygady pancerne) i przetransportowałem go do walki w Afryce. Jak mam otworzyć teatr wojny (XXXXX), tak żeby mój korpus otrzymywał wszystkie bonusy? Da się go przyłączyć do brytyjskiego Main HQ w Afryce? Czy konieczne jest posiadanie tego teatru?

Pytanie jeszcze odnośnie samych walk. Podczas pierwszych kontaktów z grą zauważyłem, ze jednostki wspierające nie wchodzą od razu do walki tylko po jakimś czasie. Robie coś źle czy po prostu komputer symuluje czas przemarszu tychże jednostek?

Salvo
01-10-2013, 09:24
Musisz stworzyć własny teatr, po prostu rozwiń korpus do armii, potem grupy armii itd. Jedyna szansa żeby być podpiętym pod Brytyjczyków to korpus ekspedycyjny, ale wtedy zero frajdy.

Jest coś takiego jak rozpiętość frontu. Jeśli ilość Twoich wosjk go przekroczy nowe nie będą mogły dołączyć do bitwy, chyba że z innej prowincji.
Jest też coś takiego jak "rezerwa". Trafiają tam właśnie nowe jednostki, nawet jeśli limit nie jest przekroczony. Z każdą rundą bitwy jest procentowa szansa, że dołączą do bitwy. Szansę zwiększa poziom dowódcy i odpowiednie technologie.

PaNzErFaUsT
26-10-2013, 21:40
Witam,zacząłem grać w HoI 3. Gram na dodatku Semper Fi i są to moje początki z produktami Paradoxu. Mam następujące pytanie, otóż wybrałem Norwegię i pragnę przygotować się na podbój Skandynawii:) Wobec tego zgodnie z logiką muszę stworzyć odpowiednią armię,jednak na przeszkodzie stoi PP,a właściwie jego niewielki poziom. Wobec tego chciałbym sie dowiedzieć,czy poświęcanie cennego czasu na inwestowanie w technologie wspomagające rozwój PP jest dobrym pomysłem,czy też lepiej skupić się na innych technologiach (np.sprzęt do walki w zimie i piechota górska) i produkować tym PP który mam do dyspozycji? Dziękuję za wszelkie rady:)

Pop517
26-10-2013, 21:44
w Hoi nie ma sensu grać państwami typu norwegia bo są one stworzone tylko po to aby były na mapie :P
Technologia nie da zbyt wiele musisz sam postawić fabryki co zajmie bardzo dużo czasu a z armią i tak będzie problem bo Norwegia nie ma za dużo siły ludzkiej, jeśli chodzi o technologie to skupiaj się na piechocie górskiej i doktrynach

PaNzErFaUsT
26-10-2013, 21:54
Zdecydowałem się na Norwegię ponieważ jako początkujący nawet nie myslałem o tym by spróbować grać np. Niemcami dopóki nie nabiorę jakiegokolwiek doświadczenia w grze:) A co do siły żywej, to czy opracowanie np. jednego poziomu z rolnictwa faktycznie przekłada się na zwiększenie zasobów ludzkich,czy to tylko statystyke? Oraz czy raz obrana doktryna może byc zmieniona w czasie gry,stosownie do zmieniającej sie sytuacji czy po prostu wybrac raz a dobrze?

Pop517
26-10-2013, 22:05
Na norwegii za dużo doświadczenia nie nabierzesz polecam Italię na początek
na statystykę a zatem nie ma dużej różnicy małych państwach
doktryna daje ci konkretne bonusy dla wojska lub w czasie bitwy

chudolf
29-11-2013, 20:02
Na początek polecam Kanadę albo Australię. Można się tam wszystkiego po trochu nauczyć, a raczej wróg nie zrobi nam desantu.