PDA

Zobacz pełną wersję : Którą frakcję wspierasz?



McAbra
07-05-2013, 15:55
Zastanawia mnie którą frakcję preferujecie,
zarówno ze względu na armię, jak i położenie. ;)

adriankowaty
07-05-2013, 16:05
Te wspieram:
Królestwo Rhodockie - Wspaniała piechota (nie ma jak "murek" pikinierów czekający na turystów na koniach) i strzelcy, nadto dobry teren do walk, uniemożliwiający wrogom walkę konną. Idealna nacja pod obronę twierdz.
Królestwo Nordyckie - Huskarlowie ("Żywe czołgi") i dobrzy łucznicy. Bicie Vaegirów przy niewielkich stratach. Idealna nacja pod szturmowanie twierdz.
Tych nie cierpię:
Chanat Kergicki - brak piechoty, beznadziejnie opancerzone jednostki
Sułtanat Sarranidzki - beznadziejnie uzbrojone i opancerzone jednostki

Presidente
07-05-2013, 16:56
Vaegirowie oraz Sarranidzi - bardzo zbalansowana armia w obu przypadkach, bardziej jednak wolę Vaegirów - fajniejsze terytoria

Wald
07-05-2013, 17:40
Oczywiście, że Swadie, typowo Rycerska frakcja, gdzie kawaleria rządzi w armii; mimo trudności z początku, z łatwością można podbić całą Calradie pod jej sztandarami, min. wykorzystując odpowiednią wojny i sojusze(pokoje) lub w przypadku braku pokoju to mamy zabawę z walką ze wszystkimi :twisted:

Asuryan
07-05-2013, 20:55
Królestwo Nordów - ze względu na ich huskarlów i agresywność.

Aztec
07-05-2013, 22:00
Królestwo Swadii - dzielni rycerze, na swych rumakach w mgnieniu oka potrafią roznieść w był formacje piechoty wroga :D (oczywiście na odpowiednim terenie )

Oriflamme
10-05-2013, 10:37
Ja właśnie zacząłem nową rozgrywkę dołączając do Chanatu, świetne, mobilne jednostki, oraz walka na dystans. Armia z 60 chłopa, z proporcją 40 lansjerów, 20 łuczników konnych daje radę z praktycznie każdą armią podobnej wielkości, trzeba jednak się nieco poruszać po mapie i dać szansę działania łucznikom. Lansjerzy są świetni na bliski dystans i przy wsparciu bohaterów, można wyjść bez strat z prawie że każdej bitwy.

Najmniej lubię Nordów. Ich piechota jest nieziemsko silna (nieraz nawet swadiańska szarża przy nich wymięka), przez co szturmowanie nordyckiego zamku/miasta to istna rzeź...

KapitanKatana
21-06-2013, 21:48
SWADIA.

Wbić się szarżą w plecy nordom. :D

WOJSKO : 5/5
POŁOŻENIE : 1/5 -Rodocy i nordowie to najgorsi na jakich można trafić.

Jednak podbić takie miasto jak Praven... Wyzwanie.
Najbardziej bogate miasta.

OCENA 4,5/5...

Lwie Serce
16-08-2013, 19:53
Swadia, dzielni rycerze na koniach potrafiący wgnieść wroga w ziemię, klimat, potęga i szalona walka z wieloma przeciwnikami (położenie bądź co bądź niezbyt dobre, na samym środku Calradii). Za to cenię tą frakcję :)

Dyktator
17-08-2013, 00:57
Nordzi- lubię nordyckie klimaty. Za topory i "rżnąć ich k***" ( gracze WB Multi wiedzą o co chodzi ;))

Doctore
21-08-2013, 09:39
Chanat Khergicki- szybkość i mobilność. Połączenie lansjerów i konnych łuczników to śmiertelna mieszanka.

Kot
12-03-2014, 23:21
1. Sułtanat - podoba mi się ta frakcja, ma dosyć zbalansowane jednostki i silną kawalerie.

2. Swiadia - za rycerzy i całkiem mocne wojsko.

3. Vaegirowie - to co w tych 2 frakcjac wyżej.

batiatus
15-03-2014, 13:59
Ja lubię Nordów choć Swadi ze swoimi rycerzami jest w sumie imba. Podoba mi się armia huskarlów. Ogólnie lubię tarcze :)

Helguson
09-01-2017, 21:30
W podstawkę mało grałem, ale najczęściej Vaegirów i Nordów, jednak tych pierwszych więcej razy wspierałem i częściej robiłem rebelie ogłaszając się nowym władcą tego mroźnego królestwa.