PDA

Zobacz pełną wersję : Najbardziej historyczny mod



Bajbars
19-10-2009, 15:11
Jaki jest najbardziej historyczny mod do Romy i do tego w polskiej wersji jezykowej?

PS. mam nadzieje, ze temat umiescilem w dobrym miejscu

Piotruś Oprawca
19-10-2009, 15:31
Ciężko mi powiedzieć o modach w wersji Polskiej, bo sam nigdy na to nie patrze czy jest ang czy pol. Jednak najbardziej historycznym wg. mnie jest Euroba Barbarorum w wersji 1.2. Innym modem godnym polecenia, wręcz takim wstępem do EB jest Rome Total Realism. Roma Surrectum, z tego co oglądałem też wygląda ciekawie. Niech inni się wypowiedzą, natomiast ja osobiście polecam Europa Barbarorum.

Bajbars
19-10-2009, 15:56
gralem w EB kiedys i przestalem bo najwiekszym problemem dla mnie bylo to, ze wszytko jest tam po angielsku a niestety znajomosc tego jezyka u mnie strasznie kuleje i ze slownikiem nie chce zabardzo siedziec przed gra

19-10-2009, 16:06
Napewno Europa Barbarorum na pierwszym miejscu(ci którzy grali wiedzą OCB).Rome total realism ,powiedzmy ze tez, ale raczej z sub-modowany(bo sam czysty ,bez zmian w plikach raczej nieee).Roma surrectum nowa wersja 1.6 to raczej coś pomiedzy tzw.Grywalnością a historycznością..choć stawiał bym bardziej na poprawna grywalnośc(ale bedzie nowa wersja 2.0 w moim odczuciu, bedzie to wielki konkurent EB).Moge ci polecić polski mod The Great Ancient World 2(choc wiele jednostek jest z podstawki,ale b. przyjemny projekt ,tez historycznie ok.).Sa tez modyfikacje pod BI z pod znaku INVASIO BARBARORVM (IBFD) ,jesli iteresuje cie schyłek antyku to ten projekt jest dla ciebie.
Jesli interesuje cie Grecja to: Rise of Persia (ROP),The Greek Wars (TGW) czy Diadochi - Total War (ALX).Jest tez wspaniała modyfikacja
Paeninsula Italica (BI) ,historyczny z masa nowych jednostek a opowiada o podboju Italii( gdy jeszcze Rzymowi brakowało dużo do potęgi),prezentuje sie b.dobrze mimo ze jeszcze to beta(polecam).Zareklamuje tez
Fall of the Republic - Rise of the Empire (BI) paczka modyfikacji ,kampania Juliusza Cezara w Galii, wojna domowa ogólem te mody koncentują uwage na I w p.n.e.
Bedzie tez juz na dniach Ancient Empires Elysium (AEE), mod naszego rodaka Limesa. Wiesz zawyczaj wiekszosc modyfikacji o czasach starożytnych poprawia podstawke ,urealnia i na ile to możliwe stawia na historyczność.TE ktore wymieniłem wiodą prym jesli chodzi o te sprawy.Pozdrawiam
PS>Warto sie uczyć jezyka, bo jak narazie takiego super moda w wersji Poland nie ma( a np.AEE choć robiony przez naszego to i tak bedzie po ang.)

Bajbars
19-10-2009, 16:47
to wychodzi mi, za dalej pozostaje mi tylko EB i to po angielsku...
szkoda, ze nic nie ma po polsku...

PS. The Great Ancient World 2 jest po polsku czy tez po ang?

gelo05
19-10-2009, 17:00
to wychodzi mi, za dalej pozostaje mi tylko EB i to po angielsku...
szkoda, ze nic nie ma po polsku...

PS. The Great Ancient World 2 jest po polsku czy tez po ang?


Po polsku, bo to Polski mod ;)

Bojaki
20-10-2009, 00:56
Co prawda nie po polsku - ale nadmieniłbym o Invasio Barbarorum: Flagellum Dei (jako całości) i o modzie (w ramach rodziny IBFD) o nazwie SOMNIUM APOSTATE IULIANI. Obecnie ukazała się beta 3 wersji - i rany, zamiata. Barbarzyńcy na granicach, Rzym podzielony i słaby, bunty - nielicho trzeba się namęczyć. I piękne tekstury, zróżnicowanie jednostek, rekrutacja jednostek elitarnych tylko w niektórych prowincjach (w różnych miastach można rekrutować a potem uzupełniać np. oddziały Comitatenses Lanciarii, Mattiari, Herculiani czy Iovianii - wszyscy mają różne statystyki, zdolności specjalne i mundury, dodatkowo podział na Seniores i Iuniores - cacy). Z grubsza chłopaki czytali Notitia Dignitatum. Odkurzyłem Romka po nieudanym romansie z Empire - i walcze... :D

Bajbars
20-10-2009, 11:01
tamto, ze jest po ang dotyczylo naszego ancient war?


no to co w takim razie jest po polsku bo juz nie czaje...

20-10-2009, 11:22
tamto, ze jest po ang dotyczylo naszego ancient war?


no to co w takim razie jest po polsku bo juz nie czaje...

The Great Ancient World 2 jest po polsku ;)
Mody są różne, mają różny nacisk położony na oddanie realiów danej epoki, dlatego jest z tym różnie...Generalnie wszystkie modyfikacje, wnoszą coś dobrego, a od gustów i zainteresowań modujących, uzależnione jest jakie nacje, czy aspekty gry są poprawione ;)
pozdrawiam

Bajbars
20-10-2009, 15:45
to dobrze, ze po polsku. ja osobiscie szukam moda gdzie ramy czasowe obejmuja minimum wojny punickie i jeszcze jak sie da to pyrrusa oraz do czasow np sulli lub puzniejszych.

z gory dziekuje za udzielanie sie w tym temacie i pozdrawiam

Furiusz
01-11-2009, 22:28
Diadochii Total War? Stabilniejszy niż TGAW który od niedawna zaczął mnie wywalać z bitwy do windowsa. Mod zaczyna się od wojny Rzymu z Pyrrusem właśnie. Jeśli idzie o jednostki całkiem nieźle stoi, brak jest paru rzeczy ale ok. ma on jedna cholerną wadę, niesamowite staty, zero zrównoważenia jednostek, hastati i łucznicy szarżujący na wprost na falangę pieszych towarzyszy potrafią utrzymać się przy życiu całkiem spory czas i zadać nawet straty falandze co drażni niesamowicie. Nie rozumiem też systemu reinforcementu jednostek ale cóż bywa :D

turkopol
15-04-2010, 13:48
Najbardziej historyczny mod to taki w którym scenariusz narzuca rozwój wydarzeń. Ja tam wole miec wiecej moznosci wyboru. A krzyczace kobiety w Galii były i prawią o nich podstawowe źródla a nawet psy u Rzymian. Wybrałem ich usuniecie z gry bo nie jestem za historycznoscią ;)