PDA

Zobacz pełną wersję : TOP 10 waszych ulubionych gier



Arroyo
17-05-2013, 12:41
Witam. Postanowiłem założyć ten temat, by poznać, jakie jest TOP 10 waszych ulubionych gier, niekoniecznie gier PC i niekoniecznie jednej gry (może być cała seria).
Moje TOP 10:
1. Disciples II - świetna grywalność, łącząc ze wszystkimi dodatkami daje nam mnóstwo godzin zabawy.
2. Total War: Rome II - zwłaszcza przez pryzmat multiplayer i możliwość uczestniczenia w Czwartkach z Antykiem.
3. Fallout New Vegas - mimo bugów jest to jedna z najlepszych wg mnie części serii Fallout, grywalność, postacie, dużo elementów przypominających nam o Fallout 1 i 2 takich jak: Nowa Kalifornia, Supermutant z Jacobstown czy chociażby lokacja z dodatku Szczere Serca, która miała być formalnie w Van Buren.
4. Elder Scrolls III - V - moja ulubiona seria RPG/Fantasy, żadne wiedźminy wg mnie tego nie przebiją. Skoro mowa o Wiedźminach
5. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - czyli Polacy nie gęsi, swoje gry mają. Geralt jak zwykle na propsie, dużo walki, dużo seksu z kobietami i przede wszystkim fabuła i zakończenia!
6. Mass Effect (tu cała seria) - Bioware też potrafi robić świetne serie, a to jest jedna z nich, Shepard to postać, której warto kibicować do samego końca. Dużo ciekawych postaci pobocznych, lecz spieprzone przez szereg DLC, bo EA = łaszenie się o pieniądze od graczy.
7. Assassin's Creed (cała seria) - Ubisoft miało wzloty i upadki, zaczynając od świetnego Altaira, przechodząc przez jedną z najlepszych growych postaci - Ezia Auditore da Firenze, potem kiepski Connor, groźny Haytham Kenway, jego ojciec Edward - pirat, a zarazem mój ulubiony asasyn z całej serii, kończąc póki co na Rogue'u z Shay'em Patrick Cormackiem i Unity (niezoptymalizowanym jeszcze) z Arno Dorianem. Dużo szermierki, postacie i muzyka! To jest to.
8. Podbój Rzymu - nie każdemu znana gra, gdzie mogłeś władać jednym z trzech plemion: Hunów, German i Celtów. Każda z nich ze świetnymi kampaniami, muzyką, ale z pełną ilością bugów (zwłaszcza 4 misja z celtyckim wrogiem Rzymu).
9. Kozacy - to już wręcz gra-legenda. Grywalność, klimat wojen XVII i XVIII-wiecznych oraz muzyka to największe plusy gry.
10. Europa Universalis III - gry Paradoxu nie takie trudne, jakby się każdemu wydawało. Muzyka oraz kampanie, a także duża ilość frakcji, odwzorowanie historyczne produkcji wybija tę grę ponad wszystkie inne tego typu strategie.

A wy? Jaka jest wasza TOP dziesiątka gier?

McAbra
17-05-2013, 12:56
10. Return to Castle Wolfenstein
9. Heroes III
8. Diablo II
7. Strongold/ Stronghold Crusader
6. Sacred
5. Zeus - Pan Olimpu
4. Mount & Blade
3. Knights of Honor
2. Rome Total War
1. Warhammer 40.00: Dawn of War I Uniwersum

Moje ukochane gierki, numeracja jest dość luźna i zależnie od nastroju się zmienia, ale pozostaje w tym gronie ;)
Podsumowanie:
6 strategii, (w tym całe podium)
2 RPG,
1 strategia/RPG
1 FPS
:D

Lwie Serce
17-05-2013, 13:08
To na mnie kolej, chociaż mogę coś pokręcić bo jakaś gra z głowy wyleci itp. Pozwólcie że zacznę od "namber łan" ;)
1. Medieval 2 (z modami rzecz jasna, można grać godzinami)
2. The Elder Scrolls III Morrowind
3. The Elder Scrolls IV Oblivion
4. Heroes III
5. Rome
6. Gothic 2
7. Age of Pirates
8. Sea Dogs
9. Heroes of Annihilated Empires
10. Heroes IV

Bronti
17-05-2013, 14:57
1. Medieval I
2. Heros III
3. Diablo II
4. Rome Total War
5. Combat Mission 2
6. Napoleon Total War
7. Medieval II
8. Chivalry: Medieval Warfare
9. Twierdza
10. Knights and Merchants

Volomir
17-05-2013, 17:18
1. Seria TW
2. Seria BG
3. Half-life
4. Lol
5. Unreal Tournament
6. Gothic
7. Heroes 3
8. Wiedzmin
9. Seria Soul Reaver
10. Kings Bounty

Pampa
17-05-2013, 17:25
1. BF3
2. Max Payne cała trylogia( co za klimat)
3. Napoleon TW
4. Medieval II
5. Starcraft II
6. Wiedźmin 1 i 2
7. CoH ale tylko z modem blitzkrieg
8. CoD4
9.Warcraft III i Warcraft II- pierwszy oryginał na PC
10.Far Cry 3

Dodał bym jeszcze pare, ale jak 10 to 10 :mrgreen:

Aztec
17-05-2013, 17:32
To strasznie ciężki wybór no ale jakoś to dobrałem, w sumie to jest po prostu lista moich ulubionych gier, kolejność już raczej nie jest tak ważna :D Zawsze coś tam jeszcze wcisnę.

10.Dragon Age
9.Frater
8.Władca Pierścieni Bitwa o Śródziemie
7.Mount & Blade Warband(mody)
6.Wiedźmin 2
5.Wiedźmin
4.Medieval 2 Total War(mody)
3.American Conquest
2,7:Twierdza :D
2,5:Kozacy
2.Tzar : Ciżar Korony
1.Kroniki Czarnego Księżyca (sentyment i fabuła kazały mi umieścić tę pozycję tak wysoko)

adriankowaty
17-05-2013, 18:14
1. Victoria II (niezaprzeczalnie)
2. Medieval II TW (mody OiM oraz TATW)
3. Mount & Blade: Warband (z modami Europa 1200, 1755: The Old Frontier)
4. Minecraft
5. Cultures II: Bramy Asgardu
6. Sid Meier's Civilization V
7. Age of Empires III (moja pierwsza gra)
8. Twierdza Deluxe
9. Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola
10. Europa Uniwersalis III

Burn.
17-05-2013, 19:33
1. Warcraft III + dodatek ( najlepsza z najlepszych )
2. Dota 2
3. Shogun 2 TW
4. Medieval II TW
5. Spellforce Dawn of War + dodatki
6. Call of Duty 1 i 2
7. Skyrim
8. Gothic 1 i 2 (dwójka z dodatkiem)
9. Quake Arena
10. Jedi Knight Jedi Outkast + Academy

Baal-Melkart
17-05-2013, 19:47
1. Freespace 2
2. Earth 2150
3. Seria X3
4. Homeworld 2
5. Europa Universalis II
6. Rome
7. Sudden Strike
8. Dark Souls
9. IŁ 2 Sturmovik
10. Mass Effect (tylko pierwsza część)

adik2808
17-05-2013, 20:07
No to zaczynam od końca :)

10. Medal of honor : allied assault
9. Twierdza krzyżowiec
8. Medieval II total war
7. Hearts of Iron III
6. Rome total war
5. Battlefield 2 (zwłaszcza mod Forgotten Hope 2]
4. Battlefield 3
3.Shogun 2 total war
2. Europa Universalis III
1. Beyond good and evil

Kot
17-05-2013, 22:15
Wolałbym od początku zacząć:
1.Gothic(od 1 do Nocy Kruka,o pierwsze miejsce bił się Gothic z Heroesem 3 ale Gothic wygrał :D )
2.Heroes 3 + dodatki
3.Populous - The Beginning
4.Portal (seria)
5.Penumbra Antologia
6.Amnesia - Mroczny obłęd
7.Medieval I
8.Mass effect (seria)
9.Medieval 2 na modach
10.Knights and Merchants

U mnie generalnie nie ma takiego stabilnego top 10,bo u mnie nie ma 10 ogólnie najlepszych gier,jakby to na gatunki rozdzielić to by to inaczej wyglądało.To np.że Knights an Merchants jest na końcu to nie znaczy,że to "najsłabsza"gra w top 10.Te pierwsze pozycje do 5 to te moje najbardziej ulubione gry ogólnie,a reszta...po prostu,są w top 10 i są po prostu jednymi z tych moich bardziej lubianych gier.

Volomir
18-05-2013, 07:18
1. Freespace 2


O kurde! Mój pierwszy oryginał:D pamiętam jak z ojcem się w to zagrywaliśmy!

Arroyo
18-05-2013, 09:10
5. Spellforce Dawn of War + dodatki


To jest taka gra, jak Spellforce Dawn of War? Jest Order of Dawn, ale Spellforce DoW?

nowy2142
18-05-2013, 10:03
Ciężko tak w 10 pkt podać swoje naj naj gry. Więc będzie troszkę bardziej ogólnie.
1. Seria Metal Gear Solid
2. Seria Killzone
3. Starcraft 2
4. Civilization 4 z dodatkami
5. Seria Gran Turismo
6. Dota 2
7. Seria total war (za wyjątkiem empire i napoleona ;) )
8. Seria Battlefield
9. Seria GTA
10. Heavy Rain

To tak mniej więcej.
Sami typowi pc'towcy tutaj widzę :D

Volomir
18-05-2013, 10:18
To tak mniej więcej.
Sami typowi pc'towcy tutaj widzę

A co, w konsole mamy grac? Tam nie ma dobrych gier:P Generalnie z takich konsolowych wyłączności to brakuje mi jednej gry... Marvel ultimate alliance 2 :cry: Poprzednie dwie gry z tej serii były świetne, a dwójka wyszła już tylko na konsole.

McAbra
18-05-2013, 10:46
A co, w konsole mamy grac?Tam nie ma dobrych gier:P
Polać mu, dobrze gada!
Jedyna warta uwagi konsola to Pegasus :D

Pampa
18-05-2013, 14:50
A God of war? Dragon Balle? My Little big planet? I dużo innych tytułów np Uncharted ;)

Presidente
18-05-2013, 15:04
Kolejność przypadkowa
1. Mount and Blade Warband
2. Warcraft III
3. Camper Strike
4. Rome: Total War
5. Medieval 2: Total War (z kingdoms)
6. Tropico
7. Simcity 4
8.Gothic I, II NK, III słabsza od poprzednich, ale jakoś dawała radę
9. Heroes III, IV
10. Dungeon Siege II

Volomir
18-05-2013, 16:32
A God of war? Dragon Balle? My Little big planet? I dużo innych tytułów np Uncharted ;)

Eee, nie? Serio, poza tym jednym tytułem nie przypominam sobie konsolowca w którego bym chciał zagrac. Może z jedna bym znalazł jeszcze ale jakos nie moge sobie przypomniec. Ja mam swoje cRPGi, Total Wary itd. GoW mnie nie rajcuje bo to nawalanka. Ot pograłem sobie kiedyś w Rune, Enclave czy ostatnio Darksiders2 i styka. Z Dragon Balla to mugen był najlepszy :P Itd. MLBP też mnie nie jara. I tak w kólko.

Arroyo
18-05-2013, 16:42
Dobrym tytułem na konsolę jest Heavy Rain, psychologiczny thriller, który każdemu polecam.

Baal-Melkart
18-05-2013, 17:20
O kurde! Mój pierwszy oryginał:D pamiętam jak z ojcem się w to zagrywaliśmy!
Kiedy pod moją strzechę trafił w końcu komputer to właśnie Freespace 2 był pierwszą pełną wersją gry jaką miałem. Jedyną którą przeszedłem więcej niż 10 razy :D . Stare dobre czasy.

Asuryan
18-05-2013, 17:35
1. seria Total War (od Rome do Shoguna 2)
2. seria Diablo (II z dodatkiem oraz III)
3. seria Heroes of Might and Magic (V i III z dodatkami)
4. Starcraft II z dodatkiem
5. seria Dawn of War (ostatnia gra z II i dwie ostatnie z I)
6. Wiedźmin II
7. Wiedźmin
8. Mount and Blade Warband
9. seria GTA (od 3 w górę)
10. konsolowy Tekken (ex aequo z Soulcalibur).

Wald
18-05-2013, 18:37
1.Rome TW
2.Blitzkrieg 2
3.M2TW
4.Mount&Blade:Warband
5.Napoleon TW
6.Empire TW
7.Gothic 2
8. Serious Sam 2
9.Highland Warriors
10.Imperium Romanum

Coś bym jeszcze znalazł, ale dałem te w które najwięcej grałem z tych co powinny być również w tym "top" :) , min. zbrakło miejsca na "Against Rome"

nowy2142
19-05-2013, 00:41
To tak mniej więcej.
Sami typowi pc'towcy tutaj widzę

A co, w konsole mamy grac? Tam nie ma dobrych gier:P Generalnie z takich konsolowych wyłączności to brakuje mi jednej gry... Marvel ultimate alliance 2 :cry: Poprzednie dwie gry z tej serii były świetne, a dwójka wyszła już tylko na konsole.

Powiedziałbym że żartujesz ale okazuje się że dałeś na swoją listę LoLa więc nie wiem jak zareagować na taki post ;)

Potem przeczytałem to:


Eee, nie? Serio, poza tym jednym tytułem nie przypominam sobie konsolowca w którego bym chciał zagrac. Może z jedna bym znalazł jeszcze ale jakos nie moge sobie przypomniec. Ja mam swoje cRPGi, Total Wary itd. GoW mnie nie rajcuje bo to nawalanka. Ot pograłem sobie kiedyś w Rune, Enclave czy ostatnio Darksiders2 i styka. Z Dragon Balla to mugen był najlepszy Itd. MLBP też mnie nie jara. I tak w kólko.
Aj człowieku. "LoLowcy" sami sobie złą otoczkę tworzą ;). Postaram się kulturalnie i krótko.
Nie można "grać w konsole".
Nie ma czegoś takiego (dałeś to na swoją listę) jak seria soul reaver. Są gry z serii Legacy of Kain i ogólnie są to gry konsolowe.
Uff ciężko było ale obeszło się bez epitetów.
Nie chcę być złośliwy czy coś w ten deseń ale wracając do domu ujrzałem mój nick na niebie i wiedziałem już że w internecie ktoś się myli!

Volomir
19-05-2013, 09:31
Tylko, że nic nie udowodniłeś. Do tego masz przemyślenia z kosmosu oraz popełniłeś parę błędów.


Powiedziałbym że żartujesz ale okazuje się że dałeś na swoją listę LoLa więc nie wiem jak zareagować na taki post

Po pierwsze, co ma LoL do konsol? Jaki jest związek bo nie bardzo ogarniam? Po drugie co jest śmiesznego w dawaniu LoLa na liste? Gram od ponad roku, jak na razie mi się nie nudzi. Poza tym to świetna gra, więc czemu miałbym jej nie umieścić?



Potem przeczytałem to:
Eee, nie? Serio, poza tym jednym tytułem nie przypominam sobie konsolowca w którego bym chciał zagrac. Może z jedna bym znalazł jeszcze ale jakos nie moge sobie przypomniec. Ja mam swoje cRPGi, Total Wary itd. GoW mnie nie rajcuje bo to nawalanka. Ot pograłem sobie kiedyś w Rune, Enclave czy ostatnio Darksiders2 i styka. Z Dragon Balla to mugen był najlepszy Itd. MLBP też mnie nie jara. I tak w kólko.

Aj człowieku. "LoLowcy" sami sobie złą otoczkę tworzą . Postaram się kulturalnie i krótko.

Pierwszy raz słyszę, żeby "LoLowcy" robili sobie złą otoczkę. I nadal nie wiem co takiego dziwnego jest w mojej powyższej wypowiedzi.


Nie można "grać w konsole".

Wiesz co to jest ironia? Odsyłam do słownika. Znasz takie internetowe pojęcie jak "grać w komputer"? Także, takie rzeczy to tłumacz babci.


Nie ma czegoś takiego (dałeś to na swoją listę) jak seria soul reaver. Są gry z serii Legacy of Kain i ogólnie są to gry konsolowe.

Mylisz się, bo owszem jest seria LoK - która zawiera Lok: Blood omen i sequel oraz LoK: Soul Reaver i jego sequel no i Defiance. Ale wewnątrz tej serii są własnie dwie "mini" serie czyli Blood Omen i Soul Reaver. Pierwsza dotyczaca historii Kaina, druga Raziela. I ja wpisałem na listę tą druga serię. Po za tym co ma do rzeczy, że są to gry konsolowe? Ukazały się na PCta, grałem w nie na PCta, a rozmowa dotyczyła konslowych "wyjątków". Polecam czytać ze zrozumieniem.

Uff, ciężko było ale obeszło się bez epitetów.

Aztec
19-05-2013, 09:59
i temat jak zwykle zbacza na nieznane ścieżki :D

fenr1r
19-05-2013, 10:18
Pierwszy raz słyszę, żeby "LoLowcy" robili sobie złą otoczkę. I nadal nie wiem co takiego dziwnego jest w mojej powyższej wypowiedzi.

Gracze LoLa mają miano najgorszej społeczności zaraz obok CoDowców. Żadna tajemnica to nie jest.

Arroyo
19-05-2013, 10:35
Pierwszy raz słyszę, żeby "LoLowcy" robili sobie złą otoczkę. I nadal nie wiem co takiego dziwnego jest w mojej powyższej wypowiedzi.

Gracze LoLa mają miano najgorszej społeczności zaraz obok CoDowców. Żadna tajemnica to nie jest.

Tu się zgadzam, ale są wyjątki. Ja np. gram od czasu do czasu w LoL'a, ale nie jestem takim jakimś fanatykiem - to właśnie fanatycy wychodzący z mieczem na podwórko psują reputację grających w LoL'a. Sama gra nie jest zła, tylko fanatycy tej gry robią grze problem.

Volomir
19-05-2013, 10:41
Pierwszy raz słyszę, żeby "LoLowcy" robili sobie złą otoczkę. I nadal nie wiem co takiego dziwnego jest w mojej powyższej wypowiedzi.

Gracze LoLa mają miano najgorszej społeczności zaraz obok CoDowców. Żadna tajemnica to nie jest.

Nie to tzw. polska gimbaza ma miano najgorszej społeczności graczy. Normalni gracze LoLa się z nimi zmagają, tak samo jak gracze CoD, CSa czy jakiejkolwiek innej gry online. Nie bardzo rozumiem odpowiedzialność zbiorową w takim przypadku. Toksyczni gracze są wszedzie wiec wasze uprzedzenia są z pupy.

fenr1r
19-05-2013, 10:56
Nie to tzw. polska gimbaza ma miano najgorszej społeczności graczy. Normalni gracze LoLa się z nimi zmagają, tak samo jak gracze CoD, CSa czy jakiejkolwiek innej gry online. Nie bardzo rozumiem odpowiedzialność zbiorową w takim przypadku. Toksyczni gracze są wszedzie wiec wasze uprzedzenia są z pupy.

Nie, zła opinia o społeczności LoLa jest powszechna i nie ogranicza się jedynie do polskiego podwórka. CoD natomiast jest jak czarna dziura, która wsysa wszystkich idiotów i internetowych frustratów. Tam bluzgi i wyzwiska są na porządku dziennym. Nie ma w ogóle porównania z graczami takich gier jak RO2, BL:R, czy nawet TF2. W War Thunder też większość ludzi jest spoko.

Volomir
19-05-2013, 11:22
Fenr1r szanuje Cie, ale w tym momencie nie mam pojęcia o czym gadasz? Jaka powszechna opinia? Jestem graczem od 98 roku, od 2002 roku gram online i nigdy nie spotkałem się z tym, żeby ktoś uważał graczy LoLa za wybitnie toksycznych. Grałem w CoDa, Enemy Territory, CSa, WoWa, Unreala, Quake, Ultime i wiele innych gier i nigdy nie spotkałem się z tym, że LoL miałby się wyróżniać negatywnie pod względem graczy. Zresztą zadam Ci pytanie. Grałeś w LoLa? Jeśli tak to jak długo? Bo ja gram ponad rok i owszem flamerzy są, nie przeczę, niestety znaczna ich większość to Polacy to fakt. Ale nie ma ich jakoś wybitnie dużo. Flamerzy byli, są i będą w grach. Spotykałem ich w każdej z wymienionych przeze mnie gier - no może poza Ultimą ale to inna bajka. Nie widzę więc sensu generalizować i mylić dzieciaków z graczami. Poza tym w LoLu mocno walczy się z flamerami.

fenr1r
19-05-2013, 12:31
Poczytaj sobie po sieci co ludzie mówią, szczególnie nowicjusze. Zresztą poważny problem chamstwa w LoLu i generalnie grach MOBA istnieje, a świadczyć o tym mogą choćby kroki podejmowane przez Riot i innych producentów w celu zwalczania tego zjawiska. W LoLu jest bodajże jakiś system honoru, a w DOTA 2 rekomendacje i reporty. Jakiś czas temu była głośna sprawa pro gracza, który dostał bana za flejm.

Ja sam w LoLa nie grałem, ale trochę interesuje się tym tematem i mam kumpli, którzy w tym siedzą, więc coś tam wiem. Osobiście gram w DOTA 2 i w meczach pvp często spotykam się z chamstwem. Jeżeli popełni się błąd, to szybko znajdzie się ktoś kto w ordynarny sposób będzie dawał nam do zrozumienia, że jest się noobem itd. Zresztą większość poradników dla nowicjuszy zaznacza, że trzeba się przygotować na ostre bluzgi w naszą stronę, bo społeczność nie jest w ogóle wyrozumiała. Właściwie to zaleca się grę ze znajomymi.

Pamiętam jeszcze ładnych parę lat temu jak zaczynałem grać w W:ET i byłem totalnym nowicjuszem jeżeli chodzi o sieciowe FPSy. Społeczność wtedy była na prawdę fajna, bardziej doświadczeni gracze dawali porady, uczyli trick jumpów itd. Po kilku latach chyba przyszło nowe pokolenie bo zaczęło być coraz więcej chamstwa na serwerach i jeżdżenia po graczach. W BL:R za to generalnie bluzganie nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Wyzwiska są rzadkością, nawet kiedy przegrywa się mecz bo dwóch typów na dole tabeli ma K/D w okolicach 1/15.

Volomir
19-05-2013, 13:19
Wiesz, ja nie twierdzę, że w LoLu nie ma chamstwa - jest i musimy (gracze lola) się z tym problemem zmagać. Chodzi mi o jakieś krzywdzące wrzucanie wszystkich do jednego wora, jak to zrobił jeden z użytkowników tego forum - skoro gram w LoL to muszę być kretynem i nie można mnie brać na powaznie. Wracając do ego chamstwa, ono jest i jest jednocześnie zwalczane. W samym LoLu jest możliwość raportowania -> kilka reportów i dostaję się ostrzeżenie -> bana na kilka di/tygodni -> perma ban. I Riot się tego mocno trzyma! Nie mają oporów przed zbanowaniem graczy z topki, nawet takich którzy lada dzień mają grać w turnieju. Wiesz wyzwiska są najgorsze gdy grasz własnie z dzieciakami - granie w LoL między 13 - 20 to granie własnie z dziecmi, wtedy ten flame pojawia się najczesciej. Zagraj w LoL w innych godzinach i tego flameu jest sporo mniej. Dalej, im wyżej w grze jesteś tym toksycznosci jest mniej. Ludzie rozumieją, że można mieć gorszy dzień itd. No i jeszcze nowicjusze, którzy wpadają do LoL i zaczynają kozaczyc - wiadomo anonimowość sieci ale tacy w wiekszości odpadają prędzej czy później. I szczerze? W tym momencie bardzo rzadko używam reportowania. Znaczna większość meczy rozgrywana jest kulturalnie, gg, gj, wp i masa innych zwrotów budujących atmosferę w grze. I powtórzę, gram już trochę i LoL w żadnej mierze nie wyróżnił się pod względem flameu na tle innych gier. ;)

Presidente
19-05-2013, 13:23
Po prostu LoL jest można powiedzieć na fali w tej chwili i ciągnie do niego masę graczy. I tak jest w każdej grze - na początku zawsze jest pełno takiej dzieciarni, po pewnym czasie się ustatkuje i gimbaza (czyt. flamerzy) zacznie grać w jakiegoś nowego CoDa albo Csa :D

fenr1r
19-05-2013, 13:37
Ja nie twierdzę, że akurat Ty jesteś chamem, tylko generalnie gracze LoL, DOTA czy w ogóle gier MOBA mają złą opinię i do najmilszych nie należą. Wiadomo, że w każdej grze znajdzie się jakiś burak i że na polskich serwerach najwięcej gówniarzy jest do 20 co widać np po TF2 gdzie najlepiej gra się w godzinach ok. 22. Tylko w określonych grach jest tego więcej. Szczytem pod tym względem dla mnie było MW3. Tam wystarczyło zabić jakiegoś typa 3 razy z rzędu co jakoś wybitnie trudne nie było i od razu leciała wiązanka. Ta gra sama w sobie prowokowała tego typu zachowanie.

PaskudnyPludrak
19-05-2013, 13:50
Moje top ten, kolejność bez znaczenia.
Seria Total War
Seria Assassins Creed
Seria CIvilization
Jagged Alliance 1 i 2, jak i nowe Back in Action
Panzer General (również Open General)
Norm Koger’s The Operational Art Of War III
Fallouty(stare i nowe)
Mount&Blade (warband z modami oczywiście)
Seria Hitman
Centurion (eh ile się w to zagrywałem jeszcze na amidze)

Arroyo
19-05-2013, 14:29
Ja nie twierdzę, że akurat Ty jesteś chamem, tylko generalnie gracze LoL, DOTA czy w ogóle gier MOBA mają złą opinię i do najmilszych nie należą. Wiadomo, że w każdej grze znajdzie się jakiś burak i że na polskich serwerach najwięcej gówniarzy jest do 20 co widać np po TF2 gdzie najlepiej gra się w godzinach ok. 22. Tylko w określonych grach jest tego więcej. Szczytem pod tym względem dla mnie było MW3. Tam wystarczyło zabić jakiegoś typa 3 razy z rzędu co jakoś wybitnie trudne nie było i od razu leciała wiązanka. Ta gra sama w sobie prowokowała tego typu zachowanie.

Widocznie rodzice powinni im patrzyć na PEGI w dolnym rogu pudełka z grą lub nie powinni w ogóle dawać gimbazie komputera, skoro już jadą słowa w stylu: "ty noobie, ty ch**u, wypier**laj".

Los_Emilos
19-05-2013, 14:52
Nie będę dawał numeracji, bo dla mnie mija się to z celem- kolejność przypadkowa:

- Gothic 2 Nic Kruka,
- Gothic,
- SimCity 4 Godziny szczytu,
- Empire: Total War,
- GTA: Vice City,
- Bayonetta (Xbox),
- Castelvania Lords of Shadows (Xbox),
- Hitman Blood Money,
- OverLord (fabuła 1, lepsza jednak dla mnie niż 2.),
- Need For Speed MW.

BLooDek
27-05-2013, 22:41
Nad wybraniem najlepszych musiałbym się długo zastanawiać a u taj pewnie nic by z tego nie wyszło dlatego przedstawię listę gierek, bez numeracji które coś dla mnie znaczyły, gdy jako młody (bardzo) człowiek wykonywałem zlecenia morderstw czy gwałtów :D

- Getaway i Getaway Black Monday, chyba mój top 1 jeżeli chodzi o PS2.
- Gothic 1/2/3 ZB Mimo iż 2 odsłona była dobra to w 3 części powalało dopracowanie świata, szczególnie jak na 2006 rok.
- Simsy, mówię tu o okrojonych wersjach na PS2 które miały fabułę, a dodatki nie łączyły się ze sobą.
- Hitman, eliminowanie przeciwników w ciekawy sposób.
- Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow, okropnie trudna gra, kochałem ją za to
- Codename: Panzers 1 i 2 <3
- Empire, Medival 2, Napoleon, Shogun 2 total war - w takiej kolejności grałem we wszystkie części.
- Seria Driver "te pościgi, te wybuchy"
- Chicago 1930 to była również jedna z moich pierwszych gier, ogromny sentyment.

No cóż tu dużo dodawać, gdy moi koledzy grali w piłkę ja na konsoli/komputerze pogrywałem w gierki, ach masa wspomnień i przygód przeżytych przed ekranem 8-)

Dyktator
29-05-2013, 16:59
Obecnie bardziej lubiane gry? Będę pisał seriami i w losowej kolejności:

- Civilization
- Europa Universalis
- Mount&Blade
- Battlefield
- Gothic
- Total War
- The Settlers
- Heroes of Might and Magic
- jakieś SW może ( ogólne, jak KotOR, czy Battlefront)
- nie wiem co jeszcze, z reszty już ciężej mi teraz wyróżnić jakąś dominującą serię ( ale może Assasin's Creed )

McAbra
29-05-2013, 17:11
Eee, to o to chodziło, żeby spróbować dać w jakiejś kolejności :D

@down
No, teraz cacy, będę mógł spać spokojnie 8-)

Dyktator
29-05-2013, 17:35
Ehh.. to spróbuję :P

1. Civilization
2. Europa Universalis
3. Mount&Blade
4. Total War
5. Heroes of M&M
6. The Settlers
7. Gothic
8. Battlefield
9. SW from LA
10. CK2 niech będzie ( od stycznia mam, ale praktycznie nie grałem jeszcze, ciekawie się jednak zapowiada :D)

Pasuje Abra? ;)

BLooDek
29-05-2013, 18:25
Eee, to o to chodziło, żeby spróbować dać w jakiejś kolejności :D

@down
No, teraz cacy, będę mógł spać spokojnie 8-)

Ślepyś? Jest w kolejności (losowej) tylko nie ponumerowane .

McAbra
29-05-2013, 18:43
Skrót myślowy. ;)
W kolejności w sensie ponumerowane. Ale niech będzie, nie będę się czepiał 8-)

PS: Chcesz, to Ci mogę wysłać fotkę w goglach, więc z tym "ślepyś" to nie wyszło pytanie retoryczne :D

Volomir
29-05-2013, 19:39
No cóż tu dużo dodawać, gdy moi koledzy grali w piłkę ja na konsoli/komputerze pogrywałem w gierki, ach masa wspomnień i przygód przeżytych przed ekranem 8-)

Wspomnienia? Serio? Uważasz, że to powód do dumy? Eh... taka jest dzisiejsza młodzież. Zero ruchu, zero zdrowia tylko "grają w ten komputer".

BLooDek
30-05-2013, 16:14
No cóż tu dużo dodawać, gdy moi koledzy grali w piłkę ja na konsoli/komputerze pogrywałem w gierki, ach masa wspomnień i przygód przeżytych przed ekranem 8-)

Wspomnienia? Serio? Uważasz, że to powód do dumy? Eh... taka jest dzisiejsza młodzież. Zero ruchu, zero zdrowia tylko "grają w ten komputer".

tak uważam, że to powód do dumy, nie rozumiem dlaczego ruch stawiasz wyżej od np grania w gry.

Dyktator
30-05-2013, 16:20
nie rozumiem dlaczego ruch stawiasz wyżej od np grania w gry.

Ty tak na serio czy się zgrywasz?

@Down:
A więc wiedz, że ruch jest bardzo ważny, ale nie jest to odpowiedni temat, więc nie będę się rozwodził na temat rozwoju, zdrowia i w pewnym stopniu promieniowania.

BLooDek
30-05-2013, 16:24
nie rozumiem dlaczego ruch stawiasz wyżej od np grania w gry.

Ty tak na serio czy się zgrywasz?

W pełni poważnie.

Bronti
31-05-2013, 10:11
nie rozumiem dlaczego ruch stawiasz wyżej od np grania w gry.

:roll:

Jeśli chcesz być seksualnym emerytem w wieku 30 lat to jesteś na dobrej drodze do tego BLooDek - to jest chyba największy motywator dla mężczyzny żeby coś ze sobą robić. Wystarczy 30 min dziennie. Czy tak ciężko wygospodarować te 30 min z 24 godzin? O ogólniejszym wpływie na zdrowie nie będę się wypowiadał ponieważ to nie jestem temat do tego.

Przepraszam za lekkiego offa ;)

OskarX
31-05-2013, 13:06
Bronti takim tłumaczeniem nic zdziałasz :P Zresztą sam jeśli miałbym wybór 30 min biegać wokół domu jak debil, albo nabić lvl w WoWie wybrałbym to drugie :twisted:
Co do rankingu, to długo myślałem co by tu wpisać. Wybór jest tylko jeden

1. Warcraft III: Reign of Chaos i dodatek The Frozen Throne

Dlaczego tylko to? Grę kupiłem 2 razy, pojawia się regularnie od 10 lat na moim kompie, chociaż sam mam niecałe 17 :D Na drugie i trzecie miejsce mógłbym dać Gothic 2 z dodatkiem i NFS Most Wanted, ale nie mam tych gier na kompie i nie będę już do nich wracał, więc trudno żebym wpisywał do jakiegoś rankingu takie gry jak np. MoH Allied Assault, bo do takich gier się nie wraca, tylko czeka się na ich kontynuację. Mam nadzieję, że jeszcze wyjdzie taka gra, którą po formacie od razu będę instalował [jak W3] i liczę, że to będzie coś od Blizzarda :P

Volomir
31-05-2013, 13:41
Bronti takim tłumaczeniem nic zdziałasz Zresztą sam jeśli miałbym wybór 30 min biegać wokół domu jak debil, albo nabić lvl w WoWie wybrałbym to drugie
Co do rankingu, to długo myślałem co by tu wpisać. Wybór jest tylko jeden

Ale ja rozumiem, że kogoś nie rajcuje siłownia, bieganie czy ćwiczenia nad sobą, ale kurde bez przesady potem mamy grupy "nerdów" nieprzystosowanych do życia z innymi, którzy łamią sobie kości po upadku na chodniku itd. Już były badania, że dzisiejsi nastolatkowie nie wiedzą jak upadać, i każdy uraz który dla nas (mówię tu o pokoleniu 20+) byłby drobny dla nich może być przyczyną poważnych kontuzji. Nie wspominam już o dotlenianiu mózgu czy ogólnego lepszego samopoczucia organizmu. A wspomnienia? Jakie wspomnienia? Usiądziesz z kolegami i co będziesz wspominać? Że najlepsze lata życia, gdy nie miało się problemów, obowiązków, gdy miało się masę energii i zdrowia, gdy można się było rozwijać bez ograniczeń zmarnowało się na gry? Żeby była jasność, ja spędziłem w młodości wiele czasu przy grach, nie żałuje, ale jeśli miałem wybór grać na kompie albo iść gdzieś z kolegami, pograć w piłkę to zawsze wybierałem to drugie. Teraz mając te 25 lat mam co wspominać i czasami to robię z kumplami. I wspominamy właśnie te wypady, tą aktywną "młodość", nawet jak nie spędzaliśmy jej razem, nawet jak znamy się dopiero kilka lat. To są prawdziwe doświadczenia, prawdziwe życie, a nie fikcja komputerowa. Po prostu mój umysł nie ogarnia jak ktoś młody może tak uciekać prze życiem i być jeszcze z tego dumny.

OskarX
31-05-2013, 14:52
Ale oni nie uciekają przed życiem, bo nie mają przed czym uciekać. Nie idą na piłkę nie dlatego, że nie chcą, tylko dlatego, że nikt ich nie lubi :P I potem rosną z nich takie otyłe, nieogolone osobniki z okularkami [http://lol.gram.pl/upl/2013/02/zdrowie-af5844e1a4fa7d8f9d2fb8379e26d117-zoom.jpg] Nie żebym ich bronił, bo z takich nie jestem, ale takie pogadanki żeby nie siedzieć 24h przed kompem, tylko wyjść na dwór "dla zdrowia" to naprawdę możecie sobie darować. Tak jak w tej ostatniej reklamie "ile siedzę w internecie? Nie wiem, nie liczę, tam jest lepsze życie, ludzie mnie lubią" xD
jeśli miałem wybór grać na kompie albo iść gdzieś z kolegami, pograć w piłkę to zawsze wybierałem to drugie. Niektórzy nie mają takiego wyboru, a że wolą kompa niż telewizor czy książkę, to przed nim spędzają większość swego życia. Tak z innej beczki, to nie zawsze wyjście z kolegami niż zostanie przed kompem jest zdrowsze, ja nawet nie wiem czy dożyje tych 25 lat :?

Pampa
31-05-2013, 18:26
Ja sobie nie wyobrażam teraz życia bez wysiłku fizycznego. Na niektórych przyjdzie pora gdy zderzą się z brutalną rzeczywistością, że nie da się żyć bez pracy np ;)

Lwie Serce
31-05-2013, 18:30
Nie ma co gadać, niech każdy żyje jak chce, ale ja zgadzam się z Volomirem, człowiek jak aktywnie żyje to i się czuje lepiej i w ogóle jest w lepszej kondycji psychicznej również a i wzroku nie traci.
A wracając do tematu to jak mogłem zapomnieć o Medievalu 1! Toć to świetna gra, jak sobie przypomnę ten klimat, wojaków, dłuuuugie bitwy to aż się chce znowu w to zagrać :D

BLooDek
31-05-2013, 20:03
Nie ma co gadać, niech każdy żyje jak chce, ale ja zgadzam się z Volomirem, człowiek jak aktywnie żyje to i się czuje lepiej i w ogóle jest w lepszej kondycji psychicznej również a i wzroku nie traci.


U mnie to nie działa :cry:

Wald
31-05-2013, 20:17
:?: Chyba, że BlooDek nie może aktywnie spędzać czasu ze względów zdrowotnych tak jak niektórzy gracze z takim problemem swoje najlepsze chwile zabawy zostawił w wirtualnym świecie.

end off

Ja jednak najwięcej razy wracam do gier z przed kilku lat, ponieważ ich grywalność dalej mnie czaruje jak kiedyś niż niektóre nowsze dzieła :)

Kuzyn
01-06-2013, 12:03
1. Settlers 3
2. Rome
3. GTA SA
4.Wolfenstein Enemy Territory
5. Battlefield 3
6. Company of Heroes
7. Call of Duty 2
8. Age of Empires 3
9. Twierdza Krzyżowiec
10. Wiedźmin

Presidente
02-06-2013, 19:10
2. Rome 2
A to ciekawe

Dyktator
02-06-2013, 20:30
2. Rome 2
A to ciekawe

Nie czepiaj się weterana. Na pewno dużo w to grał, skoro to jedna z jego ulubionych gier :P

Kuzyn
03-06-2013, 22:59
2. Rome 2
A to ciekawe

Za bardzo chyba czekam na ten tytuł. Oczywiście Rome 1.

RyszardoNowak
17-06-2013, 19:20
Top 5
1 Heroes 3
2 Rome
3 Medieval
4 Skyrim
5 Fifa

Shay Ruan
18-06-2013, 21:11
Mój top gier(gry z wyjątkiem miejsca pierwszego nie są ułożone bo nie potrafię stwierdzić co bardziej lubię :D):
1. Star Wars- KOTOR(wg mnie najlepszy rpg)
2. Mafia
3. Napoleon TW
4. Fallout NV
5. Fallout 2
6. Batman AS i AC
7. Mass Effect
8. Wiedźmin 1,2
9. Icewind Dale 2(mój pierwszy rpg)
10. Disciples 2 z dodatkami

Sam Fisher
18-06-2013, 21:25
1. Counterstrike
2. Medieval Total War (tutaj taka sprawa, ze dzisiaj ta gra mnie odpycha swoimi ubogimi opcjami - przyjemniej sie gra w kolejne Total Wary...liczy sie dla mnie jednak wrazenie jakie zostawial MTW w czasie, gdy byl to najnowszy TW, a ten sprawial mi najwiecej frajdy)
3. Mass Effect 1,2,3 (uwielbiam sci fi, a ta gra ma wspaniala fabule i byla mistrzowsko zrealizowana)
4. Wiedzmin 1,2 (co tu duzo mowic, fabula + rpg = zabawa na dlugie godziny)
5. Assassins Creed (kazda czesc jest rownie wspaniala)
6. World of Tanks
7. Stalker (bez podzialu na czesci, uwielbiam klimat Czernobyla)
8. Skyrim
9. FIFA13
10. Fallout 3

MichalKruk
19-06-2013, 16:18
Nie po kolei bo za długo bym się zastanawiał :D

1. Gothic 1-3 (Sentyment :) )
2. Warhammer 40k: Dawn of War 1-2 (Genialna gierka, trzeba czekać na informacje o 3 :) )
3. Call of Juarez 1 - Więzy Krwi (Super fabuła :))
4. Mount&Blade: Warband
5. Civilization 5
6. FIFA
7. Men of War (Multi kosi :) )
8. Europa Universalis
9. Heroes V
10. Hidden & Dangerous 2

Nic z serii TW nie zasługuje żeby tutaj być, oby Rome 2 to zmienił :D

Wonsz
07-08-2013, 15:59
1.Seria gier Twierdza
2.Wiedźmin2 Zabójcy Królów
3.Medieval 2 TW z modami
4.Codename Panzers Faza II
5.Syberia
6.Skyrim
7.Ogniem i Mieczem Dzikie Pola
8.Warband z modami
9.Joanna D,Arc Wars and Warriors
10.Chivalry Medieval Wafare

enKage
07-08-2013, 18:04
1) CIVILIZATION 4:BTS oraz mody: Master of Mana, R&F of..., Sword of Islam, Total War

dłuuugo nic
2) Fahrenheit (Indigo Project) - przygodówka, którą można przejść milion razy :D
3) Europa Universalis 2/3

4) RTW
5) HoM&M 3/4
6) Majesty
7) TES: Morrowind
8) NWN
9) Master of Magic (to już ponad 20 lat?)
10) Sensible World of Soccer !!!!!!

Dyktator
08-08-2013, 14:54
10.Chivalry Medieval Wafare

Chivalry to ,,gufno". Serio, nie polecam nikomu tego przereklamowanego badziewia. Zero skillowej gry, mechanika uproszczona w taki sposób, żeby chyba trafić do szerszego (czyt. mniej inteligentnego) grona. Warband jest zbugowany i ma słabszą grafikę, ale jest 100 razy lepszy. Oby tylko z Bannerlordem nie poszli w kierunku Chivalry...

Szymonnowak
15-09-2013, 19:45
1. Tekken 3
2. Seria GTA
3. Mafia
4. Seria Fifa
5. Metal Gear solid
6. Heroes 3 + dodatki
7. Tenchu 2
8. God of War
9. Syphon Filter
10. seria Resident Evile

Wonsz
17-09-2013, 14:23
Dyktator to twoja sugestia...ja bardzo lubię tam chivalry. Ja np: zupełnie nie rozumiem czemu ludzie się Gothiciem jarają.

Volomir
17-09-2013, 14:35
Dyktator to twoja sugestia...ja bardzo lubię tam chivalry. Ja np: zupełnie nie rozumiem czemu ludzie się Gothiciem jarają.

Bo miał duży otwarty świat który nie wyglądał jak wykreowany przez komputerowy generator poziomów jak w Oblivionie i Skyrimie. Bo miał świetny, brutalny świat gdzie każdy chce nam zasadzić kosę albo okraść (gothic 1). Bo miał bardzo dobrze zarysowanych NPCów. Bo miał ciekawe podejście do rozwoju postaci. Bo miał klimat. Bo był bardzo dobrym cRPGiem.

Arroyo
17-09-2013, 15:44
Dyktator to twoja sugestia...ja bardzo lubię tam chivalry. Ja np: zupełnie nie rozumiem czemu ludzie się Gothiciem jarają.

Bo miał duży otwarty świat który nie wyglądał jak wykreowany przez komputerowy generator poziomów jak w Oblivionie i Skyrimie. Bo miał świetny, brutalny świat gdzie każdy chce nam zasadzić kosę albo okraść (gothic 1). Bo miał bardzo dobrze zarysowanych NPCów. Bo miał ciekawe podejście do rozwoju postaci. Bo miał klimat. Bo był bardzo dobrym cRPGiem.

Nie zapominajmy też o bardzo zabawnych kwestiach postaci w Gothic 1, 2 i 3 - to był najciekawszy element gry - nie bez powodu są różne mixy tekstów z Gothic robione :)

fenr1r
17-09-2013, 22:23
Bo miał duży otwarty świat który nie wyglądał jak wykreowany przez komputerowy generator poziomów jak w Oblivionie i Skyrimie.

Pfff.

Niekoniecznie w kolejności
1. Team Fortress 2
2. Blacklight: Retribution
3. Wolfesnstein: ET
4. Quake 2
5. HoMM 3
6. Rome TW
7. Gran Turismo
8. Seria TES
9. Bastion
10. GTA 2

jeszcze trochę

11. Stalker
12. Wiedźmin 1

i kilka innych tytułów, o których nie pamiętam teraz

waldii0203
05-10-2013, 16:44
EMPIRE TOTAL WAR ;)

Dyktator
06-10-2013, 12:28
Dyktator to twoja sugestia...ja bardzo lubię tam chivalry. Ja np: zupełnie nie rozumiem czemu ludzie się Gothiciem jarają.

Dopiero teraz to zauważyłem, więc dopiero teraz odpowiadam ;)

Nie tylko moja, ale miażdżącej większości graczy, którzy pograli w Chivalry ( ja tylko na free weekendzie, ale zawsze coś) i mają duży staż na multi Warbanda. Nie wiem, czy grałeś w Warband, ale porównując te dwie gry, to Chivalry jest strasznie sztywne. W złym kierunku poszli. Jednak rozumiem skąd jest Twoje zdanie... czytałem Twoją wypowiedź w temacie o Bannerlord i wiem, że należysz do generacji graczy, dla których pierwszorzędną rolę pełni grafika. Z tego powodu rozumiem Twoje zdanie, jednak zdecydowanie go nie podzielam.

nazgul3456
14-10-2013, 19:42
1. Gothic II
2. Rome Total War
3. Civilization II
4. Medieval II Total War + Kingdoms
5. Gothic
6. Heroes IV
7. Tzar
8. Mafia
9. Medieval Total War
10. Heroes V

Wonsz
15-10-2013, 15:37
Żebyś wiedział że grałem w WB jak i w poprzedniczki a co do Bannerlord to tylko oceniłem grafikę ,tylko hejter ocenia coś tylko po wyglądzie,szczególnie w branży gier ,a za takiego się nie uważam.A w kwestii Chivalry to tylko moja prywatna opinia.Nie rozumiem czemu oceniasz mój gust gier po jednej opinii którą źle zrozumiałeś.

karollo86
17-10-2013, 19:36
1 Warlords cala seria
2 Civilizacja cala seria
3 Rome Total War I
4 Medieval II
5 Sensible World of soccer
6 Pro Evolution Soccer
7 Heroes of the might and magic I- III
8 Starcraft
9 Mortal Kombat
10 Fifa 98

Ituriel32
30-11-2013, 21:43
Ja to bardzo szybko przywiązuje się do marek, wystarczy że spodoba mi się jedna część, a znajdę plusy w pozostałych.

1 Heroes (przede wszystkim genialna 3 i dobra 4)
2 Total war (Rome. eh w zasadzie wszystko bez napoleona i shoguna 2)
3 might & magic 8 day of the destroyer (mój pierwszy oryginał)
4 Disciples 2 z dodatkami
5 Age of Empire (oczywiście 2, choć pozostałe nie były złe)
6 Red Alert 2
7 Age of Wonders (2)
8 Warhammer 40000 (1 z dodatkami)
9 Gothic (1+2) ( Mimo że ja w sumie grałem tylko 2 godziny, znam tą grę. Brat ciupał w to non stop. A z głośników "Rob Zombie - Reload")
10 League of Legends
11 Tanki na pegazusa (to ta gra skrzywiła mnie w młodości)
12 Pokemony

Ja nagrywam nową grę, zajmuję się nią tak tylko z 2 dni. A później sięgam do półki z starymi grami

piotrcv1
31-12-2013, 15:06
Moje TOP 10:
1. Heroes 3 + wszystkie dodatki, łącznie w WoG
2. Diablo 2 + dodatek
3. Sacred
4. Sacred 2
5. Quake 3
6. Fifa 2007
7. Metal Gear Solid
8. Age of Empires 2
9. Diamenty na Facebooku :D (nie pamiętam dokładnej nazwy, ale wciągają jak diabli!)
10. Angry Birds

diesirae92
10-01-2014, 19:17
U mnie to idzie tak:
-Gothic I/II NK
-HoMM III
-Warcraft III
-Medieval Total War II
-Rome Total War
-Civilization (wszystkie części)
-The Settlers I-VII
-Assasin's Creed
-KoToR
-Wiedźmin

Oraz jedna ponad rankingowa gierka online Lineage 2 która przebija wszystkie inne (według mnie oczywiście).

Chaak
17-11-2014, 14:45
Odkopię trochę temat.

1. Planescape: Torment


2. TESIII: Morrowind
3. Seria Total War
4. Seria Fallout
5. HoM&M III
6. Seria Wiedźmin
7. Deus Ex: Human Revolution
8. Batman Arkham Asylum, Arkham City
9. Seria STALKER
10. Seria StarCraft

Arroyo
17-11-2014, 15:27
Pora jednak, bym zaktualizował swoją listę:
1. Disciples II - świetna grywalność, łącząc ze wszystkimi dodatkami daje nam mnóstwo godzin zabawy.
2. Total War: Rome II - zwłaszcza przez pryzmat multiplayer i możliwość uczestniczenia w Czwartkach z Antykiem.
3. Fallout New Vegas - mimo bugów jest to jedna z najlepszych wg mnie części serii Fallout, grywalność, postacie, dużo elementów przypominających nam o Fallout 1 i 2 takich jak: Nowa Kalifornia, Supermutant z Jacobstown czy chociażby lokacja z dodatku Szczere Serca, która miała być formalnie w Van Buren.
4. Elder Scrolls III - V - moja ulubiona seria RPG/Fantasy, żadne wiedźminy wg mnie tego nie przebiją. Skoro mowa o Wiedźminach
5. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - czyli Polacy nie gęsi, swoje gry mają. Geralt jak zwykle na propsie, dużo walki, dużo seksu z kobietami i przede wszystkim fabuła i zakończenia!
6. Mass Effect (tu cała seria) - Bioware też potrafi robić świetne serie, a to jest jedna z nich, Shepard to postać, której warto kibicować do samego końca. Dużo ciekawych postaci pobocznych, lecz spieprzone przez szereg DLC, bo EA = łaszenie się o pieniądze od graczy.
7. Assassin's Creed (cała seria) - Ubisoft miało wzloty i upadki, zaczynając od świetnego Altaira, przechodząc przez jedną z najlepszych growych postaci - Ezia Auditore da Firenze, potem kiepski Connor, groźny Haytham Kenway, jego ojciec Edward - pirat, a zarazem mój ulubiony asasyn z całej serii, kończąc póki co na Rogue'u z Shay'em Patrick Cormackiem i Unity (niezoptymalizowanym jeszcze) z Arno Dorianem. Dużo szermierki, postacie i muzyka! To jest to.
8. Podbój Rzymu - nie każdemu znana gra, gdzie mogłeś władać jednym z trzech plemion: Hunów, German i Celtów. Każda z nich ze świetnymi kampaniami, muzyką, ale z pełną ilością bugów (zwłaszcza 4 misja z celtyckim wrogiem Rzymu).
9. Kozacy - to już wręcz gra-legenda. Grywalność, klimat wojen XVII i XVIII-wiecznych oraz muzyka to największe plusy gry.
10. Europa Universalis III - gry Paradoxu nie takie trudne, jakby się każdemu wydawało. Muzyka oraz kampanie, a także duża ilość frakcji, odwzorowanie historyczne produkcji wybija tę grę ponad wszystkie inne tego typu strategie.

August II Rex
17-11-2014, 17:10
Czas podzielić się swoimi typami:

1. Wiedźmin 1 i 2 już wkrótce pewnie 3. Przemawiają za nim: patriotyzm, genialny, swojski klimat, błyskotliwe dialogi, orginalne postacie oraz system decyzji i wyboru mniejszego zła.
2. Seria Max Payne. Poraz kolejny świetny klimat oraz główny bohater.
3. Seria Stalker. Znów klimat i podróże po Zonie ze starym dobrym AK oraz wielka baza modów.
4. Rome Total War. Sentyment do tej części (pierwsza, w którą zagrałem podbiła moje serce) zapewniła Total War miejsce w moim sercu i całej serii na półce.
5. Medieval 2 Total War. Część serii, z którą spędziłem najwięcej czasu i jej wielka baza modów.
6. Crusader Kings 2. Genialna strategia Paradoxu.
7. The Elder Scrolls V Skyrim. Fantastyczna gra RPG, która odpowiednio dozowana po prostu nie może się znudzić.
8. Seria Metro znów rosyjski klimat post-apo to coś co lubię.
9. Call of Duty 4 Modern Warfare. Najlepsza część serii i wspaniałe wspomnienia z kampanii single oraz multi.
10. Hearts of Iron 3. Znów Paradox i II wojna światowa mój konik.

Ogólnie mówiąc taki ranking to naprawdę trudna rzecz. Nieźle się musiałem napocić żeby to jakoś ułożyć. Trochę tych gier było, ale te najbardziej zapadły mi w pamięci i ogrywam je najczęściej.

adriankowaty
17-11-2014, 18:07
Wracając:
1. EU IV
2. CK II
3. M&B WB (rzecz jasna, mody)
4. C V
5. R II: EE
6. NTW
7. ETW
8. EE
9. EE II
10. Seria Cultures (bez jedynki)/ Cezar IV
Ja mam stosunkowo mało gier, ale jakoś głównie mi się podobają.

Ituriel32
18-11-2014, 08:27
Tak wyglądał u mnie listopad 2013, choć w zasadzie jest to moje top10 całkowite.

1 Heroes (przede wszystkim genialna 3 i dobra 4)
2 Total war (Rome. eh w zasadzie wszystko bez napoleona i shoguna 2)
3 might & magic 8 day of the destroyer (mój pierwszy oryginał)
4 Disciples 2 z dodatkami
5 Age of Empire (oczywiście 2, choć pozostałe nie były złe)
6 Red Alert 2
7 Age of Wonders (2)
8 Warhammer 40000 (1 z dodatkami)
9 Gothic (1+2) ( Mimo że ja w sumie grałem tylko 2 godziny, znam tą grę. Brat ciupał w to non stop. A z głośników "Rob Zombie - Reload")
10 League of Legends
11 Tanki na pegazusa (to ta gra skrzywiła mnie w młodości)
12 Pokemony

A tak wygląda u mnie listopadzie 2014, czyli gry w które grałem najwięcej w tym roku:
1. Total War: Rome2 i Empire (w zasadzie to cała seria od lat.)
2. seria Age of Wonders 3 i 2 (Polecam zwłaszcza 3 która z każdym paczem staje się coraz lepsza i bardziej złożona.)
3. Heroes 3 might and magic z dodatkami. (znam na pamięć i niestety nie mam tyle czasu na grę, tym bardziej że muzykę wrzuciłem na odtwarzacz i umilam sobie nią podróż do i z pracy).
4. might & magic 8 day of the destroyer.
5. Risen 2 (i reszta dzieł piranha bytes czyli gothic 1, 2 i NK) Ja wiem że tu mamy zupełnie inny klimat, ale ja kupiłem go.
6. Tomb Raider ten wyzerowany. Zabawa łukiem i czekanem (tomahawkiem) była kapitalna.
7. Deponia. Ten tytuł zabrał mi w sumie nie dużo czasu, ale nakręciła mnie na pół raku na szukanie i granie w przygodówki.
8. Urban-Rivals. przeglądarkowa karcianka.
9. King's bounty dark side. (śmiałem się duzo podczas gry, ale błędy uniemożliwiły mi jej ukończenie)
10. counter strike source.

Na resztę gier np. Disciples 2 brakowało mi czasu.
Nie lubię tego grudniowego szumu i wysypu gier w okresie świątecznym.

Defil
18-11-2014, 22:49
1) CS.
2) Herosi 3 i 5.
3) Civ 2.
4) Dota 2.
5) Kotor.
6) Stalker.
7) TF2.
8) Gry krążące wokół Zeusa Pana Olimpu, Faraony etc.
9) Wormsy.
10) GTA3.