PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania [wiki]



GSA
21-10-2009, 09:41
Na starym forum był na ich temat rozmowa. Chodzi mi o dokładniejsze informacje na ich temat, ich przerośnięty rozmiar (porównać z czymś), czy jakiś patch ich nie skasował i najważniejsze, kod który je przyzywał, lub bunty (bo coś takiego też było) - jakie prowincje w czasie buntu mają "zagrożenie ich pojawienia", ostatnie pytanie, bo nie pamiętam - to było lenistwo twórców, mod, czy żart?

kuroi
21-10-2009, 13:38
To zapewne był żart twórców tak, jak zapewne amazonki ;)

Pink
21-10-2009, 18:12
Żartem twórców można nazwać połowę jednostek w Romie, wrzeszczące kobiety, włócznicy arabscy w piżamach, płonącę świnie, falanga germańska itd. :D

Furiusz
21-10-2009, 18:24
Falanga to w zasadzie chyba jakaś nieudana próba interpretacji późniejszego sposobu walki czyli muru z tarcz :D tylko to tak 4 wiek pCn

Witia
21-10-2009, 20:33
Żartem twórców można nazwać połowę jednostek w Romie, wrzeszczące kobiety, włócznicy arabscy w piżamach, płonącę świnie, falanga germańska itd. :D
Gra ma być przede wszystkim grywalna. Od realizmu są mody i moderzy. Falangę Germanie mają z tego powodu, że sąsiadują z dwoma potężnymi nacjami kawaleryjskimi - Scytami i Brytami. Wyobraź sobie gre Germanią przeciwko brytyjskim rydwanom bez falangi.

A Eastern Infantry w sam raz są jedną z najoryginalniejszych jednostek :) piżamy wymiatają.

Mavrug
21-10-2009, 21:11
Sory że się wtrącam ale temat jest poświęcony chyba tylko słoniom :D o których też się chętnie dowiem bo "słyszałem ale nigdy nie widziałem" ;)

Pink
21-10-2009, 21:24
Gra ma być przede wszystkim grywalna. Od realizmu są mody i moderzy. Falangę Germanie mają z tego powodu, że sąsiadują z dwoma potężnymi nacjami kawaleryjskimi - Scytami i Brytami. Wyobraź sobie gre Germanią przeciwko brytyjskim rydwanom bez falangi.

Owszem grywalność jest jedną z najważniejszych rzeczy, ale jednostki typu wrzeszczące kobiety naprawdę śmieszą i wzbudzają we mnie litość ;) Fakt włócznicy przydają się do walki z Brytami.

A teraz do tematu
Słonie giganty można chyba wywołać za pomocą któregoś z kodów do Rome TW, poszukaj na necie może coś znajdziesz. Na starym forum był temat o słoniach, ale niestety awaria serwera... :(

kuroi
21-10-2009, 21:33
przywołuje je się bodaj kodem "oliphaunt". Wtedy możemy ich używać ;)

Pink
21-10-2009, 21:40
Sprawdziłem działa w 100 procentach. Klikamy na jakieś miasto, naciskamy tyldę i wpisujemy "oliphaunt"
Poniżej jeden screen :) Tylko podczas bitwy z tymi słoniami miałem CTD :/
http://img203.imageshack.us/img203/6615/uo0018.jpg

kuroi
21-10-2009, 21:49
Przepraszam za offtop. jak Ty to zrobiłeś, że to nie generał dowodzi? O_o

Pink
21-10-2009, 21:59
Zaatakowałem główną armią (2x hastati plus słonie) buntowników w pobliżu mojego miasta, toteż garnizon w nim znajdujący włączył się do bitwy w formie posiłków. Czyli generał plus dwie jednostki straży miejskiej.

Mavrug
21-10-2009, 23:53
Fajne te słonie właśnie nimi walczyłem :shock: :D Miło by było jakby jakaś nacja mogła je szkolić (np. tak jak spartan tylko w 1 prowincji- i byłaby kosmicznie droga żeby nie można było sobie pozwolić na dużą ich ilość np. 3tys na turę :) )

kuroi
22-10-2009, 07:25
Fajne te słonie właśnie nimi walczyłem :shock: :D Miło by było jakby jakaś nacja mogła je szkolić (np. tak jak spartan tylko w 1 prowincji- i byłaby kosmicznie droga żeby nie można było sobie pozwolić na dużą ich ilość np. 3tys na turę :) )
Realizm poleciałby na łeb na szyję ;p Równie dobrze można by dać cyklopów, na jedno by wyszło ;p

GSA
22-10-2009, 15:59
Wypadało by podziękować... więc piszę to co powinienem : Dziękuję. Żeby nie zakładać nowych tematów, wszelkie pytania dotyczący rome będę dodawał w tym miejscu.

kuroi
22-10-2009, 19:27
viewtopic.php?f=35&t=377&start=0 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=35&t=377&start=0)

Panie redaktorze.... :twisted:

kondradosss
13-01-2010, 10:32
witam.
mam pytanie jak można jednostki zmieniać np tych "włóczników germańskich" na jakiś innych
(to chyba sie w wchodzi tam gdzie jest zainstalowana gra i co dalej???)

Jarl
13-01-2010, 11:29
Przepraszam za offtop. jak Ty to zrobiłeś, że to nie generał dowodzi? O_o
Zerknij na minimapę... :P

Temat za jakiś czas scalę z pytaniami początkujących.