PDA

Zobacz pełną wersję : Ktoś wie może ?



rastazielarz
19-05-2013, 12:42
Mam Medieval 2: Total war i dopiero dzisiaj przeczytałem że można dotrzeć do Ameryki płynąc po roku 1400 na zachód... Ale mam pytanie ... Czy jak mam w "bitwie kracza" Majów taki herb ze słońcem to znaczy że mam też Amerykę tam gdzieś na zachodzie ? Bo nie pamiętam żebym wgrywał dodatek Królestwa do gry :P jest taka szansa że tam coś jest ? Za odp dzięki :D

adriankowaty
19-05-2013, 12:51
Tak, do odblokowania będzie event "Ziemia jest okrągła", który się trafi ok. 1400 roku. Znajdziesz tam (w Ameryce) jedną frakcję - Azteków i parę osad rebelii. Do dopłynięcia będziesz potrzebował okrętów - konkretnie karaki (te odblokowuje event z prochem). Jeśli chcesz się wyprawiać na tubylców radziłbym dużo strzelców z bronią palną i pikinierów.

Starkiller9606
19-05-2013, 12:52
z tego co wiem to tak. :mrgreen:

Ethis
19-05-2013, 12:58
Tak można tam dopłynąć.Potrzeba do tego karak które można stworzyć w suchym doku.Przy okazji dobrze jest zabrać kilku kapłanów bo 100% pogaństwa w miastach niezbyt dobrze wpływa na nastroje...

Starkiller9606
19-05-2013, 13:01
aha jeszcze jedno na mapie nie będzie tego widać chyba o tym wiesz najlepiej żeby zostać frakcją Anglia czy Hiszpana bo oni mają najlepsze dostępy do morza i łatwiej się tam dostać i nie musi być od razu wykryta Ameryka od roku 1400. wystarczy wcześniej tam się dostać . :D

Nezahualcoyotl
19-05-2013, 14:06
Tak można tam dopłynąć.Potrzeba do tego karak które można stworzyć w suchym doku.Przy okazji dobrze jest zabrać kilku kapłanów bo 100% pogaństwa w miastach niezbyt dobrze wpływa na nastroje...
Kaplani tylko spowalniaja przemieszczanie sie jednostek(zarowno na ladzie jak i na morzu).Zwyczajnie poddaj eksterminacji osady Mexicas(Aztekow) oraz indianskich rebeliantow dzieki czemu zyskasz czas na nawracanie pogan budujac kaplice i i je rozbudowujac ;)


Jeśli chcesz się wyprawiać na tubylców radziłbym dużo strzelców z bronią palną i pikinierów.
Lepiej wyslac do Nowego Swiata jednostki ktore szybko bedziesz mogl uzupelnic(sredniowieczne rycerstwo,artyleria oraz kusznicy)