PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarka



Burn.
25-05-2013, 17:48
Czy ktoś ma jakieś uniwesalne porady odnosnie gospodarki w klanie Date? Odkryłem pare klanów, na sojusz i np mariaż sie zgadzaja ale nigdy na umowę handlową :(
Posiadam punkt handlowy na północny krańcu mapy. Moje wojsko to 5 samurajów z katanami, 4 Yari ashigaru, 3 generałów, 3 łucznicy ashigaru i 1 samurajów no-dachi. A gospodarka to koło 50-100 koku na turę :(. Mam 3 prowincje, żadnej umowy handlowej i wojne z 2 klanam, które mają 1 prowincję i wystawiaja większe wojska :evil: Pozom hard. (miażdżą mnie :D)

adriankowaty
18-06-2013, 15:29
1. Podpisuj umowy handlowe (zysk).
2. Trzymaj jak najniższe podatki (wyższy poziom zadowolenia i wyższe tempo rozwoju lokalnej gospodarki)
3. Stawiaj takie budynki jak karczmy, drogi, rynki, porty
4. Handluj z placówkami poprzez statki
5. Prowadź badania z dziedziny gospodarki

Harry-Potter-TW
18-06-2013, 17:06
Może po prostu musisz zdobyć ciekawsze prowincje z atrakcyjnymi zasobami.

liliputek30
30-07-2013, 13:42
Według mnie najważniejsze to podpisywanie umów handlowych, oraz handlowanie z placówkami.
Ja tak robię i mam spore zyski z tego. Dlatego trzymam się tej strategii.

Aztec
30-07-2013, 16:47
Strategia bardzo krótkoterminowa, widać, że ktoś nie doszedł do pewnego etapu w kampanii ;) Opieranie gospodarki na handlu szybko prowadzi do upadku.

maxcezar5
06-08-2013, 07:58
Strategia bardzo krótkoterminowa, widać, że ktoś nie doszedł do pewnego etapu w kampanii ;) Opieranie gospodarki na handlu szybko prowadzi do upadku.

Szczególnie po zdobyci Kioto ;)

OVERLORD
15-09-2013, 15:54
Jako date korzystaj że jesteś na krańcu wyspy i jest mało dróg na twoje tereny. Ja zajął bym Sado, ze względu na złoto. Korzystając z braku przeciwników i izolacji wysyłał bym floty desantowe do odległych bogatych prowincji i tym samym zyskując wgląd na sprawy polityczne w różnych miejscach Japonii.