PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z wydajnością/Wymagania sprzętowe



Mavrug
20-09-2009, 21:29
Odpaliłem pierwszy raz BI i mam problem. Bitwy ok, nie lami ani nic, ale poruszanie się po mapie kampanii to porażka, kursos rusza się 2 razy wolniej niż w podstawce, wszystko jakoś wolno się porusza i pocina delikatnie. Nie wierze że skoro bitwy chodzą bez problemów to nie daje rady komp z byle mapą :cry: Macie jakieś rady? W podstawce chodzi ok, mimo dużo lepszych ustawień grafiki, a wymagania sprzętowe to chyba te same są?

Soul of Night
21-09-2009, 20:25
Odpaliłem pierwszy raz BI i mam problem. Bitwy ok, nie lami ani nic, ale poruszanie się po mapie kampanii to porażka, kursos rusza się 2 razy wolniej niż w podstawce, wszystko jakoś wolno się porusza i pocina delikatnie. Nie wierze że skoro bitwy chodzą bez problemów to nie daje rady komp z byle mapą :cry: Macie jakieś rady? W podstawce chodzi ok, mimo dużo lepszych ustawień grafiki, a wymagania sprzętowe to chyba te same są?

Reinstalacja może pomóc.

Amrod
21-09-2009, 20:31
Znajdź plik prefrences.txt w katalogu z grą. Następnie odszukaj linijkę:

CAMPAIGN_MAP_CAMERA_SMOOTHING:TRUE
Zmień TRUE na FALSE i zapisz (albo z FALSE na TRUE). Uruchom ponownie grę. Powinno pomóc.
Pamiętaj o kopii tego pliku, żebyś wrazie czego mógł przywrócić jak coś nie zadziała.

Mavrug
22-09-2009, 19:41
No niestety nie pomogło. :cry:

Tizo
11-10-2009, 13:36
Witam. Mam problem z Rome TW. Otóż nie dawno znów zachciało mi się zagrać w ROme. Znalazlem plytke zainstalowalem i chwile pogralem. Wszystko było w porządku ale jak teraz wlanczam gre to po jakimś czasie kamera na mapie strategicznej zarywa gdy się po niej ruszam. Proszę o pomoc.

Marquess Alec Fortescue
22-10-2009, 16:52
Jak wyżej. (geforce GTX 275 893 mb - nawet się nie będę nad resztą rozpisywać - rome to staruszek )

Czy ktoś probował grać w rzym na Viście na maksymalnych ustawieniach? Mapa kampanii dziala mi plynnie, jednak bitwy tną : /

Co, jak, dlaczego, co zrobić?

Boniek
22-10-2009, 18:52
Obawiam się że nic nie zrobisz.
Co za dziwna sprawa ja mam GTX 295 i tez tnie.
Ale tylko mody, podstawka chodzi płynnie.
Co najlepsze MTW 2 chodzi płynnie i mody też.

W niektórych starszych grach (np. Oblivion) da się jednak włączyć wielowątkowość, by wykorzystać potencjał nowoczesnego sprzętu.
Niestety nie słyszałem o takiej opcji w RTW.

22-10-2009, 20:35
Ciesz sie jestes kolejnym użytkownikiem super-nowoczesnego systemu Vista :lol:

Jarl
22-10-2009, 21:38
http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q ... e8dc021986 (http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=x2+optimizer&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=x2+optimizer&fp=5f7ae3e8dc021986)

Zakładam że procka masz AMD.

Boniek
24-10-2009, 09:37
A jak ja mam Intel Core 2 Quad Q9400 3.4 Ghz?
Czy dla mnie jest jakieś rozwiązanie?

Jarl
25-10-2009, 12:51
Spróbuj tego: http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/10 ... ssors.html (http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/10696/t/Fix-Unofficial-Unsupported-Dual-Core-Processors.html)

W razie czego przetłumaczę:

1. Uruchom Rome: TW
2. Jak włączy się menu główne, zejdź na pulpit (alt+tab)
3. Wciśnij Ctrl+Alt+Delete żeby włączyć menedżer zadań
4. Wejdź w zakładkę Procesy
5. Znajdź proces "RomeTW.exe" w liście
6. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz "Ustaw koligację..."
7. Ustaw tak, aby tylko jeden rdzeń był aktywny (jeden krzyżyk odhaczony)
8. Wróć do gry

(tak jest w XP, w Viście powinno być jakoś analogicznie, ale nie mam pojęcia, czy identycznie)

Boniek
25-10-2009, 18:21
Zrobiłem dokładnie tak i nie widzę za bardzo poprawy.
Ale dziękuję za radę.

Jarl
25-10-2009, 21:05
Zmiany sterowników na starsze próbowaliście?

Boniek
27-10-2009, 14:29
Nie i nie zamierzam, bo nowe sterowniki znacznie polepszają działanie niemal wszystkich gier i programów, a raz wręcz MUSIAŁEM zainstalować najnowszy sterownik, bo w gre nie dało się grać.

Ps.
Ta gra to oczywiście Empire TW.

Trudno. Może zmiana systemu na Windows 7 coś polepszy.

Jarl
28-10-2009, 18:56
To raczej kwestia niedoskonałości gry, nie systemu... chociaż wszystko jest możliwe.

Boniek
16-11-2009, 17:46
Mam pytanie.
Proszę o prost.ą odpowiedź - tak lub nie.

Czy Rome TW da się uruchomić na karcie graficznej z serii GeForce FX 5000 i Athlonie Xp 1.6Ghz?

Fallen
16-11-2009, 18:32
Powinno pójść

Boniek
16-11-2009, 19:37
Spróbuję.
Tylko że przeczytałem że RTW potrzebuje DX9.0c, a nie jestem pewien czy FX 5000 go obsługują...
Napiszę jak zainstaluję czy działa.

sosu
16-11-2009, 20:56
Mi się nawet odpalił na moim 2 kompie na Geforce 2 MX

Fumanchu
16-11-2009, 21:05
A mi 4mx jak pamiętam i słabym Athlonie.Gra szła normalnie.

Jarl
17-11-2009, 18:38
Pójdzie śmiało, ale na wysokich detalach nie poszalejesz.

Boniek
18-11-2009, 15:52
Pójdzie śmiało, ale na wysokich detalach nie poszalejesz.

nie o to mi chodzi.
Po prostu mam dwa komputery - jeden stary i chciałbym z bratem zrobić pojedynek :P
Dzięki.

EDIT:
Poszło:P
\Myślę więc że temat do zamknięcia.

wrobellito
18-11-2009, 16:46
Szybkie pytanie czy gra pójdzie na tym sprzęcie i na jakich ustawieniach. Ps nie mam możliwości pobrania demka więc proszę o konkretną odpowiedz.

procesor Intel Celeron-M
M 900 (2.2 GHz, 1MB cache)
2 GB DDR2 (800 MHz)
320 GB
DVD+/-RW DL
karta graficzna Intel GMA X4500

kuroi
18-11-2009, 20:47
Powinno pójść na najwyższych... Chociaż procek troszkę słaby ale masz dużo ram.
Ja mam 256 i na niskich lekko chodzi ;)

one-77
23-11-2009, 17:26
core 2 quad q6600 2,4ghz
4gb ramu ddr2
geforce 9800gtx+
vista home premium

gra mi sięzacina na maksymalnych ustawienach, natmiast demo działa już dobrze.
Czy zainstalowania patchy coś da?

MateuszKL
23-11-2009, 18:42
A czy to jest zacinanie typowe dla ewidentnie za słabego sprzętu, czy wręcz przeciwnie - ścięcie gry i w ciągu sekundy akcja jak w ciągu 10? Kiedyś tak miałem i trzeba było pobrać jakiś plik. Jeśli to taki problem to możemy poszukać.

stalker
23-11-2009, 19:10
Podkręć procesor do 3,2 , 3,4 powinno ci wtedy pójść. :D

Boniek
23-11-2009, 19:47
Nic ci to nie da...
Przykro mi, ale to bezcelowe. Mam bardzo podobny sprzęt, a kartę jeszcze lepszą i Rome tnie się... Crysis na maksymalnych, a Rome na średnich. Masakra.
Myślę że to wina DirectX 10. Najlepsza kartą dla Rome TW by była 7900 GTX.
Niestety super sprzęt może nie byc wcale super w wypadku starych gier.

one-77
23-11-2009, 22:01
Mam tak nawet jeśli armi wcale nie jest dużo ;)
Zacina się tak jakby sprzęt był za słaby.
Podkręcenie raczej nic tutaj nie da ;)
Początkowo miałem tak, że pełan wersja się w ogóle nie włączała, jednak z pomocy technicznej się dowiedziałem, że to wina programu ffdshow i teraz działa. Co dziwne, demo nic kompletnie nie zarywa, wszystko jest płynnie, więc czego to może być wina?
Może stary directx zainstalować?

Myślę, że jednak da się coś z tym zrobić ;)

mam szybkie pytanko, jak się pozbyć ludności w mieście?
Mam już 26 tysięcy, podatki cały czas od poczatku na bardzo wysokie, zadowolenie 180%, i nie wiem co zrobić z ta ludnością. Proszę o szybką pomoc ;)

Soul of Night
25-11-2009, 21:41
mam szybkie pytanko, jak się pozbyć ludności w mieście?
Mam już 26 tysięcy, podatki cały czas od poczatku na bardzo wysokie, zadowolenie 180%, i nie wiem co zrobić z ta ludnością. Proszę o szybką pomoc ;)
Rekrutuj nowe oddziały. Ostatecznie są kody na zmianę liczby ludności.

one-77
26-11-2009, 10:51
a co z tym zarywaniem?
Da sięcośz z tym zrobić?
Jak mam 1200 żołnierzy to gra już zarywa w bitwach :(
Może patche, albo sterowniki starsze?

No bo szturm mojej stolicy to jest porażka, zarywa strasznie :(


I jeszcze druga sprawa. Jak zaczynałem kampanię odznaczyłem autozarządzanie, czyli oznacza to że jeśli w osadzie ie ma rzadcy to ja nią muszę zarzadzać i nie moge ustawić autozarzadzania?
I musze zacząć gre od poczatku?

Soul of Night
26-11-2009, 19:24
I jeszcze druga sprawa. Jak zaczynałem kampanię odznaczyłem autozarządzanie, czyli oznacza to że jeśli w osadzie ie ma rzadcy to ja nią muszę zarzadzać i nie moge ustawić autozarzadzania?
I musze zacząć gre od poczatku?

Możesz - jest tam opcja auto zarządzanie do zaznaczenia. Jeśli nie ma powinna być w opcjach gry lub można ją ręcznie ustawić w plikach Roma.

one-77
09-12-2009, 20:06
ok, z tym już sobie poradziłem, ale napewno da się cośzrobić z tym zarywaniem ;)
Naprawde jest to bardzo uciązliwe.


Gdzie są save'y?

Patche oczywiście nei skasują mi save'ów?

mam problem. Teraz gra zaczęła juz naprawde ostro zarywać, czego nie było pare dni temu. Gram w mod TGAW, w bitwie gracza, na wszystkich ustawianiach na minimum, strasznie zarywa :O:O Co to może być?

zamek9
05-07-2010, 13:42
Witam...
Miałem dość długą przerwę w graniu w Rome(mimo ciągle zainstalowanego rome na komputerze) i gdy chciałem wrócic do gry zainstalowałem sobie moda(z tego roku)...
wgrałem i zaczęły sie problemy, zatrzymywanie kursora juz na stronie głównej a po którymś razie zawieszania się gry, gdy sie uda wejśc w kampanie obraz skacze i się wiesza, nawet przy pierwszym ładowaniu gry widać nieraz jakąś kreskę jakby się już ładowało z błędem.
Ok myślę to jest oczywiste... za słaby komp więc stąd te problemy(wcześniej grałem na zwykłym Rome albo na EB bez żadnych problemów)... odinstalowałem grę, zainstalowałem ponownie... wgrałem EB(myśląc, że te nowsze mody to już nie na mój sprzet) odpalilem na minimalnych wymaganiach i.... dalej to samo choć z powodzeniem wcześniej w niego grałem :/
No trudno... dam sobie spokój z modami, wróce do podstawowego Rome, ponowna instalka uruchomiaenia Rome, Barbarian Invasion czy Alexander i..... znowu to samo :/
No cóż myślę... trzeba instalować windowsa od nowa... formatowanie dysku C, nowa instalka windows Xp instalacja gry.... włączenie i ? ręce opadają dalej to samo :/
Nie mam już pomysłów.. co tu moze być przyczyną ?
grę instaluję na D lub E nic nie daje, formatowanie D C(wgrywanie ponownie windowsa na C) również nic nie daje...
Procesor AMD Athlon 3000 1.8 GHz
Karta Nvidia 7300 Gt galaxy - sterowniki 91.31 próbowałem też 91.33
Pamięć 1,50 GB

Juz chyba nie ma sensu formatować, instalować bo to nic nie daje, jak to mówią "czarna magia" :)
ma ktos pomysł co z tym zrobic ?
Pozdrawiam

Jarl
09-07-2010, 14:48
Spróbuj wgrać ten program: http://www.idg.pl/ftp/pc_11368/AMD.Dual ... izer..html (http://www.idg.pl/ftp/pc_11368/AMD.Dual.Core.Optimizer..html)

zamek9
09-07-2010, 21:41
dzięki za próbę rozwiązania problemu... niestety nic to nie pomogło, próbowałem odpalić Alexandra(antologia) i haczy jak haczyło...
takie dziwne wrażenie jakby wgrywało co jakiś czas grę...

Jarl
10-07-2010, 12:14
Przypuszczałem, że może chodzić o dwujajowca - RTW nie jest przystosowany do nich (premiera C2D miała miejsce bodajże w 2005 czy tam 2006, a RTW 2004). Dziwne, na tym sprzęcie powinno śmigać (Amrod nawet grał na Athlonie 700mhz :P), inne gry działają normalnie?

Marek Aureliusz
10-07-2010, 15:04
Może to problem sterowników do karty? Spróbuj grać na najnowszych i na trochę starszych (tak gdzieś z 2004/2005). Masz najnowszy direct X?

EDIT: Chciałbym dodać, że grałem przez jakiś czas w EB na procku 600 mhz, zamulało, nie mogłem wchodzić do bitew ale i tak nieźle się grało. Z twoim kompem to powinno hulać.
EDIT2: A próbowałeś włączyć jakąś inną grę? Nie chce krakać ale może karta graf się psuje.

Amrod
10-07-2010, 16:13
Na Athlonie 750MHz! :P Mi na ten czas najbardziej pasowały do gry sterowniki do karty graficznej (miałem GeForce DDR) Forceware bodajże wersja 64.xx albo 61.xx. Kodeki Media Player z płyty zainstalowałeś?

zamek9
11-07-2010, 09:22
jeśli chodzi o sterowniki próbowałem 84... 91.31, 91.33 92... 94...(znalazlem w internecie, że są niby najlepsze do tej karty) więcej nie próbowałem ponieważ nic to nie zmieniało a nawet bywało gorzej, prawdę mówiąc nie bardzo wiem jakie jeszcze mógłbym spróbować, najnowszych nie wgrywałem - podobno nie ma sensu na tak "wiekową" kartę...
co do grania w Rome to jak pisałem w pierwszym temacie nie miałem z tym problemu, nawet na modzie EB więc nie może być mowy o za słabym sprzęcie...
mam direct 9.0c...nie instalowałem 9.0b i 9.0a... a moze tu jest problem ?
bardziej bym był skłonny myśleć,że coś się sypie na przykład właśnie karta :/ można by ją w jakiś szybki sposób sprawdzić ?
Pozdrawiam

Jarl
11-07-2010, 13:43
DirectX nie ma nic do rzeczy, im nowszy, tym lepszy. Ponawiam pytanie - jak jest z innymi grami? Działają normalnie?

zamek9
11-07-2010, 14:19
sory jakoś mi umknęło...
ciężko mi o grach coś powiedzieć ponieważ mam tylko dwie - dość stare i nie wymagające dobrego komputera, jedna rzadziej ale również się potrafi wieszać
wcześniej miałem zmodowaną CIV 4, równiez sie na niej haczyło i nie dało pograć... więc może jednak karta

Jarl
11-07-2010, 16:36
Dla pewności odpal sobie w razie czego jakiegoś 3d marka, jak tam będzie ścinać to na 100% karta. Ale skoro mówisz, ze civka też ci się tnie, to raczej będziesz musiał udać się do sklepu...

zamek9
12-07-2010, 23:00
dzięki za rady
3dmark chodzi bardzo kiepsko choć z tego co słyszałem nie musi być to karta(nawet możliwe słabe chłodzenie w te upały) - szukam dalej

kirlan
14-07-2010, 18:00
na początek propozycja diagnostyczna - (o ile już tego nie zrobiłeś)
:arrow: sprawdź co jest grane "DX-diag'iem ((menu "start"> uruchom> wpisz: dxdiag > "enter" albo "ok" - na kolejnych kartach poszukaj czy nie ma konfliktów, przeprowadź testy grafiki
:arrow: możesz również sprawdzić w menadżerze urządzeń czy nie ma jakiś konfliktów
- bardzo możliwe że tak rozwiążesz (albo chociaż znajdziesz) problem
- jakby co zrób notatki i napisz na forum albo na PW - postaram się pomóc ((ale dopiero po 18 lipca))
powyższe było w PS ale przeniosłem na początek bo może to zaoszczędzić Tobie zbędnego sprawdzania pozostałych rozwiązań
=========================================
1) zmień częstotliwość odświeżania we właściwościach ekranu (na mniejszą - 60 Hz starczy i niech będzie BEZ przeplotu - jeśli masz taką opcję)
2) we właściwościach ekranu spróbój zmienić "fizyczną" rozdzielczość ekranu (zaawansowane > ogólne > "rozwijana lista opcji" - wybierz opcję z mniejszą ilością dpi (nie jestem pewny czy u Ciebie taka opcja występuje ale jeśli tak to sprawdź i poeksperymentuj)
3) w podobnym miejscu spróbuj zmienić rozdzielczość ekranu - tą w pixelach, wypróbuj też inne proporcje boków
4) jak już tam jesteś to poeksperymentuj z głębią koloru - spróbuj np 24 bity, albo 32 - zależnie co masz ustawione - ewentualnie 16 bitów - kolory będą nieco uboższe, między 24 a 32 bity niektórzy szczególnej różnicy nie widzą
----------------------------
jeśli masz także nowe programy (w sensie że więcej niż było kiedyś), albo jeśli porady 1-4 nic nie dały rozważ poniższe
5) zmniejsz obciążenie RAM - jak?
((nie wiem co gorsze :?
- wkleić tu treść jednego z moich dawnych postów czy odesłać do tematu
- póki co odsyłam - mam nadzieję że nie macie mi tego za złe Ty zamek9 i Wy Kyuzo, Jarl)) zatem:
jak zmniejszyć obciążenie RAM opisałem w postach z 8 i 12 czerwca
w Medieval: Total War » Medieval & Viking Invasion - wątek "problemy techniczne" (2 i 3 strona)
znajdziesz tam także inne propozycje - większość dotyczyć może również twojego problemu
6) zadbaj o wirtualny RAM -czyli plik stronicowania / plik wymiany - zwiększ go, ustaw stały rozmiar minimalny i maksymalny (proponuję 200 MB - 2GB o ile masz tyle miejsca na twardzielu), zdefragmentuj i FIZYCZNIE przeskanuj
( dla pożądanego efektu trzeba zrobić PEŁNY FIZYCZNY SCANDISC
- pobieżny / szybki raczej nic nie da
o ile wiem nie można wskazać części dysku czyli np "pliku stronicowania" jako obszaru do skanowania :(
ale można wskazać partycję - wybierz tą gdzie jest system)
7) powróć do starego sterownika i załóż blokadę uaktualniania sterownika jeśli nie wiesz jak jak czytaj post: "Gra klatkuje - pomysł: POWRÓT DO STAREGO STEROWNIKA" w dziale Medieval II: Total War » Podzamcze (MTW II, Kingdoms - POMOC) - wątek "gra klatkuje"
(sory że znów odsyłam :oops: ale tu by było naprawdę dużo wklejania)

=====================
PS.
:arrow: może brzmi trywialnie ale ZANIM polecisz do sklepu / serwisu spróbuj kartę wyjąć i wetknąć spowrotem - niejeden problem tak usunąłem ;)

sk1n3r
16-07-2010, 10:08
Witam, dopisze się do tego tematu, gdyż mam podobny problem.
Otóż gry barbarian invasion i Alexander chodzą mi bez problemu zaś z Total war mam problem od wczoraj. Podczas uruchomiania gry zaraz po filmiku gry jest pasek wczytywania, wczytuje się do końca i... leci dalej.... następny obraz już się nie wyświetla. Brak możliwości wyboru gry. Mam najnowsze patche i do tej pory gra chodziła normalnie, nie dodawałem żadnych modów. Po prostu wyłączyłem grę a po czym już nie mogłem do niej wrócić.

Proszę o pomoc co robić
Pozdrawiam

zamek9
19-07-2010, 11:59
Witam jeszcze raz... nie mam kirlan Ci tego za złe ;)
problem został rozwiązany, prawdopodobnie pamięci na karcie się przegrzewały i stąd te błędy
wystarczyło zmniejszyć taktowanie pamięci na karcie graficznej i się błedy nie pokazują
dzięki za rady

Pozdrawiam

Flesz
12-05-2011, 12:13
Co poradzić na kikuty żołnierzy zamiast dłoni i stóp na mapie bitewnej? Trochę irytujące tym bardziej, że dotyczy to kilkunastu jednostek.

kirlan
17-05-2011, 07:11
Pewnie to jakaś "wsza" / "bug" czy inny bład programu -> reinstalka gry i/lub instalka patcha
ale jak nie to :
:arrow: może błąd grafy, procesora lub dysku wywołany przegrzaniem :? -> odkurz kompa

:arrow: albo pamięć RAM lub pamięc grafiki się sypie -> zrób testy sprzętu jakimś programem diagnostycznym

Jak i to nie pomoże to podaj jaki masz sprzęt, system itp podstawy

=========
edit :
uups! :oops: :mrgreen:
Pretorian - Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawiłem ten "Śląsk" :lol:
(( to właśnie przykład / dowód do tezy z ostatniego akapitu tego posta: http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=119737#p119737 ))

pretorian
17-05-2011, 07:21
Co poradzić na kikuty żołnierzy zamiast dłoni i stóp na mapie bitewnej? Trochę irytujące tym bardziej, że dotyczy to kilkunastu jednostek.

Już nie pamiętam co pomogło ale to jest bug gry. Na TWCenter jest to gdzieś opisane i da się to naprawić. Niestety musisz sam poszukać, bo dawno nie odwiedzałem działu Rome:TW.


(...)Jak i to nie pomoże to (...)

Kirlan bój się boga, Ty jesteś w końcu moderatorem globalnym ;)

Flesz
19-05-2011, 18:43
Posiadam RTW platynową kolekcję, więc patch jest 1.5, 1.6.
Komp może faktycznie zasyfiony ale nie dotyczy to każdej jednostki, więc raczej coś z grą jak sugeruje to pretorian. Szukałem nieco po google niestety nieduża znajomość angielskiego to mocno utrudnia ;)

win XP 3
Celeron 2.6
2gb ram
GF 9500 gt

Medieval 2 śmiga bez żadnych problemu, a tu te frustrujące kikuty :D

Zumbi
12-06-2011, 11:46
Ja mam taki problem, zainstalowałem ostatnio Antologie i gdy wchodzę na obojętnie jaką część to rozdzielczość gry jest za duża.W opcjach coś kombinowałem ale jest na najmniejszej. Próbowałem reinstalować ale to nic nie pomogło.A muszę się przyznać że zanim kupiłem antologię to grałem na piracie i wszystko działało dobrze. :oops:

Sigtrygg
28-06-2011, 06:52
A mi gra się wyłącza prawie za każdym atakiem na armię galijską. Jakieś porady?
Oryginał

Pancerniak
30-07-2011, 18:33
Ja po dłuższym czasie postanowiłem odświeżyć sobie starego dobrego Romka i mam pewien problem. Otóż jednostki wydają się poruszać wyjątkowo szybko (gdy piechota szarżuje, to pędzi jak Kubica boilidem), a gram na normalnej szybkości gry.
Mój sprzęt (nie śmiać się)
Celeron 2.40
2 GB Ram
Geforce 8400 GS

kirlan
01-08-2011, 14:02
A w takim razie do czego porównałbyś prędkość konnicy? - śmiga jeszcze bardziej? jak rakieta? A na przykład wszelkiej maści "mahiny" albo "strzały" - strzelają z prędkością pocisku z tygrysa? czy tez są stosunkowo powolne? - inaczej mówiąc CAŁA gra tak śmiga?

lukasid
12-04-2012, 13:41
Korzystam z Rome Total War: Antologia
Mam problem z wydajnością na mapie strategicznej- gra chodzi bardzo wolno. Przy przesuwaniu mapy obraz się przycina. Tak samo przy kliknięciu na mini mapę trzeba odczekać 2-5 sekund zanim obraz tam przeskoczy. Problem występuje tylko na mapie strategicznej, bitwy chodzą płynnie na Full ustawieniach.
Nie pomaga zmienianie ustawień grafiki. Mapa przycina się również na minimalnych detalach i rzdzoelczości. Uruchamianie w trybie zgodności i ręczne wyłączanie opcji SMOOTCH w ustawieniach (proponowane wcześniej w tym wątku) też nie pomagają.
Sprzęt spełnia wymagania z nawiązką: i5-2500K, 8 GB RAM, grafika GeForce 560Ti, system Windows 7 64-bit.

kirlan
12-04-2012, 14:34
(...)

Zatem ci pozostali - co mają niby dobre łącza, albo mają zwykłe lub wręcz słabe ale z 21 wieku, a mimo to muli, oni mają kiepski modem ...
A właściwie gdzieś między ich procesorem i RAM a wtyczką do neta coś hamuje (nie koniecznie modem) - niech zadbają o swoje kompy - uwalnianie RAM opisane>>tutaj<< (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535) i kawałek dalej w tym poście (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392).

- W Twoim przypadku też proponuję zacząć od uwalniania RAM,
- ewentualnie zwiększ limit RAM wirtulanego
- i dodatkowo zdefragmentuj twardziela (najbardziej chodzi o tę partycję gdzie siedzi wirtualny RAM (czyli plik wymiany = plik stronicowania) )
- zapanuj nad antywirusem - włącz tryb "gry" jeśli dostępny (np w Bit Defenderze)
- odkurzanie kompa wewnątrz czasem czyni cuda

mr.Mateusz
23-11-2014, 21:00
Witam, mam poważny problem z wydajnością. Gra przycina mi się na laptopie z i5-2430M, gt540M oraz 4 GB RAM, przy czym już Rome 2 działa mi lepiej. Na początku gra działała chyba tylko na integrze, bo wyświetlało mi użycie karty graf. na 0%. Jak ustawiłem ręcznie żeby działała na dedykowanej to wykorzystanie nie przekracza 30%. Procesor też jest wykorzystywany w ok. 30%, a gra przycina się lekko na mapie kampanii.

roman3791
02-01-2017, 18:06
Witam miałem ochotę zagrać w Rome Wotal War ale zacina się na nie najgorszym laptopie. Nie wiem co już mam zrobić
Z góry dzięki za jaką kol wiek.

Przeniosłem post. Na przyszłość proszę patrzeć uważnie, gdzie dodaje się posta. Upomnienie słowne.
Arr.

Pampa
06-01-2017, 12:20
Tzn jakim? Więcej informacji, nie mamy tu szklanej kuli.

Hrabek
28-07-2017, 13:20
Witam serdecznie!

Naszło mnie ostatnio by pograć w Romka. Zainstalowałem z płyty Antologię i okazuje się, że gra mi bardzo wolno działa. Próbowałem zarówno ustawienia graficzne pod kątem jakości jak i pod kątem wydajności i różnica jest niezauważalna w wydajności (a ta jest niezadowalająca). Gra z tego co czytałem ma najnowsze patche z racji wydania Antologii i nie mam pojęcia, co mógłbym zrobić.

Specyfikacja: Intel Core i5 2,6 GHZ
8 GB Ram
Intel HD 4000/GeForce 710M
Windows 10 64 bit

Nie jest to machina do gier, ale takie starsze tytuły powinna bez problemu pociągnać - i w ładnej oprawie. Pozdrawiam i liczę na pomoc ; )

sonata67
03-08-2017, 13:26
Również miałem taki problem przy pierwszym odpaleniu.
Poszukaj pliku prefrences.txt a pózniej linijkę CAMPAIGN_MAP_CAMERA_SMOOTHING:TRUE
zmień true na false albo odwrotnie i jeszcze raz włącz grę
Na wszelki wypadek zrób kopię tego pliku :)