PDA

Zobacz pełną wersję : Saskie wsparcie ( A może "zaparcie")



lvcas
17-06-2013, 06:26
Witam.

Przy okazji tworzenia poprzedniego unitpacka przyszedl mi taki pomysl do glowy, zeby zająć się także jednostkami armii saskiej, w XVIII wieku czesto operujacej i stacjonujacej na terytorium RP. Przedd rozpoczeciem mam kilka wariantow do wyboru. A mianowicie.

1. Sprawa modelu

Czy jedostki zrobic na modelu piechoty z okresu średniego takim, jak w Polish Units v 2.0 Szwajcara, czy raczej na modelach z DME - tu kwestia praw autorskich, nie wiem czy jest zgoda na ingerencje w tekstury. Modeli nie bede zmieniac.


2. Kwestia rozgrywki
Proponuje dwa rozwiazania. W pierwszym gramy RON, jednostki saskie mozemy rekrutowac tylko w Warszawie dreznie i moze w Rzeszy Niemieckiej we wczesnym i srodkowym okresie na zasadzie prywatnej armii Augusta II. Jednostki moglyby wprow. Reformy analogicznie jak w modyf. Polish regiments. Saksonia pozostaje zwiazana z RON jako protektorat.

Druga propozycja to "wlaczenie" saksonii do Polski na poziomie early campaign (modyfikacja startpos). Od razu bedzie można rekrutować armie saska tylko w Saksonii, natomiast w Polsce tylko pare jednostek, ktore w niej przez jakis okres stacjonowaly lub aktywowane tylko przez scenariusz konfederacji st. Leszczynskiego. Bedzie to tak jakby kierowanie dwoma państwami, tylko w tym wypadku pod sztandarem RON-u. (W tamtym czasie jednostki piechoty saskiej i nap. Gwardii pieszej koronnej miały takie same sztandary, różniły się chyba tylko kolorem i rewersem.

3. Kwestia techniczna, czy zrobić osobnego unitpacka, czy połączyć z Polish regiments? to pytanie do was.

Jak ktos ma jakies pomysly to niech pisze. Pozdrawiam.

Salvo
18-06-2013, 14:47
Jak zwykle super pomysł :)

Propozycja pierwsza byłaby bliższa historyczności, lecz mimo wszystko przychyliłbym się do tej drugiej. Praktyka zwycięża nad poprawnością.

Połączonego, ewentualnie osobnego, lecz kompatybilnego z PR. Z tego też powodu myślę, że lepiej skorzystać z tego samego modelu.

lvcas
19-06-2013, 08:40
Ok. To w takim razie bede sie starac zrealizowac wersje 2. Jednostek saskich nie bedzie duzo. W polsce do rekrutowania moze 3-4, tylko liniowej, W Saksoni tez 4 reg. Liniowej, Gwardia, 2 reg. Grenadierow, a z kawalerii kirasjerzy, lansjerzy i dragoni - mysle ze po 1 regimencie wystarczy. Chyba ze mi cos odbije, albo bede miec wiecej czasu. Nie moge sie skontaktowac z tworca saskiej piechoty z DM. Jak tak dalej pojdzie to do repaintu pojdzie liniowa z PU lub PR.

Salvo
20-06-2013, 05:38
W grucnie rzecy to już stare mody, wielu twórców już odeszło :)

Jeżeli w temacie ze swoim modem napisał, że można używać je go prac, po uwzględnieniu w creditsach to bierz bez czekania na odpowiedź ;)

lvcas
20-06-2013, 13:47
Mam inny pomysl. Nowe jednostki zrobie dla okresu sredniego i poznego (wygl. Identycznie jak te z ronu tylkobw innym kolorze. Dla wczesnego po prostu przydziele nowy region rekrutacji i mozliwosc werbowania przez RON jednostkom z Darthmoda z german states ( do tego chyba nie bede potrzebowal spec. Zezwolen bo to edycja samych statow w dbeditor, a w sumie po co dublowac juz robote ktora zostala wczesniej zrobiona.)

Salvo
20-06-2013, 15:32
Jasne :)

lvcas
30-06-2013, 13:20
Screny jednostek i kontynuacja w temacie Polish Regiments Units Pack