PDA

Zobacz pełną wersję : Fallout 4



Arroyo
22-06-2013, 09:17
Witam, ostatnio sporo się dzieje na temat Skyrim w internecie. Na wp.pl znalazłem informację na temat podobno tworzonego aktualnie Fallout 4. Oto artykuł:
Jaki to projekt?!

Wiele wskazuje na to, że Fallout 4. Podczas E3 Bethesda zorganizowała 45-minutową konferencję za zamkniętymi drzwiami. Znalazł się jednak ktoś, kto podzielił się przekazanymi na niej informacjami. Zaproszonym pokazany został 37-sekundowy film, przedstawiający grę, nad którą jeszcze trwają prace.

Fallout 4 podobno znajduje się w produkcji już od 2011 roku. Początkowo tworzony był przez mały zespół ludzi, gdyż większość studia skupiona była wtedy nad piątą częścią serii The Elder Scrolls. W 2013 roku liczba ludzi, którzy pochylali się nad kolejną częścią kultowego RPG powiększyła się jednak do tej, którą tworzyła Skyrima. Wiadomo też, że gra jest w tej chwili ukończona w nieco więcej niż 50%, a jej wydania spodziewać się możemy w październiku 2015 roku. Nowa historia ma dać nam eksplorować okolice postapokaliptycznego Bostonu.

Wiadomo też, że o ile firma nie przewiduje dołączenia do gry trybu wieloosobowego, istnieje możliwość, że będziemy w stanie pograć w Fallouta 4 z przyjaciółmi, korzystając z tego samego telewizora i konsoli. Więcej potwierdzonych informacji na temat gry nie ma. Przyjdzie nam poczekać na nią jeszcze dwa lata, więc z pewnością w tym czasie ukaże się więcej szczegółów.

Jak myślicie? Czy Fallout 4 ma szansę po premierze przekonać sporą ilość fanów Fallout do zakupu? Po moich odczuciach z Fallout 3 uważam, że tak. Piszcie, co o tym myślicie.
Żeby nie było, że nie możecie znaleźć artykułu:
http://gry.wp.pl/wiadomosci/fallout-4-n ... Fw7Q%3D%3D (http://gry.wp.pl/wiadomosci/fallout-4-nadchodzi,54256,1.html?ticket=7828783137412728FOFn dwoB7W4QmVBKffawsJUIV%2FfzK7I8T1Esk2YzTQ379mtGELAm 46Kndt84KM6GmztZQmVfFwNwEnf3iu8VOAj8za9TEQEb0Yr%2F CJXLgDH3Qdlmknmd3y2OQxRxsygNVJOM19qBzIQjVfT3rhFw7Q %3D%3D)

Bastiatysta
22-06-2013, 20:47
Jakoś zawsze wolałem wschodnie wybrzeże więc bardzo mi się podoba przeniesienie gry do Bostonu. Cieszy mnie również, że gra nie będzie kolejnym, głupim MMO.

glaca
22-06-2013, 21:33
było przebąkiwane coś o MMO w realiach Fallouta. Ale to chyba inna firma tworzy. MMO to ślepy zaułek i dziwię, że Elder Scrolls w to idzie.
Poza tym warto śledzić jeszcze grę o Mad Maxie :P

Arroyo
22-06-2013, 21:56
Miał być ponoć Fallout Online, lecz anulowano, sprzeczki między firmami i takie tam...
Samo TES Online może być ciekawe, mimo, że to MMO.
A co do Fallout 4 to oczekuję, że protagonista będzie mógł poruszać ustami i mówić np. "Dlaczego Enklawa dalej istnieje bla bla bla"

Ekaton
22-06-2013, 22:56
było przebąkiwane coś o MMO w realiach Fallouta. Ale to chyba inna firma tworzy. MMO to ślepy zaułek i dziwię, że Elder Scrolls w to idzie.
Poza tym warto śledzić jeszcze grę o Mad Maxie :P

Fallouta MMO jeśli się nie mylę tworzą twórcy Fallouta 1 i 2 ;-)

Myślę, że gra nie będzie gorsza od Fallouta 3 i Fallouta: New Vegas. Cieszy mnie również, że jest umieszczona w Bostonie, uwielbiam to miasto ;-)

Shay Ruan
22-06-2013, 23:06
Fallout NV należy do moich ulubionych gier i nie znika z mojego pulpitu, nawet zaraz sobie w niego zagram :P. Mam nadzieje, że 4 będzie jeszcze lepsza. Aha, no i pod warunkiem, że projektem zainteresuje się obsidian. Porównując F3 tworzonym przez samą Bethesde i Fnv, nad którym pracował obsidian, ten pierwszy wypada blado. Ale to tylko moje zdanie:P

Janek
23-06-2013, 00:12
Ale porownujac Skyrim z F3 to ten drugi tez wypada blado. Bethesda zrobila duzy krok w dobrym kierunku i miejmy nadzieje, ze w F4 uda sie kontynuowac ten trend.

Bastiatysta
23-06-2013, 01:10
Ale porownujac Skyrim z F3 to ten drugi tez wypada blado. Bethesda zrobila duzy krok w dobrym kierunku i miejmy nadzieje, ze w F4 uda sie kontynuowac ten trend.

F3 a FNV to też OGROMNY postęp. Między Oblivionem a Skyrimem też jest przepaść. Bethesda się po prostu wyrabia z czasem ;-)

Arroyo
23-06-2013, 05:20
Jeden z członków Obsidianu w wywiadzie mówił, że mają zamiar stworzyć Fallout New Vegas 2 z akcją w terenach z F1, miejscem początkującym ma być ponoć Złomowo, a fabuła ma być czymś a'la The Walking Dead (dość dziwne połączenie...).
Fallout 4 ma być ponoć robiony przez Bethesdę i mam nadzieję, że wyjdzie lepiej, niż F3 (który ma u mnie 7/10). Sam New Vegas to istne 10/10 (bo na bugi jest sposób zapisz/wczytaj)

Shay Ruan
23-06-2013, 07:14
Fallout 3 nie był złą grą, co więcej podobał mi się. Jego największym minusem w mojej opinii była zbyt mała ilość misji pobocznych. Jeśli chodzi o bugi w New Vegas to przyznam szczerze, że nigdy ich nie doświadczyłem :D Gra chodzi pięknie. Co do New Vegas 2, to nie wiem czy to możliwe. Prawa do marki ma Bethesda a skoro tworzy swojego Fallouta, to wątpie aby pozwoliła komuś innemu na to. Na fallouta NV 1 praktycznie prócz swojego silnika chyba nie miała wpływu, całą robote odwalił obsidian, który wielokrotnie udowodnił, że potrafi robić dobre crpg. Chciałbym aby było więcej wiadomo na temat tych nowych Falloutów ;P

Janek
23-06-2013, 07:25
F3 a FNV to też OGROMNY postęp. Między Oblivionem a Skyrimem też jest przepaść. Bethesda się po prostu wyrabia z czasem ;-)

No tak, ale New Vegas robil Obsidian a nie Bethesda ;-)

Arroyo
23-06-2013, 09:11
Wiadomo tylko, ze premiera zapowiadana jest na październik 2015 roku...


... pewnie niedługo będą jakieś nowe wieści, o co się modlę :D Dodatkowo Three Dog wraca (mam nadzieję, że będzie polski dubbing i w nim będzie ponownie Krzysztof Skiba). Dodatkowa sprawa odnośnie F4 to oczekiwanie przeze mnie na nowy silnik dla tej serii (bo grafika z Obliviona do F3 i FNV niezbyt mi pasuje; tym bardziej nie będzie mi pasować silnik Skyrim w F4)

Janek
23-06-2013, 12:13
Imo silnik na pewno bedzie nowy, bo bedzie juz nowa generacja konsol, ktora udzwignie cos duzo mocniejszego. Fallout 4 i miejmy nadzieje TES 6 przed nami :-) Az zaczalem ponownie grac w Skyrima :-)

Arroyo
23-06-2013, 14:25
miejmy nadzieje TES 6 przed nami :-) Az zaczalem ponownie grac w Skyrima :-)

Na TES VI trzeba będzie poczekać i to dość długo, nie wiadomo, co pierwsze. Na razie zajmują się TES Online, które mimo, że jest MMO, to dość ciekawe.

Shay Ruan
23-06-2013, 23:51
Nie podoba mi się ta moda na przerabianie marki słynnych rpgów w gry mmo :/ Nie chce krakać ale wątpię aby ten tes odniósł sukces.

Arroyo
24-06-2013, 05:42
Dość dobry byłby sposób, gdyby w TES Online były takie walki, jak w Skyrim oraz misje jak w Skyrim/Oblivionie (Oblivion miał ciekawe misje gildii, a Skyrim dość ciekawe losowe spotkania). Ale mniejsza o to, trzeba czekać na pierwsze info o Fallout 4.

Umbrecht
23-09-2013, 20:31
Jako wielki fanatyk Lore ES i całej Esowej serii mówię stanowcze NI , zużywaniu zasobów na produkcję następnego Fallouta ;) ja chcę kolejną część ES.
A potem dopiero F4 czy jak mu tam dadzą na imię ;)

Arroyo
23-09-2013, 20:53
Póki co w produkcji jest TES Online, ale jako, że gier MMORPG nie lubię, to nie czekam na tę grę. Lecz Fallout 4 może być wart obejrzenia, po sukcesie F3 i Obsidianowego New Vegas bardzo czekam na tę część.

Umbrecht
23-09-2013, 21:19
Nie no wiadomo Fallouty 1 i 2 w momencie wydania były kultem, do dziś je wspominam miło czasem przy niektórych post-apo crpgach.
Ale 3 i FNV już mnie nie wzięły tak bardzo, były to dobre gry (zwłaszcza z modami) ale tego "czegoś" juz nie miały, cholera nie wiem co to było ale brakowało.

Co do TES Online to nie ma się czym martwić Bethesda właściwa tej kupy nie tyka kijem ( babrze się w tym zenimax czy coś takiego), bardzo bym sobie życzył rozwinięcia wątków z Lore Elder Scrollowego w następnej części serii, bo się tym żywo interesuję. Jest jeszcze tyle "geografii" tego universum nie ruszonej, że hej.

Co do samego F4 , bardzo chętnie w niego zagram i z całego serca kibicuję Beth żeby go zrobiła ale jednak bliższe mojemu sercu są klimaty fantasy niż post-apo, do tego Lore ES chwyta jak należy, Fallouty mimo całego uroku i czci jaką dażę te tytuły oraz godzin spędzonych na no mutants allowed odstają tutaj i są zbyt bliskie krwioobiegu.

Raczej szukam w grach crpg czegoś bardziej nazwijmy to "baśniowego"


-szort kontrowersyjny offtop-
W tym temacie, poza ES (wiem jestem fanatykiem) kupię w ciemno Project Eternity (wspomnienia BG, NWN i D&D ) oraz z patriotycznego obowiązku Wiedźmina 3 (jednak zaznaczam, że mimo przeczytania i znajomości cyklu książek Sapkowskiego o Wiesiu , jak i trylogii husyckiej, żmijki etc , nie znoszę tego autora :) , do tego szczerze mnie bawią wypowiedzi CdP RED, sugerujące że gry Bethesdy przy ich nowym dziele mogą gryźć piasek - przy całej sympatii do wysiłków REDa, sporo nauki przed nimi - polecam zacząć od stworzenia i wzbogacenia tzw. LORE poza wypociny Sapkowskiego - no ok pierwsze opowiadania się fajnie czytało , jeszcze w czasach pierwszej Fantastyki, stworzenia sceny moderskiej - proszę spojrzeć na liczbę modów (Nexus) i łatwość obsługi narzędzi do Skyrim (poprzednich części nie wspomnę) a do Wiedźmina 2 :) , i ogólnie chłopcy niech troche pokory nabiorą bo ES było już legendą w czasach Daggerfalla a co doopiero teraz ;) .
Do tego Wiedźmin 3 będzie rozbudowanym hack-n-slashem jak poprzednie części, udającym crpg. Sama ilość fabuły w znajdowanych książkach w np Morrowindzie przekracza wyobraźnię twórców REDa o kilka staj. :)

Volomir
23-09-2013, 22:07
Człowieku pisz krótsze zdania, bo tego się czytać nie da! Ale po kolei:


Nie no wiadomo Fallouty 1 i 2 w momencie wydania były kultem, do dziś je wspominam miło czasem przy niektórych post-apo crpgach.
Ale 3 i FNV już mnie nie wzięły tak bardzo, były to dobre gry (zwłaszcza z modami) ale tego "czegoś" juz nie miały, cholera nie wiem co to było ale brakowało.

Ja ma zaś odwrotnie. Oczywiście widzę i jak najbardziej szanuję rozbudowanie, wielkość, lore itd. w Falloucie 1&2, jednak za każdym razem się od nich odbijałem. Nie moja bajka po prostu. F3 to w sumie średnia gra, która ma przypadłość większości gier Bethsedy. Duża przestrzeń i masa nudy. Za to doskonale bawiłem się przy NV! Całe życie byłem przekonany, że postapokaliptyczny świat nie jest dla mnie, a tu niespodzianka. Jednak co Obsydian, to Obsydian;) Doskonale bawiłem się także przy Fallout tactics, ale to raczej kwestia tego, że lubię turówki.


polecam zacząć od stworzenia i wzbogacenia tzw. LORE poza wypociny Sapkowskiego

No akurat lore w Wiedzminie jest świetna i nie większego sensu go wzbogacać. Niech dobrze ogarną to co dostali od Sapkowskiego. No i rozumiem, że można go nie lubić, ale wypociny? Bądźmy dorośli!


Do tego Wiedźmin 3 będzie rozbudowanym hack-n-slashem jak poprzednie części, udającym crpg.

Tu padłem i nie podniosę się już chyba... Wiedźmin to pełnokrwisty cRPG, jeśli twierdzisz, że to hack-n-slash udający cRPGa, to chyba nie masz pojęcia o co chodzi w RPGie i cRPGie.


Sama ilość fabuły w znajdowanych książkach w np Morrowindzie przekracza wyobraźnię twórców REDa o kilka staj. :)

No i? Redzi porównują się z TES ze względów marketingowych. My tego nie powinniśmy robić. W1&2 to inna bajka niż seria TES.

Generalnie Skyrim, Oblivion szczególnie czy Fallout3 to niewypały o tak na prawdę żerowanie na kultowych markach, które wyrobiły się dwano temu.

Umbrecht
23-09-2013, 22:29
Jak Wiedźmin jest pełnokrwisty to ja wolę warzywa ;)
Udaje crpg jak nic. Zobaczymy czy w części 3ciej postarają sie bardziej niż tworząc "tunelową" grę z paroma questami o kant stołu potłuc.

Co do Sapkowskiego masz rację ciut przesadziłem pisząc o tych wypocinach ale Sapkowski wysoko raczej nie lata.

Sorry za przydługie zdania, taki strumień świadomości mi się trafił.

Volomir
23-09-2013, 22:35
No to czego niby brakuje wiedźminowi? Masz świetne dialogi, masz świetny,bardzo bogaty świat, masz świetną fabułę, masz masę zadań które są dużo ciekawsze niż tysiąc takich samych zadań ze Skyrima, masz jedne z najlepszych postaci jakie wykreowano w grach komputerowych (NPC), masz WYBORY jakich nie było w żadnej grze do tej pory + masz rozwój postaci, masz itemy, masz expa. Więc czego Wiedźminowi niby brakuje? Bo jak dla mnie to co potrzeba dobremu cRPGowi (rzeczy wymienone najpierw) Wiedźmin ma na najwyższym poziomie.


Udaje crpg jak nic. Zobaczymy czy w części 3ciej postarają sie bardziej niż tworząc "tunelową" grę z paroma questami o kant stołu potłuc.

Mhm, wiesz tak chciałbym przypomnieć, że to jest forum. Jeśli chcesz żeby ktoś Cie brał na poważnie to podawaj jakieś argumenty.

Umbrecht
23-09-2013, 22:41
W Diablo też mam itemy, expa i rozwój postaci do tego podobna fabuła i równie ciekawe NPC co w Wiedźminie (do tego nie silące się na rzucanie k..mi i ch..mi żeby podkreślić "dojrzałość").
NPC z Wiedźmina? Te kilka utekstowionych postaci i jakoś tam udźwiękowionych? To już w Ultimach były ciekawsze NPCki.
Questy z Wiedźmina poza głównymi opierają się na wyżynaniu stworków.
O modzie do Skyrim Interesting NPCs nie wspomnę, bo gdyby go Redzi zobaczyli to zapewne zrezygnowaliby z pracy.
A wybory to już były ciekawsze w Mass Effektach niż w Wiedźminie.
Wiedźmin to dobra gra, ale dla mnie to podróba crpga, zobaczę czy w 3 częsci coś się zmieni (druga część była tak duszna, że zastanawiałem się czy to nie jest jakis Mod do innej gry).
I całe to chrzanienie o pseudo-słowiańskim charakterze Wiedźmina, gdzie więcej motywów zaczerpnięto spoza słowiańskiego kręgu kulturowego a sam autor podkreślał, że nie jest to cykl bazujący na słowiańskich legendach etc.
Chętnie zagram bo lubię czasem takie odmóżdżające pseudo-crpgi (jak np. Diablo) i nic do Wiedźmina ni mam, jedynie nie stawiałbym go obok niektórych serii i tytułów bo wypada blado.

Volomir
23-09-2013, 22:53
W Diablo też mam itemy, expa i rozwój postaci do tego podobna fabuła i NPC .

:lol: :lol: :lol: Dobra liczyłem na debatę, ale widzę, że nadal nie masz argumentów :cry:

1) itemy w Diablo, byle więcej, byle bardziej magiczne, ze szczura wybada dwuręczny miecz, jedno plądrowanie jaskini i starczy ci na 10 plecaków
2) exp - fajnie, że skupiasz się na tych nieistotnych elementach,
3) rozwój postaci - to co wyżej
4) fabuła to dno, zadania nie istnieją, dialogi też,
5) NPC, noooo masa "realnych" NPCów w diablo!

W3 ma wszystko co potrzebne, żebyś czuł się jak w innym świecie. Masz postacie tak prawdziwe, że mogłyby żyć w naszym świecie (albo inaczej, w czasach dawniejszych). Masz zadania bogate, rozbudowane i ciekawe, a nie "oczyść jaskinie 1&2&3&4 ze zła i naierdalaj zło jeszcze bardziej". Masz DIALOGII, masz możliwość podejmowania decyzji, ustosunkowania się do nich i postępowania według swojego widzimisię (w ramach rozsądku i możliwości "komputerowych"). Masz fabułę, czasem zaskakującą, czasem poważniejszą, a czasem luźniejszą. Możesz się wczuć i o to chodzi w cRPGu. Tego nie masz w diablo.


NPC z Wiedźmina? Te kilka utekstowionych postaci i jakoś tam udźwiękowionych? To już w Ultimach były ciekawsze NPCki.

Mhm, trolluj dalej. Jaskier, Zoltan, Vernon, Iorweth, Triss, nie no to są same tekstury. Ty masz pojęcie o czym mówisz?


Questy z Wiedźmina poza głównymi opierają się na wyżynaniu stworków.

Fascynująca konfabulacja


O modzie do Skyrim Interesting NPCs nie wspomnę, bo gdyby go Redzi zobaczyli to zapewne zrezygnowaliby z pracy.

To oceniamy grę czy mody? Poza tym to kiepski świadczy o twórcach skoro to amatorzy robią lepsze elementy danej gry.


A wybory to już były ciekawsze w Mass Effektach niż w Wiedźminie.

szczególnie, że prawie wcale nie wpływały na grę. No i co tam, że mamy podwójny akt drugi.


I całe to chrzanienie o pseudo-słowiańskim charakterze Wiedźmina, gdzie więcej motywów zaczerpnięto spoza słowiańskiego kręgu kulturowego a sam autor podrkeślał, że nie jest to cykl bazujący na słowiańskich legendach etc.

Mimo wszystko elementów słowiańskich jest sporo, czy to potwory czy język czy klimat (chodzi mi tu raczej o swojskość jednego z aktów pierwszego wiedzmina)

Możesz nie lubić Wiedzmnia, może ci przeszkadzać system walki, nudzić questy, ale czy tego chcesz czy nie Wiedźmin to cRPG i do tego jeden z najlepszych.

Umbrecht
23-09-2013, 22:54
Wino Komandos też ma wszystko co pozwala czuć się jakbyś był w innym świecie, a mimo to nie jest crpgiem ;)

PS.
Ale Wiedźmin jest pełen zadań typu jak napisałeś o tych jaskiniach i jeszcze więcej w tym stylu.
Może stoi ciut ponad Diablo w kwestii udawania że jest czymś więcej ale już wolę prostolinijne podejście Blizza .

Volomir
23-09-2013, 23:02
Wiedźmin niczego nie udaje, to cRPG - deal with it. Chociaż w sumie po co ja się produkuj? Jak porównujesz wiedzmina do diablo to szerokiej drogi życzę bo trudno brać cie na poważnie.

Arroyo
16-02-2015, 09:10
Odkopuję ten temat, gdyż już zapowiedziane są kolejne targi gier, gdzie Bethesda coś zapowie. Czyżby to właśnie miała być zapowiedź Fallout 4?
http://ekspert.ceneo.pl/bethesda-z-wlasna-konferencja-na-e3-fallout-4-za-pasem/?utm_source=EkspertFacebook&utm_medium=EkspertCeneo&utm_term=News&utm_content=BethesdaE3&utm_campaign=Poniedzialek

tuff_gru
18-02-2015, 14:52
Ja dlatego nie grałem w Wiedzmina za dużo bo to liniówka - nie umywa sie pod tym wzgledem do Falloutow czy TESow.
Ale tak to gra super...

Henryk5pio
03-06-2015, 09:39
Uwaga Uwaga!

Strona Bethesdy przekierowuje na nowy adres, czyli: http://fallout.bethsoft.com/ !
Czuwajcie właściciele PipBoy'ów, bo otwarcie krypty możliwe, że już blisko!

Arroyo
03-06-2015, 11:22
Nareszcie, cała seria była dla mnie bardzo ważna, mam nadzieję, że czwórka nie okaże się głupotą w stylu BoS2 na PS2.

Rhaegrim
03-06-2015, 14:43
Enklawa, błagam! Choć i tak super, że będzie 4.

Henryk5pio
03-06-2015, 15:15
Oficjalny trailer Fallout 4 :)

Lnn2rJpjar4

Jak dla Mnie bomba :) Pytanie tylko, czy to jest silnik Skyrim, tylko podkręcony, czy też ten z ESO?

PS
Więcej informacji ma być na konferencji E3, czyli już nie długo :) :) :) :) :) Jaram się jak dziecko, któremu obiecano lizaka ;D

Volomir
03-06-2015, 15:25
Ale brzydka grafika! :p wyjdzie za 2 lata to już w ogóle będzie kiepsko. Ale mniejsza o takie detale. Ciekawe czy pójdą w stronę F3 czy F.NV. Pierwsze mnie strasznie znudziło, drugie strasznie wciągnęło;)

Henryk5pio
03-06-2015, 15:26
Gdzie Ty Volomir widzisz brzydką grafikę?????? To jest PostApo! Ma być brzydko, posępnie etc. ;) Co ty chcesz, cukierkowych kolorków a'la Oblivion lub Heroes IV? :D

Shay Ruan
03-06-2015, 15:42
Moze chodzi Volomirowi o to, że tak grafa jest taka plastikowa. Jak dla mnie pies czy ludek na końcu wyglądają okropnie. Pomijając grafikę to obawiam się, że znowu będziemy mieli ugrzeczniony świat jak w falloucie 3. Tęsknie za czasami juchy z fallout 2. Świat był tam naprawdę posępny, możliwość rzezania dzieci, prostytucja, dragi... Ten świat mimo że zmyślony był taki bliższy naszemu tak jak to ma miejsce w Wiedzminach.

Samick
03-06-2015, 16:52
Jest jeszcze jedna opcja nim zawiesicie tego biednego pieska z filmiku. Panowie z Bethesdy wykorzystali do filmiku silnik FNV. Prawdziwy silnik zobaczymy pewnie za pewien czas.

Henryk5pio
03-06-2015, 17:29
Jest jeszcze jedna opcja nim zawiesicie tego biednego pieska z filmiku. Panowie z Bethesdy wykorzystali do filmiku silnik FNV. Prawdziwy silnik zobaczymy pewnie za pewien czas.

W sumie masz rację Samicku, wprawdzie umknęło mi to oglądając trailer, ale nawet jeśli to silnik z Obliviona i NV, a kolejny pokażą później, to i tak warto będzie kupić Fallout'a 4 :) Osobiście nie obrażę się, jeśli użyją silnik ze Skyrim, choćby tylko lekko podkręcony, albo i w ogóle...

Samick
03-06-2015, 17:44
I dali świat 10 razy większy od tego z Wiedźmaka 3.

Volomir
03-06-2015, 19:03
Moze chodzi Volomirowi o to, że tak grafa jest taka plastikowa. Jak dla mnie pies czy ludek na końcu wyglądają okropnie. Pomijając grafikę to obawiam się, że znowu będziemy mieli ugrzeczniony świat jak w falloucie 3. Tęsknie za czasami juchy z fallout 2. Świat był tam naprawdę posępny, możliwość rzezania dzieci, prostytucja, dragi... Ten świat mimo że zmyślony był taki bliższy naszemu tak jak to ma miejsce w Wiedzminach.


Dokładnie o to mi chodzi;) Brzydka grafika - słaba grafika. To znaczy nie zależy mi zbytnio na efekciarstwie, wolałbym dopracowania w innych aspektach. Jednak muszę przyznać, że pies strasznie rzuca się w oczy... Szczerze wątpię, żeby robili trailer na jednym silniku a potem go zmieniali. Zazwyczaj jest, że trailer mamy wycackany a sama gra już się tak nie prezentuje. Wydaje mi się też, że zmienili stylizację gry, w taką bardziej "luzacką", więc nie uważam że opłacałoby im się tyle babrać dla trailera. Oczywiście mogę się mylić;)

Il Duce
03-06-2015, 20:04
To ewidentnie silnik z NV, mam nadzieję że będzie nowy dla czwórki choć nawet jeśli nie to i tak na 100% kupię.

Shay Ruan
03-06-2015, 20:23
Jeśli już to bardziej "Silnik ze Skyrima" xD Mimo że to chyba ten sam silnik.

Henryk5pio
03-06-2015, 20:55
Mylisz się Shay, silnik Skyrima jest zupełnie innym od tego z Obliviona i New Vegas - wystarczy popatrzeć na screeny z obu gier. NV jedzie na podkręconym silniku Obka - jeśli użyliby tak starego silnika, to byłby wstyd, skoro F:NV wyszedł 4 lat temu... Ja osobiście nie widzę analogii, pies Mnie nie razi, ale może źle widzę...

Samick
03-06-2015, 21:05
Popraw datację albo tytuły Henryku, bo New Vegas wyszło jakieś 4-5 lat temu.

Henryk5pio
03-06-2015, 21:40
Racja Samicku, racja, pomylił mi się New Vegas z Falloutem III z tą datacją :D

Arroyo
15-06-2015, 19:03
https://www.youtube.com/watch?t=131&v=bWuwLSFmATI

Nareszcie postać mówi ^^ Kupić kupię, ale ciekawi mnie, co dalej. Póki co nie wygląda tak źle.

https://www.youtube.com/watch?v=unji5X-zl8o
Rozwój broni, ulepszanie jej i wiele innych.

https://www.youtube.com/watch?v=OzV1GlDDlv8
Trailer gameplay'a z gry.

https://www.youtube.com/watch?v=tOd9mB1OZsA
System tworzenia domu, budki dla psa itp. - widać, że twórcy wzorowali się na Minecrafcie.

https://www.youtube.com/watch?v=T1APnHyCyJQ
I proszę państwa - wisienka na torcie, czyli Pip-Boy.

Henryk5pio
16-06-2015, 22:15
Krótki artykuł podsumowujący z Interii, zebrane w jednym miejscu obrazki i video oraz jak będzie wyglądać Edycja Kolekcjonerska:
http://gry.interia.pl/newsy/news-fallout-4-nowe-materialy-z-targow-e3-2015,nId,1834971

Jak dla Mnie z powodu tego brunatnego pudła ta kolekcjonerka nabiera sensu :devil:

Il Duce
12-09-2015, 09:58
Pierwszy filmik z serii S.P.E.C.I.A.L. :) - https://www.youtube.com/watch?v=Yuo7AuDGNN8 (https://www.youtube.com/watch?v=Yuo7AuDGNN8)

Vorian
11-12-2015, 22:31
Grałem w F4, i stwierdzam że za rok jak dadzą może jakąś Legendary Edition z patchowaną i z dodatkami to będzie można grać, obecnie troszkę Fallout 4 jest dziurawy :P

Janek
19-01-2016, 20:51
Przeszedlem wczoraj - zajelo mi to 98h, z czego glowny watek to moze z 8h, czyli gralem dokladnie o 1h dluzej niz w SKyrima gdzie mam na liczniku 97h.
Generalnie to jak ktos napisal "gra o zabijaniu bandytow" - czyli w sumie jak Skyrim ;) Jak ktos lubi zwiedzac nowe lokacje, poznawac ich historie (logi na komputerach) i przy okazji wybic troche lokalnej flory, fauny i ludnosci to gra sie przednio. Jak ktos chce poznac ciekawe i wielowymiarowe postaci to nie ten adres.
Fabula jako pomysl nawet daje rade (zwlaszcza intro i outro sa udane), ale sposob prezentacji jest tak nijaki, ze nie sposob sie przejmowac. Dialogi (raczej monologi) sa sztywne, mimika slaba, gesty podczas rozmow zerowe. W trakcie gry nikt nie zapadl mi w pamiec ani z NPC ani z naszych towarzyszy (ktory jest duzo, ale w praktyce prawie zadna roznica z kim chodzimy), wiec jak pod koniec gry sa rzekomo trudne decyzje kogo wybieramy, to w niektorych przypadkach nie moglem sobie w sumie przypomniec "who is who".
Ale jesli ktos lubi zwiedzanie swiata na wzor Elder Scrolls to bedzie sie bawil dobrze, nawet jesli z mechanika Fallouta ta gra nie ma juz nic wspolnego.

Co do bugow - ja nie uswiadczylem nic powaznego, moze ze 2 razy mi gra wrocila do windy.