PDA

Zobacz pełną wersję : Turniej KO



Amrod
23-06-2013, 13:34
Witam. Nie wiem jaki jest aktualny skład kolegium i jak się trzyma scena, ale czy uczestniczący widzą jakąś możliwość przeprowadzenia turnieju, w miarę szybkiego, nie wiem 1-2 miesiące. Może nawet w parach, że dwie osoby sterują jednym Państwem. Oczywiście mówię o Medievalu 2, bo raczej na Empire/Napoleon/Shogun 2 nikt tutaj nie gra. Zwycięstwo na ilość zajętych prowincji ewentualnie na pkt, tj. tabelka podsumowanie w statystykach gry?

Matisek
23-06-2013, 14:52
Na podstawce Medka i zwykłych modach będzie trudno o zrobienie turnieju. Głównie ze względu na balans, ale też i wiele innych czynników.
Jakiś czas temu jednak przedstawiałem pomysł zrobienia specjalnego moda, w którym mamy dwie frakcje (ewentualnie 4), które są praktycznie takie same. Nic trudnego do roboty, tylko trzeba poświęcić czas.
Moim zdaniem tylko takie coś miało by sens, bo gra na punkty czy prowincje przy tych modach, które mamy, to będzie patola. ;)

Jedno pytanie- po co ten turniej? Administracja ma przygotowane nagrody czy coś? :)

PlanB
23-06-2013, 15:03
W kolegium jest aktualnie tylko Avasil i Pop zdaje się ;)
Sam pomysł jest fajny (czyt. turniej KO) zarówno w parach jak i solo, chętni pewno by się znaleźli.
Jedyne ograniczenie to tak jak Matisek wspomniał, że na naszych modach może być ciężko, aczkolwiek warto to przedyskutować :)

Amrod
23-06-2013, 15:10
Jedno pytanie- po co ten turniej? Administracja ma przygotowane nagrody czy coś? :)
Nie, żadnych nagród, for fun and glory.

Z tego co wiem sam to jest to czasochłonne, dlatego może rozwiązaniem byłoby określenie tur i wynik Overall, czyli podsumowanie. Absencję ograniczyłoby się, że jest dwóch graczy dla jednej frakcji. Frakcje byłyby losowane. Ewentualnie losowana byłaby kolejność wyboru. Można na przykład wyrzucić z puli nacje ewidentnie słabsze/ewidentnie za silne. Moje propozycje, pomysły. Wy wiecie lepiej.

Pomyślcie czy jest to wykonalne czy nie. Czy chcielibyście, czy nie.

Pop517
23-06-2013, 15:25
ja bym to widział tak że wygrać można tylko spełniając odpowiednie i wysokie warunki kontrolowania określonych prowincji dzięki czemu sojusze typu egipt,turcja przestały by mieć sens bo dało by się turcji wymagania zwycięstwa np Konstantynopol,Jerozolima,Kair,tbilisi i esztergom(+odpowiednia liczba pozostałych prowincji) albo jakoś podobnie i tak dla każdej frakcji
frakcje zdecydowanie losowane

ProNoob
23-06-2013, 15:28
Zgadzam się z Matiskiem. Fajnie byłoby przeprowadzić ten turniej, ale balans jest problemem. Para kierująca Hiszpanią musiałaby się o wiele bardziej wysilić niż ci, którzy kierują np. HRE.

KapitanKatana
23-06-2013, 16:41
Też tak sądzę...


Można losować tylko silne frakcje, dla balansu...

Ostrzwtlumie
23-06-2013, 17:08
Matiska pomysł jest najlepszy. Lepszy balasn i wyrówna szanse. Liczy sie wtedy skill gracza a nie warunki jego państwa..

Amrod
23-06-2013, 18:11
A nie kto jest pierwszy w kolejce i lepiej mu się wczyta tura, Adi? Podoba mi się pomysł Popa z kluczowymi prowincjami, to chyba nawet można w pliki wpisać, jeżeli się nie mylę.

Ostrzwtlumie
23-06-2013, 18:37
A róbcie jak uważacie ja napisałem tylko moje zdanie ;) zawsze można zagrać tak i tak :D Więcej Fun-u.

Matisek
23-06-2013, 18:42
Nie, żadnych nagród, for fun and glory.

Z tego co wiem sam to jest to czasochłonne, dlatego może rozwiązaniem byłoby określenie tur i wynik Overall, czyli podsumowanie. Absencję ograniczyłoby się, że jest dwóch graczy dla jednej frakcji. Frakcje byłyby losowane. Ewentualnie losowana byłaby kolejność wyboru. Można na przykład wyrzucić z puli nacje ewidentnie słabsze/ewidentnie za silne. Moje propozycje, pomysły. Wy wiecie lepiej.

Pomyślcie czy jest to wykonalne czy nie. Czy chcielibyście, czy nie.

Proponuję zatem najpierw ustalić liczbę graczy (maks 23), następnie wylosować kolejność wyboru i każdy z graczy wybiera po jednej frakcji (na wwmwe). Gracze na 100% połączą się w sojusze, bo inaczej nie da rady, więc grajmy aż na mapie zostanie jeden zwycięski sojusz.

Tylko nadal nie rozumiem coś tak wystrzelił z tym turniejem nagle :?

Pop517
23-06-2013, 18:46
ale wtedy była by to zwykła ko jakich wiele...

SUNTZASW
01-07-2013, 10:38
Moim zdaniem każda WKO to turniej - też for fun and glory. Są sojusze itp itd i ostatecznie każdy sojusz ma równe szanse a skill jest bardzo ważny.

Amrod
01-07-2013, 15:06
Tyle chciałem wiedzieć. Nie ma zapotrzebowania, będzie więcej na inne rzeczy.
Dzięki za oddane głosy.