PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Rome TW, laptop, problem z wywołaniem konsoli



dawcio1993
23-10-2009, 23:26
Kiedy gram w Rome Total War na laptopie to nie mogę sobie włączyć okienka do wpisywania kodów, normalnie nie ma to dla mnie znaczenia ale chodzi mi tu głównie o mgłę wojny. Czy można ja zlikwidować w jakiś inny sposób bo jak naciskam tylde to okienko się nie pojawia....? Z góry dzieki.

Jarl
23-10-2009, 23:35
Może tylda wchodzi przy dodatkowym wciskaniu jakiegoś klawisza funkcyjnego?

dawcio1993
23-10-2009, 23:37
Próbowałem z shiftem, altem itp i nic. A może da sie cos zmienić w plikach?

Jarl
23-10-2009, 23:45
Klawisz funkcyjny, laptopy z reguły mają więcej klawiszy niż alt, shift czy ctrl. Poszukaj jakiegoś np oznaczonego "Fn" albo coś w ten deseń. Powinien mieć inny kolor (choć nie musi). Tylda u ciebie na klawiszu namalowana jest normalnie (tj w tym samym kolorze, co np. literka A czy B)?

dawcio1993
23-10-2009, 23:57
tak

Jarl
25-10-2009, 13:10
A jaki masz OS? Vistę?

Pepe009
30-10-2009, 12:50
Siemka...Ja mam ten sam problem ,ze tylda nie chodzi i mam OS Viste.

Jarl
30-10-2009, 15:40
Cóż, z tego co się orientuję, to na Viście są problemy z nieszczęsną tyldą i jedynym sposobem jest obejście problemu i przypisanie ten funkcji innemu klawiszowi. Nie jest to takie proste, jak się wydaje, bo opcja uruchamiania konsoli jest domyślnie ukryta i nie da się jej zmienić. Rozwiązanie jest następujące:

1. Otwórz katalog z Rome, dalej do folderu data/text
2. Otwórz plik descr_shortcuts.txt
3. Wciśnij CTRL+F i znajdź: show_console
4. Usuń wyraz "hidden" w znalezionej linijce
5. Zapisz plik
6. Odpal Rome, idź w opcje gry i wybierz ustawienia sterowania
7. Przejdź do zakładki "Różne" (po angielsku "Miscellaneous"), powinna pojawić się opcja "Wyświetl konsolę wykr. błędów"* (po angielsku nie pamiętam jak to się nazywało)
8. Prawy klik na to i wybieramy klawisz którym chcemy uruchamiać konsolę, wsio

* w moim przypadku nie pojawiła się od razu, musiałem wcisnąć jeszcze przycisk "Przywróć domyślne ustawienia klawiszy" w prawym dolnym rogu.

Pepe009
30-10-2009, 16:01
Dzieki ... Jestes Wielki Koles :D :D :D

BOSman
16-08-2010, 09:24
Na poczatek witam wszystkich jestem tutaj nowy ;]. Grajac w RTW nieco sledzilem forum ale zadko gdyz problemow z gra nigdy jako takich nie mialem. Dzis jednak pojawiam sie z prosba o pomoc dotyczacej konsoli w grze. Chce pobawic sie kodami w sumie tylko dodaniem populacji do miast i wybudowanie bundynkow bo chce szybko miec najpotezniejsze jednostki zeby nieco przetestowac ich cakowite mozliwosci (nigdy nie mialem okazji poniewaz szybko przejmowalem wiekszosc swiata i rozwalalem senat zaledwie wczesnymi kohortami). Niestety owa konsola sie nie otwiera, a dziwne bo nigdy z nia problemow nie mialem zawsze po wcisnieciu tyldy normalnie sie otwierala a teraz zonk. Wie ktos moze w jakis sposob temu zaradzic. Mam wersje 1.5 dodatek BI ale gram tylko na podstawce (nawiasem mowiac tylko RTW podoba mi sie z CALEJ serii TW).

Jarl
16-08-2010, 11:45
first, you go to the map "data".
now go to the map "text".
use a standard text editor (like notepad/word etc.) to open "descr_shortcuts"
go down until u see "misc." (at the start of the line)
there should be a line with "show_console" here, and it says "hidden" behind it.
remove "hidden" and save the file

BOSman
16-08-2010, 12:27
nie dziala... hidden nic nie daje zmienilem pozniej jeszcze klawisz skrotu tez nie dziala... Nie wiem moze ktos mi przesle swoj plik? bo jest mi naprawde potrzebna