PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe Wielkie Księstwo Polskie; Reakcja Pogańska



Profesor
10-07-2013, 22:05
Swaroże,
Wierni my Tobie Boże
W dobrym i złym,
Mir Tobie, cześć i sława!
A wróżda, wróżda krwawa,
A śmierć - niedrugom Twym!

Dzięki pomocy Bogów naszych, zdołaliśmy przepędzić wojów z pod znaku krzyża obcego! Nowa dynastia Piastów z woli Świętowita najwyższego, ponownie włada krajem tym! Sława!

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q75/944376_470309246379943_868967824_n.jpg

Sojusz z:
-Litwa
-Kijów

PoN z:
-Hre do 15 tur (stalowy)
-Nowogród do 15 tury
-Anglia do 20 tury

Wojna z:
-Dania

Avasil
11-07-2013, 00:10
Jeszcze masz pon z Anglią do 20. tury włącznie :)

PlanB
15-08-2013, 18:19
Królestwo Węgier oficjalnie składa zapytanie co do możliwości przedłużenia stalowego paktu między naszymi narodami.

maryniasz
17-08-2013, 22:16
Kijow pragnie złożyć oficialną propozycję sojuszu. Niech cały świat zobaczy jakie stosunki łączyły Nas z Waszym poprzednikiem.

PS: Takowa propozycja od poprzedniego Króla Polski znajduje się w Kijowskiej ambasadzie.

Matisek
30-08-2013, 11:24
Cesarz wysyłał listy do Waszego Księcia, jednak on nie raczył odpowiedzieć. Zatem Cesarz wystosował do państwa Piastów oficjalną notę:
"Mnie- Cesarzowi- nie przeszkadza to, że Polacy wrócili do pogaństwa. Właściwie to mało obchodzi mnie dziki wschód. Jednak ignorowanie Cesarza jest bardzo niegodziwym zachowaniem. Pakt kończy się za kilka lat, pakt podpisany jeszcze z chrześcijańską Polską. Chciałem przedłużyć tą umowę, ale widzę, że Polska ma to gdzieś. Zatem oświadczam tylko: jeżeli Polacy za kilka lat zaatakują Cesarstwo od wschodu i północy, podczas gdy Cesarstwo będzie walczyło z Anglią i Francją na zachodzie i południu, okaże się, że jesteście wielce niehonorowi, nie wiecie co to uczciwa walka, jesteście barbarzyńcami (którzy w rozwoju cofnęli się do antyku) i hańba okryje Wasz naród!"

Mefisto7
02-09-2013, 00:25
Bla bla bla bla... Cettes sont les płacheux des grand mazgajje imperialle, que płache parce que quelqu'un va'stoppe son zapendą militaer!

Profesor
02-09-2013, 12:08
Nasz książę nie był obecny przez wiele dni w swym grodzie, ogrom obowiązków dźwiga na swych barkach. Dlatego przepraszamy za zwłokę w dyplomacji.


Królestwo Węgier oficjalnie składa zapytanie co do możliwości przedłużenia stalowego paktu między naszymi narodami.
Jeżeli król węgierski nie zeźlił się na naszego księcia, który tak długo zwlekał z odpowiedzią, możemy zgodzić się na przedłużenie stalowego paktu o kolejne powiedzmy... 15 tur. Co wy na to węgierscy bracia?


Kijow pragnie złożyć oficialną propozycję sojuszu. Niech cały świat zobaczy jakie stosunki łączyły Nas z Waszym poprzednikiem.

PS: Takowa propozycja od poprzedniego Króla Polski znajduje się w Kijowskiej ambasadzie.
Jeżeli i wasza propozycja słowiańscy bracia jest jeszcze aktualna, książę nasz pragnie ją przyjąć!


Cesarz wysyłał listy do Waszego Księcia, jednak on nie raczył odpowiedzieć. Zatem Cesarz wystosował do państwa Piastów oficjalną notę:
"Mnie- Cesarzowi- nie przeszkadza to, że Polacy wrócili do pogaństwa. Właściwie to mało obchodzi mnie dziki wschód. Jednak ignorowanie Cesarza jest bardzo niegodziwym zachowaniem. Pakt kończy się za kilka lat, pakt podpisany jeszcze z chrześcijańską Polską. Chciałem przedłużyć tą umowę, ale widzę, że Polska ma to gdzieś. Zatem oświadczam tylko: jeżeli Polacy za kilka lat zaatakują Cesarstwo od wschodu i północy, podczas gdy Cesarstwo będzie walczyło z Anglią i Francją na zachodzie i południu, okaże się, że jesteście wielce niehonorowi, nie wiecie co to uczciwa walka, jesteście barbarzyńcami (którzy w rozwoju cofnęli się do antyku) i hańba okryje Wasz naród!"
Tak jak już wspominałem, książę nasz ostatnimi dni miał bardzo mało czasu na dyplomację i korespondencję. Niechaj cesarz będzie wyrozumiały i nie wylewa swego gniewu na nasz, jak to sam nazwał "dziki wschód". Na cóż nam antyk, skoro mamy własną kulturę, którą pielęgnujemy z dziada pradziada? Wyście o swojej zapomnieli, klękając jak pokorne owieczki przed rzymskim krzyżem. Nie możemy przyjąć waszej propozycji przedłużenia stalowego paktu. Przykro nam.