PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Ram pomoże ?



trax
17-07-2013, 11:45
Cześć !

Procesor DualCore Intel Core i3 540, 3066 MHz (23 x 133)
Karta graficzna Intel(R) HD Graphics (Core i3) (zintegrowana)
Ram : 2 GB
Windows XP service pack 2

Aktualnie gram na niskich ustawieniach graficznych i gra chodzi mi całkiem nieźle ale mogłoby być lepiej :D Mam zamiar dokupić 2 lub 4GB ramu i mam do Was pytanie, czy to wystarczy aby Shogun 2 działał mi płynnie na co najmniej na średnich ustawieniach ? Jak wyżej napisałem mam zintegrowaną karte graficzną i obawiam się, że dokupienie dodatkowej kostki ramu nie wystarczy ;/

Pozdrawiam

Samick
17-07-2013, 12:26
XP i tak nie wykorzysta więcej nad 4gb, więc kupowanie 4gb kości oznacza wymontowanie starej albo zrobienie z nieużywanej przez system pamięci dysku RAM do szybkich procesów. Tudzież przejście na nowszy Windows i męczenie się z wieloma grami.

Gdyby nie ta cała dziwna moda na laptopy, radziłbym kupić zamiast RAMu kartę graficzną.

trax
17-07-2013, 13:54
Mam zamiar zmienic system z xp na 7 wiec nie ma problemu z tym ramem, ze nie bedzie dzialac, a moglbys mi polecic jakas karte graficzna, ktora by zaspokoiła wymogi shoguna ? Jest szansa, zeby kupic jakas dobra karte w okolicach 200 zl ?

adriankowaty
17-07-2013, 14:42
XP i tak nie wykorzysta więcej nad 4gb, więc kupowanie 4gb kości oznacza wymontowanie starej albo zrobienie z nieużywanej przez system pamięci dysku RAM do szybkich procesów. Tudzież przejście na nowszy Windows i męczenie się z wieloma grami.

Gdyby nie ta cała dziwna moda na laptopy, radziłbym kupić zamiast RAMu kartę graficzną.
Są jeszcze zwolennicy poczciwych pecetów.

trax
18-07-2013, 11:44
Ja akurat mam peceta ;) wracając do tematu mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy sam ram pomoze, czy konieczna jest tez wymiana karty, i prosiłbym jakies probozycje do kwoty 200 zl ;D

Kamiloss
16-08-2013, 12:17
Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale do 200 zł można kupić np GF 9600GT, ale to zależy jaki masz zasilacz. Ram zawsze się przyda :)

dawid621
16-08-2013, 22:06
Ram Ci raczej nic nie da. Potrzebujesz karty graficznej, tym bardziej jesli masz jakis zintegrowany shit, ja w przyszlym miesiacu najprawdopodobniej bede wymienial swoja, wiec moge Ci moja stara odsprzedac za te 200 zl. Shogun chodzi mi na niej na ustawieniach srednio-wysokich. A Karta to gf 9800 gtx .