PDA

Zobacz pełną wersję : WK33 DOMEN HACHMENT :D



maryniasz
17-07-2013, 22:07
Specialnie napisze od nowa...
Ogólnie to że Domen wpierda...a się i robi tury za innych to już każdy wie...
Otóż sytuacja wygląda tak...
Ja Egipt prawdopodobnie wojna z Gruzja - wojska po obu stronach stoją na granicy...
Domen od kilku ładnych tur robi ostro tury za Turcję... ogólnie o takie wałki jego bym niepodejrzewałem... widać nadzieje matką głupich a dawne przekonania się sprawdzają...
Polska - Domen leci na pomoc Gruzji, odkupuje miasta tak żeby oddzielić mnie od Gruzji za zgodą MG... nie wnikam nie ma oficjalnej wojny nie ma sensu się kłócić.
Problem w tym że Polska wcześniej nie oficjalny sojusznik Gruzji, teraz już oficjalny dalej robi za Turcję tury... super:D no i pomoc nowemu sojusznikowi wygląda następująco... Turcja zamiast bronić swoich terenów.. co najlepsze chodzi o miasto najbardziej na wschód - Bagdad , Domen zostawia Gruzji puste tereny tureckie mimo ze to ostatnie miasto którego powinien bronic. Co najlepsze wcześniej szlo kilka-kilkanaście jednostek Gruzińskich teraz oblegają tylko 2 no bo po co więcej skoro tylko kilkanaście chłopów domen zostawił po to żeby tylko ostatnie miasto się nie zbuntowało.
Ogólnie każdy kto spojrzy bezstronnie odra zu zaważył szwindel domena... i szczerze mówiąc dla mnie gracz - właśnie się skreślił... Myślałem że potrafi grać uczciwie , widocznie tylko krętacz.
Czekam co na to wszystko Seba który jest MG i do czegoś takiego nie powinien dopuścić, powiedział że sprawą zajmnie się jutro i mam nadzieje że to zrobi... Nie chciał bym żeby druga osoba straciła moje uznanie.
Domen - gratuluje... szkoda mi obecnie słów do ciebie... I pomyśleć że ja głupi w rozmowie z kilkoma osobami mówił ze charakter jaki masz taki masz ale grasz normalnie... Idiota ze mnie... A tamtym zwracam honor.
Post/skarga - ogólnie na temat zasad uczciwości, dobrego smaku i fair play czego u domena widocznie w słowniku nie ma.

viewtopic.php?f=395&t=12796&p=308857#p308857 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=395&t=12796&p=308857#p308857) - rozwinięcie i zaznajomienie z tematem gdzie domen oczywiście sam wszystko opisał.

Domen
17-07-2013, 22:13
mimo że powinien bronić ostatniego miasta.

Ostatnim miastem Turcji będzie Damaszek, który właśnie oblega. :) Oprócz Damaszku w tej turze były jeszcze dwa - Ancyra i Bagdad.


Otóż zamiast bronić swojego terytorium

Piszesz o tym jak Turcja zachowywała się reagując na inwazję Egiptu kiedy jeszcze grał nią Yangberg: :?:

viewtopic.php?f=515&t=9452&p=295296&hilit=poddaje#p295296 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=515&t=9452&p=295296&hilit=poddaje#p295296)


Taka sytuacja "hipotetyczna" a może i nie:

Frakcja A ma wojnę z frakcją B i C, z frakcją B toczy wojnę od bardzo dawna a z frakcja C zaatakowała ją o wiele później. Frakcja A prowadzi tę wojnę w ten sposób, że poddaje miasta prawie bez obrony i bez burzenia budynków frakcji C, natomiast przeciwko frakcji B gra jak najlepiej, łącznie z kontratakami, wysyłaniem całego wojska na ten front i burzeniem budynków tak aby frakcji tej dostało się jak najmniej. Frakcja A miała też okazję odbić kilka oblężeń frakcji C, ale tego nie zrobiła mimo wiedzy, że mogła. Poza tym frakcja A pozwalała frakcji C na plądrowanie miast, zamiast to uniemożliwiać oddając je w swojej turze tam gdzie nie da się odbić oblężenia. W dodatku frakcja A robi to wszystko w wyniku cichego porozumienia w "Prywatnych Komnatach" z frakcją C.

Czy jest to w porządku :?:

Moim zdaniem to podpada pod punkt regulaminu zakazujący poddawania gry (pod drugą część - o oddawaniu miast, ale nie całkowicie pustych):

viewtopic.php?f=3&t=3097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=3097)

f) Zakazuje się poddawania gry, poprzez zostawianie pustych miast, bądź oddawania ich innemu graczowi.


Nie bardzo.
To nie do końca sytuacja, o której mówi regulamin, ale wciąż bardzo nie w porządku, szczególnie wobec gracza B. Ja na tego typu sytuacje patrzę bardzo negatywnie, jakbym był MG w takiej kampanii, to pewnie zarządziłbym jakąś karę. I to już leży w gestii MG jak na to spojrzy, bo regulamin nie mówi bezpośrednio o takich sytuacjach, aczkolwiek jeżeli zaczną być na porządku dziennym, to zadbam aby punkt się pojawił.

Dodam jeszcze, że wykrętem od tego, że 3 oblężenia które można było spokojnie odbić nie zostały odbite, było rzekome pokonanie armii, która miała to zrobić (ale jakoś dziwne, że w temacie "Pokonane armie" nie było ani słowa o tym, a armie nie były przetrzebione, wyglądały na w miarę "zdrowe").

Żadnych prób spowalniania postępów frakcji B przy użyciu fortów też nie było. Słowem - totalny brak walki, obrony, czegokolwiek.

Równie dobrze mogliby frakcja A z frakcją B podpisać sojusz, zamiast odstawiać taką oszukańczą parodię wojny. Ale w przypadku sojuszu musieliby się przecież prosić MG o zgodę na przekazanie połowy miast frakcji A dla frakcji B, a takiej zgody by nie było w sytuacji wojny z frakcją C.

Poza tym frakcja A ewidentnie chciała jak najszybciej skończyć swoje istnienie.


Wtedy pisałem właśnie o tej KO - frakcja A to była Turcja, frakcja C to Egipt a frakcja B to Gruzja.

Powinieneś razem z Yangbergiem trafić za to na Czarną Listę - on za poddawanie gry, ty za nieuczciwe praktyki.

Więc teraz radziłbym ci siedzieć cicho i grać, a nie szukać drzazgi w cudzym oku mając belkę w swoim :!:



Otóż zamiast bronić swojego terytorium


Przed Gruzją Turcja nie musi już bronić swojego terytorium - jest między tymi frakcjami nieoficjalne zawieszenie broni.

Bagdad idzie jeszcze do Gruzji, ale chyba sam zauważyłeś, że Gruzja czeka ze zdobyciem Bagdadu aż do zdobycia Damaszku przez Turcję. :)

Taka została podpisana ugoda w prywatnych komnatach między Turcją a Gruzją.

Poza tym nie było możliwości obrony Bagdadu (za to była możliwość obrony przed Egiptem, ale Yangberg ci wszystko poddawał bez walki).

Teraz już mogę o tym pisać, bo Yangberg i tak nie gra już w KO. Wcześniej nie chciałem mu psuć reputacji.



mimo że powinien bronić ostatniego miasta


Niby czym jak Gruzja miała pod Bagdadem pełną flagę i jeszcze trochę :?: A Damaszek wcale niebroniony. :D


Domen już jako sojusznik Gruzji dalej robi tury za Turcję

Nie jako sojusznik Gruzji tylko jako tajny współpracownik Turcji (którą na początku tej KO grał AleCzemuNie).

Od początku KO utrzymywałem tajne rozmowy dyplomatyczne z Turcją - jak nie wierzysz, spytaj ACN, bo już wrócił do gry w KO. ;)



Swoja drogą Gruzja w poprzedniej turze powinna miasto zając jednak wojska pewnie zbuntowały by się i dlatego tego nie zrobili.


Nie zrobili bo zapłaciłem Gruzji duże pieniądze ze skarbca Polski aby poczekała ze zdobyciem Bagdadu - mam prawo. :D



Zostawia Gruzji puste tereny i obecnie Gruzja która wcześniej miała pod miastem chyba z 10 jednostek atakuje właśnie dwoma


Wcześniej miała ze 30 - więc i tak nie obroniłbym Bagdadu mając w sumie 15 jednostek tureckich.

Teraz Gruzja ma 3 - bo się z nią ugadałem i zapłaciłem jej za to by poczekała ze zdobywaniem Bagdadu.

================================================== ==

Do Kolegium powinna iść sprawa z twoimi wcześniejszymi oszustwami wspólnie z Yangbergiem.

Sam mi na GG pisał, że się dogadaliście aby poddać miasta tureckie bez walki Egiptowi, tak żeby Gruzja nic nie zdobyła.

Domen
17-07-2013, 22:15
Domen od kilku ładnych tur robi ostro tury za Turcję...

Za przyzwoleniem wszystkich dookoła, łącznie z byłym graczem Turcji - AleCzemuNie - który zniknął, a teraz wrócił, ale nie pofatygował się by przejąć swoją starą frakcję (proponowałem mu to kilkakrotnie). :) Poza tym byłem proszony o zastępstwo przez gracza Turcji - inaczej nie miałbym do niej hasła.

Więc skończ już te swoje miotanie się w popłochu, bo stracisz Damaszek.



Czekam co na to wszystko Seba który jest MG i do czegoś takiego nie powinien dopuścić


Piszesz o swoich przekrętach wspólnie z Yangbergiem, za które obaj powinniście trafić na Czarną Listę :?:

Yangberg poddał ci całkowicie swoją frakcję - w ogóle zniszczył swoją grą silną frakcją, którą stworzył ACN.

maryniasz
17-07-2013, 22:23
taki z ciebie kołek że nawet nie umiesz fortu postawić...

Domen
17-07-2013, 22:24
Ku*wa Maryniasz, tak w ogóle to o co do cholery tobie chodzi :?:

Robię turę za Turcję - robię.

Turcja ma wojnę z Egiptem - ma.

To kur*a mam pełne prawo atakować Turcją miasta Egiptu i je oblegać :!: :!: :!:

Zamknij wreszcie jadaczkę i graj :!: A jak się nie podoba, to niech ktoś inny robi za Turcję, ja robię bo nikt inny nie chciał.

Tylko jakoś nikt ku*wa nie chciał przejąć tej Turcji, a pytałem wiele osób (w tym byłego gracza Turcji - ACN).

Ratuję KO robiąc tury za frakcję, za którą nikomu się nie chciało i wszyscy gracze ją porzucili, a ten jeszcze ma wonty :!:

Zaatakował Turcję bez honoru (wcześniej obiecując, że nie zaatakuje), zdobywał niebronione miasta, które jeszcze Yangberg mu zostawiał do splądrowania, w ogóle się nie broniąc ani fortów nie stawiając - a teraz jeszcze ma pretensje, że Turcja wreszcie zaczęła się stawiać i mu fort postawiła i miasto oblega. :roll:

Ku*wa człowieku, masz wojnę z Turcją - HELLO :!: - wojnę, wiesz co to znaczy :?: :!: W dodatku sam zacząłeś tę wojnę, atakując Turcję :!:

Więc skończ jęczeć, że ci Turcja teraz oblega miasto - wojna to wojna :!: Wcześniej miałeś łatwo a Gruzja miała trudno - teraz jest odwrotnie :!: Pogódź się z tym, nie ma łatwych wojen (nawet oszukańcze dogadywanie się z Yangbergiem aby poddał ci swoje państwo bez stawiania żadnego oporu nie pomogło :!: ).

=================================

Fort postawiłem.

maryniasz
17-07-2013, 22:32
Nazwa Bagdadu zmienione przez domena dla Gruzina - jeszczeniezdobywajok? hahahaha co za człek :D

PS: tak ustawiłeś ten fort ze moje jednostki co stoją na brzegu mogą sobie przejść... Gówno zdobyłeś a nie Damaszek...

Domen
17-07-2013, 22:33
Zmieniłem to na taką nazwę już 2 tury temu - taki jesteś spostrzegawczy, że okularów byś na swoim nosie nie zobaczył...

Tak jak pisałem wyżej - wreszcie dostałeś próbkę prawdziwej wojny, a nie spacerku przez celowo niebronione miasta, to zacząłeś świrować.

Walcz a nie beczysz i latasz do Kolegium bo stracisz na parę tur jedno miasto :!: Co za człowiek...

Wcześniej Gruzja miała ciężko - Yangberg wszystkie armie wysłał na Gruzję, zostawiając twojemu Egiptowi prawie puste miasta do zdobycia... :roll:

Co za mazgaj z ciebie...



PS: tak ustawiłeś ten fort ze moje jednostki co stoją na brzegu mogą sobie przejść... Gówno zdobyłeś a nie Damaszek...


Tylko i wyłącznie przy użyciu bugu desantowego jest to możliwe (wystarczy że cofniesz armię o 1 pole na statki, i potem użyjesz buga).

Daj screena na dowód że da się bez buga desantowego, albo poproszę MG i Kolegium o sprawdzenie czy tak jest.

maryniasz
17-07-2013, 22:35
Pisałem wyżej... nic nie strace, chodzi o pewne fakty. Ponoć to ja jestem ślepy...

Domen
17-07-2013, 22:37
PS: tak ustawiłeś ten fort ze moje jednostki co stoją na brzegu mogą sobie przejść... Gówno zdobyłeś a nie Damaszek...


Tylko i wyłącznie przy użyciu bugu desantowego jest to możliwe (wystarczy że cofniesz armię o 1 pole na statki, i potem użyjesz buga).

Daj screena na dowód że da się bez buga desantowego, albo poproszę MG i Kolegium o sprawdzenie czy tak jest.

Poza tym nie robiłbyś takiej mega afery, gdyby faktycznie dało się legalnie odbić to oblężenie.

Więc jestem na 99% pewien, że teraz nagle wpadłeś na pomysł z bugiem desantowym.

Jeśli nie, to masz spostrzegawczość ślepego dziadka i jesteś świrem do potęgi entej, robiąc taki raban na forum o problem którego nie ma. :lol:

================================================== ====

Moim zdaniem tylko przy użyciu buga desantowego jest zasięg i teraz chcesz sobie oszukać i liczysz, że ci się upiecze bo na mnie naskarżyłeś.

maryniasz
17-07-2013, 22:38
Nie dam screena bo mam gówniane stery od karty graf i wychodzi mi czarne tło - chyba że wiesz jak to rozwiązać to zaraz ci wstawie. Seba może sobie sprawdzić albo sam wstawić screena. Moje jednostki przechodzą normalnie obok fortu i tyle. Ponoć to ja jestem mazgaj...
Sam jesteś jak ten bug desantowy...

Domen
17-07-2013, 22:40
To prześlij sejwa do naszego MG w WKO 33 - Seby - i niech sprawdzi czy faktycznie jest zasięg.

Ja sprawdzałem i brakowało jednego pola żeby dojść pod miasto każdej z dwóch twoich armii - po ustawieniu fortu oczywiście.


\
Ponoć to ja jestem mazgaj...


Bo jesteś mazgaj, kompletny świr i do tego zawistny człowiek i nerwus.

Lecisz na mnie skarżyć do MG i do Kolegium, bo zacząłem walczyć zamiast poddawać frakcję bez oporu :!: W dodatku mam pełne prawo robić w zastępstwie za Turcję - wcześniej nikt nie protestował, nikt nie chciał robić zamiast mnie, a hasło dostałem od legalnego gracza Turcji, a nie zgadłem. Zresztą w WKO 30 Mefisto robi za Anglię i nie płaczę z tego powodu tak jak ty i nie latam do Kolegium że mi blokuje port statkami Anglii. Jesteś nerwus i beksa - tyle.

maryniasz
17-07-2013, 22:41
Po co mam przesylac skoro jest na forum???? :lol: :lol: :roll: :roll: :shock: :shock:
Jednostki przechodzą normalnie, dziękuję za wytłumaczenie bugu ale kiedyś już coś o tym słyszałem... normalnie przechodzą koło fortu. Mój generał i konnica spokojnie to rozwala. Poza tym skoro jest przecież przejście to równie dobrze mógłbym tam słoniem przejść jeśli miałbym ochote.

Domen
17-07-2013, 22:43
Brakowało jednego pola jak sprawdzałem na symulacji.

Możliwe, że potem robiąc turę naprawdę a nie symulację, postawiłem przez pomyłkę fort w innym miejscu.

Ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

Poza tym gdyby faktycznie bez buga przechodziły, to od razu byś o tym wiedział - i nie zrobiłbyś afery na forum.



Mój generał i konnica spokojnie to rozwala.


A piechocie brakuje zasięgu :?:

maryniasz
17-07-2013, 22:45
Afere zrobilem o to ze jestes kretacz i oszust !!
A cz tego chcesz czy nie, jednostki przechodzą między twoim fortem a górami i mam to głęboko w tyłku czy ci się to podoba czy nie.

Domen
17-07-2013, 22:47
Sam jesteś krętacz i oszust - to co robiłeś z Turcją zasługuje na wszelką krytykę :!:

Ja tylko legalnie robię tury za frakcję w zastępstwie tak, żeby zapewnić tej frakcji przetrwanie jeszcze przez kilka tur :!:

Tak jak pisałem - Bagdadu nie mogłem obronić, za duża dysproporcja sił. Zdecydowałem się więc uciekać w stronę Damaszku :!:

Przestań mnie oskarżać bezpodstawnie.

Sam w ten sam sposób uciekałeś w stronę Kijowa w WKO 32, po drodze zdobywając jego miasta, po to żeby Polska przetrwała jeszcze kilka tur :!:

Stosujesz inne standardy wobec siebie, a inne wobec pozostałych graczy w tym mnie. Tobie wolno, a mi nie :?: - ciekawe :!:

Domen
17-07-2013, 22:53
jednostki przechodzą między twoim fortem a górami


A niech sobie przechodzą :!: Ja patrzyłem na zasięg całej armii (razem z piechotą) - i nie miała zasięgu po postawieniu tam fortu. Jak miałeś w armii dużo konnicy, to może ona miała zasięg. Na dwa forty i tak nie było Turcji stać, więc inaczej bym tego fortu nie postawił (gdybym postawił tak, żeby nie było pola na przejście między górami a fortem, to ta druga armia co na północy na moście stoi by miała zasięg). Ciesz się w takim razie, Turcja padnie o 2 tury wcześniej niż by padła gdyby mi się udało zdobyć Damaszek. Normalnie wielki sukces :!: Tylko po co ta afera na forum, tego nadal po prostu nie wiem.

Jesteś człowiekiem niezrównoważonym psychicznie po prostu.

maryniasz
17-07-2013, 22:55
szkoda mi słów do ciebie... co do wk32 pominąłeś gdzieś mały szczegół... mianowicie przejąłeś Danie - mojego sojusznika tylko po to żeby mnie zaatakować i rozjebać de facto ko... po czym po kilku turach chciałeś oddać bądź żeby już klikał MG.

Krzywousty
17-07-2013, 22:57
Maryniasz zrobisz ture w mko 33 ?? ;d

Domen
17-07-2013, 22:57
co do wk32 pominąłeś gdzieś mały szczegół... mianowicie przejąłeś Danie - mojego sojusznika tylko po to żeby mnie zaatakować i rozjebać de facto ko... po czym po kilku turach chciałeś oddać bądź żeby już klikał MG.


Oko za oko... Wcześniej przejąłeś Turcję w WKO 31 - mojego wasala i sojusznika - tylko po to żeby zerwać wasalizację i mnie zaatakować...

Pamięć masz długą, ale pamiętasz tylko to co chcesz pamiętać jak widać...

=====================================

A Dania w WKO 32 nie była wcale twoim sojusznikiem - miała z tobą pona, a nie sojusz.



po czym po kilku turach chciałeś oddać bądź żeby już klikał MG.


Bo nie miałem wtedy czasu na tyle KO :!: Oddałem też inne KO wtedy - bardzo silną Sycylię w MKO 22 między innymi.

Poza tym nigdy nie chciałem żeby MG klikał, Popa znalazłem na zastępstwo :!:

Ty to byś chciał żeby Turcję w WKO 33 MG klikał, bo tylko chcesz zajmować puste miasta, a nie toczyć prawdziwe wojny :!:



Polska wcześniej nie oficjalny sojusznik Gruzji, teraz już oficjalny


Jak nie masz o czymś zielonego pojęcia to milcz a nie wypisuj bzdur i nie zgaduj.

Od początku tej KO jestem nieoficjalnym sojusznikiem Turcji - spytaj ACN jak nie wierzysz (on grał Turcją na początku). Nieoficjalnym sojusznikiem Gruzji nie byłem nigdy. Z kolei oficjalnym jej sojusznikiem zostałem dopiero w poprzedniej turze, już wtedy gdy było wiadomo, że Turcja zaraz padnie.

Domen
17-07-2013, 23:37
Czekaj - niby jaką konnicą i generałem możesz odbić ten Damaszek :?:

Sprawdziłem szpiegiem z tury Turcji - ta armia ma tylko 1 oddział konnicy i generała, a Damaszek oblega 5 oddziałów i generał (razem 6).

Tym na pewno nie odbijesz. Niech MG sprawdzi, czy na pewno nie chcesz wykorzystać buga desantowego w celu odbicia.

Tu jest sejw do tury Egiptu:

http://www.speedyshare.com/ZnuKc/wko33t21Egipt.sav

Marat
18-07-2013, 18:06
Oko za oko... Wcześniej przejąłeś Turcję w WKO 31 - mojego wasala i sojusznika - tylko po to żeby zerwać wasalizację i mnie zaatakować...

Pamięć masz długą, ale pamiętasz tylko to co chcesz pamiętać jak widać....

Nie ma co przeinaczać rzeczywistości i porównywać sytuacje Danii w wk32 do Turcji w wk31, bo to była ewidentna machlojka, gdzie Turcja została na jednym mieście i wchodziła szybko na minus, a jej wojska były sterowane de facto przez Bizancjum. Zacytuje uzasadnienie kolegium w tej sprawie ( moje zresztą ).


Mnil doprowadza nację do bankructwa, posługując się nią totalnie na korzyść Bułgarii, którą gra w zastępstwie i której nie chce oddać kolejnym graczom. Na koniec, gdy sytuacja Bułgarii jest już prawie ustabilizowana, kosztem wojsk Turcji kupuje sobie pokój od Bizancjum dla nowej frakcji i pozwala Domenowi dowolnie sterować armiami. Gdyby teraz ta Turcja miała walczyć z Bizancjum, to wg. mnie byłoby to nieuczciwe. Co prawda kierowanie jej armiami przez Biz też nie jest właściwe , ale to nie zmienia postaci rzeczy. I w tym wypadku najlepiej było zniszczyć tą bezużyteczną frakcje, która była marionetką w rękach kolejnych graczy-stronnictw.
Przede wszystkim bura, że zostało dopuszczone do takiej sytuacji... to jest patologia i miejmy nadzieję, że na przyszłość gracze wcześniej zareagują i nie dojdzie do takich - trudnych do jednoznacznego ocenienia i rozstrzygnięcia - problemów.

Żeby od razu uprzedzić ripostę, to sam Domen przyznał, że ta zagrywka z Turcją nie była uczciwa.


W sumie myślałem nad rozwiązaniem wszystkich wojsk Turcji od razu po jej zwasalizowaniu, ale pokusa okazała się silniejsza. Sorry.

Nijak to się ma do Danii, którą sterował inny gracz, zgodnie z interesem swojego państwa. W wk31 Maryniasz wyrównywał - można by rzec - szemrane zagranie. Zresztą nic nie wyszło z tego, bo kolegium wydało dosyć "salomonowy" wyrok w tej sprawie, a w wk32 "zemsta" jednak diametralnie zmieniła obraz wojny.
Dlatego proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd.


Poza tym nigdy nie chciałem żeby MG klikał, Popa znalazłem na zastępstwo

Nie prawda, ja znalazłem Pop-a na zastępstwo.

To tak obok tej całej sprawy nad którą dyskutujecie, w ramach sprostowania.

PS: Fajny tytuł tematu Maryniasz :lol:

Domen
18-07-2013, 18:19
Nijak to się ma do Danii, którą sterował inny gracz, zgodnie z interesem swojego państwa.


Tym innym graczem był Piter i napisał w poszukiwanych zastępcach, że oddaje frakcję - więc ją przejąłem.

Ja też sterowałem Danią zgodnie z jej interesem. Zawarłem korzystny pokój ze Szkocją i zdobyłem nowe ziemie dla Danii:

Gdańsk, Poznań, Oslo, zdobyłbym też Szczecin ale odstąpiłem go do zdobycia pewnemu gościowi, który udawał sojusznika.


a w wk32 "zemsta" jednak diametralnie zmieniła obraz wojny.

Owszem, gdyby nie moja (Danii) pomoc to już by twoje HRE dawno poszło do piachu.

Tak to już jest w grach, że ich obraz się diametralnie zmienia. Jeśli wynik gry jest przesądzony od początku to jest to nudna gra.

Niestety hybryda bandy i mafii złożona z pewnych graczy usiłuje każdą KO ustawić pod siebie i każdą wojnę łatwo wygrać.



Żeby od razu uprzedzić ripostę, to sam Domen przyznał, że ta zagrywka z Turcją nie była uczciwa.


Bo ja się potrafię przyznać do błędu. W przeciwieństwie do bandy trojga zarozumialców Zachar-Marat-Maryniasz.

Zachar w MKO 23 się uparł, żeby samodzielnie zrobić (poprawić) turę Sycylii, kiedy jeszcze grał nią Eleven.

Tamta zagrywka diametralnie zmieniła obraz wojny Sycylii z Bizancjum.



Zresztą nic nie wyszło z tego, bo kolegium wydało dosyć "salomonowy" wyrok w tej sprawie


Którego to wyroku - dodajmy - Maryniasz nie przestrzegał całkowicie, bo ruszył wojskiem, którego miał nie ruszać.



Nie prawda, ja znalazłem Pop-a na zastępstwo.


Ten go na zastępstwo znalazł, kto mu dał hasło do Danii. Bez hasła by sobie nie pograł.

Marat
18-07-2013, 18:54
Gdańsk, Poznań, Oslo, zdobyłbym też Szczecin ale odstąpiłem go do zdobycia pewnemu gościowi, który udawał sojusznika.

Kłamstwo. Szczecin zdobyłem sam. W dodatku nie dogadywaliśmy się co do podziału ziem. Sojusznika nie udawałem, tylko swoimi pewnymi wypowiedziami sprawiłeś, że nie chciałem mieć nic z tobą do czynienia, w żadnej kampanii.


Owszem, gdyby nie moja (Danii) pomoc to już by twoje HRE dawno poszło do piachu.

Kłamstwo. Dokładnie to albo w turze której przejąłeś Danię, albo w następnej, zatrzymałem ostatecznie Polskę ( na co zanosiło się od dawna ), rozbijając jej główną armię z królem z 10 gwiazdkami dowodzenia. Także obroniłbym się sam, bez pomocy Danii ( zresztą to zrobiłem, bo Dania musiała czekać po wypowiedzeniu pon-a ), a Maryniasz wcale niczego nie wycofał wtedy z naszego frontu.
Prawdą jest natomiast to, że dalej nie doszedłbym zbyt daleko. Odbiłbym Budziszyn i znowu doszło by do walk pozycyjnych.


Bo ja się potrafię przyznać do błędu. W przeciwieństwie do bandy trojga zarozumialców Zachar-Marat-Maryniasz.

Proszę nie mieszać mnie z innymi graczami, niech każdy odpowiada za siebie. Proszę wskazać, gdzie popełniłem jakiś błąd/zagrałem nieuczciwie i nie przyznałem się do błędu? Jeżeli takich zdarzeń nie ma, to proszę nie kłamać na mój temat.


Ten go na zastępstwo znalazł, kto mu dał hasło do Danii. Bez hasła by sobie nie pograł.

Widzę, że jakieś nowości wprowadzasz. Pop-a znalazłem ja i powiedziałem mu, żeby zgłosił się do ciebie bądź Amroda po hasło. Podanie hasła to znalezienie gracza :lol: Dobre, szkoda, że jednak do Amroda nie napisał. To był twój psi obowiązek, podać hasło osobie która zgłosiła się po nie, nie ważne, czy to był doświadczony Pop, geniusz strategii Pampalineksus ze Smyrny, czy Mietek spod budki z piwem, który zalogował się wczoraj na forum. Jedynie ludzie z CL nie mogli go dostać.
Nie twórz jakiejś nowej rzeczywistości.


Niestety hybryda bandy i mafii złożona z pewnych graczy usiłuje każdą KO ustawić pod siebie i każdą wojnę łatwo wygrać.

Rozumiem, że to jakaś samokrytyka i chodzi ci o samego siebie? Bo ponoć tworzysz niezłe sojusze, nagabując wielu niedoświadczonych graczy do nich? :lol:
A tak na poważnie, to ktoś się ma rzucać sam na trzech? Żeby było trudniej?
Taki, a nie inny obraz KO jest spowodowany wyborem nacji. Wolę trzymać się cały czas ze sprawdzonymi sojusznikami, niż ryzykować z nowicjuszami. Tak jak w mko30, gdzie jeden stracił całe Niemcy i Austrię na rzecz Danii i Polski, a drugi posiadając całe wyspy, dał sobie zabić wszystkich członków rodziny w jedną turę i teraz jest tam rebelia. No ale tak bywa, bo ja nie robie tur za słabszych graczy, sojuszników tak jak co poniektórzy 8-)
Kiedyś było losowanie i chcąc nie chcąc, trzeba było szukać nowych sojuszy ( gdy nasz etatowy aliant grał np. Gruzją, a my Portugalią ). Problem był taki, że było wielu niezadowolonych z losowania, gdy dostali np. trzy razy pod rząd nacje w tym samym rejonie.
Każdy ma możliwości w dyplomacji. Jeżeli daje się okrążyć kilku wrogom, to znaczy, że jest słaby w tym aspekcie rozgrywki.
Inna sprawa, że wybierający od razu dobierają sie w sojusz i ci na końcu mają małe pole do manewru. Są nawet gracze, którzy specjalnie biorą państwa następujące po sobie w kolejce, żeby lepiej koordynować ruchy.

Ostrzwtlumie
18-07-2013, 19:11
Marat rob wko32 a nie mieszasz się wszędzie w dyskusję :P

Marat
18-07-2013, 19:13
Już robię, dopiero w tej chwili jestem na kompie z medkiem, więc wcześniej i tak nie miałem możliwości.
Zresztą... nie pyskuj! :mrgreen:

Domen
18-07-2013, 20:19
Kłamstwo. Szczecin zdobyłem sam.


Mogłem go zdobyć turę przed tobą bo miałem zasięg i możliwość.

Zresztą zajrzyj do swojej ambasady i do skrzynki PW - pisałem, że odstąpię Szczecin i pytałem czy go chcesz.


Zresztą... nie pyskuj! :mrgreen:

Typowy Marat.

Markus
18-07-2013, 20:34
Polska - Domen leci na pomoc Gruzji, odkupuje miasta tak żeby oddzielić mnie od Gruzji za zgodą MG.

Maryniarz ty sie też wymieniłeś -sprzedałeś miasta czy mam wysuwać takie same teorie jak ty ;)
potwierdzam wszystko co napisał w tej sprawie Domen sam nie mam sobie nic do zarzucenia działania Domena oceniam na nie mające żadnych cech oszustwa są cwane i nikt nie zaprzeczy na korzyśc frakcji którą robi tury w zastepstwie.
Faktycznie Domen mi pomógł robił rwetes od poczatku na forum , poprostu nie udawał że wszystko jest w porządku jak malutka Gruzja walczyła z trzema flagami elitarnego woja ,gdy miasta tureckie padały jak muchy bez obrony a dalsze odziały tureckie uparcie parły tylko na gruzje -był momet że myślałem że walcze z komputerem tylko jego AI może sie pochwalic takimi działaniami prosiłem oficjalnie na gg MG o ustosunkowanie sie do sprawy i nie dostałem odpowiedzi wiec Maryniasz uwiesz mi nie masz podstaw do robienia rwetesu w kolegium ;)

Marat
18-07-2013, 20:42
Mogłem go zdobyć turę przed tobą bo miałem zasięg i możliwość.

Czyli się potwierdziło, że kłamałes. Nie przekazałeś mi Szczecina, zdobyłem go sam.


Zresztą zajrzyj do swojej ambasady i do skrzynki PW - pisałem, że odstąpię Szczecin i pytałem czy go chcesz.

A odpowiedziałem na to?


Typowy Marat.

Typowy smutas, bez poczucia humoru. Z Adim mam dobry kontakt na gg i ta odzywka była w ramach żartu.

seba225
18-07-2013, 20:50
Sprawa jest już rozwiązana panowie.
Sędzia Tuleya zadecydował Maracie.
Nie widzę sprzeciwu stron.
Temat do kosza,bo się zaczyna niepotrzebna dyskusja.
Pozdrawiam
Sędzia Tuleya



http://m.natemat.pl/ab690f1b47d570aed4c43a32d20d2f07,641,0,0,0.jpg

Domen
18-07-2013, 21:05
Nie przekazałeś mi Szczecina, zdobyłem go sam.

Pisałem, że odstąpiłem do zdobycia, a nie że przekazałem. Naucz się odróżniać słowa o różnym znaczeniu :!:


A odpowiedziałem na to?

Na PW tak.

Marat
18-07-2013, 22:44
No już dobra hachment :lol: Nie popisuj się swoją elokwencją :mrgreen: