PDA

Zobacz pełną wersję : Drogi



Furiusz
24-10-2009, 16:46
Co sadzicie o drogach w Rome :D jak dla mnie zwłaszcza wersja rzymska jest genialna. Razem z odpowiednimi cechami (mistrz drylu bodaj) i osobami (kwatermistrz) pozwala nam to w ciągu jednej tury odbyć podróż na znaczne odległości. Choć w bardziej cywilizowanych rejonach (np.Grecja) nie budowałem ich (chyba, że nie było co zbudować), bo odległości między osadami i tak były minimalne.

Mavrug
24-10-2009, 16:53
Buduję tylko 1 poziom dróg bo zajmuje 1 turę a tak to jak nie mam nic lepszego do budowy. Mi się ani nie rzuca w oczy zbytnio że coś dają ale zwiększają handel niby to buduję :D

Andzia
24-10-2009, 16:59
Pierwszy poziom to obowiązkowy wydatek, natomiast drugi buduję obowiązkowo tylko w regionach gdzie miasta są średnio daleko od siebie postawione; ale jesli chodzi o miasta blisko położone to tylko buduję je jeśli mam nadwyżkę budżetową. Natomiast trzeci, rzymski poziom buduję zawsze gdy miasta są już daleko od siebie postawione.

24-10-2009, 17:27
Jak już gram tak super dokładnie, to buduję drogi na maksa.
PS: Drogi rzymskie był czymś fantastycznym, skoro dzisiaj znajdują ich odcinki. A niby dzisiaj jest lepiej, z Niemczech nie chce się wracać :P

Maharbal
24-10-2009, 17:33
Oprócz budynków namiestnika i murów, budowa dróg to mój pierwszy priorytet. Drogi są najważniejsze :!: Inaczej armie będą się wlekły po traktach i wertepach przez wiele tur.

Fallen
25-10-2009, 10:26
Najgorzej jest Scytii tam to wszystkie drogi na maksa trzeba a mimo to armie idzie 3-4 tury:\

Przyznajcie rzymskie drogi są lepsze od naszych polskich dróg :lol: :lol: :lol:

Andzia
25-10-2009, 11:31
Najgorzej jest Scytii tam to wszystkie drogi na maksa trzeba a mimo to armie idzie 3-4 tury:\

Przyznajcie rzymskie drogi są lepsze od naszych polskich dróg :lol: :lol: :lol:

Nawet pod względem trwałości, już przeżyły 2000 lat a polskie drogi dziurawią się już po 2 latach :lol: :lol: :lol:

Ituriel32
28-11-2009, 09:34
Drogi są jednym z moich priorytetów. Dają bonusy do kasy. Są w miarę tanie, szybko się budują. Polepszają ruch armii :) :)

tomsn
28-11-2009, 13:19
ostatnio zauważyłem, że poziom dróg ma wpływ na import zboża... ktoś coś zauważył?

Fallen
28-11-2009, 13:31
tak jak mam lepsze drogi to te takie wozy zapierdzielają w większej ilość i szybciej

tomsn
28-11-2009, 13:38
nie chodzi o wozy jeno o wzrost populacji (ikonki worków zboża)

lotto089
09-06-2011, 19:12
Nie rozumiem jak ktos rozbudowuje drogi tylko na 1 level , przecież z tak słabymi drogami traci się póżniej mnóstwo tur na pokonywanie armią kolejnych prowincji , zwłaszcza jak masz sprzęt oblężniczy.
Ponadto w zasadniczy sposób wpływają na handel