PDA

Zobacz pełną wersję : Blokada portu



maryniasz
29-07-2013, 20:31
Witam wszystkich zgromadzonych, (jak rydzyk...)
Panowie zacznę od tego, że sprawa dotyczy raczej wszystkich graczy więc w obecnej chwili kiedy w kolegium Avasil został chyba sam... współczuje... pomyślałem że powinniśmy zagłosować wszyscy...
Na wstępie dodam że wysyłam tego linka do osób które mam na gg. Mam nadzieje ze nikogo nie pominę, a jeśli nawet to nie specjalnie tylko przez przypadek. Proszę się dopisywać i również głosować bo im więcej osób tym bardziej obiektywny będzie werdykt. Praktycznie każdego z nas może to spotkać w następnej turze w dowolnej ko....

De facto...
chodzi o blokadę portu. Dla mnie jest to logiczne jeśli port jest zablokowany przez silniejsza flotę i nie możemy z niego wypłynąć, nawet słabszą musimy najpierw pokonać. Ale jakim cudem port ma być blokowany przez jednostkę z lądu??!! Ktoś rozbudowuje flotę do 20 okrętów po to żeby przeciwnik zablokował mu to jednym chłopem??? dla mnie jest to niepojęte i według mnie przy blokadzie portu z morza ( morska blokada) flota musi odbić oblężenie natomiast według kiedy zostaje zablokowana przez jednostkę powinna bez problemu wypłynąć z tego portu.

Mam ciekawostkę bo sprawdzałem jak to funkcjonuje. Zdarza się nawet, że idąc brzegiem, zasięg może skończyć się na porcie i co najśmieszniejsze może wtedy owa jednostka przypadkowo zablokować port... W przypadku ponu?? może to wywołać nawet wojnę... dla mnie chore...

Więc pytanie czy według Was, flota zablokowana w porcie przez jednostkę z brzegu może wypłynąć z tego portu...???

Maryniasz - Tak
Zachar - Tak
Destro - Tak
Meffisto - Tak
Marat - Tak
Kapsul - Tak
Domen - Tak
Matisek - Nie wiem :D
Mnil
Pop(kolegium) - Tak
Profesor
Avasil
ACN
Andzia - Tak
Adi - Tak
blackhand - Tak
Krzywousty - Tak
ProNoob - Tak
Sayeer - Tak
Markus - Tak
Mizutsu - Tak

za literówki, tym bardziej w nickach przepraszam.
Poczekamy może z 48h żeby wszyscy dali radę się wypowiedzieć. Ja w tym czasie zdąże przeinstalować medka...

Marat
29-07-2013, 20:39
Raczej rzadko się to zdarza, ale też uważam, że taka flota powinna mieć możliwość wypłynięcia.

Maryniasz - Tak
Zachar
Destro
Meffisto
Marat - Tak
Kapsul
Domen
Matisek
Mnil
Pop
Profesor
Avasil
ACN
Andzia
Adi
blackhand
Krzywousty
ProNoob
Sayeer
Markus

Domen
29-07-2013, 20:44
Tak

Krzywousty
29-07-2013, 20:48
Tak

Zachar
29-07-2013, 20:56
Tak

Port jest blokowany, ale jedynie jego instalacje ziemne są zajęte. Miasto traci na handlu , jednak statki fizycznie nie są "trzymane w potrzasku" przez siły morskie. Jak najbardziej więc, powinien mieć taki statek możliwość wypłynięcia.

Ostrzwtlumie
29-07-2013, 21:01
Według mnie moze i powinno byc to bardziej sprecyzowane w regulaminie.

Tak :P

Matisek
29-07-2013, 21:02
sam proponowałem w "nowych zasadach" by flota mogła wypływać, ale moment moment- ja zgodnie z regulaminem zablokowałem Twój port, gdzie regulamin mówi wyraźnie, że nie możesz z niego wypłynąć. W tej sytuacji bezsensem jest, byś Ty mógł teraz wypłynąć statkami, bo nagle zostanie zmieniona zasada. Tym bardziej że turę dostałeś już daaaaawno temu i daaaaawno temu zrobiłem odpowiednie ruchy. Jestem jak najbardziej za wypływaniem statków, ale od następnych tur.
Nie ma tak, że teraz zmienisz regulamin i pokonasz mi armię. No bez jaj. Prawo nie działa wstecz.

maryniasz
29-07-2013, 21:06
Matisek mówilem ci że tutaj nie jest tak w regulaminie, każdy kto się wypowiada jest za tym ze mozna normalnie wyplynac i ti nie jest złamanie regulaminu, a dlaczego?? idealnie temat wyjasnil zachar za co mu dziekuje. Dla mnie flota nie jest zablokowana i pisalem ci o tym.

Matisek
29-07-2013, 21:21
ale nie obchodzi mnie co każdy sądzi na ten temat, tylko obchodzi mnie to, co jest napisane w regulaminie. Regulamin jest podstawą, a nie opinia graczy. Racja- gracze tworzą regulamin i mogą go zmieniać- ale nie w trakcie gry! Dlatego po raz kolejny wyjaśniam- jest zasada:

a) Zabrania się zatapiania statków przebywających w porcie oraz wypływania statkami z zablokowanych portów.

Czyli czarno na białym- nie wolno wypływać z zablokowanych portów. Port jest zablokowany? Jest! Nieważne jak- nie wolno i tyle. Blokada jest w grze i tego nie zmienisz.

maryniasz
29-07-2013, 21:28
No ja piernicze człowieku interpretujesz regulamin typowo pod siebie, Przeczytaj co napisał Zachar a potem pomyśl i przestań poraz n-ty cytować regulamin bo każdy zna go na pamięć, flota i sam port nie jest zablokowany. Zablokowałeś jak to Zachar ładnie określił instalacje ziemne. Jeśli Adi jako Mg będzie miał jakieś pretensje za wypłynięcie przeze mnie z tego portu to już możesz się brać od nowa za robienie ture. Jak sam widzisz tylko ty uważasz że jest on zablokowany...

Matisek
29-07-2013, 21:33
w regulaminie nie ma nic do interpretacji, jest wyraźna zasada.

Markus
29-07-2013, 21:52
Sama blokada jednostką lądową portu nie powinna blokować jednostek morskich w porcie.
Co do sytuacji pomiędzy Matiskiem a Maryniarzem mam swoje zdanie ale na szczęście to problem MG ;)

Domen
29-07-2013, 22:24
Jeśli regulamin jest niejasny (faktycznie chyba jest) to powinien MG zdecydować w tej konkretnej sprawie.

Ale na przyszłość nie powinno się dać blokować statków w porcie wojskiem - trzeba zmienić regulamin.

Kapsul
29-07-2013, 22:29
Tak

Dlatego ze port jest budynkiem miejskim, oddzielne lokacje na mapie pojawily sie dopiero w ETW. Dlatego tez ze w sredniowieczu blokada portu w oblezonym miescie bez floty nie byla mozliwa.

blackhand
29-07-2013, 23:58
Ponieważ nienawidzę bitew morskich, na początku chciałem być na nie. :D Ale chyba muszę ulec argumentom, szczególnie jak sobie przypomniałem Bizantyjczyków, co to zalewani przez Arabów przez cały czas sobie spokojnie mogli zaopatrywać oblegane miasta portowe.

JESTEM NA TAK!

ProNoob
30-07-2013, 10:11
Tak
Zakaz byłby bez sensu.

Andzia
30-07-2013, 10:30
Tak

Sayeer
30-07-2013, 11:31
Jak mechanika pozwala - TAK

Destro7er
30-07-2013, 11:35
Maryniasz - Tak
Zachar - Tak
Destro - Tak
Meffisto - Tak
Marat - Tak
Kapsul - Tak
Domen - Tak
Matisek - Nie wiem :D
Mnil
Pop(kolegium) - Tak
Profesor
Avasil
ACN
Andzia - Tak
Adi - Tak
blackhand - Tak
Krzywousty - Tak
ProNoob - Tak
Sayeer - Tak
Markus - Tak

Mefisto7
30-07-2013, 11:38
Jasne, że tak. A Matisek musi przyglądnąć się konstrukcji i stosowaniu prawa w realu. To, że coś jest niejasno zapisane, nie oznacza że się tego bezwzględnie używa. Bada się intencje, które towarzyszyły tworzeniu tego prawa, a jak my wiemy - intencją nie było podkładanie pod ten zapis także blokowania portu jednostką lądową. Poza tym zapis ten interpretowany dosłownie jest bez sensu, dlatego też "aksjologicznie"(sorki, innego słowa nie ma) nie można takiej interpretacji dopuścić.

Mizutsu
30-07-2013, 12:23
Może jestem nowy, ale jednak gram, a jak wszyscy to wszyscy (czuję się pominięty ^^), więc też się wypowiem.
Jak najbardziej TAK.

Zwiastun
30-07-2013, 15:54
Zachar to dobrze wyjaśnił
TAK

maryniasz
01-08-2013, 15:34
Takie pytanie retoryczne, czy w związku z tym że wypowiedziało się tak duże grono graczy możemy uznać to głosowanie za oficjalne??? Proszę o wypowiedź kogoś z kolegium np. Popa??

Pop517
01-08-2013, 23:32
gracze jednoglosnie opowiedzieli sie za zmiana regulaminu takze cierpliwosci niedlugo dojdzie do zmiany