PDA

Zobacz pełną wersję : [PRZED PREMIERĄ] Zapowiedź Total War: Rome II



voitek
01-08-2013, 13:59
Zapraszam do lektury świeżego tekstu od Grogmira


http://totalwar.org.pl/?p=14486

Grogmir
01-08-2013, 14:05
...a po lekturze do obejrzenia naszego wywiadu z Pawłem Wojsem z CA. ;)

http://totalwar.org.pl/?p=14504

marko1805
01-08-2013, 14:25
Czy ja dobrze widzę, na czwartej ilustracji czworobok w świecie antycznym :?:
Wszystko fajnie, ale mnie ciagle martwi brak konkretnych informacji na temat Ai w walce, a nawet posunę sie dalej, sugerując celowego unikanie jego ukazania przez CA :?

Wald
01-08-2013, 14:27
Nawet te "brudne" tarcze nie rażą tak w oczy jak większość była przekonana.

voitek
01-08-2013, 14:31
Czy ja dobrze widzę, na czwartej ilustracji czworobok w świecie antycznym :?:
Wszystko fajnie, ale mnie ciagle martwi brak konkretnych informacji na temat Ai w walce, a nawet posunę sie dalej, sugerując celowego unikanie jego ukazania przez CA :?

Udostępniony został SAMOUCZEK do gry. Czego ty niby oczekujesz po takim wycinku?

smooqu
01-08-2013, 14:36
Po co ja to czytałem?

Powiem tylko tyle: nie mogę się doczekać premiery.

Wald
01-08-2013, 14:37
Czy ja dobrze widzę, na czwartej ilustracji czworobok w świecie antycznym :?:
Wszystko fajnie, ale mnie ciagle martwi brak konkretnych informacji na temat Ai w walce, a nawet posunę sie dalej, sugerując celowego unikanie jego ukazania przez CA :?

Udostępniony został SAMOUCZEK do gry. Czego ty niby oczekujesz po takim wycinku?


Przecież napisał, że "martwi go brak konkretnych informacji o AI" a nie "to Ai co zostało pokazane jest znowu takie same"

proponuje jakiegoś bana albo "inteligentnego" i oczywiście na poziomie mema albo inny wysublimowany obraz plastyczny......

marko1805
01-08-2013, 14:42
Czego ty niby oczekujesz po takim wycinku?

Na pewno nie czworoboku w świecie antycznym. No tak najlepiej niczego nie oczekiwać, nie mieć zadnych wymagań, kupić gre i być zadowolonym z serwowanej papki :evil: :evil: :evil:
O Marsie ty widzisz i nie grzmisz !!!!! Zresztą, szkoda słów.

voitek
01-08-2013, 14:44
No rzeczywiście, pewnie nigdy w antycznej historii się nie zdarzyło, by broniący się oddział uformował czworobok. Cóż za skomplikowany wynalazek :D

Poliorketes
01-08-2013, 14:48
Czworobok to wynalazek XVIII wieczny, w starożytności czegoś takiego nie stosowano i tyle. Nawet opinia Voitka tego nie zmieni ;)
A zapowiedz fajna, dobrze się czyta. Dobra robota Grogmir.

McAbra
01-08-2013, 14:52
Czworobok to wynalazek XVIII wieczny, w starożytności czegoś takiego nie stosowano i tyle.
Tego stwierdzić nie możesz. To że taki przypadek nie został zapisany na papierze( lub nie dotrwał do naszych czasów ;) ) nie oznacza że taktyka ta nie była stosowana. :)

Wald
01-08-2013, 14:53
Czworobok( XVIII ) a odwrócenie się kilku ludzi z tylnego szeregu to nie jest czworobok ;)

Poliorketes
01-08-2013, 14:56
Czworobok to wynalazek XVIII wieczny, w starożytności czegoś takiego nie stosowano i tyle.
Tego stwierdzić nie możesz. To że taki przypadek nie został zapisany na papierze( lub nie dotrwał do naszych czasów ;) ) nie oznacza że taktyka ta nie była stosowana. :)

Idąc Twym tokiem myślenia to można jeszcze tyralierę wepchnąć. Przecież ten czworobok to ewidentna pozostałość po Empire. Po co strzępić klawiaturę?

Wald
01-08-2013, 15:00
czyli można się spodziewać, że falanga na wzór pikinierów z etw będzie robić czworobok :mrgreen:

Kerdej
01-08-2013, 15:17
Pomijając kształt figury w jaką ustawili się Rzymianie, wydaje mi się dziwnym pomysł z jedynie dwoma rzędami żołnierzy i taką przerwą za nimi, takiej formacji nawet długie włócznie nie uchroniłyby przed momentalnym rozerwaniem i wybiciem. Taktyka na inną epokę poprostu... Szkoda, że zamiast tego nie ma jakiegoś systemu zmiany frontu oddziału stojącego w miejscu-jeśli z tyłu słyszą jazdę ( i nie uciekną) to sie starają odwrócić trzy linie i tyle.

cyborgowiec97
01-08-2013, 15:31
Czworobok to formacja stworzona z myślą o nowożytnych polach bitew. Użycie czworoboku w starożytności to samobójstwo. Chociaż może kilka razy rzymianie nieświadomie sformowali taką formację.

Kain
01-08-2013, 15:53
Litości znowu ta dyskusja czy czworobok był, czy nie był używany? :) Dajcie spokój panowie. Jeśli formacje, jednostki etc. są niehistoryczne to nikt nie zmusza do ich używania w grze.

Grogmir dzięki za garść nowych informacji. :o Nie mogę się już doczekać na pełniaka. :twisted:

Mnie cieszy również informacja " Dodatkowo liczba posiadanych dowódców jest ograniczona, jednak ma stale rosnąć wraz z postępem rozgrywki i rozwojem naszego imperium. Innowacja ta zwiększyła znaczenie garnizonów miejskich – nasze legiony nie zawsze zdążą na czas z odsieczą, stąd też konieczne będzie posiadanie budowli, które dostarczą obrońców. Przykładowo zbudowanie w mieście świątyni Jowisza spowoduje, że obrona powiększy się o jeden oddział hastati (najsłabszy oddział legionistów)" .Obawiałem się sytuacji ,że inne miasta w prowincji nie mają murów i tym samym trzeba będzie znowu czekać wiele tur aby zbudować garnizon lub oddać część istniejącej armii na potrzeby utrzymania porządku, wzmocnienia obrony ważnego ośrodka gospodarczego etc. zanim wzrośnie liczba naszych zwolenników. Myślę , że to pozwoli nam na szybszą ekspansję i rozwój legionu. Większe siły mogą bronić np. stolicy prowincji i ewentualnie posiłkować oblężone sąsiednie miasto używając forsownego marszu.

p.s. cytat z gryonline.pl

Grogmir
01-08-2013, 15:56
Dajcie już spokój z tym czworobokiem, na Gamestarze napisali, że to wyreżyserowany screen, a ja sam się z tym w grze nie spotkałem.

legoras
01-08-2013, 15:58
Nie podoba mi się to co przeczytałem na gram.pl - słaba optymalizacja i gra wygląda gorzej niz S2. Autor porównał ustawienia z S2 i R2, na S2 grał na wysokich, a aby mieć płynną grę w R2 musiał grać na średnich ustawieniach.
W zapowiedzi Tutaj, jest dopisek "celowo nie napisałem nic o wydajności gry, gdyż twórcy zastrzegli, że jest to jeszcze praktycznie niezoptymalizowany kod, więc pozostaje nam poczekać do premiery", jednakże... jeżeli miesiąc przed premiera kiedy gra jest już praktycznie skończona, jest ona SŁABO zoptymalizowana to nie wiele już zrobią.. nie dodadzą wsparcie do 4 rdzeni proca bo to się robi przy starcie tworzenia gry/silnika (jak mniemam nadal od empire? gra potrafi do 2 rdzeni wykorzystać...w końcu ten sam silnik, nie wazne jak go pozmieniają, to ciągle ten sam silnik), nie zmniejszą jakości/rozdzielczości tekstur bo efekt będzie brzydki ;), mogą poprawić troszkę (troszkę) optymalizacje, nie przebudować od zera. Więc jeżeli teraz jest słabo, to tak już zostanie. Chyba że znowu gra wyjdzie na D9 i wypuszczą patcha D11 który poprawia wydajność ;P

Dlatego mam pytanie Grogmir, czy R2 potrafi W KOŃCU wykorzystać więcej niż 2(całe!) rdzenie fizyczne procesora? (tak wiem, w cuda sie nie powinno wierzyć...)

Kain
01-08-2013, 16:06
Grogmir krótkie pytanie: napisałeś ,że być może udostępnicie za jakiś czas jakieś info z Encyklopedii tzn. macie jakieś screeny typu tech tree albo rooster jednostek dla danej frakcji ? ;)

voitek
01-08-2013, 16:08
Legoras

Rzadko kiedy wersja gry udostępniana przed premierą pozwala na odpalenie gry na najwyższych ustawieniach grafiki.

Grogmir
01-08-2013, 16:15
legoras - nie wiem, w informacjach jakie dostaliśmy od twórców wyraźnie napisali, że optymalizacja będzie dopiero przeprowadzana. Kod ma już dwa tygodnie, więc myślę, że półtorej miesiąca to sporo czasu na to. Bitwy faktycznie mocno klatkowały, ale mapa kampanii nawet na wysokich detalach chodziła mi lepiej, niż ta z Shoguna 2.

Kain - nie mówię nie. ;)

legoras
01-08-2013, 16:19
Encyklopedia jest podobna jak ta z S2? - opis historyczny/pół historyczny + przeciw czemu dobra/słaba itp. ;)
Pewnie na tę chwilę, nie zawiera jednostek z poza Rzymu ;/ Liczę że w końcu pojawi się na necie :mrgreen:

Kain
01-08-2013, 16:26
Legoras podobno jest inna. Świetna i czytelna + samouczek video.

Scooter
01-08-2013, 16:45
Bitwy faktycznie mocno klatkowały, ale mapa kampanii nawet na wysokich detalach chodziła mi lepiej, niż ta z Shoguna 2. )
A możesz się Grogu podzielić informacja na jakim sprzęcie testowałeś grę (procek,grafa i RAM wystarczy) i na jakich ustawieniach grałeś (srednie/wysokie/ultra) , tak dla orientacji tylko ;)

Grogmir
01-08-2013, 17:02
1 komp, a właściwie laptop zbliżony jest do wymagań minimalnych - Samsung R780 (wygoogluj sobie staty), na najniższych możliwych ustawieniach (poza ilością żołnierzy w oddziałach i HDRem, który mógł być ustawiony tylko na high) mapa kampanii śmigała dobrze, bitwy klatkowały mocno przy zbliżeniach.

2 komp - I5 760 (@3,8Ghz) + Radeon 7870, 12 GB RAM. Przy najwyższych ustawieniach z wyjątkiem opcji "przeźroczystość wegetacji" przy ustawieniu kamery na największe skupisko wojska mam minimum 15 klatek ale obciążenie karty grafiki pokazuje tylko 50% czyli po optymalizacji i aktualizacji sterowników powinno być co najmniej dwa razy tyle.. Co ciekawe przy ustawieniu Extreme i Ultra jest tyle samo klatek czyli minimum 15, przy very high 26 a przy high tylko 21. Ale przy high i v.high obciążenie grafiki mam tylko 37%.

voitek
01-08-2013, 17:06
Prawdopodobnie nawet nie ma ustawień Extreme i Ultra w grze, widać je tylko w opcjach. Pojawią się w pełnej wersji

Scooter
01-08-2013, 17:32
R780 Procesor Intel Core i5-430M 2.26 GHz , 4096 MB, Samsung DDR3-1066, 2x 2 GB:: , Karta grafiki NVIDIA GeForce GT 330M - 1024 MB, rdzeń: 575 MH więc raczej nisko/średnia konfiguracja , ale mimo wszystko na niskich gra nie powinna klatkowac:-) jestem pewien w 100% że w końcowej wersji gry na takim sprzęcie ludzie pograją na co najmniej nisko/średnich ustawieniach bez klatkowania.
Jeśli chodzi o druga konfiguracje to Radeon 7870 najlepszą nie jest , można ją porównać z GeForce 760 (Radeon7970 i GF780-najlepsza) ale jest to bardzo dobra grafa na nasza kieszeń :) więc te 15klatek przy ultra na max zbliżeniu jak na alphe to dobry wynik , choć powinien i raczej będzie lepszy..... tak myślę a właściwie mam nadzieję że na moim lapku z GF650 będę mógł pograć choć na wysokich bez klatek :D

Arwiodx
01-08-2013, 17:55
Radek 7870 nie jest porównywalny z gtx 760, ten gtx to poziom gtx 660ti czyli radeona 7950

Sorry za offtop

Shane
01-08-2013, 18:17
Jak już tak offtopujemy to ja tylko chciałem spytac czy szybkość wczytywania bitew,i czekanie na tury innych frakcji zalezy od procka ,czy od twardziela,bo nie wiem czy nie sprawic sobie ssd z okzjii RTW2

Scooter
01-08-2013, 18:21
Radek 7870 nie jest porównywalny z gtx 760, ten gtx to poziom gtx 660ti czyli radeona 7950 Sorry za offtop
7870 jest prawie tak samo wydajny jak GF660 , natomiast 7950 można porównać z GF760 , może nie do końca trafnie porównałem wcześniej ale mimo to wszystkie 4 karty maja bardzo podobne osiągnięcia z lekką przewaga tych nowszych oczywiście.

K A M 2150
01-08-2013, 19:19
Co do osób bojących się o optymalizację, demo S2 słabo chodziło mi na moim poprzednim kompie na detalach średnio-wysokich, a już pełna wersja gry śmigała płynnie na wysoko-ultra ;) Także nie ma co się na zapas o to martwić.

Wald
01-08-2013, 19:47
żebyście wiedzieli na jakim jak sprzęcie gram w TW, czy to M2 czy NTW i S2 to byście się za głowy połapali, że wszystko mi chodzi w normalny do grania sposób wraz zadowalającymi wymaganiami :)

Niesmiertelnik
01-08-2013, 19:49
LOOOL


http://img692.imageshack.us/img692/5213/zoy2.jpg

I opis w dolnym lewym rogu

Hastati, these Young men are the armoured front line of a Roman legion

Dlaczego są w czworoboku? Hastatii, słynna pierwsza linia legionu????? W czworoboku??

.... bo z prawej flanki właśnie nadjeżdża kawaleria :lol: :lol: :lol: LOOOOL

Jak nie napiszecie że to żart programistów to po prostu się załamię...........


edit: Rzeczywiście głęboko pogrzebali w silniku debile, jak nawet nie byli w stanie usunąć czworoboku. Robili build na bazie NTW mając Shoguna2 w rękach?

Jak można taki materiał wypuścić w celu promowania gry, no urwał nać, co to jest za po...ana firma, która strzela sobie w stopę na miesiąc przed premierą.

Po prostu PRE- PRE-ALPHA CODE EVER!!!!

voitek
01-08-2013, 19:50
Grogmir pisał, że w czasie gry nie widział czegoś takiego

PS
Podziwiam twoje umiejętności obsługi Painta :D

Wald
01-08-2013, 19:53
przecież taki sam szyk z 4 oddziałów w niskiej skali można było zrobić w R1 a nie z jednego, z resztą już prawie oto był spór ..... :roll:

Niesmiertelnik
01-08-2013, 20:04
@Wald
Spór sporem, a Ty spojrzyj na kartę jednostki i zobacz jak liczny jest oddział, a później policz głowy. To nie są 4 jednostki.

Fail i lipa marketingowych niedorobów SEGA

marko1805
01-08-2013, 20:19
Jak tak czytam twoje posty voitek broniące nowego "dzieła" CA to się zastanawiam, czy ty tak z własnej inicjatywy czy może ci za to płacą ? :lol:

McAbra
01-08-2013, 20:24
A może odbijemy piłeczkę?
Niektórzy mieszają grę z błotem z własnej inicjatywy czy płaci im zaczynająca konkurencja? :D

voitek
01-08-2013, 20:27
Jak tak czytam twoje posty voitek broniące nowego "dzieła" CA to się zastanawiam, czy ty tak z własnej inicjatywy czy może ci za to płacą ? :lol:

Jak czytam posty niektórych ludzi, to mam wrażenie, są kompletnie oderwani od rzeczywistości

Presidente
01-08-2013, 20:28
TW nie ma jakiejś porządnej konkurencji - nie ma kto płacić. Własna inicjatywa pewnie, ale co za dużo to niezdrowo, jak to mówią

Wald
01-08-2013, 20:35
@Wald
Spór sporem, a Ty spojrzyj na kartę jednostki i zobacz jak liczny jest oddział, a później policz głowy. To nie są 4 jednostki.

Fail i lipa marketingowych niedorobów SEGA


wiem, wiem ale już mam...... tego sporu o "czworobok" :roll: ;)

Niesmiertelnik
01-08-2013, 20:38
Masz McAbra jakiś przykład tej "zaczynającej konkurencji", czy tylko próbujesz ratować twarz marketingowym ludziom o złych serduszkach z SEGA? :D

ManUtd
01-08-2013, 20:38
Co to za konkurencja? Chętnie ją poznam, będzie jakieś urozmaicenie. Nie, McAbra, to tylko typowe polskie malkontenctwo co najwyżej ;) Chociaz osobiście bardziej rozumiem ich niż 'obrońców'. A czworobok to jest chyba jakiś żart, jeszcze trochę i scytyjscy łucznicy konni będą atakować karakolem.

McAbra
01-08-2013, 20:49
Och nie, wpadłem w zasadzkę własnych intryg ratowania strzępków honoru CA... :cry:
To taka zaczynająca konkurencja, która chce osłabić rynek i odebrać serii fanów i wtedy uderzyć... Tak, to cwany spisek... :P
A tak poważnie, to był tylko żart... Czemu próby "ratowania" CA to dziwactwo, a krytykowanie wody jest już OK? :)

Scooter
01-08-2013, 20:53
downom
Nie znałem Cie od takiej chamskiej strony , widzę że gardzisz niepełnosprawnymi...... :?

Wald
01-08-2013, 20:57
żarty żartami ale jak dla mnie powinien lekko zainterweniować moderator :roll:

marko1805
01-08-2013, 21:41
A może odbijemy piłeczkę?
Niektórzy mieszają grę z błotem z własnej inicjatywy czy płaci im zaczynająca konkurencja?
Trzeba jednak odróżnić mieszanie z błotem od obaw i konstruktywnej krytyki. Ja chłopakom z CA naprawdę życzę, aby Rzym II okazał się co najmniej dobra grą , uważam się również za świadomego konsumenta i mam prawo na podstawie tego co widzę wyrażać swoje obawy , opinie i oczekiwania bo chyba po to jest to forum ?

McAbra
01-08-2013, 21:46
Akurat nie Ciebie miałem na myśli, wybacz jeśli tak to odebrałeś.
Zdaję sobie sprawę z tej różnicy i potrafię rozpoznać konstruktywną krytykę (choć jest ona w mniejszości).

Niesmiertelnik
01-08-2013, 22:02
Nie gardzę Scooter, kajam się i przepraszam.

Słowo zostało zmoderowane przez voitka - bardzo słusznie. Dziękuję.

Il Duce
02-08-2013, 16:39
Grogmir a jak wyglądają rostery poszczególnych nacji? Są zróżnicowane czy każdym ma po co najwyżej 6 unikalnych jednostek?(chodzi mi oczywiście o frakcje grywalne)

Grogmir
02-08-2013, 16:58
Nie mogę niestety odpowiadać na pytania na forum, informacje z previewu powinny być tylko na stronie głównej - już i tak za dużo pisałem na forum. Postaram się przedstawić jakiś przykładowy roster na strpnie głównej w przyszłym tygodniu przed wyjazdem na urlop, ale to nic pewnego.

Il Duce
02-08-2013, 17:58
Ok, za jakiekolwiek dodatkowe informacje będę bardzo wdzięczny :)