PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup Pre ordera Rome II...



Sunbeach
02-08-2013, 16:38
Chce sobie zrobić pre order i znalazłem na jednej polskiej stronce w wersji cyfrowej bardzo tanio (119,90) ale nie ma tam tak jak na innych stronach DLC "Pakietu Kultur Państw Greckich" z kolei na stronie STEAM widzę że ten pakiet jest chyba za darmo jak się ma wgraną tam grę!? Co o tym myślicie?

Grogmir
02-08-2013, 17:00
viewtopic.php?f=471&t=13463 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=13463)

Za 139,99 masz wersję pudełkową Rome II PL z DLC miasta-państwa greckie (po premierze będzie on płatny) + darmowa dostawa i w bonusie EU: Rome, póki co to najlepsza oferta na pudełkową polską wersję.

janrod11
02-08-2013, 17:14
Ekhm...darmowe DLC...
Przed zaprezentowaniem DLC cena Rome II predorder w sklepie,np. gram.pl wynosiła 109 zł...po ogłoszeniu,iż w preorderze dostaniemy DARMOWE DLC,cena wzrosła do 139 zł...
Sam wyciągnij wnioski:D

voitek
02-08-2013, 17:20
109 było ceną sugerowaną przez gram.pl zanim w ogóle gra pojawiła się oficjalnie w ofercie. Wydawca jeszcze wtedy nie ustalił ceny, która wynosi bodajże 170 zł.

Edit: Mail od gram.pl jakiś czas temu


Witam,
Dziękujemy za złożenie zamówień przedpremierowych w Sklepie gram.pl.

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym zostaliśmy poinformowani przez polskiego dystrybutora o zmianie sugerowanej ceny gry Total War: Rome II. Sugerowana cena gry została podniesiona z dotychczasowych 129,90 zł do poziomu 169,99 zł.

W związku z powyższą zmianą, cena gry w Państwa zamówieniu została podniesiona, z 109,90 zł do 139,99 zł, jednak wszystkie osoby, które do dnia dzisiejszego złożyły zamówienie w naszym sklepie na ten produkt, otrzymują dodatkowo darmową dostawę zamówienia.

Pragniemy także poinformować że do wszystkich zamówień przedpremierowych na ten tytuł, będzie dodawany bonus w postaci DLC Pakietu Państw Greckich. Informacje na temat dodatku DLC, znajdują się na karcie produktu: http://www.gram.pl/sklep/pc/total-war-rome-2.

Dodatkowo w dniu dzisiejszym w ofercie naszego Sklepu pojawiła się kolekcjonerska edycja gry, którą można zamówić pod tym adresem:
http://www.gram.pl/sklep/pc/total-war-r ... kcjonerska (http://www.gram.pl/sklep/pc/total-war-rome-2-edycja-kolekcjonerska). Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Pozdrawiam

janrod11
02-08-2013, 17:42
Jasne:D

janrod11
02-08-2013, 18:54
A swoją drogą...gdzie zamawiasz?Ja się zastanawiam,czy mi się to opłaci...czy nie lepiej poczekać na jakąś obniżkę i kupić za 100 zł Roma +DLC...
Ale gdybym się już zdecydował to chyba na muve albo gram.Który z nich lepszy?

EDIT;
A tak apropo,to jak np. zamówię w sklepie muve to gra przyjedzie do mnie 3 września w formie pudełka i płyt w środku?

Sunbeach
02-08-2013, 19:16
Hmm mówiłem o darmowym DLC bo tak to wygląda na Steamie! Sami zobaczcie. Nie ma tam żadnej ceny podanej i wygląda na to że jak zainsalujesz poprzez STEAM grę to wtedy ten DLC ci się doinstalowuje. A co do sklepów to oprócz muve.pl które jest raczej drogie jest jeszcze keye.pl i gamecodes.pl :)

janrod11
02-08-2013, 19:30
keye.pl i gamecodes - w moim przypadku ściąganie gry(około 30GB) potrwa 12,5 dni...dziękuję,wolę pudełko na półce i szybką instalację:D

Harry-Potter-TW
02-08-2013, 20:30
Spoko. I tak będziesz chyba cały dzień ściągał patcha :lol:

jan_boruta
02-08-2013, 21:07
Grog ma rację, ta oferta jest chyba najlepsza dla polskiego gracza.

Ja nie jestem cięty na pudełko i jakoś przywykłem do zamawiania z zachodnich stron - swojego Romka zamówiłem w preorderze z DLC z Grekami na Green Man Gaming z 10% upustem za preorder i dodatkowym kuponem z rabatem 20% - czyli zapłaciłem niecałe 3/4 z ceny z 55 dolarów, co wychodzi jakieś 120-130 zł, porównywalnie, za to może się uda dostać klucz kiedy będzie można sobie grę ściągnąć przed premierą (ten słynny preloading).

Przynajmniej taniej niż na Steamie gdzie grabią nas z eurosów (55 euro a 55 dolców to jednak sroga różnica).

Sunbeach
02-08-2013, 21:29
Widzę że nikt nie może mi odpowiedzieć jak to jest z tym Steamem gdzie widać że ten DLC z Grekami jest chyba za darmo bo nie ma ceny? A co do zakupu to u mnie nie ma problemu z cyfrową wersją, mam szybki net + jest dużo taniej a wydaje mi się że pewnie nie będzie wcale aż 30 GB do ściągania tylko mniej i potem zainstalowana gra dopiero tyle wyniesie :) Cyfrową wersję można kupić już za 119,90 zł :D Ale jak jest z tym DLC na Steam?

Harry-Potter-TW
02-08-2013, 21:37
Do premiery masz grę z dlc Grecji za free, po - kup pan dlc z grekami - nie martw się cena później wyskoczy. Dla mnie to bez różnicy, bo pewnie to dlc zginie w tłumie, zresztą nie lubię Grecji.

Sunbeach
02-08-2013, 22:03
Aha rozumiem czyli kupię sobie na gamecodes za 123,90 z DLC :) Hehe kochany Grecja własnie najważniejsza i raczej większość stawia na ten DLC bo tam jest chociażby Sparta przy której wojownicy Rzymscy to dzieci :) Już marzę o tych formacjach z tarczami jak w filmie 300 :D

Grogmir
02-08-2013, 23:11
Jeżeli nie zależy Ci na polskiej wersji językowej ani płycie i chcesz zaoszczędzić całe 16 zł, to faktycznie możesz tam kupić. ;) Tak jak napisał Harry, DLC z Grekami jest za darmo do wszystkich zamówień przedpremierowych.

Il Duce
03-08-2013, 09:55
DLC z Grekami będzie po premierze kosztować 7,5 euro dlatego jeżeli komuś zależy na grywalnych Grekach to powinien kupić w pre-orderze ;)

janrod11
03-08-2013, 12:03
To na gamecodes i keye jest wersja ang?

voitek
05-08-2013, 11:45
Dzisiaj zauważyłem, że nagle zniknął napis + DLC z miastami greckimi, jak również zniknął obrazek z DLC.

Napisałem do gram.pl, zobaczymy co odpowiedzą

Kerdej
05-08-2013, 12:28
Mam nadzieje, że nie powtórzy się sytuacja jak z EUIV, gdzie gram oferował preordera z bonusami a potem został on anulowany.

michu
05-08-2013, 17:58
Wiadomo do kiedy można zamawiać pre-ordera z Muve? Chciałbym poczekać jeszcze na jakieś dokładniejsze informacje o AI i dopiero ewentualnie zamawiać Romka , a nigdy wcześniej nie kupowałem pre-ordera.

Grogmir
05-08-2013, 18:08
Zapewne do dnia premiery, ale zawsze lepiej zrobić to kilka dni wcześniej. ;)

voitek
05-08-2013, 19:18
Dzisiaj zauważyłem, że nagle zniknął napis + DLC z miastami greckimi, jak również zniknął obrazek z DLC.

Napisałem do gram.pl, zobaczymy co odpowiedzą

Mail od gram.pl


Witam,

Nasz sklep będzie dysponował ograniczoną ilością kluczy DLC odblokowujących zestaw Pakiet Kultur Greckich. W momencie gdy ilość zamówień przedpremierowych osiągnęła liczbę kluczy, które otrzymamy od polskiego wydawcy, informacja o bonusie została zdjęta z karty produktu. Wszystkie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe do momentu kiedy informacja o bonusie znajdowała się na karcie produktu oczywiście swój klucz otrzymają.

Pozdrawiam

MichalKruk
05-08-2013, 19:24
Wiadomo do kiedy można zamawiać pre-ordera z Muve? Chciałbym poczekać jeszcze na jakieś dokładniejsze informacje o AI i dopiero ewentualnie zamawiać Romka , a nigdy wcześniej nie kupowałem pre-ordera.

Złóż zamówienie, poczekaj jak informacje o Rome 2 cię odrzucą to anulujesz wysyłkę. Puki nie potwierdzisz zamówienia możesz anulować.

voitek
05-08-2013, 19:25
Ja złożyłem zamówienie 12 maja, więc problemu raczej nie będzie, dla pewności jeszcze zapytałem o to w mailu.

Grogmir
05-08-2013, 19:52
Czyli teraz już w ogóle nie ma się co zastanawiać nad innym preorderem, niż w muve. ;)

KLAssurbanipal
05-08-2013, 21:04
Jak chcecie grę nie w pudełku to tutaj jest tanio z miastami greckimi, w przeciwieństwie do innych aukcji, które w podobnej cenie Greków nie mają:

http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-p ... 06720.html (http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-pl-steam-firma-gift-automat-i3440006720.html)

Akurat dla mnie brak pudełka jest minusem więc kupię na Muve.

Amrod
05-08-2013, 21:55
Nie wiem, w sumie z tego linka allegro cena nie jest jakoś super rewelacyjna. Chyba pewniej u polskiego dystrybutora? Ciekawe czy będzie to duże pudełko w stylu edycji specjalnej Napoleona, Empire, Shoguna 2 czy zwykły DVD case.

janrod11
06-08-2013, 05:35
Będzie duże,wypasione,że złotymi obramówkami,i wysadzane diamentami...

Akarinos
12-08-2013, 12:46
Cześć :)
Nie wiedziałem gdzie napisać, więc napisałem tutaj.
Mam pytanie: Czy Rome II zakupiony w pre-orderze na muve.pl przjdzie w dniu premiery czy kilka dni przed?

@down
OK, dzięki

McAbra
12-08-2013, 12:55
Nie wiadomo. Muve zapewnia grę najpóźniej w dniu premiery i to wszystko co wiemy :)

smooqu
12-08-2013, 14:13
Ja właśnie zamówiłem preordery Rome dla siebie i kolegów. 306 zł za 3 egzemplarze, z darmowym kurierem + Europa Universalis Rome x3. Spoko cena :D

@Voitek

Widać, że gram.pl pada ofiarą dość agresywnej kampani Cenegi, po raz któryś z kolei dostają ograniczoną ilość pre-orderowych bonusów, podczas gdy Muve.pl dostaje ich zawsze pod dostatkiem. Tak samo było bodajże z pre-orderem Risen 2. Nie wspominając już o darmowym kurierze. Szkoda mi ich sklepu, bo pamiętam jeszcze czasy wPLNów itd.

@Akarinos

Ja zamawiałem parę pre-orderów w muve i zawsze grę dostawałem w dzień premiery, nigdy wczesniej ani później. Ciekawe czy tym razem będzie podobnie.

jankes878
12-08-2013, 21:25
Mam takie jedno pytanie odnośnie zakupy preordera w sklepie muve.pl czy nie obawiacie się zakupu gry w sklepie a o tak słabej renomie( na forach wiele można przeczytać o problemach z dostawami i kilka różnych)?? czy nie warto grę zakupić na gram.pl?? Jedyna rzeczą jaka przemawia za muve.pl jest pakiet państw greckich, którego juz nie proponuje gram.pl. Proszę o opinie, a może ktoś miał już doświadczenia ze sklepem muve.pl? Pozdrawiam wyczekujących na 3 września :D

Kerdej
13-08-2013, 00:47
Ja też często robiłem zakupy na gram.pl, zawsze było świetnie, zwłaszcza za preordera chcą pieniędzy dopiero na 7 dni przed premierą. Niestety zamówienia na EUIV z masą bonusów zostały przez nich anulowane, mam wrażenie, że powoli tracą rynek. Natomiast ostatnio widać konkurencje ze strony muve.pl, kupowałem dwa razy tam wersje digital i wszystko bez zarzutu. Zamówiłem tam też i opłaciłem (wymagane do potwierdzenia zamówienia) Rome 2-za tę cenę z dlc i darmową wysyłką chyba warto. Przy takim tytule mam nadzieje wpadki nie będzie. Co do renomy, są znacznie gorsze sklepy w Polsce, podobnie jakieś "megahiper" ceny na Allegro, gdzie masz jeszcze mniej gwarancji, więc nie ma się co muve bać myślę.

Samick
13-08-2013, 09:22
Mam trzy argumenty które podbudują zaufanie do muve.pl

Pierwszy argument to moje osobiste doświadczenia, zamówiłem, opłaciłem i w kilka dni później mogłem się delektować grą. Za każdym razem wszystko docierało.

Drugi argument to pewien fakt: muve.pl i Cenega dość blisko ze sobą współpracują, żeby nie stwierdzić że muve.pl to zwyczajnie sklep Cenegi. Chyba rozumiesz, że Cenega nie pozwoliłaby sobie na jakiekolwiek wpadki skoro reklamują ich na swojej głównej.

Trzeci argument znowu związany jest z doświadczeniem. W internecie trafia się trzy typy opinii: negatywne, powstałe w wyniku takich czy innych doświadczeń, niekoniecznie zgodne z prawdą, czasami chaotyczne i przesączone jadem. Drugi typ to opinia pozytywna - reklamowa, wszystko gra, wszystko jest fajnie, bez zarzutów. Trzecia to opinia właściwa, najrzadziej występująca, można rzec że w niektórych wypadkach nie występuje wcale.

cyborgowiec97
13-08-2013, 19:41
Samick a jaka może być trzecia opinia. Albo gra dotarła w ciągu kilku dni i wszystko jest ok, albo spartaczyli robotę.

Husarz164
13-08-2013, 20:03
Dla mnie wybór jest prosty allegro tym bliżej premiery tym ceny schodzą w dół a ofert rośnie już na dzień dzisiejszy można tam kupić rome 2 z dlc za 119 zł

janrod11
14-08-2013, 06:28
Ale wiesz,że kupujesz tylko klucz,a calutką grę + DLC ściągasz sobie sam?

Husarz164
14-08-2013, 06:34
Oczywiście że wiem to nie problem. Magia radiówki

janrod11
14-08-2013, 08:02
Radiówka z reguły jest najgorszym możliwym rodzajem doprowadzania internetu...
Oczywiście potem musisz jakoś zadbać,żeby powiedzmy przy awarii dysku twardego,nie stracić całej ściągniętej gry...

ManUtd
14-08-2013, 08:46
Przecież totalwary są dopisywane do konta na steamie na stałe i można je ściągać kiedy się chce i ile się chce, nic nie stracisz. Oczywiście poza tym że musisz ściągać i instalować na nowo, ale wersja płytowa tu nic nie zmienia.

@down No wiadomo, trzeba mieć szybki internet, inaczej nie ma sensu kupować takiej wersji.

janrod11
14-08-2013, 09:41
Oczywiście poza tym że musisz ściągać i instalować na nowo, ale wersja płytowa tu nic nie zmienia.

Roma II musiałbym ściągać tydzień przez 24h/dobę.
Z płyty zainstaluję w ciągu podejrzewam 20/30 minut.
Jest różnica.

Husarz164
14-08-2013, 09:57
może i radiówka nie jest najlepsza ale na pewno nie najgorsza.Mając 2 mg/s a w nocy prawie 10mg/s (od 22 do 10 x4). Ściąganie nie będzie zbyt długie a cena za niego jest mniejsza niż zwykły internet o tej samej prędkości.

Przemysł II
14-08-2013, 10:04
Oczywiście poza tym że musisz ściągać i instalować na nowo, ale wersja płytowa tu nic nie zmienia.

Roma II musiałbym ściągać tydzień przez 24h/dobę.
Z płyty zainstaluję w ciągu podejrzewam 20/30 minut.
Jest różnica.
zauważ proszę, że pewnie będziesz musiał pobrać też jakiś patch na samym początku ważący z 1Gb :P

Memnon[pl]
14-08-2013, 10:35
zauważ proszę, że pewnie będziesz musiał pobrać też jakiś patch na samym początku ważący z 1Gb :P
Jednak sam patch wazacy ok 1 gb to nie cala gra ktora bedzie miec powyzej 15 gb...Przy slabszym necie robi to ogromna roznice...

Shay Ruan
14-08-2013, 11:02
To wyobraźcie sobie, że przy Shogunie 2 i dodatkach w wersji gamebook trzeba ściągać CAŁĄ grę z neta:P

dawid621
16-08-2013, 21:52
Wedlug mnie nie ma chyba mozliwosci nie sciagnac tej gry z neta, nawet majac wersje pudelkowa. Ja tak mialem ze zmierzchem samurajow, niby byly w srodku 3 plytki, ale i tak cala gre Steam sciagnal z neta, z plyty bylo instalowane doslownie kilkaset mega. Wspolczuje ludziom ze slabszym netem z calego serca.

Shay Ruan
16-08-2013, 23:27
Mam nadzieje, że z Rome 2 nie będzie takich cyrków :/

janrod11
17-08-2013, 06:42
dawid lepiej żebyś się mylił,dobrze Ci radzę...

Wald
17-08-2013, 09:49
Ja miałem tak z NTW 10-12 Gb z płyty a reszta(coś koło 7,5 Gb ) ale i tak szybciej mi się pobierało niż instalowało z płyty.

mardar282
17-08-2013, 10:05
Ja miałem tak z NTW 10-12 Gb z płyty a reszta(coś koło 7,5 Gb ) ale i tak szybciej mi się pobierało niż instalowało z płyty.

Dokładnie tak, od czasów Empire pobieram ze Stema, Empire i Napoleon był z wersji pudełkowej a Shogun 2 całkowicie ze Steam, i proszę mi wierzyć naprawdę wygodny i bezpieczny sposób na pobieranie, do tego w moim przypadku Shogun 2 to 30 minut pobierania, myślę że w przypadku Romy 2 do godziny się zmieszczę .Pamiętam jak pierwszy raz instalowałem Steam, i moje zdenerwowanie tym faktem że trzeba coś :oops: instalować by zagrać w grę na którą tak długo się czekało.Teraz uważam że Steam jest świetną bazą , na pathe, DLC, i wszelkie nowinki,nie jest tani, ale dla mnie to wygodny sposób pozyskania gry no i najważniejszy aspekt ;) 9-10 godzin wcześniej gra do pobrania niż kupno w sklepie.

janrod11
17-08-2013, 10:11
Taa,jasne bezpieczny i wygodny.To cios w twarz dla użytkowników z netem poniżej 5 mb/s...

dawid621
17-08-2013, 10:23
Oj wstrzymalbym sie z tym zachwalaniem steama, ma on swoje plusy, ale ma tez sporo minusow, min to ze jestesmy calkowicie zalezni od serwerow steama, przez co min. czasem danej gry przez jakis czas nie da sie wlaczyc, zdarza sie tez ze czasem steam z niewyjasnionych przyczyn ,,psuje" gre i trzeba ja pobierac na nowo. Tak swoja droga jak Ty kupujesz bezposrednio na steamie za tamtejsze ceny to musisz byc naprawde bogaty:P

mardar282
17-08-2013, 10:26
Taa,jasne bezpieczny i wygodny.To cios w twarz dla użytkowników z netem poniżej 5 mb/s...

To prawda potrzeba dobrego połączenia, ale to nie znaczy że to cios w twarz, po prostu normalnie działający internet to norma w XXI wieku,ale rozumie że są rejony gdzie występuje taki problem,oczywiście to nie wina użytkowników ale infrastruktury.

Wald
17-08-2013, 10:27
@Janrod11
ale pewnie po zmianie łącza zmienisz na pewno i zdanie na temat Steam ;)
miałem takie same podejście gdy instalowałem ETW -2 dni męczarni :mrgreen: z planami do złożenia reklamacji :D z netem 2 Mb z groszami :lol: gdy na obecną chwile mam 50 razy lepsze łącze :P

mardar282
17-08-2013, 10:42
Oj wstrzymalbym sie z tym zachwalaniem steama, ma on swoje plusy, ale ma tez sporo minusow, min to ze jestesmy calkowicie zalezni od serwerow steama, przez co min. czasem danej gry przez jakis czas nie da sie wlaczyc, zdarza sie tez ze czasem steam z niewyjasnionych przyczyn ,,psuje" gre i trzeba ja pobierac na nowo. Tak swoja droga jak Ty kupujesz bezposrednio na steamie za tamtejsze ceny to musisz byc naprawde bogaty:P

chyba żartujesz, zależni? nawet jak internet nie działa można swobodnie grać (oczywiście z zainstalowaną grą) , psuję grę? co Ty wygadujesz? Steam z automatu sam naprawia pliki, włącz opcje- sprawdź spójność plików gry,mam Steam 5 lat i nigdy z winy Steam nie było problemów, więc proponuje troszkę poczytać na Steam a nie wypisywać głupoty ludziom

Shay Ruan
17-08-2013, 11:46
Ja miałem, kupiłem oryginalnego Napoleona w Empiku, po czym okazało przy instalacji, że klucz jest już w użyciu. Napisałem do pomocy technicznej steama, zeskanowałem paragon, zdjęcie klucza i dopiero po tygodniu dostałem od nich odpowiedz przepraszającą i aktywowali mi gre. Boje sie pomyśleć co by się stało gdybym paragon zgubił.

janrod11
17-08-2013, 11:47
@Janrod11
po zmianie łącza zmienisz na pewno i zdanie na temat Steam ;)

Na to jeszcze trzeba mieć pieniądze.

Poza tym ten steam to gówno,rozumiem pobieranie patchy i DLC,ale całej GRY?
To po co w ogóle ta płyta i pudełko?Mam już steama na kompie do M&B Warband,dziękuję,szkoda marnować materiałów na płytę i pudełko...

Shay Ruan
17-08-2013, 11:49
A co sie stanie jeśli steam padnie? Wszystkie gry będą do wyrzucenia. Nie oszukujmy się, nic nie trwa wiecznie.

Amrod
17-08-2013, 12:12
To wyobraźcie sobie, że przy Shogunie 2 i dodatkach w wersji gamebook trzeba ściągać CAŁĄ grę z neta:P
To wynika z tego, że wraz z ostatnim dużym patchem zmienili trochę system plików (?) i odchudzili grę o kilka gigabajtów. Stąd wersje pudełkowe, każde, różnią się od aktualnej. Stąd pobieranie całej gry.

voitek
17-08-2013, 12:13
Dokładnie taki jest powód, w nowszych grach nie powinno już być tego problemu, bo będą już instalowane w nowym systemie plików.

dawid621
17-08-2013, 15:23
Oj wstrzymalbym sie z tym zachwalaniem steama, ma on swoje plusy, ale ma tez sporo minusow, min to ze jestesmy calkowicie zalezni od serwerow steama, przez co min. czasem danej gry przez jakis czas nie da sie wlaczyc, zdarza sie tez ze czasem steam z niewyjasnionych przyczyn ,,psuje" gre i trzeba ja pobierac na nowo. Tak swoja droga jak Ty kupujesz bezposrednio na steamie za tamtejsze ceny to musisz byc naprawde bogaty:P

chyba żartujesz, zależni? nawet jak internet nie działa można swobodnie grać (oczywiście z zainstalowaną grą) , psuję grę? co Ty wygadujesz? Steam z automatu sam naprawia pliki, włącz opcje- sprawdź spójność plików gry,mam Steam 5 lat i nigdy z winy Steam nie było problemów, więc proponuje troszkę poczytać na Steam a nie wypisywać głupoty ludziom

To raczej chyba Ty kolego masz steama od wczoraj albo miales szczescie nie natknac sie na problemy ze strony steam. Co do serwerow to nigdy nie miales komunikatu ze gra jest niedostepna i zeby sprobowac uruchomic ja pozniej? ja raz przez ten komunikat musialem gre wrecz scrackowac zeby zagrac, bo komunikat zniknal po dwoch dniach dopiero, juz nie wspomne o tym.jesli masz gre zmodyfikowana poprzez warsztat steam. Raz tez mialem wlasnie przypadek ze serwy obslugujace modyfikacje do shoguna padly na kilka.godzin i kampanii nie mialem jak zagrac. Co do psucia sie gier to mialem raz przypadek z gra red orchestra ze z niewiadomych przyczyn steam usunal ja z biblioteki i trzeba byla reinstalowac.

mardar282
18-08-2013, 12:36
Oj wstrzymalbym sie z tym zachwalaniem steama, ma on swoje plusy, ale ma tez sporo minusow, min to ze jestesmy calkowicie zalezni od serwerow steama, przez co min. czasem danej gry przez jakis czas nie da sie wlaczyc, zdarza sie tez ze czasem steam z niewyjasnionych przyczyn ,,psuje" gre i trzeba ja pobierac na nowo. Tak swoja droga jak Ty kupujesz bezposrednio na steamie za tamtejsze ceny to musisz byc naprawde bogaty:P

chyba żartujesz, zależni? nawet jak internet nie działa można swobodnie grać (oczywiście z zainstalowaną grą) , psuję grę? co Ty wygadujesz? Steam z automatu sam naprawia pliki, włącz opcje- sprawdź spójność plików gry,mam Steam 5 lat i nigdy z winy Steam nie było problemów, więc proponuje troszkę poczytać na Steam a nie wypisywać głupoty ludziom

To raczej chyba Ty kolego masz steama od wczoraj albo miales szczescie nie natknac sie na problemy ze strony steam. Co do serwerow to nigdy nie miales komunikatu ze gra jest niedostepna i zeby sprobowac uruchomic ja pozniej? ja raz przez ten komunikat musialem gre wrecz scrackowac zeby zagrac, bo komunikat zniknal po dwoch dniach dopiero, juz nie wspomne o tym.jesli masz gre zmodyfikowana poprzez warsztat steam. Raz tez mialem wlasnie przypadek ze serwy obslugujace modyfikacje do shoguna padly na kilka.godzin i kampanii nie mialem jak zagrac. Co do psucia sie gier to mialem raz przypadek z gra red orchestra ze z niewiadomych przyczyn steam usunal ja z biblioteki i trzeba byla reinstalowac.

Przedstawiasz indywidualny swój przypadek, były problemy ze steam ale 4 lata temu,od czasów Napoleona nie pamiętam co to jest problem na steam,wszystkie pliki gry z Shogun2 oraz DLC do niego, również nie przedstawiały większych problemów, to tyle , koniec tematu.
a steam posiadam 5 lat.

ajax
19-08-2013, 14:26
Czy kupując z muve.pl będę mógł dopisać grę do steam i pobrać Angielską wersję językową, ze względu na łącze cały TW to około 20h ściągania.

Czasem (np Diablo III) jest możliwość preloadu gry a odpalenia w dniu premiery czy tu też tak ma być?

Amrod
19-08-2013, 18:51
Odnośnie preloadu to nie wiadomo. Okaże się pewnie dzień przed premierą. Powinni coś takiego zrobić, ale Shogun 2 mimo, że też nie mało zajmuje, czegoś takiego nie miał.

Gra jest Steamowa, więc pewnie angielską wersję będzie obsługiwało, ale to już pewnie należałoby zapytać bezpośrednio.

FREDu
19-08-2013, 21:41
Czy kupując z muve.pl będę mógł dopisać grę do steam i pobrać Angielską wersję językową, ze względu na łącze cały TW to około 20h ściągania.

Czasem (np Diablo III) jest możliwość preloadu gry a odpalenia w dniu premiery czy tu też tak ma być?

To gra obsługiwana przez Steam. Przy instalacji i tak będziesz ją tam musiał podpiąć. Zmieniając język w Steam automatycznie ściągnie ci się taka
wersja językowa jaką masz właśnie w tym programie ustawioną. czyli nawet jak kupisz grę pudełkową w PL a Steam będziesz miał ustawiony na język
angielski to Rome 2 będziesz mieć po angielsku.

ajax
20-08-2013, 11:40
Czy kupując z muve.pl będę mógł dopisać grę do steam i pobrać Angielską wersję językową, ze względu na łącze cały TW to około 20h ściągania.

Czasem (np Diablo III) jest możliwość preloadu gry a odpalenia w dniu premiery czy tu też tak ma być?

To gra obsługiwana przez Steam. Przy instalacji i tak będziesz ją tam musiał podpiąć. Zmieniając język w Steam automatycznie ściągnie ci się taka
wersja językowa jaką masz właśnie w tym programie ustawioną. czyli nawet jak kupisz grę pudełkową w PL a Steam będziesz miał ustawiony na język
angielski to Rome 2 będziesz mieć po angielsku.

Właśnie nigdy nie podpinałem gry instalowanej z DVD do steam. Stąd moje pytanie.

Czyli kupuje box instaluje podpina mi do angielskiego Steam i automatycznie mam kompletną wersję angielską.

FREDu
20-08-2013, 12:54
No nie tak od razu wersja językowa jest ściągana z netu przez Steam. W poprzednich częściach było to ponad 200 mega. Dlatego każda zmiana języka w Steam wiąże się ze ściąganiem wersji językowych do zainstalowanych gier.

Oskar
21-08-2013, 23:07
Do kiedy będzie możliwy zakup pre-order'a ?

Shay Ruan
21-08-2013, 23:11
Na Grymelu widzę, że nadal można kupić wraz z dlc. Zresztą nie orientuje sie zbytnio w tych pre orderach :D

Mściwój
21-08-2013, 23:12
Do kiedy będzie możliwy zakup pre-order'a ?

Logicznie rozumując. Do dnia premiery. Ewentualnie wyczerpania nakładów? Jeżeli jestem w błędzie, to z pewnością, ktoś nie omieszka mnie poprawić.

Uruz
22-08-2013, 22:32
Wzystkie Pre-Ordery mają DLC The Greek States. Więc jedynie bez DLC będzie wersja po premierze. Swoja drogą za wersję kolekcjonerska to sobie liczą co ??(500zł)

Shay Ruan
22-08-2013, 22:41
Widziałem droższe, gta 5(na ps3) ma kosztować 550 zł chyba a zobaczcie jakie badziewie tam upchali w tej kolekcjonerce. Przy tym szajsie, Rome 2 jest mega opłacalny :P

McAbra
23-08-2013, 08:06
Wzystkie Pre-Ordery mają DLC The Greek States.
Nie do końca, np. na gram.pl tego DLC już nie dodają.

FREDu
23-08-2013, 08:39
Na gram.pl już z powrotem dają to DLC. Skoro Sega ogłosiła że preorder ma mieć pakiet 3 nacji to tak ma być. Być może polski dystrybutor
próbował coś mieszać.

Shane
23-08-2013, 15:14
Jeszcze do dzis mowilem sobie z uporem maniaka zeby kupic po premierze,bo taniej,i patche beda i wogole rozsadniej.Po czym jakby ktos sterowal moja reka,zamowilem pre order,bedzie 3:-)

Sara Temer
24-08-2013, 21:11
Mam pytanie do kupujących na muve.pl, czy ten sklep przysyła pudełko z grą dzień przed premierą tak jak gram.pl czy dopiero w dniu premiery mógłbym się spodziewać gry?

McAbra
24-08-2013, 21:30
Muve.pl gwarantuje dostarczenie gry najpóźniej w dniu premiery ;)

Sara Temer
24-08-2013, 21:39
Dzięki, nie wiem jak ja to przeoczyłem przy czytaniu, zamotany jakoś dziś jestem :)

FireFighter
25-08-2013, 21:28
wie ktoś jak po zakupie pre- ordera z muve.pl wygląda sprawa z DLC? Tzn czy kod na owe DLC będzie w pudełku czy otrzymamy go na maila? ; )

Grogmir
25-08-2013, 21:41
Pewnie będzie w pudełku. Czy to naprawdę takie ważne? :p

FireFighter
25-08-2013, 21:45
może nie takie ważne ale pierwszy raz zamawiam na muve więc chyba mam prawo się spytać jak to będzie wyglądało, nie uważasz?

Grogmir
25-08-2013, 21:53
Nie wiem, dla mnie to mało istotne gdzie otrzymam kod, jeżeli tylko będę go miał w dniu premiery. Mogą mi nawet smsem wysłać. ;)

Niesmiertelnik
27-08-2013, 10:58
Gracze zamawiający na gram.pl otrzymali wczoraj mail z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Data dostawy: 3.09. - bez poślizgu.

Cezar78
27-08-2013, 11:44
Gracze zamawiający na gram.pl otrzymali wczoraj mail z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Data dostawy: 3.09. - bez poślizgu.

Na gram.pl tak jest. Kupowałem u nich kilka gier i zawsze przychodziły we wskazanym czasie.
Sam Rome II już opłacony - teraz czekam na dostawę :D

Pampa
27-08-2013, 14:05
Dziwne bo mi maila wysłałi z 3 kropki że 2 września będzie :shock:

janrod11
27-08-2013, 14:51
Wysyłka zaczyna się 2.Przypuszczam,że chodzi też o lokalizację.Jak ktoś mieszka koło Warszawy,to raczej będzie miał na 2.

Przemysł II
27-08-2013, 18:40
Wiem, że na portalu jest podany kod zniżkowy do Roma, lecz teraz jest on nieczynny (przerwa techniczna) i czy znalazłby się ktoś miły kto by mi go podał tutaj? Chciałem zamówić grę i po co mam przepłącać 10 zeta :D W dodatku jestem bardzo niecierpliwy :D

McAbra
27-08-2013, 18:44
Jest też na forum :)
viewtopic.php?f=471&t=13463 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=13463)

Przemysł II
27-08-2013, 18:53
dzięki wielkie :) nie zauważyłem wątku, a raczej zapomniałem o nim, bo wiem, że kiedyś go przeglądałem :P

Sanvone
27-08-2013, 21:23
Witam - to moja pierwsza wiadomość na tym forum.

Chciałem zapytać osoby zamawiające na gram.pl i płacące z góry o pomoc. Otóż jestem jedną z takich osób i zapłaciłem poprzez PayU dnia wczorajszego, otrzymałem po paru minutach potwierdzenie rozpoczęcia transakcji, lecz nie otrzymałem do chwili obecnej potwierdzenia z gram.pl o otrzymaniu wpłaty. Zaniepokoiłem się bowiem poprzednim razem gdy zamawiałem przedpremierowo inną grę to niemal natychmiast po dokonaniu płatności dostałem potwierdzenie z gram.pl. Mając wrażenie, że coś utknęło zacząłem szperać i szukać informacji o moim zamówieniu. Obecnie w szczegółach zamówienia widzę, że jestem na etapie: "zamówienie oczekuje na dostępność towaru (zostanie wysłane 2.9.20". Mail o potwierdzeniu otrzymania płatności jednak nie doszedł. Dlatego chciałbym zapytać czy któryś z użytkowników który dokonywał takiego podobnego zamówienia ma email od gram.pl czy też nie.

Pozdrawiam

Robb20
27-08-2013, 21:31
Witam cię :)
Ja mam swoje pytanie, ponieważ gre odbieram w jednym z punktów gram.pl w moim mieście i raczej już 2.09 będę go miał, czy zatem moge go już drugiego września zainstalować czy musze czekać do dnia premiery?

nazgool
27-08-2013, 21:48
Zainstalować pewnie będziesz mógł, ale nie wiem czy Steam pozwoli Ci dociągnąć brakujące pliki przed 03.09.

Sanvone
27-08-2013, 22:11
Pytanie nieaktualne bo przyszło właśnie potwierdzenie (swoją drogą ja już nie wiem o której kończy się dzień roboczy : ) " skoro dostałem o 23 potwierdzenie).

Co do steama to z tego co wiem sam i co słyszałem od innych to zwykle jest tak, że można sobie zrobić preload ale platforma grę udostępnia dopiero o północy czyli gdy zmienia się data (warto też zwrócić uwagę, że zwykle chodzi nie o naszą północ tylko czas uniwersalny wiec u nas jest to chyba 2-3 w nocy).

Chciałbym też wyrazić swoje powątpiewanie czy tego 2-giego września otrzymamy grę. Jak zamawiałem D3 z gram.pl to zamówienie zostało wysłane dzień wcześniej o 16 ale dopiero następnego dnia doszło. Gdzieś koło 14 Sferis wysłał mi sms, że zamówienie jest gotowe do odbioru oraz hasło. Ale i tak nie narzekałem bo gram.pl przynajmniej wobec mnie i moich kumpli się wywiązało z umowy i dostarczyło grę.

Pozdrawiam

AnotherWorld
27-08-2013, 23:28
Witam. Czy ta aukcja http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-p ... 48079.html (http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-pl-dodatki-steam-24-7-i3495548079.html) zawiera DLC o którym tu wszystcy tak zawzięcie opowiadają ??? Piszą , że kupując otrzymam "Pakiet Kultur Państw Greckich" - to jest równoznaczne z DLC ? Pozdrawiam.

Rebel
27-08-2013, 23:31
Tak.

KLAssurbanipal
27-08-2013, 23:34
Witam. Czy ta aukcja http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-p ... 48079.html (http://allegro.pl/total-war-rome-ii-2-pl-dodatki-steam-24-7-i3495548079.html) zawiera DLC o którym tu wszystcy tak zawzięcie opowiadają ??? Piszą , że kupując otrzymam "Pakiet Kultur Państw Greckich" - to jest równoznaczne z DLC ? Pozdrawiam.

Tak, a nie wolisz zapłacić 20 zł więcej, żeby mieć grę w pudełku + prezent w postaci innej dobrej gry, a przesyłkę za darmo?

AnotherWorld
28-08-2013, 01:22
Tak, a nie wolisz zapłacić 20 zł więcej, żeby mieć grę w pudełku + prezent w postaci innej dobrej gry, a przesyłkę za darmo?
EU: Rome jest darmowa i obok "dobrej" nie stała, jak zresztą wszystkie produkcje Paradoxu, z uwagi na optymalizacje. Empire: Total War zresztą nie lepszy pod tym względem - to majstersztykowy ultra syf na tej płaszczyźnie. Po zmodowaniu do DME, ustawieniu w ETW Turns Editor 1rok=8tur, grać się nie da już po 30latach, bo to się zacina i nie odpowiada w czasie tury Imperium Osmańskiego, a to (po wgraniu fixów próbujących coś ratować http://www.twcenter.net/forums/showthre ... d-settings (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?597036-Bran-Mac-Born-s-DME-Mod-settings) ) w czasie gdy Holandia wykonuje ruch, albo Prusy , itd. Ponadto te świetne slajdy max.4FPS (na komputerze co na co dzień służy do renderingu i obrabiania grafiki) podczas oblężenia, gdy zniszczy się mur twierdzy - kpina. Mam nadzieję że CA nie zrobi sobie kolejnego kabaretu z odbiorców i w Rome II staną z optymalizacją na jakimś poziomie - umożliwią wykorzystywanie tych 4 rdzeni i nie wypuszczą takiego babola, który nadaje się tylko do MP jak ETW, NTW , a grać w niego bedzie się dało od biedy dopiero po 27562987657 patchu - jak ma to miejsce w przypadku np. serii EU czy HoI super fajnego Paradoxu . Szkoda że nie mamy premiery ETW2 :P - bo nie przepadam za starożytnością i tą łupaniną w pełnym zwarciu, gdzie taktyki niewiele, od czasu do czasu ktoś rzuci komuś w głowę patykiem, podczas zbliżania się formacji nieprzyjaciela - żeby nie było, że gra polega tylko na oskrzydleniu/okrążeniu i naciśnięciu myszką ->atak. Nie ma to jak jak rozpoznawczy z 12funtówki i trochę wyplutego ołowiu w kierunku piechoty wroga (idącej gęsiego, prostopadle do twojej lini piechoty - na niezmodowanym ETW XD). Sorry :P - trochę się rozpisałem i zofftopowałem, no ale ... ale żem się zbulwersował, przez tą fuszerkę co to ją potem POprawiają 2lata żeby się grać dało, a gra zoptymalizowana tak, że gry napisane na olimpiadę gimnazjalną w scratchFree lepiej wykorzystują zasoby komputera.

No , a że pudełka to nie lubię jak mi się walają po pokoju, lasy oszczędzam zarazem i zostanie na 20zł:2,50zł=8browarów to mam 3w1 :)

Rebel
28-08-2013, 01:39
Co do rzucania w siebie patykami to już kwestia gustu :). Ja na przykład zupełnie nie trawie bitew na odległość, nawet w Medku nie przepadam za łucznikami, a już z pewnością tymi konnymi. Trochę dobrej nawalanki starym dobrym żelazem od czasu do czasu nie zaszkodzi, tym bardziej, że mieliście już swoje empajer i napoleona. Czas na pokolenie melee :D.

janrod11
28-08-2013, 06:39
Do kolegi AnotherWorld,wiesz,ze ten Rome II będzie do Ciebie leciał z Newark w USA?:)

AnotherWorld
28-08-2013, 07:16
Do kolegi AnotherWorld,wiesz,ze ten Rome II będzie do Ciebie leciał z Newark w USA?:)
To może się na autograf Tomas Ooooodomek załapie, w mailu który przyjdzie sek. po premierze, a nie na nast. dzień (w najlepszym wypadku) w pudełku co to wygląda jak by Kalisz na nim usiadł :P

Ensis
28-08-2013, 07:35
Wszystko zależy od formy wysyłki, priorytetowe międzynarodowe UPS są w stanie dotrzeć do naszego domu w 2-3 dni. Wiem z doświadczenia, większość czasu paczka spędziła w USA, następnie poleciała do Niemiec, a później do miasta wojewódzkiego z którego kurier przywiózł ją bezpośrednio do mnie. Takie przesyłki działają trochę inaczej niż krajowe, dzięki czemu są w miarę wydajne. Jednak wszystko zależy od formy wysyłki.

Samick
28-08-2013, 22:37
Cały ten spam przeniosłem o tutaj:
viewtopic.php?f=471&t=13793 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=13793)
I tam proszę kontynuować dyskusję, wszelkie posty nie na temat będę usuwać.

Ensis
31-08-2013, 05:47
http://totalwar.org.pl/wp-content/uploads/2013/08/8344113-120x120.jpg
Obi Wan rozpakowuje Edycję Kolekcjonerską: http://totalwar.org.pl/?p=14899