PDA

Zobacz pełną wersję : AqD's RTR Mod



25-10-2009, 20:25
Cześć ,zakładam wątek o sub-modzie działającym na silniku RTR1.9 (oczywiście nie potrzebujemy do tej modyfikacji RTR 1.9,wszystko już jest po ściągnięciu).
AQD's to mod który zmienia diametralnie RTR w wersji 1.9.Mod skupia sie w jakiś 70 % na polu bitwy.Celem twórcy jest zrobienie z RTR 1.9 czegoś trudniejszego,grywalnego i realistycznego zarazem.
Jednostki mają zwiększony współczynnik HP do 3-ch.Co czyni bitwy znacznie manewrowymi i dłuższymi zarazem (choć przypraci do muru wojownicy często ulegają panice).Autor kompletnie zmienił balans jednostek i AI komputerowego przeciwnika(naprawdę komputer używa swojego cybernetycznego intelektu ).Trzeba tu też opisać siłę jazdy, która naprawdę odpowiednio użyta robi niezły pogrom.Często uderzenie z zaskoczenia na flanki , sieje popłoch niż sama siła jeźdźców!!.Sa frakcje które w tamtych czasach słynęły z jazdy i autor dobrze to podkreślił(frakcje wschodnie).
Zmiany:
-nowe texstury mapy strategicznej,
-koszty utrzymania armii (teraz jeśli tworzysz wojsko, musisz wiedzieć konkretnie do czego,bo idzie po kosztach)
-nowe animacje postaci na polu bitwy (rodem z EB)
-znaczna poprawa AI komputerowego przeciwnika!!!!
-3HP dla jednostek i kompletnie inne ustawienie morale (tu wroga nie zdziesiątkujesz oszczepami,strzałami ..tak jak to było naprawdę więcej ran niż zgonów),
-dużo nowych jednostek,
-0 tur rekrutacji dla niektórych jednostek(te lepsze jak i jazda 1 kolejka)
-switch mod,
-4 tury na rok(odpalamy skrypty),
-można rekrutować generałów(trzeba tylko w danej prowincji,wybudować akademię).
Link do pobrania i opis instalacji, mod jest mały stosunkowo, ale ładnie zmienia :D
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=281788
Filmik do niego
[youtube:p3gq5ges]http://www.youtube.com/watch?v=cSgtI5MjUhM&feature=player_embedded[/youtube:p3gq5ges]
-----------
Sposób instalacji wg BlackWooda :D

Już tłumaczę:zainstaluj wszystko od początku(mod jest warty tego chyba):
-wgraj Antologie z wszystkimi częściami(zauważyłem ze jesli jakiegoś dodatku nie zainstalujemy, mogą pózniej być problemy, gdyż Antologia lepiej chodzi jak wszystko wrzucisz z płyty)
-następnie wejdz w zwykłego RTW i w menu wyboru frakcji(wyłacz porady) i wyjdz z gry,
-kolejnym krokiem jest restart komputera,
-po uruchomieniu zainstaluj moda,klikasz na instalator i wypakowujesz do głównego folderu RTW (nie do daty), następnie tak samo postępujesz z patchem(zamieniasz tak na wszystkie),
-zanim uruchomisz modyfikacje(ikonka znajduje sie w głownym folderze RTW, nie na pulpicie) wejdź w główny folder z modyfikacją w nim odpal plik o nazwie CAMPAIGN_MAP_RESET bat czy jakoś tak,
- po uruchomieniu skrótu moda, pojawi ci sie okienko z ustawieniami dla modyfikacji , zaznacz CTD (wywala autozapisy co eliminuje pewne błędy podczas zmiany kolejki) zapisz zmiany i wyjdź z gry , uruchom ponownie komputer oczywiście graj już bez stresu(pamiętaj ze po zmianie w autozapisie ,musisz sam zapisywać grę i najlepiej rób to w najważniejszych momentach),
-postaraj się nie instalować żadnej innej modyfikacji(jeszcze taka mała podpowiedz zrób solidną defragmentacje dysku, na którym masz zainstalowanego RTW co najwyżej dwukrotnie).
-ACHA ZAWSZE ODPALAJ SKRYPTY W MODZIE ,na początku jeśli zaczynasz grę ,sam doradca ci wyskakuje,wystarczy tylko kliknąć jego portret dwukrotnie.Potem od zapisu klikasz na miasto i taka sama czynność.
PS.Jeszcze raz polecam tą modyfikację ...naprawdę długie i wymagające bitwy(a modyfikacja nastawiona na inne nacje niż tylko Rzym) Pozdrawiam

Piotruś Oprawca
25-10-2009, 21:00
To naciskaj go BlackWood ;) i to bardzo mocno, bo osobiście jestem wielkim fanem armii pomariańskiej, zwłaszcza legionów hiszpańskich walczących pod komendą Pompejusza i Cezara. Mod wygląda ciekawie, ale mam pytanko, czy można go zainstalować na tym samym Romie na którym mam 2 inne mody tzn. EB i PI. Czy nie ingeruje on w podstawę i tylko dodaje folder do gry, tak jak wyżej wymienione mody.

25-10-2009, 23:31
Ogółem aż tak bardzo nie przeszkadza ze nie ma Mariuszowych legionów.Mod jest poprostu extra.Nie wiem jak bedzie chodził z innymi modami(wiem ze PI zamienia orginalny folder BI na swój BI), bo aby cieszyć sie tą modyfikacją trzeba mieć dodatek Alexander.Ogółem mod tworzy samodzielny folder wiedz może działać??? Popróbuj ...

gelo05
26-10-2009, 16:12
dziwna kamera na polu bitwy, czy tak ma to wyglądać ?

26-10-2009, 22:35
Wszytko da sie ustawić ...

gelo05
30-10-2009, 12:01
nie wiem co jest, ale nie moge grac kampani kartagina, bo wywala mnie na pulpit.

gelo05
01-11-2009, 10:02
wszystko dzialalo dobrzez przez 2 dni, a teraz nawet nie moge zagrac kampanii, bo mnie wywala na pulpit. Co moge zrobic?

01-11-2009, 13:46
Witam ...Juz spiesze z wyjaśnieniem.Wszystko co ma wpływ na stabilnośc gry dzieje sie podczas instalacji.
Najpierw mam złe wiesci ,musisz usunąc moda.Najlepiej cała Antologię(bo posiadasz alexandra taaak :lol: ),jesli skraszowało ci gre.
Już tłumaczę:zainstaluj wszystko od początku(mod jest warty tego chyba):
-wgraj Antologie z wszystkimi częsciami(zauważyłem ze jesli jakiegoś dodatku nie zainstalujemy, mogą pózniej być problemy, gdyż Antologia lepiej chodzi jak wszystko wrzucisz z płyty)
-następnie wejdz w zwykłego RTW i w menu wyboru frakcji(wyłacz porady) i wyjdz z gry,
-kolejnym krokiem jest resatart komputera,
-po uruchomieniu zainstaluj moda,klikasz na instalator i wypakowujesz do głownego folderu RTW (nie do daty), następnie tak samo postepujesz z patchem(zamieniasz tak na wszystkie),
-zanim uruchomisz modyfikacje(ikonka znajduje sie w głowym folderze RTW, nie na pulpicie) wejdz w głowny folder z modyfikacją w nim odpal plik o nazwie CAMPAIGN_MAP_RESET bat czy jakoś tak,
- po uruchomieniu skrótu moda, pojawi ci sie okienko z ustawieniami dla modyfikacji , zaznacz CTD (wywala autozapisy co eleminuje pewne błedy podczas zmiany kolejki) zapisz zmiany i wyjdz z gry , uruchom ponownie komputer oczywiście graj juz bez stresu(pamietaj ze po zmianie w autozapisie ,musisz sam zapisywać gre i najlepiej rób to w najważniejszych momentach),
-postaraj się nie instalować żadnej innej modyfikacji(jeszcze taka mała podpowiedz zrób solidną defragmentacje dysku, na którym masz zainstalowanego RTW co najwyżej dwukrotnie).
-ACHA ZAWSZE ODPALAJ SKRYPTY W MODZIE ,na poczatku jesli zaczynasz gre ,sam doradca ci wyskakuje,wystarczy tylko kliknąc jego portret dwukrotnie.Potem od zapisu klikasz na miasto i taka sama czynność.
PS.Jeszcze raz polecam tą modyfikację ...naprawde długie i wymagajace bitwy(a modyfikacja nastawiona na inne nacje niż tylko rzym) Pozdrawiam

gelo05
01-11-2009, 20:10
zrobilem wszystko tak jak napisales, narazie wszystko ladnie chodzi :)

Kamera i bitwa wyglada tak jak w zwyklym RTR, i tu moje pytanie: czy moge zmienić w opcjach moda co chce, i bedzie wszystko ladnie chodzic ? Mam starego kompa, a jak byly domyslne opcje moda to moglem grac na duzych jednostkach i mi sie nie cielo,

ps. co znaczą poszczególne opcje "?

02-11-2009, 00:09
Pamiętaj ze ten mod jest na silniku RTR ale duzo juz z nim nie ma wspólnego.
Opcje służą do wyłaczania pewnych udogodnien w grze.Takich jak limit wojska na mapie,czy wyłaczenie zielonych strzałek na jednostkach,czy zmiana kamery bitwy(minimal UI...chyba) badz wyłaczenie autozapisu oraz skasowanie flag przy oddziałach.CZy dodanie jakiegoś specjalnego oswiatlenia mapy bitwy.Cieszy mnie to ze mod bryka,jesli zrobiłes dokładnie jak kazałem, krasze beda raczej rzadkością(trzeba powiedzieć ze mod jest na dodatku Alexander, wiedz pewne jest to, ze raczej w ogóle).Pamietaj o odpalaniu skryptów i zapisie ręcznym gry w ważnych momentach.
Co do samych opcji graficznych ,nie wiem jaki masz sprzęt ,aby zbalansować odpowiednio gre ,żeby ci sie nic nie cieło.Najlepiej wszystko ustawić na srednich detalach i skale jednostek na duże(oczywiście mozesz wyłaczyć cieniowanie na mapie bitwy jesli masz 512 ramu i procer jakis 1.7,napisz na pw moze to ci coś wymyśle).Pozdrawiam
PS.Ludziska moze jakies swoje odczucia na temat tej modyfikacji napiszecie ????

gelo05
09-11-2009, 14:05
mod super, gram w niego ponad tydzien, i calkiem przyjemnie sie gra.
Bitwy o wiele lepsze, dłuższe i realistyczne. Kampania wmiare trudna, AI troche sie wysila:D

Black moze zaproponujesz mi jakiegoś moda ?(cos realistycznego)

09-11-2009, 15:34
Witaj może coś świeżego : http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=308597 Choć bitwy nie są juz tak długie ,ale komputer kombinuje ..a to chodzi (no i realism niee)..Pozdrawiam

Matatjahu
29-11-2009, 09:33
Gram już trzy dni i jest to najlepszy mod w jakiego grałem wprawdzie nie grałem w ich zbyt dużo ale jeśli ktoś nie ma procka 2Ghz... i mu EB niezbyt chodzi polecam ten mod no i RTR VII: Fate of Empires.

Gra się świetnie tylko jest pewna sprawa bo w lewym dolnym rogu mapy jest taki fajny "teren" coś jak spłaszczone góry przez które się nie da przejść a są tam dowódcy wolnych ludów ale to nie jest tak przeszkadzające jak takie samo coś dzielące afrykę na pół przy największym "zwężeniu" po za tym wszystko w porządku.

Furiusz
29-11-2009, 10:22
jest to switch mod

gringo
08-03-2010, 19:04
Witam
Więc wybrałem tego moda na swoją pierwszą grę poza podstawką. Na razie powoli się scenariusz rozkręca, ale mam kilka spostrzeżeń. Wybrałem stosunkowo łatwą nację Baktrię, czyli dalekie zadupia wschodu, za plecami koniec mamy i można spokojnie maszerować na zachód. Swobodnie można zrolować Seleucydów aż do Babilonu, dopiero tam spotkałem słonie i pojawiły się poważniejsze siły. Być może to specyfika tej nacji, bo mod zdaje się, własnie koncentruje się na Baktrii.

Oto moje pozytywne spostrzeżenia
- finanse, bardzo mi się podoba, że nie ma pokusy budowania dziesiątek armii i zasypywania nimi wrogów, dzięki temu gra jest ciekawa. W tej chwili mam ok. 15 miast i stać mnie na dwie niepełne flagi (ale za to staram się rekrutować jednostki, jak najwyższego poziomu). Podoba mi się także zmodyfikowany sposób rozwoju miast. Budynki są drogie, ale jeśli zapłacę 10k na kopalnię lub porządne drogi, to wiem przynajmniej, że mi sie opłaca (dochody +tysiąc).
- jednostki. To mój pierwszy mod, więc nie mam specjalnegoi porównania, ale bardzo mi się to wszystko podoba. Baktria ma rewelacyjną kawalerię i na starcie dwa oddziały królewskich falangitów, którzy przez długi czas nie mają absolutnie żadnej konkurencji. Raz wykorzystałem je do szturmu na most broniony przez solidną armię Selków. Ustawione jako tarcza (za nim przeprawiały się kolejne jednostki) dwa odziały odparły szturm piechoty i kawalerii, tracą w sumie sześciu żołnierzy.
- długie bitwy. To jest naprawdę fajne. Najdłuższa w mojej kampanii trwała ok. godzinę. Długie zwarcia piechoty stwarzają sporo możliwości taktycznych zwłaszcza dla jazdy i dzięki temu straty są znacznie mniejsze, tak jak to miało miejsce w rzeczywistości. W starożytności żadno zdarzało się, żeby zwycięska armia traciła 10 proc. stanu, a w podstawce niestety to było normą.

Są jednak także minusy
- AI. Miało być bardziej aktywne i pomysłowe, ale jakoś mam wątpliwości. Zwłaszcza na mapie bitwy komputer wciąż radzi sobie bardzo słabo. Podbój Partii zajął mi dwie tury, a w największej bitwie miałem 1300 głów na ponad 5 tys. Partów. Wybiłem przeciwnika do nogi tracą ok. 300 żołnierzy. Potworną siłą są zwłaszcza generałowie z obstawą Katafraktów. Mając ich pieciu w armii, plus 3 piechoty, 2 łuczników można wygrać w zasadzie każdą bitwę.
Na mapie kampanii komp, przynajmniej kierując Selkami, także powiela błędy z podstawki, atakując mnie w każdej turze niepełnymi armiami (dlaczego ich nie łączy mimo kolejnych klęsk?) Liczę, że zacznie się naprawdę trudno, gdy dotrę do Egiptu, Azji Mniejszej czy w końcu do Europy
- dyplomacja. Tu liczyłem na znacznie więcej. Stado dyplomatów przemierza bez przerwy całą mapę, ale nic nie udało mi się osiągnąć poza sprzedażą map w kilku wypadkach. Nikt nie zgodził się na sojusz, nikt nioe przyjął mojej oferty wspólnego ataku na Selków (mimo zbieżnych interesów w przypadku choćby Egiptu).

Mimo pewnych braków (a może moich zbyt wygórowanych wymagań), w mod gra się naprawdę bardzo przyjemnie, a na całą oprawę graficzną jednostek miło patrzeć.

09-03-2010, 14:31
Tak są pewne, niedociągnięcia.Jednak nie wiem na jakim poziomie grasz chodzi mi o kampanię,zalecany poziom to hard/bitwy to medium(z racji bonusów).Mod działa na silniku RTR1.9.Wiedz wiele rzeczy zostało z podstawki.Jednak dziwnie że AI nie kombinuje.Ja grając Rzymem ,miałem sporo kłopotów z Galami i Grekami ,często Gracy gdy oblegałem im miasto na Sycylii.Desantowali pelnymi flagami.Na mapie bitwy tez potafil mi niezle dopiec ,a powiadam ci gralem w wiele modyfikacji.Ten zaliczyl bym do tych trudnych.Pozdrawiam

gringo
10-03-2010, 13:48
Gram na vh/h
Biorę pod uwagę, że moje uwagi są zbyt pochopne. Raz, że Baktria jest tu chyba jedną z najmocniejszych nacji, dwa, że na razie dotarłem do Babilonu. Lada chwila będę graniczył z Egiptem, potem wkroczę do Azji Mniejszej i wtedy przeciwników będzie więcej i zapewne staną się także aktywniejsi. Selkowie mają jednak słabą sytuacje startową: rozdęte do granic mozliwości imperium, wojna na wielu frontach. Choć zauważyłem, że gdy ich zaatakowałem na wschodzie, to bardzo szybko zawierali pokój na zachodzie. Teraz pojawiają się pod Babilonem raz po raz ich nowe armie, ale wciąż bardzo łatwo je pokonać.
Inna sprawa, że AI nie potrafi wykorzystać kawalerii. Mając siedem, osiem oddziałów w armii czyszczę pole bitwy jeszcze przed zwarciem piechoty. Najczęściej w idealnym momencie, żeby generałów z katafraktami poosłać w plecy wrogiej falangi. Najczęściej kończy się stratami rzędu 50-100 żołnierzy po 1,5 tysięcznej armii. W dodatku katafrakci generalscy błyskawicznie sami sie regenerują.
Co do Rzymu, to się zgodzę. Wszedłem z ciekawości w nową kampanie i start mają makabryczny. Trzy miasta, a dookoła buntownicy z megagarnizowami w miastach. Te garnizony też mnie zastanawiają. Jak sobie poradzić z miastami etrusków, gdy siedzi w nich generał+200 jazdy i pełna flaga piechoty, oszczepników itd. w dodatku wszyscy nieźle przypakowani

10-03-2010, 18:57
Ja grałem Rzymem na poziomie H/M.Trzeba po kawałku oblegać ,prowincje.Oblegać do samego końca ,aż kompa sam zaatakuje.Jednak szykuje się nowa wersja moda, ciekawe co się zmieni.
EDIT:Odpalasz skrypty,na początku gry???Klik na miasto ,wyskakuje doradca i klik na jego portret.Zawsze tak rób jeśli wchodzisz od zapisu.Chyba wiesz o co biega ze skryptami.Pozdrawiam

gringo
10-03-2010, 19:03
Odpalam, odpalam :-) wcześniej przejrzałem większość wątków w poszukiwaniu moda, od którego mógłbym zacząć i słowo "skrypty" jest chyba najczęściej używane :-)
Jak dojdą do Europy to dam znać, czy zrobiło się ciepło :-)

10-03-2010, 19:27
Grecja ,Macedonia z nimi może być problem.Mają silną piechotę.Tak się spytam partów pogniłeś??

gringo
10-03-2010, 19:54
Tak, w skrócie opisywałem to w pierwszym swoim wpisie. Kilka razy mi się pokazali w sporej liczbie na przełęczach, więc ruszyłem z rewizytą, zresztą podbijając kolejne mista Selków nie chciałem ich zostawiać za plecami. Kluczowa była jedna bitwa z dwiema armiami na raz. Potem dwie tury zeszły na zdobywaniu miast i było po Partach. Jak na nację, która w starożytności budziła strach nawet u rzymian są stanowczo zbyt mocno osłabieni w Romku, zarówno w podstawce, jak i w tym modzie.

11-03-2010, 01:32
Problem w tym że królestwa Partów w 280 p.n.e powinno na mapie nie być.Jedyny mod który wprowadza ta frakcje pózniej jest The Great Ancient World.Mod polskiego autora.Jednak jak grałem Rzymem,Partowie i Pont szybko poszerzali swe terytoria.Potem naprawdę dawali mi popalić.Wiesz może Baktria ma dobre położenie, do podbojów.Jednak nie mów że mod łatwy, bo jednak komputer stara się oj stara(tylko zależy jaką frakcją gramy).Pozdrawiam

gringo
11-03-2010, 14:31
Nie twierdzę, że jest łatwy. Łatwa wydaje się jedynie początkowa gra Baktrią i zobaczymy co dalej :-)
Pisałeś, że grałeś Rzymem. Jak sobie poradziłeś z początkiem gry? Od razu atakowałeś buntowników dookoła czy szedłeś dalej?
Druga kwestia, to wolni ludzie. Mnóstwo ich na rubieżach, mają swoje miasta i całkiem pokaźne armie. Orientujesz się, czy mają w algorytmie zapisane jakieś działania zaczepne? Bo u mnie pojawiają się na wschodnich granicach czasami nawet z trzema armiami, chwilę postoją i wracają do siebie. Wiem, że można z nimi negocjować, bo jakaś nacja podpisała przymierze. Ale jaki jest cel ich istnienia w modzie?

11-03-2010, 16:08
Wydaje mi się że mają symulować ,ludy koczownicze.Obecna wersja moda ,zawiera niezbyt wiele frakcji.Nowa wersja ma już być z większą ilością państw.Natomiast jeśli nie masz ochoty na ziemię wolnych ludzi,raczej ich nie atakuj.Jak grałem rzymianami ,najpierw oblegałem jedno miasto.Do końca aż komputer był zmuszony sam zaatakować.Na tym polega trudność.Aby jak najmniejsze ponieść straty.Po podbiciu prowincji szedłem do kolejnej i schemat ten sam.Na początku z kolei likwidowałem jeden okręt.Po walkach , liczba żołnierzy jest zredukowana na tyle ,że zaczynasz odbijać się od minusa.Oczywiście polecam Rzymem najpierw podbijać południe.Pozdrawiam

Kistek
11-04-2010, 16:45
Przepraszam, ale jestem początkującym graczem w mody pod RTW. Może mi ktoś wytłumaczyć jak się odpala skrypty?? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Soul of Night
11-04-2010, 16:50
Przepraszam, ale jestem początkującym graczem w mody pod RTW. Może mi ktoś wytłumaczyć jak się odpala skrypty?? Z góry dziękuję za odpowiedz.

W większości - odpalasz kampanię (wybierasz nację itd.) i klikasz na własne miasto na planszy. W górnym lewym rogu (Twoim lewym) pojawia się portret doradcy - klikasz na niego i wybierasz opcję akceptacji odpalenia skryptu (powinna być podświetlona lub będzie dokładnie opisana) . Potem możesz już zamknąć okienko doradcy i grac spokojnie ;)

Kistek
11-04-2010, 18:41
Dziękuje za szybką odpowiedz. Pozdrawiam

BlackWood
19-07-2010, 14:26
;)

Matatjahu
20-07-2010, 12:10
Chętnie spróbuję choć grało się w poprzednią część dosyć łatwo to w porównaniu do większości modów wypada znakomicie EB (chodzi gorzej od medka II mimo że on sam śmiga) RTR nie grałem za to RTR FoE VII na równym poziomie a DTW się nie zainstaluje :mrgreen:

BlackWood
20-07-2010, 12:37
;)

Matatjahu
20-07-2010, 19:32
Na razie bitwę zagrałem i jest całkiem całkiem skrótu szukajcie w Dysk:\Rome Total War\RTR-AqD\launcher\release miłego grania mam nadzieję że do alfy zmienią jeszcze wygląd interfejsu bo o ile mozajki ładne jak i "to" kiedy mod się dopiero włącza też to reszta mi się nie podoba. Powinny być same ładne mozajki.

k@mil1995
21-07-2010, 10:08
Mod jest świetny fajna mapa i jednostki.Rzym nie miażdży wszystkich,silni buntownicy i nie buntujące się osady.Sporo najemnych jednostek jak w EB.Mod ma, tylko 1 minus- kamera w trakcie bitwy, ale można, się przyzwyczaić.

BlackWood
21-07-2010, 11:18
;)

Matatjahu
21-07-2010, 19:25
E tam ja jak zwykle VH/VH może wybitnym strategiem nie jestem ale inne poziomy to banał.

BlackWood
21-07-2010, 21:46
;)

Matatjahu
22-07-2010, 17:48
Dobrze wiedzieć ale mi to różnicy nie robi i tak grając Saka koszę indyjczyków :shock: konnymi łucznikami no cóż może dobrze walczą ale opancerzenie słabe po kilku bitwach jeszcze nie użyłem piechoty i walczącej kawalerii a mimo dużej armii mam dochody 3 tys. na turę (to dopiero początek gry)
W sumie to duże urodzajne tereny ale rolnictwa jeszcze nie rozwinąłem (porty, drogi, kopalnie) A kamera jest wkurzająca i nie da się zmienić na tą z RTW ustawiłem ją na RTS ale mam taką dziwną "wpatrzoną" praktycznie w ziemię i trochę do przodu widać :evil:

Edit. Nie nie nie jak mogli to tak spieprzyć dodali indyjczyków którzy mają żaden poziom trudności 40 tys denarów na turę przy normalnych podatkach i kilka wielkich armii do tego nie spodziewający sie ataku przeciwnik zero garnizonów aż po kilku turach traci się radość z gry :cry: zepsuli aspekt gry na wschodzie rzymem też łatwo nawet na tym vh/vh eh szkoda gadać ja lubię się męczyć a nie klikać i czekać aż pełna armia konnych łuczników wszystko rozwali. Chyba znów zagram w podstawkę kartaginą na vh/vh to jest masakra jeśli się zaatakuje pierwszy :twisted: te beznadziejne początkowe jednostki Kartaginy nie mają szans ale jakoś się dzięki odpowiednim zgraniu w czasie z różnymi czynnikami i odrobinie dobrej strategi daje rade.

k@mil1995
23-07-2010, 13:42
kamerę da się ustawić na taką jak w zwykłym Romku.Co do Indii to jestem tego samego zdania mnóstwo kasy na samym początku i ,aż nie chce, się grać.Na początku tak chwaliłem tego moda zamiast porządnie w niego pograć.Zauważyłem, że szarża kawalerii od tyłu lub flanki nic nie daje zabijemy może 2-5 ludzi a jeśli atakujemy od przodu to nie zabijemy nikogo nawet najlepszą jazdą.
Rzut pilami i to w plecy jest prawie niezauważalny w stratach dla wroga z łukami tak samo :oops: .
A szkoda bo mod się naprawdę nieźle zapowiadał.

BlackWood
23-07-2010, 18:45
;)

k@mil1995
23-07-2010, 19:07
Zgodzę się z tobą co do ucieczki.Zawsze jak gram i zabije im generała oni uciekają z placu boju i to mi się podoba, ale nie to, że łuki,pile i szarża konnicy od tyłu jest beznadziejna.

BlackWood
23-07-2010, 22:57
;)

k@mil1995
24-07-2010, 22:03
Nie chodzi mi, tylko o jazdę, ale też o to, że gdy okrążę wrogi odział(atakowany z przodu,tyłu i boków), jest tak samo ciężko rozbić jak by nie był okrążony.

BlackWood
25-07-2010, 02:24
;)

15-01-2013, 09:46
Przywróciłem temat, po tym jak zniknęła część opisowa moda zlikwidowana przez założyciela tematu :D ,przejmuję go w takim razie, modyfikacja jest ciekawa dla bitewniaków, co lubią bitewne igraszki :D Aktualizacja pierwszego posta.