PDA

Zobacz pełną wersję : Wlasne tlo w menu glownym



TheKwintus1
16-08-2013, 07:50
Jak zrobic wlasne tlo w menu glownym medka? Normalnie sa to maszerujacy zolnierze, a ja chce dodac swoja.

Matisek
16-08-2013, 12:30
Foldery, odpowiadające za tło to głównie: (oczywiście w folderze data)
*loading_screen- tło podczas ładowania gry (np. przed bitwą, wczytywanie kampanii).
*menu- tam masz tło podczas chodzenia po menu gry i nie tylko.
W menu znajdź pliki:
_m2_main_menu- tło menu głównego
splash- obrazek, który włącza się bezpośrednio po załączeniu gry.

Przy okazji są też podfoldery (np. symbols- tam znajdują się godła państw), które możesz sobie posprawdzać.

A no i pliki są w tga, więc paintem tego nie otworzysz chyba. Musisz mieć jakiś inny program graficzny (np. photoshop, gimp).

PS: Nie wiem gdzie są ci maszerujący żołnierze, ale pewnie zapisani są jako jakaś animacja. Na animacjach się nie znam, myślę jednak, że jak ustawisz inne tło w pliku, który wyżej podałem, to po prostu tej animacji nie będzie.

TheKwintus1
16-08-2013, 22:05
"Dzienki" :D

Ps. Specjalnie napisalem dzienki, a nie dzieki

PerWerka
26-12-2013, 23:52
Nie chcę zakładać nowego tematu.....



PS: Nie wiem gdzie są ci maszerujący żołnierze, ale pewnie zapisani są jako jakaś animacja. Na animacjach się nie znam, myślę jednak, że jak ustawisz inne tło w pliku, który wyżej podałem, to po prostu tej animacji nie będzie.

niestety animacja wciąż jest...
Wie ktoś może jak ją usunąć?

Ensis
27-12-2013, 09:46
Jak dobrze pamiętam jest zapisana w formacie bik.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bink_Video
Nie mam zainstalowanej gry, więc nie wskaże Ci dokładnego adresu. Jednak wystarczy zainstalować program do obsługi bik i trochę poszukać.

Artem.pl
27-12-2013, 10:03
A w plikach tekstowych trzeba coś zmieniać? Jak tak to w jakich?

marengo
27-12-2013, 10:41
Tak sobie poczytałem twcenter w tym temacie i tutorial dotyczący własnych zmian w menu jest tutaj:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... y-Tutorial (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?87628-Alletun-s-Eyecandy-Tutorial)

natomiast można animacje i wszelkie video usunąć z gry/wyłączyć poprzez modyfikację pliku medieval2.preferences.cfg ( w ten sposób usuwamy intro, filmiki frakcji i tło menu). Po jego modyfikacji, zapisaniu zmian należy pamiętać o pozostawieniu we właściwościach pliku zaznaczonej opcji "tylko do odczytu". Jak to zrobić? W pliku CFG, sekcja [video] wartość movies musi równać się false (movies = false).

Również nie mam zainstalowanej gry, ale podobno pomaga też zmiana w medieval2.preferences.txt. Wystarczy wartość no_background_fmv określić jako 1, co pewnie "zamrozi" obraz tła.

Wszelkie zmiany wprowadzacie na własne ryzyko, w razie czego potwierdzę jedynie kradzież mojego konta na forum i podszywanie się pode mnie innej osoby 8-)

PerWerka
27-12-2013, 19:43
Całkiem przypadkiem rozwiązałam wątek filmu bez edycji plików i folderów. Zaznaczam jednak, że jeśli ktoś zechce tego użyć robi to na własne ryzyko :)

wystarczyło usunąć plik Dump0000.bik z głównego folderu gry.

cieżka do niego:
folder z grą... MedievalIITotalWar/data/fmv/menu

film znika, ale pozostaje jeszcze jeden problem, mianowicie podczas ładowania menu gry nawet po zmianie tapety na inna na środku pozostawał ten czarny pasek gdzie wcześniej maszerowało wojsko. Czyli nasz film.

wcześniej edytowałam M2TW/(mój mod)/data/menu/_m2borter
photoshopem i niby tapeta zakrywała całe płótno.

Ale jak już pisałam czarny pas pozostawał podczas ładowania gry.
Może coś nie tak robiłam photoshopem, ale dopiero gdy tapetę zmieniłam na białą programem IrfanView i zapisałam ją w pliku docelowym czarny pasek znikną. Dalej już wystarczyło tę biała tapetę zmienić na jakąś grafikę i problem zniknął.....